REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA


06.12.2012 16:57 #danton5
Drogi Panie Krzysztofie Z Artykułu Wyżej. Niezmiernie miło było nam Pana gościć na naszym skromnym dzikim parkingu. Jesteśmy wdzięczni za radość jaką sprawiało nam m.in. pańskie, źle zaparkowane auto, za rozjechaną trawę na łące która jeszcze 5 lat temu była oazą zieleni w tej dzikiej dzielnicy nieporadnie rządzonej przez obecnego burmistrza, który dopuszcza do takich ekstremalnych sytuacji gdzie Pański delikatny tyłeczek musi teraz dłużej maszerować do metra. Brak miejsc parkingowych absolutnie usprawiedliwia Pana i pod żadnym pozorem nie powinien narażać na grzywnę za niszczenie miejskiej zieleni (właściwie jej resztek). Jeśli niewdzięczna przyroda zarośnie dziki parking na wiosnę, poproszę Pana aby przyjechał z wywrotką piasku i wyręczył wiatr sypiąc nam w okna tony kurzu... To przecież nie Pańskie podwórko, prawda? Na swoim pewnie nie ma Pan takich atrakcji, tam założę się dzieci mogą bezpiecznie poruszać się między blokami bez ryzyka, że wpadną pod auto lub na pijanego trola z bazaru. Cóż, nie można mieć wszystkiego Panie Krzysztofie. Ale proszę nie poddawać się. Jak Pan zwycięży na Wawrzyszewie, to ten syf kiedyś zawita i do Pańskiej dzielnicy.

Z wyrazami szacunku,
Janek, lat 5.
06.12.2012 18:44 #eRDe
Najpierw tworzy się problem - wpuszczenie dodatkowej ilości (dużej ilości) samochodów, które dowożą ludzi do metra, a później problemu się nie rozwiązuje.
Nie mieszkam na Wawrzyszewie, ale często tam bywam i robi się tam coraz gorzej, a po przebiciu Reymonta koło szkoły i przez parkingi w ogóle zrobi się Meksyk. Bielany (nie tylko Wawrzyszew) robią się coraz gorszym miejscem do życia. A nasze nieudolne władze dzielnicy problemu nie widzą.
06.12.2012 19:31 #R17
No bez żartów. Auta parkowały ludziom na piachu na dziko i pretensje? A ten piach był kiedyś zapewne trawnikiem właśnie. Jak to SM kiedyś powiedziała to nie trawnik na miejsce rozjechane przez samochody które miesiąc wcześniej było zielone. Ale fakt dziś nie jest.
Sorry ale nie róbmy problemów gdzie ich nie ma. Ludzie kupili mieszkania z takim a nie innym zagospodarowaniem i mają prawo oczekiwać, że nikt nie będzie im za oknami kurzył i jeździł bezustannie. Gyby zapadła decyzja budować to inna sprawa można zrobić parking ale tak?
06.12.2012 19:59 #lenczyk
Skarżą się mieszkańcy WSM? Powinni zapytać włodarzy swojego osiedla dlaczego zamiast tworzyć nowe parkingi i zachować istniejące, na niezabudowanych działkach na osiedlu, próbują stale dogęszczać nasze osiedle nowymi budynkami, prowizorki i "dzikie" rozwiązania kiedyś się kończą...
06.12.2012 21:32 #eRDe
R17, na Wawrzyszewie mieszkałem około 20 lat (teraz mieszkam w innej części Bielan) i tam klepisko było praktycznie od zawsze. Parkowania na klepisku nie bronię, tylko w tym przypadku widać wyraźnie brak pomysłu co zrobić z masą samochodów rozjeżdżających Bielany z jednej strony, a z drugiej strony ludzie kupujący mieszkania na Wergiliusza widzieli dokładnie parkujące tam samochody. Problemy pojawiają się zawsze gdy pojawi się gdzieś w okolicy "nowy śliczny apartamentowiec". Zaraz się znajdzie grupa inicjatywna której coś nie pasuje. Podobnie jest z mędrcami z okolic Obrońców Tobruku, którzy nagle zauważyli lotnisko.
REKLAMA
06.12.2012 22:13 #R17
eRDe
Ale klepisko też kiedyś było czymś. Czasami klepisko samo da radę się odrodzić jak nie jest zadeptywane czy rozjeżdżane. A nawet jeśli nie to nie oznacza, że każdy może tam robić co chce.

A co do nowych apartamentów. To zależy jak spojrzeć. Kupujesz mieszkanie w budynku hiszpański z pomarańczowymi elementami przy metrze (nie pamiętam nazwy) i zajrzysz w jakiekolwiek plany wiesz, że tam będziesz miał lada moment lub później drogę ale jednak jest.
A tu nie kupujesz zapoznajesz się z planami itd i one są miarodajne. Możesz w jakiś sposób zasięgnąć języka jak wygląda ilość miejsc parkingowych w dzielnicy czy zdm i wiesz na czym stoisz. A jak coś jest bo jest to masz prawo protestować. A tego parkingu formalnie tam nie ma.

Oczywiście można by go po prostu zalegalizować ale do czasu jak nie to mają prawo do protestów. I ja bym jednak rozgraniczał protesty w tych dwóch przypadkach "legalnym" i do sprawdzenia a takim który ktoś sobie samowolnie zrobił.
07.12.2012 00:06 #danton5
@eRDE: mam dopiero 5 lat, ale mój tata mieszka tutaj od 12-tu i mówi, że pomimo parkowania wzdłuż krawężników na trawie, nie było takiej dewastacji jaka pojawiła się po postawieniu nowych budynków. 'Nowi' być może dymią, ale w końcu ktoś zwraca uwagę na otoczenie bazaru i metra Wawrzyszew. 'Starzy' po prostu stracili ostrość widzenia i przyzwyczaili się do bajzlu wokół Wolumenu. Co do parkowania, WSM nie jest bez winy. Leniwe muszki i śmierdzące trutnie z WSM potrafią tylko debatować, miejsca parkingowe przy Dantego 1, 1A, 1B, 3 pojawiły się chyba po tym jak postawili nowe budynki na tej samej łące gdzie teraz stoi budynek dewelopera z Białegostoku. Pewnie z czynszu na miejsca parkingowe nie wystarczyło, więc trzeba było zagęścić zabudowę. WSM też nie wyraził zainteresowania drugą linią samochodów parkujących przy Dantego 5, bo miasto nie chciało oddać tego kawałka za darmo. A co to za interes dla WSM aby wydawać pieniążki na swoich członków? Są lepsze sposoby trwonienia. Np. więcej urzędników pracujących w krótszym wymiarze pracy. 20-ścia pare komisji i jeden pan Jurek do doglądania osiedla. Wiem coś o tym, bo tata jest w tej pięknej spółdzielni...
07.12.2012 20:16 #XfaCtor
Parkować można na P&R na Młocinach Panie Krzysztofie, ale to pewnie za daleko trzeba iść do metra. Najlepiej podjechać pod drzwi metra. Niestety w Warszawie jak się czegoś nie osłupkuje to rozjeżdżą wszystko i zastawiają wszystko. A niestety ani WSM nie dba o parkingi dla swoich mieszkańców jak i gmina dla reszty mieszkańców. Bo przy bazarze spokojnie zmieściłoby się sporo miejsc parkingowych. Pozostałe tereny zielone niestety nie mają uregulowanego stanu prawnego i gmina nie kiwnie palcem. Niestety pozwalają budować coraz więcej nie dostosowując do tego infrastruktury. U nas jak zwykle wszystko na odwrót.
07.12.2012 20:25 #XfaCtor
Ciekawe czy to mercedes Pana Krzysztofa ;)
07.12.2012 21:52 #R17
XfaCtor:
No bez przesady. Czy ktoś zaparkuje na tym placu czy na P&R to droga mniej więcej podobna. A tam jest dach czy ochrona która się kręci. Więc bez przesady. Przyczyna akurat jest dość prosta, że tam jest zawsze komplet. Zajęte są też uliczki obok czy parking Lidla. Nie doszukujmy się, że ktoś jest leniwy aby podejść. Bo jak dla kogoś jest za daleko to on nie podjeżdża pod metro tylko pcha się autem tam gdzie potrzebuje docelowo dojechać.
REKLAMA
11.12.2012 12:43 #ert
Jak to mawiają: a to Polska właśnie! Tylko u nas buduje się metro (a w zasadzie jedną jego linię), likwiduje się WSZYSTKIE bezpośrednie połączenia autobusowe i tramwajowe (wmawiając ludziom, że jak jest metro to są one już niepotrzebne), kolejnym ludziom wmawia się, że powinni porzucać swoje auta na rzecz komunikacji miejskiej (a raczej metra bo tylko w oparciu o nie stoi ta komunikacja po lewej stronie Warszawy), a na koniec gdy powstaje jeden, wielki b... udaje się, że nie wiadomo o co chodzi. W Warszawie nie ma, nie było i nie będzie gdzie zostawić samochodów - grunty są zbyt drogie, aby prywaciarze przeznaczali je na parkingi, a i PO ostatnio woli wszystko sprzedawać co miejskie, aby łatać dziurę, niż myśleć perspektywicznie. Jedynym rozsądnym wyjściem z sytuacji, jest takie połączenie komunikacyjne AGLOMERACJI miejskiej, aby mieszkańcy Łomianek, Izabelina, Nowego Dworu, Legionowa, Ząbek, Marek, Wołomina, Pruszkowa, Otwocka itd. itp. W OGÓLE nie odpalali swoich aut rano, tylko od razu przesiadali się do komunikacji. Tak się robi na całym świecie, tylko u nas jest to "niewykonalne" - bo brak pieniędzy, bo rodowici nie będą płacić za słoiki, bo słoiki nie będą się liczyć z rodowitymi, bo to nie ZTM tylko kolej, bo to nie PKP tylko SKM itd. Jak ja słyszę, jak prezes ZTM mówi: nas interesuje tylko komunikacja do granic miasta, to ręce opadają. Gdyby tak myśleli wszyscy ludzie na świecie to nie powstałaby żadna międzynarodowa trasa, kolej czy nawet głupie chodniki kończyłyby się w polach na granicy...
13.12.2012 12:51 #danton5
@ert: o tym pisałem na samym początku, że ludzie widzą koniec swego nosa, ale nie dalej. I nie potrafią rozmawiać. Satysfakcjonującym rozwiązaniem byłoby porozumienie między WSM a Udzędem Dzielnicy by zagospodarować pod parking pas o szerokości 2 aut, na całej długości spornego kawałka gruntu wzdłuż ulicy Dantego. To że są tam roszczenia względem działek, to drugorzędna sprawa, bo czy ktoś odzyska kawałek trawy, kawałek klepiska, czy ubity pod samochody żwir, to obojętne. Jak zabierze, nie będzie kłopotu, ale to nastąpi za długi czas. Do tego momentu można by wszystkim ulżyć i dać parkować po ludzku. Jak widać kompromis nie jest możliwy, są tylko ekstrema: zajechać dziko całą zieleń albo ogrodzić na amen. Ciężko o rozsądek w naszym kraju, a bez niego zawsze będziemy Europą klasy B, co widać wokół bazaru.
13.12.2012 19:49 #R17
@danton5

No to nie jest takie proste bo jak są roszczenia to się nie inwestuje bo nie można. Wkładasz powiedzmy 200tys a za 5lat musisz oddać i to jest w niegospodarność bo zainwestowałeś nie w swoje wiedząc, że to nie twoje a jednak wpakowałeś kasę wiedząc, że ją stracisz. To się niestety do prokuratury kwalifikuje bez względu czy jest to logiczne czy nie.
14.12.2012 16:40 #danton5
@R17, miałem na myśli dzierżawę fragmentu terenu a zagospodarowanie pod parking ze środków WSM i miasta, przy założeniu wersji minimum jak na żwirowisku po drugiej stronie ul. Wolumen na wprost bazaru. Myślę, że obeszłoby się bez dużych inwestycji: kilka starych słupków (taki standard znamy przecież z instalacji niedaleko trzepaka przy Dantego 3) oraz trochę żwiru. Betonowe słupki/krawężniki kosztowały urząd 3tys zł. Każda dzierżawa kiedyś się kończy, a przy rozsądnym i oszczędnym podejsciu prokurator nie miałby chyba tutaj co robić.
14.12.2012 17:03 #danton5
Jeszcze jeden komentarz. Spójrzcie na sprawę z boku: zajechanie prawie pół hektara zieleni nie spotkało się z żadnymi formalnymi przeszkodami, debatami, dyskusjami, wątpliwościami. Zupełnie jakby życie w syfie było w naszej naturze. Ale każda próba uporządkowania sprawy, wypracowania nawet czasowego kompromisu spotyka się z oporem czego przykładem są słupko-krawężniki postawione zgodnie z literą prawa etc pierdołami na granicy działek, ale ku niczyjej korzyści. Dlatego, że obie strony, WSM i Urząd Dzielnicy, każde ustępstwo w negocjacjach traktują jak ściągnięcie majtek do kolan i poluzowanie pośladków. Z takim podejściem niewiele się zdziała.
REKLAMA
21.09.2020 22:23 #Jacek SEO
Problem Parkowania jest tak długi i skomplikowani że, Internetu by nie starczyło aby go wypełni rozwinąć.
Ale niestety tracimy coraz więcej miejsc parkingowych na osiedlach . Też faktem że zamiast dzikich parkingów są czasem miejsca parkingowe 4 min dalej od domu i można się przejść.

Do dziś pamiętam jak ojciec 25 lat temu chodził z 15-20 min na parking aby dobrze POLONEZ stał !:)
Teraz sam jestem ojcem i widzę co się dzieje na nowych osiedlach .Masakra , zero miejsc parkingowych. 100 mieszkań 60 garaż 30 miejsc dla aut na około bloku czyli już 10 brakuje zakładając 1 auto na mieszkanie. efekt był taki że, nie dało się wyjść z klatki wózkiem bo kurier bo sąsiad tylko mebelki do klatki(2 tydzień bez przerwy) itd na szczęście na pod samą klatką postawiła spółdzielnia tanie słupki betonowe ze sklepu franeks.pl/slupki-bsklep.

 69/2172 


  • Poleć
  • Udostępnij
  • Polub Tu Bielany


  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (tj. adresu IP, który zapisze się automatycznie) przez Echo Media Plus sp. z o.o. z siedzibą w Legionowie, ul. Wspólna 3.
Niniejsza zgoda jest warunkiem koniecznym do skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.
Dane osobowe są przetwarzane w sposób zapewniający ich bezpieczeństwo i poufność. Z Inspektorem Ochrony Danych można kontaktować się mailowo pod adresem poczty elektronicznej: rodo@gazetaecho.pl.
Dane osobowe są przetwarzane wyłącznie w zakresie celu ich podania, tj. skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl.
W tym wypadku nie jest możliwe wycofanie zgody na przetwarzanie danych osobowych w postaci adresu IP.
Mają Państwo prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w zakresie naruszenia prawa do ochrony danych osobowych lub innych praw przyznanych na mocy RODO.

treść: 


Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b].
Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i].
Na końcu kursywy wpisz [/i].
 Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora: 
adres url:
tytuł: 
adres e-mail:
tytuł: 

nick: 
hasło: 
powtórz hasło: 
e-mail: 
data urodzenia: 
płeć: 
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Forum

Lista forów dyskusyjnych:

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Wyprzedaż -55%!
REKLAMA
© WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych zachowań użytkowni­ków. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. Ustawienia dotyczące cookies można zmienić w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
REKLAMA
REKLAMA