REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

Opinia wsi

# Borys -1

11.03.2006 10:01

W dyskusjach czy otwierać sklepy w niedziele czy też nie, serwuje sie opinie że miasta w 60 % są za otwarciem a wieś w 40 %.Wies jako argument stawia że niedziela to swiętowanie -czyli lezenie.miasto że to okazja w spokoju zrobic zakupy.Poza tym w miescie gbyby sklepikarze zaczęli rzadzić to zakupy trwaly by 3 dni.Nikt nie eksponuje że kupcy polscy po polsku wygarbowali by skórę kupujacemu.
Do dyskusji wlaczyl bym watek ze na wsi w niedzielę niech sie wezma za dzieci tak by doganiały miejskie .Wprowadzony od wojny system wspierania wsi typu :a to tańsze paliwo.niższe ubezpieczenia ,renty nie wiadomo za co ,Kruzy,jak im jest cięzko i inne wsparcia powoduja to ze zatracili zdolnosci walki o lepsze...Całe stada nieuków ,pijanstwo i lenistwo to przyczyna.Dochodzi do tego tzw madrość chlopska ze on bez nauki a wszystko wie.Powiela to z radościa PiS.Poncyliusz po srednim wykształceniu wice minister gospodarki.Parodia. Po co sie uczyc w tym chorym kraju ?.Nie genaralizuję ale sklepami i handlem niech zajma sie uzytkownicy,kościół kościołem a politycy na trawke.Odpocząć.

# zagadka leśna

13.03.2006 10:58

Borys nie rozumiesz problemu. Handel w niedziele jak mówisz popiera 40% mieszkańców wsi i 60% mieszczuchów. Otóż wytłumaczenie jest zadziwiająco proste 40% mieszkańców wsi to stali mieszkańcy wiosek i oni jeżdżą bardzo często na zakupy do miast. A że po kościele dobrze jest sie pokazać w miejskim centrum handlowym no to leco i kupujo na potęge. Zaś 60%mieszkańców miast to rdzenni warszawiacy pozostałe 40% to element napływowy a ten jak wiadomo po całym tygodniu wystawiania butów na korytarz jedzie do domu i nie potrzebuje sklepów otwartych w niedziele bo i tak wracajo wieczorem pod koniec weekendu zmęczeni przechwałkami. Te 60% co pozostało na wioskach przyjmuje w domach te 40% co pojechało odwiedzić rodzine i sie wspólnie radujo z zarobionych pieniędzy przez dzieci na stanowiskach przedstawicieli handlowych, zatrudnionych w bankach i w nowych technologiach. Tak to wygląda właśnie. ja jestem za otwieraniem sklepów w niedziele bo nie chodze do kościoła i nigdzie nie wyjeżdżam i chce w bomi robić zakupy i wkurza mnie to, że ktoś mi chce tego zabronić. Po za tym to spisek PiS-owców zawiązany z innym segmentem elementu napływowego co to na kasach w bomi jest zatrudniony. Trza spełniać po trosze nic nie znaczące obietnice przedwyborcze o solidarnym państwie, muuuahahahahaaa

# Rdzeń

15.03.2006 12:21

a kto to jest rdzenny warszawiak? Coś tak szeroko występującego jak Yeti.

REKLAMA

 Matka_Sławka_z_Gdańska

15.03.2006 13:17

To jest wsioku niezle pytanie, wiesz ?
Kogos kto sie myje i ma miery , nie czuc i nie widac w tlumie.
Musiales konczyc podstawowke za Komuny. Jestes k...wa dosyc bystry !

 Matka_Sławka_z_Gdańska

15.03.2006 13:18

mialo byc: maniery
Dodaj wpis:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy