REKLAMA

Forum › Warszawa

REKLAMA

# Ogłoszenie

07.03.2018 21:32

"Dzieci i psy wyprowadzać na smyczy".

# jan

07.03.2018 22:50

zawsze można dziecko wziąć na ręce gdy sie boi psa i po problemie

# Psiara

08.03.2018 08:24

Miałam psy od zawsze, od "rasowych" kundelków przez owczarki niemieckie, spaniele, sznaucery, rottweilery i ostatnio amstaffa. Na smyczy trzymałam psa tylko na ulicy, a i to tylko po to, żeby nie wpadł pod samochód albo nie pobiegł za rowerem. Natomiast w lesie, kiedy kogoś zobaczyłam, trzymałam psa za obrożę. I to wystarczyło. Natomiast nigdy nie przyszło mi do głowy wprowadzać psa do sklepu albo do knajpy.... Chyba że był ogródek na zewnątrz. I to nie dlatego, że był zakaz, tylko.... wszystko ma swoje granice.
A autor komentarza mógł by oswoić dziecko ze zwierzętami i przypuszczam, że problem by znikł. Sam wychowywał się z psami, jak napisał, więc.... Mój syn, wychowany z psami, nie boi się ich, ale stosuje zasadę ograniczonego zaufania, czego uczyliśmy go całe życie. Zwierzę to tylko zwierzę :-)

REKLAMA

# Tspoleczniak

08.03.2018 18:45

Ja osobiście boję się źle wychowanych dzieci i ich rodziców bardziej niż psów.

# edyra

10.03.2018 11:07

A ja osobiście uwielbiam zwierzaki ale właścicieli psów to osobiście gdy bym mogła to bym uśpila za ich bez myślę podejśćie do bycia właścicielem że im można wszystko.

# Woj

10.03.2018 15:05

Psy roznoszą masę pasożytów i zarazków. To wszystko jest wydalane z kałem. Gdy nie zostanie psia kupa uprzątnięta to po niewyschnięciu pasożyty i bakterie które w takim stanie mogą przetrwać nawet ponad 6 miesięcy rozwiewane są wiatrem i wdychane przez ludzi. Wystarczy przeczytać ile zapada osób na choroby odzwierzęce (wyłączając rolnictwo i hodowlę). Ale prymitywni właściciele psów nawet nie chcą o tym czytać. Wolą trwać w niewiedzy. Jakim trzeba być ... żeby starać się o psa nie znając wszystkich blasków i cieni obecności czworonoga w naszym życiu. Kiedyś człowiek hodował psy w celach praktycznych, do polowań, do ochrony zagrody, poszukiwań, ratownictwa. Teraz hodowla nabrała cech biznesu bo jest moda na pudelki, miniaturki, na psy bojowe itd. Właściciel szczególnie tego ostatniego nie zdaje sobie sprawy że trzyma bombę która może wybuchnąć z byle powodu. To psy hodowane szczególnie pod katem agresywności, by mieć psa zabójcę. I to zostaje w genach. Może być ten instynkt przytłumiony tresurą wystarczy zbieg okoliczności aby wybuchł. Często słyszymy o straszliwym pogryzieniu dziecka lub dorosłego przez "takiego spokojnego" do tej pory pasa. Niestety w naszej prawnej rzeczywistości odszkodowania za pogryzienie są za małe. Właściciel takiego zabójcy powinien stracić cały swój majątek i iść na kilka lat do więzienia. http://www.poradnikzdrowie.pl/zdrowie/choroby-pasozytnicze/czym-mozna-zarazic-sie-od-psa-jakie-choroby-przenosza-psy_41872.html

REKLAMA

# ktos

11.03.2018 10:37

Ludzie nawet nie potrafią sprzątać po psach.. i jak się im zwróci uwagę to jeszcze marudzą .. Niech pies idzie na smyczy przynajmniej wiadomo kogo to pies a nie latają i straszą małe dzieci...

# Korek

31.03.2018 18:29

Autor spotkał na swojej drodze chama, który mu nabluzgał. Przykro mi, ale proszę o to nie obwiniać wszystkich właścicieli psów.
Ja kiedyś spotkałem chama kierowcę i w dodatku nie jestem oswojony z samochodami. Mam się domagać wyrzucenia wszystkich samochodów z miasta?

# qvertz

06.05.2018 10:14

- Proszę się nie obawiać, on nie ugryzie, jest spokojny - mówi uśmiechnięty właściciel brytana.

REKLAMA

# Manta

08.05.2018 08:50

Gdzie niby są te place zabaw dla psów? Gdzie te wybiegi? Istnieją wyłącznie place zabaw dla dzieci, jeden na drugim, obok siebie. Bo można było się nachapać na "projektach" za unijne pieniądze. Do tego to takie prorodzinne! Nawet ksiądz pochwali. Dowartościowuje się tylko ten prymitywny antropocentryzm nienawidzących wszystkiego co żywsze od nich samych starych pierdzieli i napływowych Młodych Wykształconych Z Wielkich Ośrodków Miejskich, którzy jako jedyni się mnożą na zgubę cywilizacji. A wszystko to razem, cała ta niechęć do innych form życia, całe to wywyższanie i stawianie się ponad stworzeniem, cały ten prymitywny lęk przed psem, kotem, ptakiem - od decydentów po ich zadowolony elektorat zamyka się w jednym słowie. Słowie kluczu do zrozumienia naszego nieszczęścia: WIEŚ.

# arek

10.05.2018 14:43

psy bez smyczy to jest chore. Przecież duża cześć psów jest po prostu groźna dla ludzi. I nie muszą to byc wcale agresywne rasy. A nawet te mniejsze też potrafią przestraszyć chociażby dzieci. Nie wiem kto wymyśla te debilne przepisy?

# arek

10.05.2018 14:45

psy bez smyczy to jest chore. Przecież duża cześć psów jest po prostu groźna dla ludzi. I nie muszą to byc wcale agresywne rasy. A nawet te mniejsze też potrafią przestraszyć chociażby dzieci. Nie wiem kto wymyśla te debilne przepisy?
Mamy czekać aż psy będą zagryzać ludzi i uniemożliwiać dzieciom swobodną zabawę na osiedlach? Przecież psy rzucają się chociażby na jadących na rowerach...

REKLAMA

# Adam1973

15.05.2018 16:11

#Tspoleczniak napisał(a) 08.03.2018 18:45
Ja osobiście boję się źle wychowanych dzieci i ich rodziców bardziej niż psów.
To tak samo jak ja.

# darek223

16.09.2019 12:20

Mój pies ma kaganiec i chodzi na smyczy i tak ale z taki kagańcem nikomu nic nie zrobi nawet bez smyczy rozumiem ze dzieci będą się go bać
https://www.krakvet.pl/product-chy-17244-CHABA-Kaganiec-skorzany-Rottweiler-duzy-pies-rozmiar-R2.html
Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Najnowsze informacje w Pulsie Warszawy

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe