REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

,,Policjantom głowę odjęło"

 jakubek

20.03.2008 11:53

Gratuluję redakcji Echa zamieszczenia tak głupiego artykułu na pierwszej stronie gazety. Świetnie, że autorzy skarżą się w nim na kontrole Policji - macie racje to Policja jest winna korkom na ulicach a nie ci co wożą wygodnie codziennie swoje 4 litery samochodem zamiast przesiąść się do autobusu. A znowu jakim prawem Policjant raczy zatrzymać kogoś na lewym pasie przecież nie ma prawa!!!!!! Pamiętajcie jeśli jedziecie za szybko albo wczoraj za dużo było napojów wyskokowych to jedźcie lewym pasem bo tam nie ma prawa policjant was zatrzymać zgodnie z postulatem autora. Gratuluje mu i gazecie za to, że takie bzdury umieszcza na pierwszych stronach.

# kierowca

20.03.2008 12:15

Jakubek, czy ty kiedyś siedziałeś za kierownicą i wiesz co to znaczy człowiek wyskakujący przed maskę nawet przy małej prędkości? Jeśli robi to policjant, to redakcja ma rację.

 jakubek

20.03.2008 21:12

owszem siedzialem o wiele wiele więcej niż przeciętny kierowca, no super lewym pasem jeździjmy zatem bezkarnie czy to nawalony czy bez prawa jazdy bo nikt nam nie podskoczy. Nie jestem policjantem ale jak się widzi co ci debile na drogach wyprzedzają to szlag człowieka trafia. Co tam wysepka, bus pas czy przejście dla pieszych tylko ja się licze bo mam fajny samochód . Takie jest podejście tych półmózgów i trzeba z nimi walczyć

REKLAMA

# inny kierowca

20.03.2008 21:14

Zgadzam się z "jakubkiem" w 100%. Podejrzewam, że autor tego artykułu też codziennie rano wozi swoje cztery litery samochodem i dlatego wypisuje takie rzeczy!!! Sam jestem kierowcą ale w tygodniu do pracy dojeżdżam autobusem i szlag mnie trafia jak widzę samochody blokujące buspas. Na kontrole narzekają tylko ci kierowcy (cwaniacy) którym nie w smak, że nie mogą jeździć po pasie dla autobusów.

 Matka_Sławka_z_Gdańska

20.03.2008 23:10

... opluja ci Krzysiu ludzie twarz. I slusznie, durniu !

 jakubek

21.03.2008 06:33

Fajne tam jest spostrzeżenie autora, że w dniach w których jest policja korki są większe. Oj biedny ma racje przez tych drani z drogówki nie może sobie pojechać ani bus pasem, ani po ścieżce rowerowej, ani pod prąd, ani o zakazie ani po trawniku

REKLAMA

# Pavel

21.03.2008 09:03

Niestety popieram Jakubka.
Pani Agnieszka Pająk-Czech albo uległa pomroczności jasnej albo popiera na stronach Echa przestępców drogowych.
Jak można proszę Pani apelować o zaprzestanie kontroli policyjnych. A może Pani zaapeluje w następnej kolejności o zmniejszenie patroli po zmroku w ciemnych ulicach ...
Policja ma zawsze prawo zatrzymać kogo uzna za stosowne!
I mi to wcale nie przeszkadza.
W artykule są same bzdury zupełnie jak by jego autorka chciała wywołać polemikę (i może tak będzie się bronić :-) )
1. korki przybierają na sile w dniach kontroli policji bo ci co jadą zwykle buspasem wpychają się na siłę na pozostałe pasy.
2. Kontrole poranne nie są kluczowe dla bezpieczeństwa, ale są kluczowe dla szybkiego przejazdu autobusem, a że przy okazji policja złapie innego rodzaju przestępców drogowych to i chwała im za to.
3. Obawiam się, że jeden fotoradar by nie wystarczył, bo omijano by go łukiem i już.
4. " ... samochody jadące 50 km/h ..." - to był tam korek czy nie. Bo jak się jedzie 50 km/h w mieście to chyba trudno nazwać to korkiem, co?
5. Uniknie Pani niebezpiecznych sytuacji wynikających z wybiegania policji na jezdnię jak zachowa Pani bezpieczną odległość od samochodu jadącego przed Panią czy tak?
Jak się jedzie zderzak w zderzak bo trzeba się było wcisnąć na siłę w lukę pomiędzy innymi samochodami, uciekając przed policją, a policjant wtedy wyskoczy na jezdnię to faktycznie jest niebezpiecznie.
Mam wrażenie, że właśnie taki styl jazdy Pani promuje.
Ja do pracy jeżdżę i samochodem i autobusem w zależności od potrzeb i może właśnie dlatego NIGDY nie jechałem jeszcze po bus pasie samochodem.
A jak jadę samochodem to świadom korka wyjeżdżam zaraz po 6 rano.
Takie rozwiązanie ma oczywiście uciążliwości, które nie są do zaakceptowania przez część użytkowników dróg. Część, która utrudnia życie nam wszystkim, cwaniaczków w służbowych albo bardzo starych samochodach, który uważają że mają większe prawa niż inni. Chciałbym wozić ze sobą worek kartofli, które to służyły by mi do rzucania w takich prostaków. Takie rozwiązanie jednak nie jest dopuszczalne, ale chętnie za to dam datek na policję, żeby tylko zawsze stała gdzieś na Modlińskiej. I wcale nie koniecznie przy Żeraniu.

# kukutu

21.03.2008 12:39

Jak były korki to bylo źle, jak wymalowani bus pas źle bo wieksze korki, jak policja zatrzymuje nagranych na fotoradar kierowców którzy jada bus pasem a tam gdzie stoi policja uciekaja na lewy pas źle. Może zamknąć Modlińską i bedzie wtedy dobrze. Wpław bedziemy pływać na materacach z Auchan albo z Leroya troche desek i tratwę.

# Blady

21.03.2008 13:29

Jeżdze tamtędy codziennie samochodem i buspasem nad kanałkiem nie jeżdzą już osobówki, kierowcy wiedzą o Policji i 99% jedzie prawidłowo. Gdy nie ma Policji korek na górce przyspiesza i się rozładowuje, gdy Policja stoi (nawet nie kontrolując) samochody zwalniają i zagęszczają korek.

REKLAMA

 Mieszkaniec

21.03.2008 15:03

Brak konsekwencji albo brak koordynacji, albo "zlecenie".
Jeśli dobrze sobie przypominam, jeszcze nie aż tak wiele miesięcy temu Szanowne Echo łajało Policję za brak patroli.
Łapać pijaczki! Udrażniać bus-pas każdym sposobem!
Walczyć z odwiecznymi prawami przyrody, z odłamem bez kultury społecznej ( tzn. z "zaradnymi inaczej - z tymi lepszymi, silniejszymi i odważniejszymi" od pozostałej bandy gamoni ).

# asd

25.03.2008 10:30

Prawdopodobnie autorka aktykułu dostała mandat

# Pavel

25.03.2008 13:12

No tak to by wiele tłumaczyło. Poza pomrocznością jasną i popieraniem przestępców drogowych jest jeszcze czynnik osobisty.
Ale w takiej sytuacji to już prywata proszę pani.
Ciekawe czy naczelny to czytał przez drukiem ...

REKLAMA

# Gavel

26.03.2008 09:41

Biorąc pod uwagę położenie redakcji, mało prawdopodobne jest to, że dziennikarka dostała mandat na Modlińskiej. Chyba zły trop.

# nick_tymczasowy

26.03.2008 13:53

Widziałem dzisiaj znowu jak samochody przed policja nad Kanałem Ż. nagle zwalniają od 60-ciu do 40-tki (jest tam ograniczenie do 60km/h!) a zaraz potem przyspieszają. Bez żadnego powodu. Na wysokości EC Żerań płynność ruchu jest już zdumiewająco dobra.
A dojazd do miejsca postoju Policji był dzisiaj koszmarny, jak zwykle kiedy rano Policja tam rezyduje.
POLICJO, ZMIEŃ SPOSÓB KONTROLOWANIA BUSPASA!
Ja widze tylko dwa możliwe powody takiego rozlokowania patroli:
- prasa pisała jakis czas temu o dodatkowych pieniądzach które policjanci ponoc dostawali ca patrolowanie buspasa
- a może most nad kanałem jest w tak złym stanie że Policja świadomie pomniejsza prędkość żeby sie nie rozsypał?

# notoskomentuję

26.03.2008 14:04

A czy nie wystarczyłaby kamera (lub dwie) nad buspasem?
Jeżeli w miejscu gdzei teraz gniazdują mundurowi, to zastapiłaby ich.
Tylko kamera tak zamocowana żeby ewidentnie by było widać że jej zasięg obejmuje tylko buspas a inne pasy nie sa kontrolowane.
Płynność ruchu by była zachowana, nieuchronne zagrożenie mandatem za naruszenie buspasa (i słusznie) by było, kierowcy nie zwalnialiby do 1/2 dopuszczalnej prędkości żeby pomachac przyjaźnie Policjantom (lub zobaczyć kogo konkretnie przeklinają).
Spowolnienie ruchu wcale nie następuje z powodu wpychających się z buspasa tylko z powodu nieuzasadnionego zwalniania przed Policją.

REKLAMA

# Pavel

26.03.2008 15:01

"...a inne pasy nie sa kontrolowane..."
buahahahahaha total lol.
A niby dlaczego inne pasy nie miały by być kontrolowane?
"Spowolnienie ruchu wcale nie następuje z powodu wpychających się z buspasa tylko z powodu nieuzasadnionego zwalniania przed Policją."
Pozwolę sobie nie zgodzić się. Jak już przejedzie się skrzyżowanie (jadąc Modlińską), uchroniwszy swój prawy przedni błotnik to dalej ruch jest płynny bez względu na policję, a jeśli nie jest płynny to tylko dlatego że ludziska mają opory wjechać wcześniej na buspas, bo normalnie jak nie ma policji to na wysokości jej standardowego posterunku jedzie się już trzema pasami - to i można zaobserwować "efekt procy" po zawężeniu do dwóch pasów zaraz po skrzyżowaniu.

# Blady

28.03.2008 08:52

Nie zgadzam się z "Pavlem", czy Policja stoi czy nie, buspas jest pusty aż do ciepłowni, tak jak wspomniałem wcześniej, mam "przyjemność" jeździć tu codziennie ~7:30.
A widzieliście ten biały dostawczy samochod z kamerami na dachu, staje w różnych miejscach, przed skrzyżowaniem, na tyłach kwiaciarni, dziś schował się koło McDonalda. Oprócz tego że samochód ma kamery to jeszcze instalują dodatkową kamerę na słupie przy skrzyżowaniu, pewnie przesyła obraz do tego samochodu, a oni informują gliniarzy na górce. Dlatego zapewne zdarza się, że gliniarz wpada na lewy lub środkowy pas i łapie jakieś auto, które źle przejeżdzało skrzyżowanie jeszcze na dole.

# Pavel

30.03.2008 16:24

Ja jeżdżę wcześniej ok. 6.30, o tej porze to jeszcze policji nie widziałem. Stają chyba ok. 7.oo - i pewnie większość buraków o tym wie, to i kierują się prostą regułą - przed 7.oo wolno jechać bus pasem przy ciepłowni, po 7.oo też wolno ale tylko tym którzy postpuj wg zasady "nie ma strachu - nie ma zabawy".

REKLAMA

 ragozd

01.04.2008 09:43

W Polsce kierowcy nie umieja jezdzic plynnie, a na widok policji dostaja pomrocznosci jasnej. Obserwuje tamtedy ruch czesto z perspektywy roweru - wystarczy 1 na 5 kierowcow ktory sie zagapi albo plynnie nie ruszy - i od razu sie wszystko korkuje.
A najlatwiej wszystko zwalic na policje.
Co prawda powoduje ona ze piraci nagle z buspasa wciskaja sie na lewy pas i korkuja wszystko - tylko czy wtedy jest to wina policji czy tez myslacych inaczej?
Autorce gratuluje zas konsekwencji z tym korkiem 50 km/h :)

# Maciek

02.04.2008 09:07

Czytanie bez zrozumienia tekstu jest chyba niestety u nas normalne.
Jak się auta na górce zaczynaja rozpędzać, to jadą w pewnym momencie 50 km/h, inne za nimi też przyspieszają, a gdy gliniarz wyskoczy z lizakiem, to wszyscy znów gwałtownie stają, a przez to znacznie mniej samochodów przejedzie na zielonym skrzyżowanie z Konwaliową. Taki jest efekt policyjnego patrolu w tym miejscu. Autorka nie pisała, by zaprzestać pilnowania buspasa, tylko zmienić formę tej kontroli (np. miejsce akcji, albo postawić fotoradar - na pewno kosztuje taniej niż dziesięć etatów, nich pan rzecznik policji nie gada głupot).
A w archiwum sobie sprawdźcie, że ta sama autorka pisała już o bezsensownych działaniach policji i postulowała "lotne" patrole.
Jak się o czymś czyta, to najpierw warto zrozumieć treść.

# nickofor

02.04.2008 10:38

Przecież na Modlińskiej nad Kanałem Żerańskim dopuszczalna prędkość to 60km/h!

# Pavel

02.04.2008 14:09

Maciek
1. Na zielonym to przejedzie tyle samo, bo tam zawsze jest kocioł, jak jedziesz pasem środkowym na wysokości skrzyżowania to spróbuj się rozpędzić, masz dwa wyjścia 1. wpuszczasz samochody z prawej (tak jak byś stał w miejscu) 2. nie wpuszczasz samochodów z prawej (i tak się nie rozpędzisz bo Ci się wcisną).
2. "Gliniarz z lizakiem" to znowu tak często nie wyskakuje żeby to było utrudnienie, oni tam stoją po to żeby czesać bus pas.
3. Miejsce akcji faktycznie czasem można zmienić.
4. Fotoradarów to by tam musiało stać z 5, żeby nie było zjawiska wciskania się na 20m przed radarem, a i tak byliby cwaniaczki co szybko doszliby do słusznego wniosku, że wystarczy jechać zaraz za autobusem ...
5. Jak jeździsz po Polsce to doskonale wiesz, że pudełka na fotoradary są zwykle puste - z czegoś to wynika ...
6. A propo postulowania - może zostawmy policji ich pracę. My Polacy znamy się na wszystkim najlepiej, na budowaniu, na leczeniu, na polityce itd. Na co dzień jestem budowlańcem i krew mnie zalewa jak nasi polscy inwestorzy mają czasem pomysły na realizację robót budowlanych, naczytają się muratora i myślą, że ich wiedza jest większa niż inżyniera z wieloletnią praktyką budowlaną. Niech każdy zajmie się swoją pracą. A media (czytaj: szanowna pani redaktor) niech będą świadome, że kształtują postawy, stanowiska, rzeczywistość - należy to czynić z rozwagą, jest to swego rodzaju misja i wykorzystywanie jej w sposób niewłaściwy jest niegodne.

# nickofor

04.04.2008 14:53

Policjant wyschodzący równym krokiem na jezdnię ma pierwszeństwo nad wszystkimi. Jezeli ktoś jechał za szybko, lub utrzymywał za mały odstęp, to jego wina.
Lepiej nie generalizować i nie dzielić ludzi na "półgłowków" i na szczególne rodzaje cwaniaczków, zanim sie nie pozna motywacji kazdej z tych osób.
Popieram zmianę sposobu kontroli drogowej a nie zaprzestawanie ich; jak najwięcej kontroli w jak najbardzeij niespodziewanych miejscach. Kontrole wyprzedzania na przejściach dla pieszych przede wszystkim.
Nie wiem co policja zrobiła (byc może nie kontrolowała akurat w tym momencie nikogo) ale dzisiaj rano nie zaobserwowałem wyrażndgo spowolnienia do 30-40km/h na wysokości patrolu nad Kanałem Żerańskim (co wcześniej zdarzało sie przy KAŻDYM przypadku postoju tam policji).
W polskim prawie drogowym powinien znaleźc sie zapis o minimalnej dopuszczalnej odległości od poprzedzającego pojazdu (i zakaz wjeżdżania w minimalna odległość). Nieuchronność mandatu powinna grozic kierowcom zawsze i wszędzie (tak jak w niektórych innych krajach).
Postulować można, szczególnie dlatego że Policja czasem ma mało pieniędzy na benzynę i spostrzeżenia uczestników ruchu zebrane w wielu miejscach wyają się w tej sytuacji warte analizy ;)
(szczególnie tak wielokryterialne jak powyższe posty)

# Pavel

04.04.2008 15:35

#nickofor
"Lepiej nie generalizować i nie dzielić ludzi na "półgłowków" i na szczególne rodzaje cwaniaczków, zanim sie nie pozna motywacji kazdej z tych osób"
Zasadniczo masz rację, jak ktoś wiezie żonę w ciąży na poród, to ma prawo jechać bus pasem, trąbić, wciskać się na siłę, pojechać po chodniku itd. tyle że - ilu z tych ludzi na Modlińskiej wiezie rano żonę do szpitala albo ma równie ważną sprawę?

# nuickofor

04.04.2008 15:59

pavel,
nie chciałem usprawiedliwiać cwaniaków wykorzystujących nielegalnie buspas, kradnących innym i czas przejazdu i spokój ducha.
Zasadniczo chodziło mi o to że osoba, kórą chcielibyśmy nazwać półgłówkiem moze mieć całkiem dobrze poukładane w głowie, za wyjątkiem takiego "szczegółu" jak np. nieodparte piractwo drogowego (naganne), rodzącej żony (może być) postawie "jestem królem szos" (naganne), kierowcy "przewozu osób" chcącego zarobić więcej jadąc buspasem (nielegalne) itp.
Ani szufladkowanie ani generalizowanie nie jest sprawiedliwe a samodzielne dzielenie ludzi na grupy nie oddaje rzeczywistości. Czy jak zobaczymy osobe mającą akurat teraz plamę na ubraniu, to sprawiedliwe jest nazwać ją publicznie brudasem?
Lepiej nazwac sprawę po imieniu na podstawie tego co widać, np: cwaniak(czka), pirat drogowy, nieprzestrzegająca(cy) przepisów ruchu drogowego, wymuszający(ca) pierszeństwo, terrorysta, agresywny(a), usiłujący(a) zabić na drodze.
(ale to chyba nie jest tematem tego wątku)
Dodaj wpis:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024