REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA


13.02.2021 16:11 #legionista
trochę nie spodziewałem się że PPS nadal istnieje
spodziewałem się zamordystów a tu wykształceni młodzi ludzie
będę się przyglądał ich dalszym działaniom, powodzenia czerwoni!
13.02.2021 16:14 #hutnikwarszawa
ja tu przychodze zeby opieprzyc lewakow a widze fajne pomysly nawet... moja zone na Sokratesa prawie przejechali jak byla w ciazy, tam jest tor wyscigowy nie ulica
13.02.2021 17:30 #bysiupeel
może i czerwone pijawki ale racje mają, na zachodzie tak właśnie robią, holandia belgia dbają o miasta, dzieci normalnie biegają po ulicach a u nas to strach na ulice puścić, będziecie mieć dzieci to zobaczycie
13.02.2021 21:30 #Panjan
Kostka granitowa jest bardzo droga (bruk z innych materiałów jeszcze droższy np. bazalt) szczególnie koszt położenia jest astronomiczny. Nie jest specjalnie trwała (są tendencje do wypadania pojedyńczych kostek). Jest za to głośny (nawet gdy wolno jadą po nim samochody) i trochę starsza, wyślizgana jest śliska po najmniejszych opadach a przez to niebezpieczna. Pomysł zatem absurdalny, szczególnie w mieście które tnie wszystkie, nawet najbardziej potrzebne inwestycje. Choć osobiście zgadzam się, że wyglądałoby to pięknie.
13.02.2021 21:52 #Tym razem też się nie uda
Gdyby kostka kamienna była tańsza w budowie i utrzymaniu, bezpieczniejsza i cichsza od asfaltu, to byłaby wszędzie stosowana. Jednak to asfalt jest tańszy w budowie i utrzymaniu, bezpieczniejszy i cichszy, dlatego jest wszędzie stosowany. No, ale młodzi towarzysze zapewne uznają zasadę że to co wcześniej było, czyli komunizm w Związku Radzieckim, Chinach czy na Kubie to nie był prawdziwy komunizm, bo jak oni wezmą władzę w swoje ręce to na pewno zafundują nam komunizm który tym razem się uda. Tak samo z kostką - nie jest ważne stuletnie doświadczenie wskazujące na wyższość nawierzchni asfaltowej nad kamienną, ważna jest idea: tym razem z kostką kamienną na pewno się uda...
REKLAMA
14.02.2021 00:41 #narodowyandrzej
Chciałem na początku skomentować że znowu lewactwo z wymysłami wyjeżdża, ale ... w pełni zgadzam się z czerwonymi. Może będzie z nich coś dobrego, bo w końcu PPS kiedyś z bolszewią walczył i w powstaniu to może dzisiaj też patrioci? Na pewno nie to co komuchy z SLD... Młodzież w końcu zawsze idealistyczna, będę ich obserwował...
14.02.2021 02:08 #mirka46
Bardzo potrzebna inicjatywa, ciesze sie, ze mlodzi się udzielaja. Pozdrawiam z UK!!
14.02.2021 06:50 #PP7
Raz sierpem, raz młotem...
14.02.2021 09:41 #Warszawiak74
Holandia i Belgia to nie są kraje do naśladowania, nie te odległości i nie te dystanse. Pomysł kretynski, bruk nie spełnia warunków przyczepności ani trakcyjności. Jeszcze trochę i trzeba będzie kupić konia żeby do pracy dojechać.
14.02.2021 09:57 #Ania007
Chłopcy, nie piszcie sami sobie komentarzy. To infantylne.
REKLAMA
14.02.2021 09:59 #Hałas
A słyszeli o hałasie na kostce?????
14.02.2021 11:21 #adams
Moim zdaniem to za mało. Należy rozłożyć maty z kolcami, wykopać wilcze doły a na chodnikach zrobić czarcie zapadki. Ale na poważnie - pytanie - gdzie jest koniec tego szaleństwa skierowanego przeciw kierowcom ? Przecież nikt nie jeździ żeby jeździć ! 90 % kierowców wykonuje tak czy inaczej swoją pracę z której potem płacą podatki. Jeśli będzie się robić takie szykany to po prostu miasto przestanie zarabiać.
14.02.2021 11:40 #Ania007
che che jestem zawodowym trollem
14.02.2021 15:08 #Marian
Komunistom marzy się powrót do Związku Radzieckiego lub Chin Ludowych gdzie tylko partyjna wierchuszka mogła samochodem jeździć. W Warszawie już panuje patologia progowa i ratusz jak może tak utrudnia życie kierowcom i nie da się ukrytć że jest to czysta wojna ideowa. Przy czym zabijają miasto. Zobaczcie jak wygląda Marszałkowska po likwidacji miejsc parkingowych - slums. W latach '90 kipiała życiem.
To samo Pasaż Wiecha, Chmielna a niedługo dołączy do tego pl. 5 rogów.
Z drugiej strony mega podejrzane jest monotowanie na ulicach tysięcy plastikowych progów wyspowych. Każdy próg to parę tysięcy - kto na tym zarabia? To powinna zbadać prokuratura.
Progi te działają tylko na małe miejskie smochody i w dodatku są dla nich niebezpieczne bo mogą urwać miskę olejową.
Duże samochody i autobusy (zwałaszcza te elektryczne) pędzą ile wlezie.
Więc coś tu jest nie tak - ktoś tłucze na tym kasę.
15.02.2021 00:54 #Marianna
#Marian napisał(a) 14.02.2021 15:08

