REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

# MamSwojeZdanie

26.10.2020 12:26

Poniżej wkleiłem fragment, do którego odnosi się powyższy artykulik. Dla mnie to przykład manipulacji. Dlaczego autor tego artykuliku zapomniał podać link do strony (https://www.facebook.com/ParafiaOstrodzka/posts/3417821044992810) na której każdy może prrzeczytać pełną treść listu Ojca Przemyslawa i mieć swoje zdanie?
"...W tym miejscu należałoby się głębiej zastanowić, co tak naprawdę jest piekłem dla kobiet? Czy większym piekłem nie jest rozszarpywanie ciała ludzkiego w łonie ich matek? Czy nie jest większym piekłem doświadczenie, że łono matki stało się grobem dla ich dzieci? Czy nie jest większym piekłem noszone przez lata poczucie winy u kobiet, które zabiły swoje dziecko? Co z tzw. syndromem po aborcyjnym, który dotyka matki, które zabiły własne dziecko, jak również całe ich rodziny?..."
Moim zdaniem list Ojca Przemysława nie był ani "ostry' ani 'obraźliwy', ale pełen troski.

# Adama Z

26.10.2020 13:45

To ja poproszę tłumacza, bo to jakiś religijny bełkot. Ja chromolę - buk w trzech osobach. Tworki!

# ankieter

26.10.2020 15:17

Ale to jest list do osoby wierzącej - katolika. I przecież osoba wierząca jak mniemam żyje i postępuje wg zasad swojej religii. Jeżeli tego nie robi to coś panowie źle nauczali albo może dają zły przykład....
A są kobiety i mężczyźni, którzy nie wierzą w katolickiego boga, ba nie wierzą w żadnego boga.
Wierzą w naukę. Dlaczego więc kościół narzuca swoje spojrzenie na świat innym, ludziom nie wierzącym?
Gdyby nie wpi@prz@li się brunatnymi butami w życie osób niezainteresowanych kk to ludzie nie wierzący również omijali by ich kościoły z daleka. Zresztą tak jak były dotychczas. Ponieważ pis i kościół katolicki "przegięli pałę" to teraz niech się nie dziwią, że mają farbę na ścianach.
Ponadto co to za kościół, który ma w düpi@ swojego szefa w Watykanie?
Co to za kościół, który pozwala na gwałcenie dzieci, nie rozlicza sprawców a jeszcze ich ukrywa?
Co to za kościół, który nie pomaga matkom z chorymi dziećmi?
Co to za kościół, który nie pomaga osobom LGBT a wręcz jeszcze szczuje na nich?
Ten kościół to maszynka do robienia kasy z naiwnych ludzi, wmawiając im jakieś bajki sprzed 2 tys. lat...

REKLAMA

# DlaPolski

26.10.2020 20:29

Bóg, Honor i Ojczyzna. To wartości które lewicowe środowiska chcą sprowadzić do podziemia i te całe marksistowskie rewolucjonistki które naruszają fundamenty naszej kultury mając za jedyny argument "wypier...." to gorszego dna już dotknąć nie można. Współczuję braku wpajanych wartości ale to tylko wina ich liberalnych rodziców. #ChildLivesMetter

# MamSwojeZdanie

26.10.2020 22:06

do #ankietera - Sprawa dotyczy podstaw naszej cywilizacji - szacunku dla życia ludzkiego. Kościół Katolicki jest głosicielem/strażnikiem szacunku dla życia ludzkiego o czym pisał Ojciec Przemysław w swoim liście.
Po za tym zupełnie nie rozumiem zupełnie Twojej argumantacji:
1) O jakich brunatnych butach mówisz. Powiedziałbym raczej, że znak, który namalowano na Kościele to nordycka runa 'sig' znak wykorzystywany przez SS, a obecnie używany przez straj kobiet.
2) W jaki sposób PIS czy KK mieli wpływ na wyrok Trybunału? Ta wykładnia obowiązwała od lat (zgadzają się z nią byli prezesowie TK - prof Zoll i prof Rzepliński) a ten wyrok to tylko jej potwierdzenie.
3) Bardzo nie lubię uogólnień, bo z nich na przykład może wynikać, że wszyscy mężczyńni to gwałciciele, bo około 0,00001% w rzeczywistości dopuściło się tego strasznego czynu.
3) Pomoc matkom chorych dzieci - nie wiem czy te matki mają chore dzieci, ale Ojcec Przemysław i cała parafia wspiera przynajmniej raz w miesiącu dom samotnej matki na Białołęce.
4) Nigdy nie słyszałem niczego co mógłbym nazwać szczuciem na osoby LGBT w Kościele na Ostródzkiej, ani w żadnym innym.
5) Rozumiem, że nie wierzysz w jak powiedziałeś "bajki sprzed 2 tysiecy lat", ale miej proszę szacunek dla tych co Wierzą w Zmartwychwstanie. Czy ktoś Cię zmmuszał do wpłaty na konto kościelne? Wrzucasz pod przymusem co niedziela na tacę?
Miłego wieczoru!

# Kris

26.10.2020 23:12

Do #MamSwojeZdanie - dla mnie możesz być islamistą, katolikiem czy innym fundamentalistą. Możesz założyć swój moherowy beret i leżeć krzyżem gdzie sobie życzysz lub obściskiwać się w dowolnej zakrystii z panem czy panią w dowolnym stroju. To jest Twoja sprawa. Możesz wierzyć nawet, że Ziemia jest płaska a kosmici czają się na dnie oceanów. Jedna prośba. Odczep się od tych, którzy mają inne zdanie. Nie rób nam tu Iranu czy Arabii Saudyjskiej. Kościół wprasza się do naszych domów, chce zaglądać pod kołdrę, to ktoś przyszedł z rewizytą. Po prostu zajmij się swoim berecikiem i przestań smrodzić swoimi pseudo wywodami.

REKLAMA

# MamSwojeZdanie

27.10.2020 09:52

Do #Kris - nie potrafisz dyskutować używając argumentów więc pozostają Ci tylko obelgi i okazywanie pogardy dla inaczej myślących.

# mmmieszkaniec

27.10.2020 11:19

Piorun na transformatorach też jest znakiem runicznym??? Piorun to uniwersalny znak niebezpieczeństwa, zachowania ostrożności...W tym przypadku symbolem wk...nia na cały ten zakłamany pisowski styl rządzenia nienawiścią. Zalewania jadem wszystkich, szczucia międzyludzkiego. Gdzie ta wasza miłość do bliźniego? Hasło B,H,O nie musi być hasłem tylko mięśniaków w bluzach z kotwicą! Te wasze 92% katolików jest tylko statystycznym wypisem z ksiąg kościelnych. Prawda jest inna...Za chwilę to zobaczycie.

# WWO

27.10.2020 15:24

Zobaczymy co większość z was będzie mówić w obliczu śmierci lub ciężkiej choroby.

REKLAMA

# pucha

28.10.2020 14:25

Do #MamSwojeZdanie
Zacytuję Ojcieca Adama Szustaka
"Ja też nienawidzę tego Kościoła. W sensie tego. Nie Kościoła w ogóle. Tego Kościoła, który stał się absolutnie jakąś - przepraszam za wyrażenie - ladacznicą polityczną. Tego Kościoła, który się tak wmieszał w politykę, który jakąś swoją siłę, swoje umocowanie, przyszłość, władzę, wynikające z dobrych chęci pragnienie, żeby ludzi nawracać, ufundował w rzeczywistościach tego świata. Tak, to musi runąć - ocenił Szustak"

 Dziś rosół na obiad

29.10.2020 13:21

Tak właśnie kończą się romanse kk z władzą. Ludzie protestują i mają 100% racji a napis na nieotynkowanym kościele można łatwo usunąć.

# MamSwojeZdanie

02.11.2020 09:22

Do #pucha
To też cyctat z o. Szustaka
'...W moim mniemaniu nie istniejemy w takim systemie prawnym i w takiej sytuacji w Polsce, że jest możliwość przegłosowania ustawy bardziej zakazującej aborcję. Nie wierzę, że PiS się na to odważy. Uważam, że nie takiej politycznej możliwości, by PiS to zrobił...'
'...nie mówię, że to dobrze, tylko mówię, że oni tego nie zrobią. Gdybym był w sytuacji politycznej gdzie mamy rządzącą partię, która ma większość w Sejmie i która mówi: tak jeżeli tylko zgłosicie projekt zawężenia zakazu aborcyjnego, to my go poprzemy i go przegłosujemy, to kochani ja będę pierwszy, który poleci do Sejmu żeby to zrobić...'

REKLAMA

Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy