REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

Opinia wsi

# Borys -1

11.03.2006 10:01

W dyskusjach czy otwierać sklepy w niedziele czy też nie, serwuje sie opinie że miasta w 60 % są za otwarciem a wieś w 40 %.Wies jako argument stawia że niedziela to swiętowanie -czyli lezenie.miasto że to okazja w spokoju zrobic zakupy.Poza tym w miescie gbyby sklepikarze zaczęli rzadzić to zakupy trwaly by 3 dni.Nikt nie eksponuje że kupcy polscy po polsku wygarbowali by skórę kupujacemu.
Do dyskusji wlaczyl bym watek ze na wsi w niedzielę niech sie wezma za dzieci tak by doganiały miejskie .Wprowadzony od wojny system wspierania wsi typu :a to tańsze paliwo.niższe ubezpieczenia ,renty nie wiadomo za co ,Kruzy,jak im jest cięzko i inne wsparcia powoduja to ze zatracili zdolnosci walki o lepsze...Całe stada nieuków ,pijanstwo i lenistwo to przyczyna.Dochodzi do tego tzw madrość chlopska ze on bez nauki a wszystko wie.Powiela to z radościa PiS.Poncyliusz po srednim wykształceniu wice minister gospodarki.Parodia. Po co sie uczyc w tym chorym kraju ?.Nie genaralizuję ale sklepami i handlem niech zajma sie uzytkownicy,kościół kościołem a politycy na trawke.Odpocząć.

# zagadka leśna

13.03.2006 10:58

Borys nie rozumiesz problemu. Handel w niedziele jak mówisz popiera 40% mieszkańców wsi i 60% mieszczuchów. Otóż wytłumaczenie jest zadziwiająco proste 40% mieszkańców wsi to stali mieszkańcy wiosek i oni jeżdżą bardzo często na zakupy do miast. A że po kościele dobrze jest sie pokazać w miejskim centrum handlowym no to leco i kupujo na potęge. Zaś 60%mieszkańców miast to rdzenni warszawiacy pozostałe 40% to element napływowy a ten jak wiadomo po całym tygodniu wystawiania butów na korytarz jedzie do domu i nie potrzebuje sklepów otwartych w niedziele bo i tak wracajo wieczorem pod koniec weekendu zmęczeni przechwałkami. Te 60% co pozostało na wioskach przyjmuje w domach te 40% co pojechało odwiedzić rodzine i sie wspólnie radujo z zarobionych pieniędzy przez dzieci na stanowiskach przedstawicieli handlowych, zatrudnionych w bankach i w nowych technologiach. Tak to wygląda właśnie. ja jestem za otwieraniem sklepów w niedziele bo nie chodze do kościoła i nigdzie nie wyjeżdżam i chce w bomi robić zakupy i wkurza mnie to, że ktoś mi chce tego zabronić. Po za tym to spisek PiS-owców zawiązany z innym segmentem elementu napływowego co to na kasach w bomi jest zatrudniony. Trza spełniać po trosze nic nie znaczące obietnice przedwyborcze o solidarnym państwie, muuuahahahahaaa

# Rdzeń

15.03.2006 12:21

a kto to jest rdzenny warszawiak? Coś tak szeroko występującego jak Yeti.

REKLAMA

 Matka_Sławka_z_Gdańska

15.03.2006 13:17

To jest wsioku niezle pytanie, wiesz ?
Kogos kto sie myje i ma miery , nie czuc i nie widac w tlumie.
Musiales konczyc podstawowke za Komuny. Jestes k...wa dosyc bystry !

 Matka_Sławka_z_Gdańska

15.03.2006 13:18

mialo byc: maniery
Dodaj wpis:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

City Break
City Break