jak wygląda Marszałkowska po likwidacji miejsc parkingowych - slums. W latach '90 kipiała życiem.
To samo Pasaż Wiecha, Chmielna a niedługo dołączy do tego pl. 5 rogów.
Handel w Centrum jest zabijany przez supermarkety i wielkie centra handlowe na obrzeżu miasta, nieprzyzwoicie wysokie ceny najmu powierzchni handlowej oraz handel internetowy. W latach dziewięćdziesiątych nie miałam samochodu, a na Marszałkowskiej bywałam nawet raz w tygodniu poruszając się tramwajem. Teraz mam dwa samochody a na Marszałkowską nie jeżdżę. I nie dlatego że nie miałabym gdzie zaparkować (miejsce zawsze się znajdzie), tylko dlatego że nie ma tam interesujących sklepów z przyzwoitymi cenami.
15.02.2021 11:29 #Panjan
#Marianna
Zwracam uwagę, że to trochę sytuacja "paragraf 22". Centra handlowe mają dużo miejsc parkingowych, więc dojeżdza do nich dużo klientów. Dużo klientów to duży obrót a duży obrót to niższe ceny. Zatem łatwość zaparkowania przekłada się też na poziom cen w sklepach. Na marginesie całkowicie się z Panią nie zgadzam, że na Marszałkowskiej "zawsze sie miejsce znajdzie". Zdarza mi się bywać na tej ulicy raz na kilka tygodni i zawsze, podkreślam zawsze, szukanie miejsca to stracone 5-10 minut. Czy wyobraża Pani sobie klienta centrum handlowego krążącego po parkingu 10 minut w poszukiwaniu miejsca do zaparkowania? Albo klienta któremu proponuje się miejsce 2 km od sklepów do których przyjechał? Nigdy więcej nie odwiedziłby takiego miejsca. Brak wygodnych parkingów w Śródmieściu to jeden z czynników (nie jedyny) upadku handlu w tej dzielnicy i jej ogólnej degrengolady. Zaznaczam, że zawsze jak przyjeżdzam do Centrum Warszawy jestem gotowy płacić za parking, ale brakuje wolnych miejsc nawet płatnych. Problemy z parkowaniem to jest też istotny problem ekologiczny bo samochody krążące po ulicach w poszukiwaniu parkingu solidnie dokładają się do emisji spalin i pyłów.
16.02.2021 08:06 #Gregg
Jednak komunizm to niezmiennie debilizm. Nic sie nie zmieniło...
16.02.2021 09:16 #stop faszyzmowi
Ciekawe kto finansuje te forumowe lewackie trolle, piszące "ja to się spodziewałem chorych pomysłów, a to takie fajne".
Bruk to wy macie w głowie.
16.02.2021 15:10 #Mmmm
Pod domem sobie kostkę brukową ułóżcie - głośną i śliską, amatorzy. Zajmijcie się tym na czym się znacie, czyli... no właśnie.
16.02.2021 15:13 #Crt
#bysiupeel napisał(a) 13.02.2021 17:30

może i czerwone pijawki ale racje mają, na zachodzie tak właśnie robią, holandia belgia dbają o miasta, dzieci normalnie biegają po ulicach a u nas to strach na ulice puścić, będziecie mieć dzieci to zobaczycie
Nie zwykłem udzielać rad jeśli chodzi o opiekę na dziećmi, ale droga to nie plac zabaw. Ludziom się w głowach poprzewracało.
REKLAMA
16.02.2021 15:18 #MDM
#hutnikwarszawa napisał(a) 13.02.2021 16:14

ja tu przychodze zeby opieprzyc lewakow a widze fajne pomysly nawet... moja zone na Sokratesa prawie przejechali jak byla w ciazy, tam jest tor wyscigowy nie ulica
Może warto żonie udzielić kilku wskazówek na przyszłość.
16.02.2021 15:20 #MDM
#hutnikwarszawa napisał(a) 13.02.2021 16:14

ja tu przychodze zeby opieprzyc lewakow a widze fajne pomysly nawet... moja zone na Sokratesa prawie przejechali jak byla w ciazy, tam jest tor wyscigowy nie ulica
Może warto żonie udzielić kilku wskazówek na przyszłość
18.02.2021 16:16 #ŻelaznA
"holandia belgia dbają o miasta, dzieci normalnie biegają po ulicach"

1/ Ulice to nie miejsce do biegania dla dzieci, nawet w Beneluksie.
2/ W tej samej Holandii i Belgii jak przekroczysz limit 30 czy 40 w mieście to dostajesz taki mandat, że mocno się namyślisz zanim drugi raz przekroczysz. U nas jak jedziesz zgodnie z przepisami, to cię obtrąbią i zwyzywają.
3/ Kostka kamienna jest po deszczu jeszcze bardziej śliska niż asfalt, do tego hałaśliwa, do tego szybciej się rozlatuje więc droższa w eksploatacji i naprawach. A po Bielanach kursują również autobusy ( po Sokratesa 6 czy 7 linii), które te kostkę zdemolują dość szybko.
Jednym słowem - komuno wróć! (tam, skąd przyszłaś)

 32/2280 


  • Poleć
  • Polub Tu Bielany
  • Udostępnij


  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (tj. adresu IP, który zapisze się automatycznie) przez Echo Media Plus sp. z o.o. z siedzibą w Legionowie, ul. Wspólna 3.
Niniejsza zgoda jest warunkiem koniecznym do skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.
Dane osobowe są przetwarzane w sposób zapewniający ich bezpieczeństwo i poufność. Z Inspektorem Ochrony Danych można kontaktować się mailowo pod adresem poczty elektronicznej: rodo@gazetaecho.pl.
Dane osobowe są przetwarzane wyłącznie w zakresie celu ich podania, tj. skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl.
W tym wypadku nie jest możliwe wycofanie zgody na przetwarzanie danych osobowych w postaci adresu IP.
Mają Państwo prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w zakresie naruszenia prawa do ochrony danych osobowych lub innych praw przyznanych na mocy RODO.

treść: 


Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b].
Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i].
Na końcu kursywy wpisz [/i].
 Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora: 
adres url:
tytuł: 
adres e-mail:
tytuł: 

nick: 
hasło: 
powtórz hasło: 
e-mail: 
data urodzenia: 
płeć: 
REKLAMA
© WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych zachowań użytkowni­ków. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. Ustawienia dotyczące cookies można zmienić w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
REKLAMA
REKLAMA