REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

Ohyda-próba spojrzenia

# sok.

15.10.2004 09:46

W Praskiej (13.10 ) ukazał się list Urbana Staniszewskiego dotyczący prywatnej oceny wystawy Żołnierze wyklęci zorganizowanej w Urzędzie Dzielnicy.Oglądałem tę wystawę i niestety nachodzą mnie podobne refleksje co autora.Rozdmuchana,historycznie mało spójna,w małym stopniu faktycznie dotycząca konkretnego okresu (CHYBA 70 A MOŻE I WIĘCEJ % ) TO ZDJĘCIA Z LAT WCZEŚNIEJSZYCH .itd itp... Elżbieta Gutowska która w formie kontr listu opisała po części sagę swojej rodziny minęła się z zasadniczym problemem .Wojna jak to wojna -mawiał Szwejk ofiary muszą być i kropka.Natomiast mnie dziwi fakt że zamiast wyciszeń typu Przebaczamy i prosimy o ...tak po katolicku to w Stowarzyszeniu Konar jątrzy sie i eksponuje potrzebne dla wybranych tematy.Piszę to dlatego (załóżmy że sie mylę-ale...)w tym Stowarzyszeniu działaja synkowie naszej posłanki Pani M... (PiS ) stąd pracownicy Urzędu a w szczególności kulturalni podlegli Zienteckiej wiecie co mogą? TYLE CO ZYDZI W OKUPACJE. Niech żyje PiS nasza nadzieja i sprawiedliwości ostoja

# Marginalia_Filozoficzne

15.10.2004 10:48

Czytajcie Tekst i korespondecja w sprawie sa przepyszne.
Okupacja ...hah... coz to musial byc za wspanialy, emocjonujacy czas.
Wprawdzie nie bylo korkow, ale i tak kazdy dzien przypominal Srode w Lotto.
A to mozna bylo wystawic zyda niemcom, a to akowca komuchom, komucha zaprezentowac narodowcom, by pod wieczor wskazac ojca ubecji. Wszystko za kase, za pieniadze, za gotowke lub zloto w sztabach lub trzonowych koronkach.
Nie bylo tak, zeby ktos cos za friko robil. Nie. Pisze przeciez autor:
"Nie do konca powiodlo sie rozstrzeliwanie czlonkow PPR. Wykonano tylko czesc egzekucji". Pewnie ! Pewnie bylo po 16 i umowiono sie na drugi dzien, na rano, zaraz po sniadaniu...
A rano ? Ha ... rano mozna bylo jechac wiezniarka na Syberie, w walizce do Londynu. Toz to wielki swiat, na Syberii byla nawet ciepla woda !
W kazdym razie w jednym i w drugim wypadku czlowiek musial czuc sie skrepowany ... Nie tak jak Pissuardessa.

# dkot

15.10.2004 12:10

Ale ta wystawa jak każda zresztą odwołująca się do emocji JEST PRAWDZIWA. A list p. Staniszewskiego niezgodny z prawdą materialną i zdrowym rozsadkiem. Jakie poparcie dla jakiej władzy w latach 40. sam Stalin mówi do polskich komunistów w 1945 r. ,że gdyby nie dywizje NKWD to polskie społeczeństwo, by ich usunęło z Polski w kilka godzin. Bilans ofiar- po stronienie podległosciowego podziemia zginęło w walce lub skrytobójczo 1944-1947 ok. 10 tys. osób. Po stronie aparatu państwa ok. 6 tys. osób z tego większość pracownicy Mo- po prostu to ich UB i komuniści pchali pod przymusem na pierwsza linia. Do 1955 r. władza komunistyczna wydała ok. 8 tys. wyroków śmierci (z tego ok.połowę w sprawach politycznych -z czego większość wykonano). 6 mln ludzi było inwigilowanych przez UB, kilkadziesiąt tysięcy wywożono i deportowano. Ok 60 tys. osób zwerbowano do donoszenia na swoich bliskich. Przecież to się niczym mnie rózni od okupacji niem. (może nie w Polsce , bo tam była wyjątkowo ludobójcza) ale powiedzmy w Czechach. Władza kom. i Polska Ludowa nie miały do 1956 r. nic wspólnego z praworz. i niepodledległoscią. Po 1956 r. można trochę dyskutować.

REKLAMA

# dkot

15.10.2004 12:13

NIEPODLEGŁOSCIOWEGO PODZIEMIA lub II konspiracji

# sok

15.10.2004 17:32

Marginalia -trafiłeś.dkot-Twoje wyliczanki przypominają mi tani bazar.Tyle tysięcy tu tyle tam..Czy Ty kiedyś pomyślałeś choć przez chwilę że wojny nie wygrywa się w modlitwach tylko trzeba łba nadstawic.Sądzisz zatem że Ci którzy stracili 20 000 000 ludzi po przyjściu tu powiedzą przepraszam czy możemy pójść do Berlina tędy na skróty bo akurat po drodze.Wracając to wam jeszcze zapłacimy bo może jakieś szkody i inne...pierdoły uczyniliśmy.Czy po tych rocznicowych -powstańczych imprezach samodzielnie nie doszedłeś do wniosku że nie było z kim i o czym gadać? Żyli w świecie mżonki.Szkoda tylko ludności.Wzniosło się w górę w nowy świat w W-wie 200 000 po co ? Wstyd mi było za tych dowódców frajerów którzy nie potrafili przeprowadzić podstawowej kalkulacji .Amunicja,rozsądek,głowa,efekt,-nic z tych rzeczy się nie liczyło.Ofiary,ofiary ,ofiary i ten durny ETOS.Stąd dziś dla mnie ważniejsza terażniejszośc niż ....wspominki.A przez analogię do dzisiejszego Sejmu i tych durnych wystąpień tego trefnisia ROKITY szukającego przygód tak zwanych krakowskich kosztem myślenia o jutrze ludzi to ta PlATFORMA ma się tak do obywateli jak obywatele powinni mieć się do błaznowania jej przywódcy.

# dkot

15.10.2004 17:40

jasne wszystko- wszystko na sprzedaż- jal rozumiemy logikę hist. nkwd i ub, to moze wiecej empatii dla ss i gestapo.

REKLAMA

# Marginalia_Filozoficzne

16.10.2004 14:00

Tak.
Oddajmy sie w takim razie kontemplacji nad stanem emocjonalnym SS-Hauptscharfuhrera Kurta Eccariusa tuz przed wykonaniem wyroku na Generale Grocie Roweckim ... sadzimy, ze to zadanie jest skrojone w sam raz na Bialolekie Chocby z powodu trudnosci komunikacyjnych ?
Ze wspomnien tego Essesmana dowiemy sie, ze tuz przed egzekucja myslal , co to za narod reprezentuje ten wyjatkowo odwazny, madry i przystojny Oficer ( a jednak oficer ! ) Oficer Najwyzszego Szczebla.
Za jakiz to narod bedzie mial On nieuprzejmosc umierac ?
Otoz Panie Kurt, ten General zdechl za narod, ktory mu po odzyskaniu "wolnosci" w 1990 roku wymalowal taki oto napis na tablicy pamiatkowej:
"Die Kurven Brigade General ... " i dalej nazwisko, ktorego przez Szacunek tu nie podamy. Taki napis zdobil tablice na moscie przez dlugie lata ... Trudno to bylo k...wom wyczyscic !
Nikomu nie przeszkadzaly te slowa, tak jak dzisiaj nie przeszkadzaja szczyny stojace pod Tablica ...
Coz to kraj ?
To kraj zdrajcow: "Hanki" i "Gensa"
To kraj katolickich k..w: lepsterow i tedekow
To kraj glupich ch..jow o nickach joorgen strop i podobnych
To kraj nauczycieli historii i ich zon
To kraj idiotek, ktorych siostry byly w wieku Milewicza
To kraj dziwek w zielonych skorzanych spodniach
To kraj zlodziei i bandytow: pisuardessy i tadka
To kraj Glupiej Elki
Empatia ? Czego ty lamusie oczekujesz od takiego bydla ?

# obserwtor

16.10.2004 14:27

Słuchaj sok mam już dość twoich kłamliwych i nie poparych żadnymi faktami wypowiedzi na tym forum. Piszesz coś o stowarzyszeniu KONAr o tym kto w nim jest nic tak naprawdę o nim nie wiedząc. Człowieku sprawdź za nim coś napiszesz. Tacy jak ty dziś w sejmie zastanawiają się czy pachąłkom związku radzieckiego, mordercą nadac uprawnienia kompatanckie a ludzie, którzy walczyli miedzy innymi o wolność słowa z której ( o zgrozo) korzystas nadal uważani są za bandytów. KOMUNO WRÓĆ!!!

# Marginalia_Filozoficzne

16.10.2004 14:40

...ales musial bracie przykotlowac ! I jak cie trzyma ?! To musialo byc cos pierwszorzednego, a nie szajs od tych k..w z radzymina, prawda ?

REKLAMA

# JP

17.10.2004 00:28

Dla mnie sprawa jest jasna.Żołnierze podziemia antykomunistycznego to Bohaterowie a towarzysze, którzy to negują uczyli sie historii chyba z podręczników cenzurowanych przez speców PRL.Drodzy państwo legalny rząd znajdował sie wtedy w Londynie. A władze komunistyczne były nielegalne ponieważ z góry narzucone przez Stalina. Dlacaego dziwić sie tym ludziom.Tak jak kiedyś walczyli z Hansem Frankiem, który był okupantem tak za komuny walczyli z bierutami i nnymi towarzyszami , któzy w mysleniu tych ludzi takze byli okupantami. Myśle że historia jednoznacznie oceniła kto w tej walce był ofiarą a ko zbrodniarzem.

# sok.

17.10.2004 20:50

Hej Obserwator !! Nigdy nie bądz w gorącej zupie kąpany .G dybyś gdybyś, był fakktycznie wnikliwym obserwatorem to spojrzał byś na tej wystawie na plansze kto był -lub kto patronował tej wystawie.No zgadnij-- no ,no blisko - no KONAR.I tyle.

# obserwtor

18.10.2004 12:28

Jasne.KONAR.To oni zorganizowali. Ale stary znam tych ludzi z osiedla.Nikt im nic nie załatwił.Sami chodzą, zapieprzają jak dziki żeby coś załatwić. Takie maja zasady i poglądy.Ja osobiście nie do końca sie z nimi zgadzam ale szanuje ich bo robią coś dla idei, nie mając kasy, tracąc swój czas. A z tego co wiem to Z p.Mierzejewską niewiele ich łączy a już na pewno nie korzystali z jej pomocy.Stawiaja na bezpartyjność co przy takim działaniu jest trudne i to kolejna sprawa za którą ich szanuje. Nie wiem może też nie zgadzasz sie z ich poglądami- masz prawo ale to nie powód żeby zarzucać im korzystanie z czyjej kolwiek protekcji nie mając na dobrą sprawę argumentów. Może w poprzednich wypowiedziach mnie nieco poniosło- przepraszam - ale nie nawidze jak ktoś pomawia kogokolwiek nie posiadając sprawdzonych wiadomości.Pozdrawiam

REKLAMA

Dodaj wpis:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA