REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

# takie czasy

16.12.2014 09:57

jesli to się podoba mieszkańcom to dlaczego by nie ?w tej sytuacji najlepiej się ogrodzić i zaprowadzać swoje porządki . współczesnie jest wiele innych niepopularnych i ogólnie nie akceptowalnych przedsięwzięć i stanów rzeczy,ale w związku z poszanowaniem różnych poglądów i odmiennosci muszą koegzystować i być szanowane.

# Wolski

16.12.2014 10:35

1/Jeżeli te ogródki nie byłyby ogrodzone po 1 dniu byłyby całkowicie zasrane 2/ wara wszystkim od świętego prawa własności 3/ ta różnorodność ogrodzeń mnie się podoba-mam jedynie zastrzeżenie co do stanu technicznego ogrodzeń 4/ ogrodzenia balkonowe w jakimś stopniu chronią przed wiatrem. Autor tego upadłego artykułu jest albo komunistą albo ma DNA po mamie i ojcu komunistyczne - ubrałby wszystkich ludzi w taki sam uniform tj " kufajki".Lepiej niech zajmie się i popracuje nad sobą, wstydzi się siebie. podpisując art, inicjałami.

# Wolski

16.12.2014 12:22

Faktycznie trzeba ogrodzić place zabaw przede wszystkim od strony ulicy- dla bezpieczeństwa bawiących się tam dzieci- wiadomo w trakcie zabawy dziecko może niepostrzeżenie wybiec pod samochód.

REKLAMA

# kkk666

16.12.2014 13:25

TO OSIEDLE TO MOGADISZU .Największy syf największe słoiki mentalne wystarczy zobaczyć jak wygląda okolica osiedla :) Jak parkują wieśniaki. Na innych osiedlach tez sa przyjezdni i jakoś ale syfu takiego nie ma

# karolek345

16.12.2014 14:17

mieszkam na tak zwanym Pajdakowie od ładnych klikunastu lat i zazdroszczę tym którzy mieszkają na osiedlach ogrodzonych z ochroną. Dlaczego?
Mają spokój żadnych mentów wieczorami pod oknami na ławkach i przy klatkach, nie zasrane trawniki i przede wszystkim bezpieczeństwo na osiedlu. Sa 4 wspólnoty na terenie, nasza chciała sie ogrodzić ale pozostałe sie nie zgodziły. I d...a blada.

# karolek345

16.12.2014 14:29

sporo młodych którzy mieszkają na innych osiedlach ogrodzonych gdzie jest porządek przychodzi właśnie na Pajdaka gdzie teren jest nieogrodzony i tu sie dopiero zaczyna nocne zycie...strach wchodzic do klatki.... bo przed stoi nieraz kilku zakapturzonych podpitych wyrostów palących papierosy lub z piwem w ręku.. i to sa uroki nieogrodzonego osiedla.

REKLAMA

# Myszka

16.12.2014 15:18

Do słoja kkk666 - jak się wyprowadziłeś z osiedla - to stan higieniczny od razu się poprawił

# olF

16.12.2014 19:16

Zupełnie nie rozumiem tego artykułu. Grodzę ogródek lub balkon, bo chcę mieć trochę prywatności, a niekoniecznie sąsiada z naprzeciwka, którego najlepszą rozrywką jest obserwowanie mojego życia. Z tego samego powodu wieszam firanki w oknach i instaluję rolety lub żaluzje. Czy naprawdę nie ma większych problemów na tym świecie?

 antyurzędnik

16.12.2014 23:07

Jeśli urzędnicy pod ratuszem oddzielają parking dla swoich samochodów od innych mieszkańców dzielnicy i robią to za nasze pieniądze to dlaczego jeśli mieszkańcy odgradzają się za swoje pieniądze ktoś ma im to za złe?
Przypominam też się burmistrzowi z modnym tematem kilometrówek, który poruszałem już z rok temu na forum - do dnia dzisiejszego nie uzyskałem odpowiedzi na temat kosztów ryczałtów za użytkowanie samochodów prywatnych wypłacanych dla urzędników w dzielnicy -może radny Tumasz poda jakieś informacje?

REKLAMA

# vlad palownik

17.12.2014 09:01

co za syf jak te słoje mogą tak żyć, wyrazy współczucia

# Mimi

17.12.2014 10:00

a ty wieśniaczku Palowniku - lekcje już odrobił - to do szkoły nauki pobierać

# do antyurzędnika

17.12.2014 15:10

i już odpowiedzi nie otrzymasz od radnego Tumasza przecież jest w koalicji z PO i tańczy jak mu większość zagra - ale tańczy chyba nie za darmo.Poczekamy chwilę i się dowiemy.

REKLAMA

 antyurzędnik

17.12.2014 21:14

Jak na razie masz rację. Czyżby ten sam sort radnych?

# Stolyca Bantustanu

18.12.2014 22:32

te płoty są po to by lokalna społeczność nie obrzucała się go... face to face tylko nawrzucała sobie online jak na tym forum :(

# czytelnik

22.12.2014 09:39

Jak na razie widać, że temat drażliwy dla radnych i niewyjaśniany. To jak tam z kilometrówkami?

REKLAMA

# max

23.12.2014 13:24

Wygląda to tragicznie. Bardzo gęsta zabudowa i jeszcze ta "płotkomania".

 tarantula01

23.12.2014 23:43

Już podałem link do odpowiedzi na ten temat tu na forum. http://radny.com.pl/dok2kadencja/int2kadencja/int2_539-rycz141106samochody_dzb.jpg.

 tarantula01

23.12.2014 23:43

Już podałem link do odpowiedzi na ten temat tu na forum. http://radny.com.pl/dok2kadencja/int2kadencja/int2_539-rycz141106samochody_dzb.jpg.

REKLAMA

 antyurzędnik

24.12.2014 12:12

Dziękuję za informację. Widzę, że aż 62 pracowników urzędu ma ryczałt od 100 do 500 kilometrów. A czy można od burmistrza uzyskać informację ile nas podatników kosztuje to miesięcznie? A może warto udostępnić publicznie wykaz urzędników, którzy z tego korzystają. Nie chce mi się wierzyć, że 62 osoby, co miesiąc jeżdżą prywatnym samochodem w celach służbowych!!!!! Ciekawe gdzie? Przecież mamy wspaniałą komunikację z tramwajem włącznie.
18 tysięcy wydane na szlabany to powinien być w takim razie koszt parkujących tam urzędników, a nie podatników. Dlaczego mamy płacić za parking, który nie jest dla nas?

 tarantula01

25.12.2014 00:50

Co do kosztów miesięcznych, to można, ale wykazu imiennego pewnie nie będzie można uzyskać, bo ochrona danych osobowych. Myślę, że ten ryczałt to jest taki dodatek do pensji i pracownik wcale nie musi tego wykorzystywać na przejazdy samochodem, a potem się z tego rozliczać. http://radny.com.pl/dok3kadencja/int3kadencja/int3_011-rycz141224suma.pdf.
Poza tym wg Rozporządzenia, które właśnie http://www.wskazniki.pl/?doc_id=14111, bo przeczytałem Zarządzenie nr http://bip.warszawa.pl/NR/exeres/013DDBAC-6D06-4E94-875C-00F85F308A4A,frameless.htm, o którym mowa w odpowiedzi, ryczałty wynoszą od 83 zł do 415 zł
Pozdrawiam
Wojciech Tumasz

 tarantula01

25.12.2014 00:50

Co do kosztów miesięcznych, to można, ale wykazu imiennego pewnie nie będzie można uzyskać, bo ochrona danych osobowych. Myślę, że ten ryczałt to jest taki dodatek do pensji i pracownik wcale nie musi tego wykorzystywać na przejazdy samochodem, a potem się z tego rozliczać. http://radny.com.pl/dok3kadencja/int3kadencja/int3_011-rycz141224suma.pdf.
Poza tym wg Rozporządzenia, które właśnie http://www.wskazniki.pl/?doc_id=14111, bo przeczytałem Zarządzenie nr http://bip.warszawa.pl/NR/exeres/013DDBAC-6D06-4E94-875C-00F85F308A4A,frameless.htm, o którym mowa w odpowiedzi, ryczałty wynoszą od 83 zł do 415 zł
Pozdrawiam
Wojciech Tumasz

# urzędas

28.12.2014 16:14

Jeśli ktoś chce zapędzić się w ocenę decyzji których nie rozumie to raczej powinien się pytać a nie głosić durnych poglądów .Dodatek zwany kilometrówką w Urzędzie to bida z nędzą .Skoro do Urzędu miasta w jedną stronę jest 20 kilometrów a dokumentów ,narad ,szkoleń i pilnych obecności jest wiele to ten dodatek to pryszcz .Popytajcie się ile jest samochodów służbowych i czy są w stanie zabezpieczyć przejazdy . Z dokumentami które mają swoją wagę niestety trzeba niekiedy jeżdzić lub uzgadniać (odpowiedzialność i kradzieże ) . . Jeśli według niektórych rad są tramwaje i autobusy to jak pracownik pojedzie to może w tym dniu już nie wrócić do pracy . Trzeba zatem kalkulować opłacalność .Ponadto trzeba też wiedzieć że tak zwana kilometrówka w urzędzie to nic do kilometrówki np .w Sejmie .

# bas

28.12.2014 16:32

Co do ogrodzeń . Faktycznie , chyba żadna stolica nie posiada tylu płotów .Większość z nas to przyjezdni z nawykami . Był plot na wsi to i tutaj będzie . Przepisy w tej sprawie zaprzeczają zdrowemu rozsądkowi to co się spodziewać innych reakcji . Może w ramach rozbudowanej komórki promocji w urzędzie powinna powstać komórka estetyki dzielnicy .

# stare i aktualne

28.12.2014 18:19

#urzędas napisał(a) 28.12.2014 16:14
Jeśli według niektórych rad są tramwaje i autobusy to
od wszystkich urzędasów namawiających mieszkańców do korzystania z miejskich środków komunikacji ZTM należy wymagać aby oni korzystali masowo z tych środków we wszystkich sprawach urzędowych (mają przecież bezpłatne przejazdy nimi) bez obłudy.

 otylia

28.12.2014 21:41

ja uważam, że to bardzo dobry pomysł..raz, że bezpieczeństwo dzieci, a dwa, że w ogóle przez to jest jakoś estetyczniej

# gość

07.01.2015 12:15

a tak dla jasności to ogródki nie są własnością prywatną tylko częścią użyczoną, a właściciel mieszkania ma obowiązek dbania o ten ogródek.
Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024