REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

Północny znowu klapa

# ella

28.01.2009 22:44

warto zainteresować bukmacherów kiedy powstanie,może zaczniemy obstawiać?

# kunegunda

28.01.2009 23:15

Proszę jaśniej, co to znaczy "klapa"??? Nie słuchałam ostatnich wiadomości.

# ella

28.01.2009 23:19

pocztaj jutrzejsze gazety GW i ZW

REKLAMA

# bum

29.01.2009 11:36

Ta ekipa nic nie zbuduje . Oni są do niczego.

# kunegunda

29.01.2009 16:32

pomogą zbudować następny kościół:-). Ten będzie pod wezwaniem św. Jacka (Kaznowskiego)

# bwradny

29.01.2009 18:34

to może zabrzmi dziwnie, że ujmuję się za JK, ale kunegunda - czy ty udajesz czy coś naprawdę u Ciebie nie... teges...?

REKLAMA

# radna

29.01.2009 19:27

bwradny idź do poradni zdrowia psychicznego . Masz zapchane organy!!

# kunegunda

29.01.2009 20:49

bwradny, u mnie na razie ... teges, a jak u Ciebie?

# bwradny

29.01.2009 21:26

radna kunegundo, chcecie przepchać?

REKLAMA

# kunegunda

29.01.2009 21:50

bwradny, najodpowiedniejszą osobą do przepychania jest hydraulik.

# bwradny

29.01.2009 23:37

jeśli byłyby to organy wodne, to owszem.

# kunegunda

29.01.2009 23:51

bwradny, myślałam, że nie podtrzymasz tematu, bo Twoja wcześniejsza wypowiedź była co najmniej nie na miejscu. Po Tobie spodziewam się nieco więcej. Dla mnie osobiście (chociaż wiem, o których organach mówisz) możesz je nosić również na plecach i rób sobie z nimi co chcesz, ale nie dawaj wcześnij komunikowanych propozycji, bo to chyba nie Twój poziom. A może się mylę?

REKLAMA

# bwradny

30.01.2009 08:51

teraz z kolei to ja nie wiem, o których organach Ty mówisz. I właściwie wolę nie wiedzieć. A poziom, rzeczywiście, mierny, ale to nie ja kanonizowałem JK.

# hazardzista

30.01.2009 14:10

Obstawiam datę na święto DYGDY
A tak na poważnie to żenada aby przez 15 lat samorządności Białołęki gmina a teraz dzielnica nie doczekała się mostu, który nota bene ma służyć nie tylko Białołęce ale także Jabłonnie że o Nowiaku nie wspomnę.
Rzecz idzie jak zwykle o wielkie pieniądze. Już raz przy budowie mostu w Warszawie wyszło szydło z wora.
Teraz jedni na drugich a drudzy na trzecich będą zwalać winę a mostu z tego nie przybędzie.
Wielu forumowiczów sugeruje referenda, odwołania rady a potem burmistrzów. Ale to nie ten poziom. Decyzje zapadają wyżej. Jak ktoś uważnie czyta infa z sesji rady Dzielnicy Białołęka to widzi, że nasi radni nie mogą wiele zdziałać sprawie mostu. Z resztą nasi radni mogą jedynie wnioskować do Prezydenta i Rady Warszawy.
Oficjalna gazeta urzędu czyli CB też nie podaje złych informacji o moście północnym.
Podobno komunikacja to nerw każdej jednostki administracyjnej.
Ale nasi radni Warszawy (mamy ich podobno 5) mocno trzymają nerwy na wodzy.
Jak długo w samorządach od dzielnicy, przez miasta do gminy będą zasiadali politycy a nie zwykli samorządowcy (oczywiście obeznani z prawem i ekonomią) tak długo będziemy czekać na nowe mosty, żłobki, przedszkola, szkoły, tereny rekreacyjno-sportowe. Za to nowe osiedla jeśli tylko kryzys poluzuje wyrastać będą jak grzybki po deszczu.

# mamla

30.01.2009 16:15

BRAWO!!! Hazardzisto wreszcie ktoś inteligentny wypowiedział sie na tym forum!!!

REKLAMA

# cobra22

30.01.2009 21:17

W Radzie Warszawy też mamy swoją przedstawicielkę, czy coś pozytywnego zrobiła dla naszej dzielnicy?

# hazardzista

31.01.2009 08:21

Nasi radni to:
Okręg wyborczy Nr 6 Białołęka, Praga Północ
* Cierpisz Zbigniew
* Maciejowski Maciej
* Rabczon Mariola
* Wierzbicki Sebastian
* Zbińkowska Dorota
Graniczymy przez Wisłę z radnymi z
Okręgu wyborczego Nr 5 Bielany, Żoliborz
* Figura Dariusz
* Kuncewicz Agnieszka
* Mazurek Piotr
* Pabisiak Anna
* Sasak Joanna
* Starzyński Wojciech
* Świderski Edmund
Teoretycznie 12 radnych Warszawy powinno robić wszystko co w ich mocy aby zbudowano ten most.
Ciekawe czy ci wszyscy ludzie spotkali się w tej sprawie z prezydentem miasta?
Czy podczas komisji i na sesjach rady wszyscy jak jeden mąż przekonują pozostałych radnych do przyspieszenia prac?
Właśnie na tym ma polegać radzenie i bycie radnym.
Kiedy czyta się felietony radnych warszawy w NGP to owszem mówią oni o potrzebach mieszkańców ale przez pryzmat partyjnego interesu. Np. aby dowalić opozycji lub koalicji, bo jedni blokują aby blokować a drudzy wypominają poprzednikom błędy. A sprawa jak stała tak dalej stoi w miejscu.
Samorząd to wspólnota i tylko wspólnymi siłami można zrobić więcej dobrego dla dobra wspólnego.
Do tego jeszcze ta nieszczęsna ustawa o ustroju warszawy, która zabrała możliwości samodzielnego pełnego gospodarowania budżetami dzielnic.
Uchwalony statut warszawy przewiduje zejście uprawnień w dół ale tak naprawdę to zwykli mieszkańcy nie wiedzą o czym sami (jako samorząd) mogą decydować na własnym terenie.
Sprawa tego gruntu kościelnego dla sióstr też była poza naszymi radnymi.
Tymczasem styczniowa gazeta CB podaje same dobre wieści z obrad dzielnicy. Ale czytelnik nie znajdzie tam ani słowa o budżecie a to przecież podstawa działania każdego samorządu. Za to pełno jest wniosków do rady warszawy. Tylko, że w tej radzie mamy tylko piątkę radnych.
Szkoda, że nasi wybrańcy nie potrafią wspólnie zorganizować spotkania z mieszkańcami. A przecież na to m.in. dostają od nas diety i to nie małe.
Widać nie mogą bo partyjne góry im nie pozwalają.
Kiedy zbuntowani młodzi białołęccy POlitycy chcieli coś innego wprowadzić pod obrady wystarczyło krótkie spotkanie w komitecie warszawskim i ... młodzież PO się uspokoiła.
Dlatego konieczne jest odpolitycznienie samorządu i działania oddolne, obywatelskie aby wymuszać, bo inaczej się da na radnych i urzędnikach rozwiązywania najpilniejszych miejscowych problemów.

# zdenerwowany75

09.02.2009 19:14

Słyszeliście jakiś dziad z rudery od bagażników będzie blokował budowę mostu!!

REKLAMA

# maszyny do lodów

26.09.2016 21:57

no co ty?
____________________
http://www.hard-ice.pl/
Dodaj wpis:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA