REKLAMA

Forum › Warszawa

REKLAMA

# qvertz

25.09.2019 22:47

Dlaczego? To bardzo proste: nie ma możliwości zagłosowania na "NIE" w danym projekcie. To powoduje zniechęcenie potencjalnych głosujących, którzy mają w nosie kolejną siłownię pod chmurką albo rozsypujące się już lunety na zakrzaczonej górce, skąd niewiele widać, bo sama górka jest za niska do obserwacji nieba albo stolicy. Większość tych projektów nic nie znaczy. Potrzebne są linie tramwajowe, buspasy i nowe mosty. Reszta jest mniej ważna i miasto też je zlewa.

# Paweł

25.09.2019 23:48

Nie głosuję bo te wszystkie pomysły w małym stopniu odzwierciedlają prawdziwe potrzeby mieszkańców. Nie wiem kto to wymyśla ale mam wrażenie, że znajomi tych co na tym zarabiają. Skoro sobie ktoś takie rzeczy wymyśla to niech sobie sam głosuje. Poza tym to jest ściema gdyż na te obywatelskie pomysły są przeznaczane jakieś napiwki budżetowe a gruba kasa rozchodzi się na rzeczy o które nikt nikogo nie pyta.

# Lok

26.09.2019 10:33

po co o w tym uczestniczyć? Projekty tak głupie i za tak absurdalne kwoty - zumba w parku? karmniki dla ptaków za 40 000 zł? Po tym jak w zeszłym roku wygrały KOSZE NA ŚMIECI za 8 000 zł sztuka w sumie chyba 32 000 zł (normalne kosztują 800 zł) nie mam zamiaru w tym uczestniczyć. Cała masa nadużyć, wycen projektów z sufitu, projekty powinny być realizowane przez miasto a nie z budżetu obywatelskiego (doświetlenie przejść, ławki, sprzątanie, biblioteki, ścieżki rowerowe etc). Dodatkowo system głosowania na stronie tak skonstruowany, że się odechciewa (jak coś znaleźć? jak zapisać aby zagłosowała rodzina? jak wybrać coś z okolicy - nie da się!), trzeba podawać pesel, miejsce zamieszkania etc - a na co to komu? Dajcie spokój, już nie wspomnę, że są projekty nie zrealizowane od 3 lat mimo, że wygrały bo często są absurdalne. PRZEKRĘT i wyciąganie kasy. Oby to zlikwidowali jak najszybciej. P.S. chyba najlepszy ostatnio projekt przekręt to 50 000 na wspólny piknik mieszkańców - nosz k... czyli my w bloku sie zgadujemy, robimy piknik, kiełbaski, tańce, grill, kosztuje to gruby pieniądz i WSZYSCY głosujemy. PIĘKNE. Smacznego, nie dokładam do tego ręki (głosu)

REKLAMA

# opos

26.09.2019 12:15

To już, od dawna, nie jest głosowanie nad propozycjami obywatelskimi, bo te urzędnicy poutrącali jako "nierealne". To są jakieś pseudopomysły, nikomu do niczego nie potrzebne. Typowe mydlenie oczu, że "coś od nas zależy". Guzik prawda. To po pierwsze. A po drugie-chciałem zagłosować, na stronie urzędu miasta. Okazało się,że mój nr PESEL jest "za długi". Po pięciu próbach, dałem spokój. Przecież taki nieprofesjonalizm nie mieści się w głowie. Może, w przyszłym roku, w ramach budżetu obywatelskiego, zaproponujcie zatrudnienie w UM informatyka z głową na karku?

# jwd

26.09.2019 14:24

przecież 3/4 projektów dotyczy ukrytej likwidacji miejsc parkingowych, albo innych pierdół aktywistów. Wcale nie dziwie się frekwencji... Jak będą normalne projekty i będzie mozna głosować przeciw tym bzdurnym, to ludzie zaczną się udzielać.

# AniaAggie

26.09.2019 15:09

Ja też nie głosuję, bo widzę, że budżet obywatelski wykorzystywany jest do zwężania ulic, likwidowania zatok przystankowych, ustawiania słupków, niepotrzebnego poszerzania już szerokich chodników, likwidowania miejsc parkingowych - słowem dewastacji miasta. Grupka szaleńców opanowała ten obywatelski głos i niszczy wszystko udając, że chodzi o ekologię. A tak naprawdę znów chodzi o układy i wyciąganie naszej kasy dla prywaty.
Nie chcę takiego budżetu partycypacyjnego.
Może zmieniłoby się cokolwiek, gdyby rzeczywiście była możliwość głosowania na NIE.
A póki co - jest NIE dla takiej formy budżetu partycypacyjnego.

REKLAMA

# ReS

27.09.2019 06:32

Czytam te zjadliwe komentarze i zastanawiam się ilu ich autorów chociaż spróbowało zgłosić własny, super potrzebny i najmądrzejszy projekt do budżetu. Oczywiście, że system nie jest doskonały i wiele projektów może nie budzić entuzjazmu większości, ale to od nas zależy jakie projekty będą składane. Poza tym te drobne, bardzo lokalne" inicjatywy też są potrzebne i chyba na tym miał polegać budżet p. Inna sprawa, że dobrze byłoby upubliczniać dwie listy - projektów do głosowania i projektów odrzuconych na wcześniejszym etapie wraz z uzasadnieniem odrzucenia (być może ta lista gdzieś jest ale ja jej nie znalazłam).

# Bemowianka

24.10.2019 13:36

#ReS napisał(a) 27.09.2019 06:32
Czytam te zjadliwe komentarze i zastanawiam się ilu ich autorów chociaż spróbowało zgłosić własny, super potrzebny i najmądrzejszy projekt do budżetu. Oczywiście, że system nie jest doskonały i wiele projektów może nie budzić entuzjazmu większości, ale to od nas zależy jakie projekty będą składane. Poza tym te drobne, bardzo lokalne" inicjatywy też są potrzebne i chyba na tym miał polegać budżet p. Inna sprawa, że dobrze byłoby upubliczniać dwie listy - projektów do głosowania i projektów odrzuconych na wcześniejszym etapie wraz z uzasadnieniem odrzucenia (być może ta lista gdzieś jest ale ja jej nie znalazłam).
System nie jest doskonały??? Eufemizm. Odkąd zobaczyłam w projektach dla Bemowa siłownię dla psów, (która teraz będzie z budżetu partycypacyjnego realizowana za ciężkie pieniądze) to już na nic nie zagłosuję. To jest jakiś obłęd. Pieniądze wydawane w kosmos na nikomu niepotrzebne inicjatywy ex: siłownia przy pętli Kaliskiego-Radiowa, z której jako żywo nikt nie korzysta, bo teren tonie w spalinach. Jeszcze jakieś przykłady??? Mogę podać kilka obłędów z Bemowa.

 jeremi

24.10.2019 16:49

Najlepiej jest nie pójść na wybory, a potem narzekać na władze. Hipokryzja, wszędzie hipokryzja

REKLAMA

# Claudia Klein

11.11.2019 16:36

Witaj, sezon świąteczny znów tu jest, ci, którzy otrzymali od nas pożyczkę, powinni wyjść i zacząć zeznawać, a ci, którzy potrzebują pilnej pożyczki, powinni się z nami skontaktować.
Małe wprowadzenie o mnie.
Nazywam się Claudia Klein, jestem Niemką i reprezentuję Spotcap Global Financial Services. Udzielamy wszelkiego rodzaju pożyczek według subsydiowanej stopy 3%
Niezależnie od tego, czy jest to pożyczka na zakup domu lub samochodu, pożyczka na wakacje, czy pożyczka biznesowa, pożyczka osobista, oferujemy zarówno pożyczkę na okres, jak i pożyczkę krótkoterminową. Oto najlepsze rozwiązanie problemów finansowych. Zainteresowane strony powinny skontaktować się z nami, aby uzyskać więcej informacji za pośrednictwem poczty elektronicznej: spotcapglobalservices@gmail.com | lub napisz do nas na WhatsApp: +4915758108767 |
Jeśli chodzi o pożyczanie przez Internet, jesteśmy bardzo wiarygodni i godni zaufania. Bardzo ważne jest, aby współpracować z odpowiednią firmą. Pomożemy Ci uzyskać najlepszą stopę oprocentowania pożyczki, niezależnie od wyniku kredytowego! Jeśli szukasz jakiejkolwiek pożyczki, jesteśmy odpowiednią firmą, z którą możesz się skontaktować.
Wiemy, że uzyskanie legalnej pożyczki zawsze było ogromnym problemem Dla osób, które mają problemy finansowe i potrzebują ich rozwiązania, wiele osób ma trudności z uzyskaniem pożyczki w lokalnych bankach lub innych instytucjach finansowych z powodu wysokiego oprocentowania , niewystarczające zabezpieczenie, stosunek zadłużenia do dochodu, niska ocena wiarygodności kredytowej lub z jakichkolwiek innych powodów
Skontaktuj się z nami już dziś, aby uzyskać więcej informacji na temat naszej oferty pożyczki za pośrednictwem tego e-maila: | spotcapglobalservices@gmail.com | lub napisz do nas na WhatsApp: +4915758108767 | I Natychmiastowa odpowiedź.

# Claudia Klein

11.11.2019 16:37

Witaj, sezon świąteczny znów tu jest, ci, którzy otrzymali od nas pożyczkę, powinni wyjść i zacząć zeznawać, a ci, którzy potrzebują pilnej pożyczki, powinni się z nami skontaktować.
Małe wprowadzenie o mnie.
Nazywam się Claudia Klein, jestem Niemką i reprezentuję Spotcap Global Financial Services. Udzielamy wszelkiego rodzaju pożyczek według subsydiowanej stopy 3%.
Niezależnie od tego, czy jest to pożyczka na zakup domu lub samochodu, pożyczka na wakacje, czy pożyczka biznesowa, pożyczka osobista, oferujemy zarówno pożyczkę na okres, jak i pożyczkę krótkoterminową. Oto najlepsze rozwiązanie problemów finansowych. Zainteresowane strony powinny skontaktować się z nami, aby uzyskać więcej informacji za pośrednictwem poczty elektronicznej: spotcapglobalservices@gmail.com | lub napisz do nas na WhatsApp: +4915758108767 |
Jeśli chodzi o pożyczanie przez Internet, jesteśmy bardzo wiarygodni i godni zaufania. Bardzo ważne jest, aby współpracować z odpowiednią firmą. Pomożemy Ci uzyskać najlepszą stopę oprocentowania pożyczki, niezależnie od wyniku kredytowego! Jeśli szukasz jakiejkolwiek pożyczki, jesteśmy odpowiednią firmą, z którą możesz się skontaktować.
Wiemy, że uzyskanie legalnej pożyczki zawsze było ogromnym problemem Dla osób, które mają problemy finansowe i potrzebują ich rozwiązania, wiele osób ma trudności z uzyskaniem pożyczki w lokalnych bankach lub innych instytucjach finansowych z powodu wysokiego oprocentowania , niewystarczające zabezpieczenie, stosunek zadłużenia do dochodu, niska ocena wiarygodności kredytowej lub z jakichkolwiek innych powodów
Skontaktuj się z nami już dziś, aby uzyskać więcej informacji na temat naszej oferty pożyczki za pośrednictwem tego e-maila: | spotcapglobalservices@gmail.com | lub napisz do nas na WhatsApp: +4915758108767 | I Natychmiastowa odpowiedź.
Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje w Pulsie Warszawy

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe