REKLAMA

Forum › Wola

REKLAMA

# Lululo

21.11.2013 13:10

Nie rozumiem jednego, dlaczego ma cierpieć cała klasa przez jednego dzieciaka? Takie agresywne zachowania powinno się piętnować i szybko reagować. No ale jaka dyrekcja taka szkoła...

# matkapolka

21.11.2013 13:17

Myślałam, żeby posłać tam córkę do gimnazjum. Ale chyba się jeszcze zastanowię... zna ktoś "normalne" gimnazjum w tej części Woli?

# iska

21.11.2013 13:47

Szkoły zawsze zrobią wszystko by nie było o nich głośno... i tej nie zależy na dobru dzieci...tylko własnym

REKLAMA

# bubba

21.11.2013 14:13

W końcu ktoś napisał co tam się dzieje. Tyle tylko że dzieci żal...

# uczeń:)

21.11.2013 15:53

lekcje pokazowe są idiotyczne, wszyscy się starają, każdy jest grzecznya później róbta co chceta

# hermiona

21.11.2013 19:39

A mi to z jednej strony szkoda dziecka, na pewno ma problemy w rodzinie bo skądś to zachowanie się jednak wynosi. Ale z drugiej strony gdzie tu dobro innych dzieci?

REKLAMA

# anonim0000

21.11.2013 20:15

Jako absoleentka tej o to szkoły,gdyż chodziłam do niej 10 lat (włączając zerowke twierdzę,że jeden uczeń nie reprezentuje edukacji całej szkoły.Uważam,że nauczyciele są bardzo wykwalifikowani jeśli chodzi o poziom nauczania oraz do atmosfery szkoły niemam zarzutów gdyż systematycznie i chętnie ją odwiedzam razem z innymi absolwentami.Wydaje mi się,że wynieslismy z tej szkoły mnóstwo wiedzy oraz wiele pozytywnych emocji.

# Mariusz

21.11.2013 20:17

To jak sobie szkoła sprawę pokpiła zawczasu skoro doszło do takiej akcji, że w gazecie o tym piszą? Czemu nikt nie działał od początku? Teraz to już późno trochę na ratunek. Szkoda wszystkich dzieciaków.

# sylwek!

21.11.2013 20:20

Cytuję "Z drugiej jednak strony przez agresję i wybryki jednego ucznia, ucierpiała cała klasa, która pogorszyła swoje wyniki w nauce i narażona jest na przemoc: tę fizyczną, jak i psychiczną. - My się po prostu boimy o własne dzieci. One wracają ze szkoły i opowiadają, co tam się dzieje, a nam włosy stają dęba - mówią rodzice"
Jestem w stanie zrozumieć reakcje rodziców tych dzieci. Powinno się coś z tym zrobić. Mam dwoje dzieci w wieku szkolnym (podstawówka) i mieszkamy właśnie na Woli. Bardzo się cieszę, że nie uczęszczają do tej szkoły.

REKLAMA

# *marianka*

21.11.2013 20:22

Ale z tą sytuacją sobie nie poradzili #anonim0000, a chyba tu nie chodzi o jakiś atak na szkołę i jej poziom, tylko że za późno zareagowali na problem i dyrektor zachowywała się arogancko w tym wypadku. W szkole to od dawna o tym huczy. To musiało się tak skończyć.

# Magda

21.11.2013 20:37

"Dyrektorka szkoły kontrargumentując powtarza: - Problemy są rozwiązywane na bieżąco, zaś złe zachowania odnotowywane w zeszycie wychowawczym, a rodzice o wszystkim powiadamiani." - jeśli jest taka procedura i ta sytuacja trwa już ponad rok to chyba o czymś to świadczy? Chyba coś jest jednak nie tak?

# Aga8195

21.11.2013 20:46

To jest jedna z najnormalniejszych szkół na Woli. W innych gimnazjach dzieją się o wiele gorsze rzeczy. Coż no taka teraz jest młodzież, agresywna, nie mająca wobraźni jeżeli chodzi o skutki swoich czynów.

REKLAMA

# byłauczennica

21.11.2013 20:51

sama byłam uczennicą tej szkoły ale za moich czasów takich zdarzeń nigdy nie było po to była stworzona integracja żeby szanować się wzajemnie. Nie wiem kto jest obecnie dyrektorem tej szkoły ale, wynika z tego że , nie interesuje się nic a nic problemami szkolnymi a to bardzo duży błąd w obecnych czasach kiedy młodzież się coraz mniej szanuje.

# smyczka

21.11.2013 20:53

#Aga8195 napisał(a) 21.11.2013 20:46
To jest jedna z najnormalniejszych szkół na Woli. W innych gimnazjach dzieją się o wiele gorsze rzeczy. Coż no taka teraz jest młodzież, agresywna, nie mająca wobraźni jeżeli chodzi o skutki swoich czynów.

To nie jest gimnazjum tylko podstawówka. Strach pomyśleć co będzie w gimnazjum!!!!!

# absolwent12

21.11.2013 20:58

zgadzam się z #Aga8195 w innych szkołach dzieją się gorsze rzeczy np Wysmiewanie się z tego że dzieciak nie ma oryginalnych rzeczy,bo go po prostu na to nie stać,obrazy na tle rasistowskim itd co w tej szkole na pewno nie mam miejsca.Ta szkoła nie licząc tego wypadku uczy m.in tolerancji! Dzieci w tym wieku są agresywne pod każdym względem,taki wiek,ale faktycznie szkoda,że musiała akurat taka sytuacja zaistnieć w tej szkole.... Ja osobiście jestem dumna z tego ,że spędziłam w niej ponad połowę swojego życia i realizuje się z powodzeniem dalej.

REKLAMA

# absolwent12

21.11.2013 20:59

To jest zespół szkół (podstawówka i gimnazjum) #smyczka

# Aga8195

21.11.2013 21:08

Byłam uczennicą zarówno tej podstawówki jak i gimnazjum. Moim zdaniem opisany wyżej przypadek nie występuje tylko w tej szkole, co więcej w innych szkołach bywają inne, gorsze przypadki. Warto też zastanowić się nad tym, że szkoła ma pomóc w wychowaniu a nie wychowywać dzieci, wkład rodziców tego chłopca musi być aktywny (terapie, w razie potrzeby leki). Kiedy uczęszczałam do tej szkoły równierz byli tam chłopcy, którzy byli nadpobudliwi i ich zachowanie naprawdę czasami było przerażające, ale dzięki pomocy pedagoga i psychologa szkolnego oraz dużym wkładzie rodziców wyrośli na porządnych chłopaków.

# absolwentka000

21.11.2013 21:11

W zupełności się nie zgadzam według mnie to wina rodziców dziecka ponieważ sprawia ogromne problemy wychowawcze i powinni wyciągnąć jakieś konsekwencje jeśli widzą, że ich dziecko nie odnajduje się w grupie. Jego zachowanie w stosunku do rówieśników jest agresywne powinien mieć indywidualne nauczanie, po coś to w końcu jest realizowane. To nie szkoła ma problem z wykreowaniem zachowań dziecka tylko rodzice to z domu wynosi się najwięcej.

REKLAMA

# Anonimowa

21.11.2013 21:31

#absolwent12 napisał(a) 21.11.2013 20:58
zgadzam się z #Aga8195 w innych szkołach dzieją się gorsze rzeczy np Wysmiewanie się z tego że dzieciak nie ma oryginalnych rzeczy,bo go po prostu na to nie stać,obrazy na tle rasistowskim itd co w tej szkole na pewno nie mam miejsca.Ta szkoła nie licząc tego wypadku uczy m.in tolerancji! Dzieci w tym wieku są agresywne pod każdym względem,taki wiek,ale faktycznie szkoda,że musiała akurat taka sytuacja zaistnieć w tej szkole.... Ja osobiście jestem dumna z tego ,że spędziłam w niej ponad połowę swojego życia i realizuje się z powodzeniem dalej.
Droga Absolwent12 gorsze rzeczy? Jakby Twoje dziecko przyszło z sinym policzkiem bo dostało bez powodu z pięści w twarz w już pierwszym tygodniu września, albo jakby Twoje dziecko było notorycznie wyzywane od debili i downów, a byłoby dzieckiem integracyjnym, gdyby trwało to rok i nie byłoby jedyne w takiej sytuacji - to co byś zrobiła? Stałabyś obok i byłabyś dumna? Inaczej oceniałabyś całą sytuację. Ciesz się, że jesteś już Absolwentem/tką i nie chodzisz do tej szkoły/klasy...

# Janusz52

21.11.2013 22:00

Szkoła może i dobra, dzieciak pewnie nie najgorszy, ale problem istnieje. Myślę, że w tym wypadku zbagatelizowano sprawę i próbowano ją zatuszować i to dlatego tak się wszystko rozwinęło. Nie podjęto odpowiednich działań. A teraz jest ambaras. Wszystko pewnie dałoby się zdławić w zarodku. Tu teraz o dzieci trzeba walczyć i o chłopca również. Pomóc im wszystkim! Jak można było dopuścić do takiej sytuacji! A żyjemy w tak trudnych czasach, że rodzice którzy pracują po 12 godzin dziennie muszą liczyć na wsparcie szkoły!

# matka

21.11.2013 22:13

Zrozumcie rodziców! My chcemy bezpieczeństwa i spokoju dla naszych dzieci! Tu nawet bez złej woli tego chłopca mogłby w każdej chwili dojść do tragedii! Nam też jest jego szkoda, ale nikt nie chciał jakoś realnie zadziałać! A jest potrzebna pomoc! Szkoła sobie nie radzi...

REKLAMA

# rodzicucznia

21.11.2013 22:15

Ta szkoła to jest pomyłka, na zebraniu rodziców dyrektorka powiedziała wprost "że rodzice skargą do kuratorium mogli zagrozić przedłużeniu jej kolejnej kadencji w tej szkole"!!! Kuratorium też niewiele zrobiło. Zamietli tą sprawę pod dywan tylko czekać aż wydarzy się tragedia. Sam fakt,że sprawa trwa DWA lata daje do myślenia. Całe to grono pedagogiczne nie nadaje się do nauczania. Tu nie liczą się dzieci tylko opinia szkoły. Dyrekcja niby boi się,że rozpęta się piekło bo dziecko które prześladuje resztę dzieci jest Arabem. To jest cyrk i naprawdę dyrekcja czeka aż wydarzy się tragedia, doprowadza do sytuacji, ze są bójki, nauczyciel nie reaguje przekleństwa tylko udaje,że nie słyszy, dzieciak podczas lekcji lata po klasie i udaje,że strzela do innych to jest przepraszam panowanie nad sytuacją? Żart

# zbulwersowana

21.11.2013 22:22

#absolwentka000 napisał(a) 21.11.2013 21:11
W zupełności się nie zgadzam według mnie to wina rodziców dziecka ponieważ sprawia ogromne problemy wychowawcze i powinni wyciągnąć jakieś konsekwencje jeśli widzą, że ich dziecko nie odnajduje się w grupie. Jego zachowanie w stosunku do rówieśników jest agresywne powinien mieć indywidualne nauczanie, po coś to w końcu jest realizowane. To nie szkoła ma problem z wykreowaniem zachowań dziecka tylko rodzice to z domu wynosi się najwięcej.

Mama tego dziecka nie widzi problemu,mało tego uważa,że to jej dziecko jest prześladowane. Chociaż to ono jest agresorem,używa przemocy i wyzwisk, wyśmiewa głośno i to n lekcji przy nauczycielu inne dzieci a nauczyciel nic nie robi. Lekcja pokazowa? Nawet woźne chodziły jak na szpilkach bo dyrekcja tak kazała. Szkoła nie zrobiła nic, nie wiem kto jej przyznawał nagrody za szkołę bez agresji, szkoda tylko tych biednych dzieci

# rozżalony ojciec

21.11.2013 22:28

Bo Dyrektor o swoją posadę boi się bardziej niż o dobro tego chłopca i naszych dzieci. Byleby cicho, byleby bez rozgłosu, nic złego nie mówić, nie narzekać, milczeć, a jak nie to tyle jest szkół w Warszawie, to proszę się przenieść. Można było dawno pomóc temu chłopcu a tym samym naszym dzieciom. Podjęto nieefektywne działania i za późno! Może teraz coś się zmieni...

REKLAMA

# przypadkowy czytelnik

21.11.2013 22:33

Dziecko pewnie jest dobre ale pogubione... Szkoda, że nikt nie pomógł mu wejść na właściwą drogę... Może teraz znajdzie się jakiś sposób na pomoc.

# szok

21.11.2013 22:44

To nie jest wina tego dziecka to jest wina szkoły,Pani dyrektor, pedagoga,że przez prawie 2 lata tolerowali to i nic nie robili. Na lekcjach wychowawczych zamiast rozmawiać o złych skutkach agresji fizycznej i słownej dzieci robiły co chciały. Sprawa była bagatelizowana i nikt nie ma pretensji do dziecka bo to nie jest jego wina,że dorośli pozwolili mu na takie zachowanie. Powinno być odsuwane od wycieczek, karane za każde przekleństwo żeby wiedziało,że tak nie można a szkoła ignorowała wszystko. W końcu może coś się ruszy bo CHODZI O DOBRO DZIECI a nie o dobrą opinię i spokój Pani dyrektor

# gucio

22.11.2013 10:31

Najgorsze w tym wszystkim jest to że i Kuratorium Oświaty twierdzi że nie jest od pilnowania dzieci w szkole że od tego jest dyrektor szkoły. A Pani dyrektor ma gdzieś dobro dzieci. Przy takich zachowaniach powinien być wzywany Patrol Szkolny. Bo to jest tak zwana demoralizacja

REKLAMA

# rodzic2

22.11.2013 11:06

Dyrektorka nie liczy się z klasą. Najlepiej jak byśmy pozabierali dzieci do innych szkół i klasa byłaby rozwiązana. Jasno nam rodzicom przedstawiła na zebraniu ile jest wolnych miejsc w pozostałych szkołach. Czy to jest pomoc? To jest chęć pozbycia się problemu w najprostszy sposób.

# Darek

22.11.2013 11:10

#matkapolka Nie istnieje coś takiego jak "normalne" czy "lepsze" gimnazjum. Każde jedno gimnazjum publiczne będzie czyjąś szkołą rejonową, więc najsłabsi uczniowie i łobuziaki tak czy siak pójdą właśnie do swojego. Ideałów nie ma. W zależności od tego na czym wam zależy, gimnazjum 48 na Deotymy ma dobrą klasę sportową, a na Bema na dobrym poziomie stoją języki obce.
#Lululo I sądzisz, że w jaki sposób można "szybko zareagować"? Szczerze wątpię żeby cierpiała cała klasa. Dzieci w szkole podstawowej potrafią sobie ze sobą radzić, a kiepskie wyniki w nauce łatwo zrzucić na rozrabiającego kolegę. Całe utrwalanie materiału ma miejsce w domu. Informacje przekazywane w klasie przez nauczyciela są tylko pierwszym krokiem w procesie nauki, więc to, że ktoś jest głośny na lekcji nie usprawiedliwia kiepskich wyników w nauce.
Piętnowanie łobuza nie poprawia w żaden sposób jego zachowania, a tylko sprawia, że brnie w to dalej. Przemoc, tak fizyczna, jak i psychiczna, nigdy nie jest rozwiązaniem. Od tego są psycholog i pedagog, a takie nieprzemyślane komentarze mogą jedynie pogorszyć sprawę.

# szewczyk

22.11.2013 11:23

#Darek napisał(a) 22.11.2013 11:10
Całe utrwalanie materiału ma miejsce w domu. Informacje przekazywane w klasie przez nauczyciela są tylko pierwszym krokiem w procesie nauki, więc to, że ktoś jest głośny na lekcji nie usprawiedliwia kiepskich wyników w nauce.

Chyba żartujesz?! Szkoła jest od tego, by uczyć i utrwalać materiał. Jeśli mogłoby być tak jak piszesz, to szkoła wcale nie byłaby potrzebna, bo każde dziecko miałoby mieć indywidualne lekcje z rodzicami w domu. Niestety edukacja stoi na głowie i dziś od nauczycielki na zebraniu dowiadujemy się, co jeszcze musimy przerobić z dzieckiem. Słowem - to ona nas rozlicza z tego, czego jeszcze nie umie nasze dziecko, a nie odwrotnie! Widzisz paradoks?

REKLAMA

# Ciotka

22.11.2013 11:32

Ciężka sprawa. Znam ją trochę bliżej. Wydaje się, że problemem w tej sytuacji jest brak komunikacji między rodzicami, nauczycielami, dyrekcją a rodzicami dziecka, a konkretnie matką. O tym co się dzieje w klasie wie nauczyciel, lecz nie informuje o tym ani dyrekcji ani pedagoga. Matka dziecka albo nie robi nic żeby dziecku pomóc, albo nie informuje o tym ani szkoły ani pozostałych rodziców. Nie musi co prawda, ale dla dobra ogółu i poprawy relacji mogłaby. Rodzice wiedzieliby, że się angażuje, a nie tylko straszy sądem.
Szkoda, że artykuł dokładniej nie opisuje całej sytuacji w tej klasie, bo wtedy niektórzy komentujący "specjaliści" zmienili by swój tok myślenia i nie padałyby rady typu "wyciszać, nie reagować, dać mu czas oraz nie komentować bo to może jedynie pogorszyć sprawę".

# rodzic 8

22.11.2013 12:12

#Darek napisał
...Szczerze wątpię żeby cierpiała cała klasa. Dzieci w szkole podstawowej potrafią sobie ze sobą radzić, a kiepskie wyniki w nauce łatwo zrzucić na rozrabiającego kolegę. Całe utrwalanie materiału ma miejsce w domu. Informacje przekazywane w klasie przez nauczyciela są tylko pierwszym krokiem w procesie nauki, więc to, że ktoś jest głośny na lekcji nie usprawiedliwia kiepskich wyników w nauce.
Szczerze wątpisz??? W zeszłym roku szkolnym zamiast lekcji odbywało się skakanie po ławkach i szereg różnych innych zachowań. Ostatecznie jedno z tych innych zachowań trafiło na policję. I czasem po prostu nie było materiału przekazywanego przez nauczyciela. W tym roku, żeby podgonić materiał dzieciaki mają dodatkowe zajęcia z matematyki, polskiego i angielskiego. A wszystko to z jednego powodu!
I tak, owszem, dzieci w podstawówce dają sobie radę sami, pod warunkiem że to zdrowe dzieci, a nie integracyjne z różnymi schorzeniami.
Może lepiej nie wymądrzać się w komentarzach skoro się sprawy nie zna od początku???

# Pogona

22.11.2013 12:55

Właśnie najgorsze jest to ze wymądrzają się albo osoby ktore nie mają jeszcze dzieci albo sami nauczyciele. Problem jest straszny w tej klasie i wszyscy dookoła o tym wiedzą tylko cos tu śmierdzi......

REKLAMA

# uczentejszkoly

22.11.2013 12:56

Chodziłem do tej szkoły jakieś 5-6 lat temu i muszę skomentować! zawsze w historii tej szkoły był ktoś kto rozrabiał i był nazywany rozrabiaka szkolnym.
ale zawsze nauczyciele stawali na rekach aby innym uczniom było jak najlepiej i jak najbezpieczniej. Niestety obecna dyrektorka ma fiola na punkcie reputacji...
Ale co innego podstawówka a co innego gimnazjum
nauczyciele są bardzo dużym plusem tej szkoły zawsze wytłumaczyli materiał i były konsultacje. szkoła ma złego dyrektora a nie nauczycieli !
Wicedyrektorka to super kobieta zawsze można było na nią liczyć !

# Pleśniak

22.11.2013 13:02

Zgadzam się z Uczniem tej szkoły.Nauczyciele są ok tylko dyrekcja jest do bani...... a najgorsze jest to ze jest w tej szkole drugą kadencję. I ponownie została wybrana kiedy problem w tej klasie był. Nie wiem kto ją wybrał i za co . I jeszcze ta nagroda..... Smiechu warte SZKOŁA BEZ AGRESJI HAHAHAHA

# rodzic 8

22.11.2013 13:43

Pleśniak prawdę Ci powie...
I jeszcze jedno!
Wielką tajemnicą jest dlaczego to dziecko zostało zmuszone do odejścia ze swojej szkoły rejonowej. I jakim cudem jako zdrowe bez zaburzeń, ale za to z agresją trafiło do naszej szkoły i do klasy integracyjnej do której chodziły dzieci z ADHD, z autyzmem i z innymi zaburzeniami?
A po 2 latach z klasy prawie 20 osobowej zostało 13 dzieci...

# zbulwerowana

22.11.2013 15:45

Pytanie jest jedno podstawowe: co zrobiła Dyrektorka przez DWA LATA swojej kadencji żeby sprawę tą wyjaśnić i rozwiązać? Otóż odpowiedź jest prosta: NIE ZROBIŁA NIC. Dzieciak robi co chce, mamusia dziecka chodzi na herbatkę do dyrektorki a dziecko jest pod kloszem wszystkich i cała klasa nawet dzieci chore z autyzmem są złe a on jest biedny prześladowany. Dziecko za złe zachowanie powinno być karane żeby wiedziało,ze źle się zachowuje. Trzeba być niespełna rozumu mówiąc żeby nie reagować i przeczekać. Przeczekać na co? Aż zepchnie kogoś ze schodów? To dziecko ubliża nawet woźnym bo nie ma szacunku dla nikogo w tej szkole właśnie dlatego,że ma cisze przyzwolenie matki i dyrektorki na takie zachowanie
#rodzic 8 napisał(a) 22.11.2013 13:43
Pleśniak prawdę Ci powie...
I jeszcze jedno!
Wielką tajemnicą jest dlaczego to dziecko zostało zmuszone do odejścia ze swojej szkoły rejonowej. I jakim cudem jako zdrowe bez zaburzeń, ale za to z agresją trafiło do naszej szkoły i do klasy integracyjnej do której chodziły dzieci z ADHD, z autyzmem i z innymi zaburzeniami?
A po 2 latach z klasy prawie 20 osobowej zostało 13 dzieci...

# matka

22.11.2013 17:41

a zobaczcie jaki ma gabinet i za co ?

# devsan

22.11.2013 20:34

Lekcje pokazowe ( także i inne wizyty kontrolne ) są wcześniej zapowiedziane, więc wszyscy mają czas na przygotowanie. Jedna lekcja 45 minutowa nic nie pokaże, a szkoła jest wbrew mottu nastawiona na reputację, a nie na dobro dziecka, więc takie sytuacje są zatajane. Nareszcie ktoś podjął temat. Boję się tylko, że to walka z wiatrakami. Powodzenia

# młodamatka

22.11.2013 20:43

Wielka szkoda, że pracownikom szkoły zależy jedynie na tym, żeby tuszować sprawę,bo przecież nie może ucierpieć dobre imię Szkoły, a nie na tym żeby rozwiązywać problemy i pomóc dziecku które ludzie na Boga rozpaczliwie woła o pomoc takim właśnie zachowaniem.Gdzie jest opieka społeczna,Kurator.Pojawiajś sie już zawsze za późno.Sami sobie kształcimy kryminalistów.Czego ten chłopiec sie nauczy na życie , że można robić co się chce, stosować terror fizyczny i psychiczny i wszystko da sie ukryć, uniknąć odpowiedzialności za swoje postępowanie.A rodzice takich dzieci,jeżeli widzą że dzieci mają problemy, jest XXI wiek i jest tyle poradni specjalistycznyc,tyle ludzi chętnych pomóc.Temat rzeka...Pozostaje tylko współczuć.Mam nadzieję ,że nigdy nie stanę po żadnej ze stron barykady.

# młodamatka

22.11.2013 21:11

Jeszcze jedno jak tak czytam te komentarze to normalnie nie wiem czy śmiać się czy płakać."szkoła nie jest od wychowywania.","W innych szkołach jest tak samo,a może i gorzej",Ludzie po to do jasnej ... jest dyrekcja,nauczyciele,pedagodzy żeby tak nie było.Kochani nie możemy się godzić na takie postępowanie bo jak my chcemy własne dzieci wychować. Szkoła jest po to żeby uczyć szacunku, dobrego wychowania.Jeżeli problem tkwi w domu to powinna już dawno wystąpić o kuratora dla rodziny.Jak możemy spokojnie mówić o tym ,że wszędzie taj jest.Dyrekcja nie powinna ''pić kawy z matką'' tylko wzywać ją do szkoły ,żeby się w końcu własnym dzieckiem zajęła.Nauczyciele zastraszeni,mama koleżanka dyrektorki...Następny wasz krok to niech będzie reportaż w telewizji.Walczcie do upadłego nie gódżcie się na taką szkołę.

# Pan Mateusz

22.11.2013 22:29

Jestem absolwentem tej szkoły i w każdej klasie, byli chłopcy, którzy przeszkadzają, szydzili z innych czy próbowali zastraszać. To niestety było normalne, czy to podstawówka, gimnazjum czy liceum. Dziwi mnie fakt, że taki problem jest z jednym dzieckiem. Co robią inni uczniowie w tej klasie, że dają sobą poniewierać przez jednego ucznia? Naprawdę słyszałem głosy z wielu szkół i szkoła przy Elekcyjnej mieści się w tym wszystkim gdzieś po środku...
Kolejna sprawa, jeśli sprawa, by dotyczyła mojego dziecka i takiego problemu to po 3 miesiącach dziecko, by było już w innej szkole. Dlaczego więc, rodzice, którzy mają tam swoje dzieci nie wezmą sprawy w swoje ręce jeśli im pociechom dzieje się taka tragedia? Mało jest szkół na Woli? Chyba z 16. Znaczy się, że ta chyba nie jest taka zła jak ją malują? Przeczytajcie uważnie artykuł, jest strasznie tendencyjny i widać, że to ktoś z rodziców napuścił prasę na szkołę. To złe, tamto złe, nauczyciele źli, pedagodzy i dyrekcja zmieszani z błotem a jednak dzieci Wasze dalej chodzą do szkoły? Może jednak są dobre rzeczy? I warto je poszukać?

# weronka

22.11.2013 23:12

PRZEPRASZAM BARDZO ZMIANA SZKOŁY PRZEZ JEDNEGO ŁOBUZA TO JEST ROZWIĄZANIE? DLACZEGO INNI MAJĄ ULEGAĆ TERROROWI?? TO TEN UCZEŃ,KTÓRY NIE CHODZI DO SZKOŁY W SWOIM REJONIE POWINIEN OPUŚCIĆ TĄ KLASĘ. TO JEST SZKOŁA INTEGRACYJNA I JAK ROZUMIEM PANI DYREKTOR INTEGRUJE DZIECI W PODSTAWÓWCE Z PRZEMOCĄ I ŁOBUZERSTWEM. GRATULUJE PODEJŚCIA. WŁAŚNIE RODZICE WZIĘLI TO W SWOJE RĘCE ZAALARMOWALI DYREKCJE PRZEZ PISMO - BYŁO ZERO REAKCJI, POTEM RZECZNIKA PRAW DZIECKA, KURATORIUM ALE NIC NIE ZOSTAŁO ZROBIONE OD PRAWIE 2 LAT WIĘC DOBRZE ZROBILI,ŻE ZAJĘŁA SIĘ TYM PRASA A PANI DYREKTOR NIECH POCZEKA NA EKIPĘ TVN UWAGA TO MOŻE ZROZUMIE JAK NIEUDOLNIE RZĄDZI SZKOŁĄ
#Pan Mateusz napisał(a) 22.11.2013 22:29
Jestem absolwentem tej szkoły i w każdej klasie, byli chłopcy, którzy przeszkadzają, szydzili z innych czy próbowali zastraszać. To niestety było normalne, czy to podstawówka, gimnazjum czy liceum. Dziwi mnie fakt, że taki problem jest z jednym dzieckiem. Co robią inni uczniowie w tej klasie, że dają sobą poniewierać przez jednego ucznia? Naprawdę słyszałem głosy z wielu szkół i szkoła przy Elekcyjnej mieści się w tym wszystkim gdzieś po środku...
Kolejna sprawa, jeśli sprawa, by dotyczyła mojego dziecka i takiego problemu to po 3 miesiącach dziecko, by było już w innej szkole. Dlaczego więc, rodzice, którzy mają tam swoje dzieci nie wezmą sprawy w swoje ręce jeśli im pociechom dzieje się taka tragedia? Mało jest szkół na Woli? Chyba z 16. Znaczy się, że ta chyba nie jest taka zła jak ją malują? Przeczytajcie uważnie artykuł, jest strasznie tendencyjny i widać, że to ktoś z rodziców napuścił prasę na szkołę. To złe, tamto złe, nauczyciele źli, pedagodzy i dyrekcja zmieszani z błotem a jednak dzieci Wasze dalej chodzą do szkoły? Może jednak są dobre rzeczy? I warto je poszukać?

# Pan Mateusz

23.11.2013 08:01

Z tego co wiem, jeśli dyrektor szkoły przyjmie dziecko do szkoły, nie może go z niej już wyrzucić. I nieważne czy to rejon czy nie rejon. Jeśli rodzice dziecka nie zabiorą, reszta ma raczej mało do gadania.

# alo

23.11.2013 10:38

Obciach dla szkoły, że nie potrafi sama rozwiązywać swoich problemów.

# petunia

23.11.2013 10:48

Pan Mateusz myśli,że zabranie dziecka do innej szkoły to rozwiązanie problemu i takie proste?A pomyślał Pan o dzieciach, że przez jednego ucznia ma sie rozwalić klasa?Dzieciaki są ze sobą zżyte i został im tak naprawdę tylko rok podstawówki, nie licząc tego roku. A pomyślałaeś o uczniach chorych z tej klasy? I co nadal rozwiązaniem jest zabranie dzieci? To jedno dziecko jest niedostosowane i ono ma problem. Reszta klasy nie będzie cierpiała, a jak jesteś taki mądry to znajdż szkołę dla dzieci z orzeczeniem , która posiada wolne miejsca... i nie pisz bzdur to tylko my rodzice tej klasy wiemy jaka jest prawda i jak wyglądają lekcje. Największą pretensję mamy do dyrekcji, a nauczyciele w tej szkole są zaj.... Zresztą nie mam zamiaru się tłumaczyć, życie jest przewrotne. Jak masz, albo bedziesz miał dzieci to też możesz znaleźć sie w takiej sytuacji.Jestem ciekawa czy byłbyś taki mądry jak teraz... Najłatwiej jest mówić ludziom i wielce się mądrzyć osobom , które problem nie dotyka!!!!!!!Mamy nadzieję ,że ta sprawa ruszy się dalej.

# zniesmaczona

23.11.2013 10:56

Nieźle, lepiej zabrać dziecko z klasy gdzie jeden uczeń rozwala lekcje niż ukarać jednego ucznia za złe zachowanie. No gratuluje podejścia. Winni są nauczyciele którzy pozwolili na takie zachowania i Dyrektorka która nie reaguje i nie ma żadnego autorytetu w tej szkole. To jest wstyd dla szkoły i całego grona pedagogicznego,że sytuacją w szkolę zajęły się media. To jest dowód na to jak bardzo są nieudolni. Dziwię się,że kuratorium pokpiła sprawę ale może kiedy to wszystko nabierze rozgłosu ktoś usiądzie i pomyśli o WSZYSTKICH dzieciach w tej szkole a nie o reputacji bo chyba całe grono pedagogiczne razem z dyrekcją zapomniało co jest najważniejsze. To jest straszne jak ludzie mówią zabierzcie dzieci ze szkoły jak wam nie odpowiada. Tz,że dajecie przyzwolenie na agresję i psychiczne znęcanie. Potem to dziecko trafi do gimnazjum lub liceum z waszym dzieckiem i dalej będziecie dla niego tacy wyrozumiali? Dalej będziecie wyrozumiali jak to dziecko zaatakuje was na ulicy? Tak wychowuje się bandytów, którzy nie znają granic. Współczuje wam naprawdę

# Asia

23.11.2013 11:23

Gimnazjum na ul.Deotymy 48 jest dobry

# pedagog z Woli

23.11.2013 11:46

Po przeczytaniu artykułu mam kilka przemyśleń. Po pierwsze: jakieś działania zostały podjęte, ale moim zdaniem nieefektywne i niedopasowane do sytuacji. Np. Zapewne warsztaty odbywały się jako jednorazowe spotkania a powinny być to systematyczne spotkania cotygodniowe. Po drugie psycholog powinnien być spoza szkoły dziecka. Po trzecie dyrektorka nie powinna być tak arogancka i powinna zaangażować sie w pomoc dla wszystkich stron konfliktu. Teraz rodzice powinni odpuścić chłopcu odrobinę i zmusić szkołę do dalszych działań, aby mu pomóc. Jak ktoś już wcześniej stwierdził: pomagając jemu, pomoże się innym dzieciom. Z resztą dzieci same zauważyły w ankiecie, że nie chcą jego przeniesienia tylko pomocy dla niego!... A ...Panie Mateuszu, przenosząc dzieci wszystkich oburzonych rodziców powstałaby jednoosobowa klasa - absurd ... Proszę się nie ośmieszać...

# rodzic 8

23.11.2013 13:24

Jak czytam komentarze jak #Pana Mateusza to nie wiem czy śmiać się czy płakać... Ewidentnie w tym przypadku dyrekcja stanęła po stronie agresywnego dziecka, na zebraniu dała nam to jasno do zrozumienia czytając długą listę wolnych miejsc w innych podstawówkach na Woli. Za takie podejście do rodziców, którzy od ponad roku sygnalizują problem, powinna od razu odejść ze stanowiska... PANI DYREKTOR! GDZIE TE WYBITNE OSIĄGNIĘCIA I DZIAŁANIA W PRACY NA RZECZ OŚWIATY NA NAJWYŻSZYM POZIOMIE ZA KTÓRE ODEBRAŁA PANI NAGRODĘ OD HANNY GRONKIEWICZ - WALTZ?

# rodzicuczennicy

23.11.2013 22:18

Dlaczego grzeczne dzieci mają być karane przeniesieniem do innej szkoły? Dlaczego szkoła nie reaguje na agresję fizyczną? Dlaczego nie jest wzywany patrol szkolny? Dlaczego to dziecko nie ma kuratora? Dlaczego to trwa 2 lata? Dyrektorka czeka aż dzieci skończą podstawówkę i problem sam się rozwiąże. Wszyscy są źli bo mówią wprost dyrektorce,że nie nadaję się na stanowisko,które piastuje już drugą kadencję. Szkoła bez agresji? Załóżcie monitoring i zobaczcie co się dzieje. Dziecko używa przekleństw które najwyraźniej słyszy w domu więc może czas skontrolować tą rodzinę? Grono pedagogiczne nie robi nic. Biedne jest to dziecko ale za jego zachowanie trzeba winić nauczycieli którzy nie reagują na lekcji na agresję fizyczną i słowną, dyrekcję,że nie reaguje na alarmy pozostałych rodziców a przede wszystkim matkę, która nie uczy dziecka,że przemoc jest zła

# Tomasz

23.11.2013 23:22

Łobuzerstwo w szkołach isniało zawsze.
Z tą róznicą, że w dawniejszych czasach kiedy nauczyciel (dyrektor i inny personel szkolny) cieszył się prestiżem było ono szybko ujawniane, piętnowane i likwidowane.
W obecnych czasach gdy nie tylko rodzicom w głowach się poprzewracało i panuje moda na tzw. bezstersowe wychowanie - nauczyciel (dyrektor i inny personel szkolny) stracił prestiż na rzecz różnych patologii pod przykrywką tzw dys-funkcji (dysleksja, dysgrafia, adhd itp).
Zatem rodzice swoich pociech przestańcie obarczać winą innych za wychowanie waszych dzieci tylko weźcie do roboty nad agresją waszych pociech.
I współpracujcie bez bojaźni z nauczycielami, wspierajcie sie wzajemnie bez okazywania waszej wyzszości nad tymi, którzy nauczaja wasze dzieci.
Pamiętajcie jednak, że pierwszym wychowacą dziecka jesz RODZIC.

# rodzic99

24.11.2013 01:48

To jest KLASA INTEGRACYJNA. Są tam dzieci z orzeczeniami nie tylko adhd ale i autyzmem i to dziecko terroryzuje całą szkołę a Mama tego dziecka jest dobrą koleżanką dyrektorki dlatego nikt nic nie robi. Tak to prawda za wychowanie odpowiadają rodzice i z przykrością trzeba stwierdzić, że w tym przypadku rodzice ponieśli klęskę
#Tomasz napisał(a) 23.11.2013 23:22
Łobuzerstwo w szkołach isniało zawsze.
Z tą róznicą, że w dawniejszych czasach kiedy nauczyciel (dyrektor i inny personel szkolny) cieszył się prestiżem było ono szybko ujawniane, piętnowane i likwidowane.
W obecnych czasach gdy nie tylko rodzicom w głowach się poprzewracało i panuje moda na tzw. bezstersowe wychowanie - nauczyciel (dyrektor i inny personel szkolny) stracił prestiż na rzecz różnych patologii pod przykrywką tzw dys-funkcji (dysleksja, dysgrafia, adhd itp).
Zatem rodzice swoich pociech przestańcie obarczać winą innych za wychowanie waszych dzieci tylko weźcie do roboty nad agresją waszych pociech.
I współpracujcie bez bojaźni z nauczycielami, wspierajcie sie wzajemnie bez okazywania waszej wyzszości nad tymi, którzy nauczaja wasze dzieci.
Pamiętajcie jednak, że pierwszym wychowacą dziecka jesz RODZIC.

# luna

15.04.2017 20:26

Uważam, że gimnazja to jakaś porażka. Po takiej szkole, to rodzicom pozostaje tylko wysłanie dziecka do dobrego liceum, aby później mogło bez problemu dostać się na studia. Sprawdźcie sobie te http://lodz.sei.edu.pl. Szkoły Edukacji Innowacyjnej mają ciekawe rozwiązania.

# Lycełum

16.04.2017 21:35

Gimnazja nie sprawdziły się. To widzą wszyscy, za wyjątkiem kilki tow. Broniarza...
Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno
Wstąp do księgarni

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Najnowsze informacje na TuWola

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy