REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

# Joanna

05.01.2018 17:45

W żadern sposób parametry tego budownictwa nie dotrzymują standardów budownistwa małogabarytowego.
Na rysunkach projektowanych budynków przy najwyżej położonym punkcie na rysowanym obiekcie jest wymieniona wysokość 14,74m. I to jest wysokości zabudowy wznoszonych obiektów. Mają one nie 4 kondygnacje naziemne tylko 5, ponieważ kondygnacja garażowa nie jest kondygnacją podziemną w rozumieniu Prawa budowlanego, które mówi, że kondygnacja podziemna, jest kondygnacją zagłębioną ze wszystkich stron budynku co najmniej do połowy jej wysokości w świetle poniżej poziomu przylegającego do niej terenu. W tym przypadku kondygnacja garażowa pod budynkami jest zagłębiona poniżej połowy a miejscami nawet nie w 1/3. Od strony działki 48/2 strop garażu został podniesiony o 2,5 metra powyżej przylegającego terenu, a od strony działki 48/1 wznosi się na wysokość 2,08metra powyżej przylegającego terenu. A więc, rzeczywista wysokość zabudowy wynosi 16,82m, a miejscami 17,24 m czyli ponad 2 metry więcej niż przewiduje plan zagospodarowania przestrzennego. Biorąc pod uwagę cel w jakim tworzy się miejscowe plany zagospodarowania przestrzennego, wysokością zabudowy powinien być poziom naturalnej warstwicy a nie poziom sztucznie utworzonego wzniesienia.
W decyzji zaakceptowano kubaturę części nadziemnej w wysokości 31015m3, a faktycznie część nadziemna wynosi 44571m2 więc w żaden sposób parametry tego budownictwa nie dotrzymują standardów przewidzianych dla budownictwa małogabarytowego. Przypada tu 20 mieszkań na budynek (jest ich 5 a nie dwa) a wskaźnik intensywności zabudowy wynosi 1,55, co mieści się w przedziale wartości proponowanej zabudowy dla budynków 13-piętrowych. ("Standardy urbanistyczne" G. Dąbrowska-Milewska).Ponadto rysunki zamieszczone w zaakceptowanym przez Urząd projekcie nie odzwierciedlają faktycznych odległości i wysokości a parametry budynku bliźniaczego istniejącego na sąsiadującej działce są zakłamane.

# Razor

07.01.2018 00:57

Założę się o każde pieniądze że wkrótce po zasiedleniu nowych bloków mieszkańcy tychże zaczną się domagać likwidacji domków jednorodzinnych, garaży warsztatów z powodów uciążliwości
Aby daleko nie szukać, przykłady mamy z Kabat, Odolan, Olszynki Grochowskiej

# rok wyborczy

10.01.2018 08:59

Deweloper zaczyna budować, Basiński i jego IMB nagle chca żeby budować ulice. Przypadek?

REKLAMA

# Joanna

19.01.2018 14:24

Proszę zobaczyć co się dzieje z drugiej strony budowy gdzie blok jest budowany 2 metry od granicy z sąsiednią posesją. PINB nie reaguje _ na końcu zamieszczę pismo po inspekcji - dla nich jest wszystko w porządku - to że z beczek skapują grudy betonu na przejście do domu, niszczą samochód, że walą się rury i metalowe stemple od balkonów, łamią nam drzewa i grożą śmiertelnym wypadkiem. Za każdym razem trzeba spędzić kilka godzin na Komisariacie żeby złożyć doniesienie, a i tak nic to nie daje. W Polsce czeka się na śmiertelne wypadki zamiast im zapobiegać. Czy ktoś z Państwa wie, kto może zrobić z tym porządek??????
zdjęcia zamieściłam pod tym samym artykułem na fejsbukowej stronie "Tu Białołęka"

# Joanna

19.01.2018 14:25

Proszę zobaczyć co się dzieje z drugiej strony budowy gdzie blok jest budowany 2 metry od granicy z sąsiednią posesją. PINB nie reaguje _ na końcu zamieszczę pismo po inspekcji - dla nich jest wszystko w porządku - to że z beczek skapują grudy betonu na przejście do domu, niszczą samochód, że walą się rury i metalowe stemple od balkonów, łamią nam drzewa i grożą śmiertelnym wypadkiem. Za każdym razem trzeba spędzić kilka godzin na Komisariacie żeby złożyć doniesienie, a i tak nic to nie daje. W Polsce czeka się na śmiertelne wypadki zamiast im zapobiegać. Czy ktoś z Państwa wie, kto może zrobić z tym porządek??????

# lutek

12.02.2018 21:40

a jak będzie wyglądać komunikacja tj dojazd do srodkowych bloków,policzcie ile samochodow będzie skumulowanych w tak malym obszarze i jak będzie wyglądał wyjazd na kołacinską

REKLAMA

# herman

04.04.2018 16:55

od ponad miesiąca brak jakichkolwiek postępów, wykonawca zszedł z budowy. W ostatnim czasie odięta elektryczność, obiekt nie jest już nawet oświetlany nocą

# Kate_87

25.10.2018 20:16

Nie wiem czy ktoś z komentujących był na tej budowie? Zaraz tam zamieszkam i przy zakupie mieszkania, nie stwierdziłam, żeby Państwa uwagi pokrywały się z rzeczywistością... Osiedle wyróżnia się w najbliższej okolicy,a cóż stolica zmienia się cały czas.

# PawełBiałołęka

31.10.2018 21:43

Również natrafiłem na ten wątek i jestem zdziwiony komentarzami... Inwestycja jest bardzo urocza i w porównaniu z pozostałymi wielkimi osiedlami jakie budują się na Białołęce jest perłą. Jako mieszkańcy powinniśmy wymagać, aby powstawało więcej takich osiedli!! I mam nadzieję, że powstanie więcej takich osiedli jak Nowy Park.

REKLAMA

# dajana

19.05.2021 19:36

Dokładnie! Mieszkam w Nowym Parku już od kilku lat i nie narzekam ani na obiecaną ciszę, ani na miejsce wokół. Bardzo dużo czasu spędzam w domu, a to przyjemność tu mieszkać. Na stronie dewelopera http://napollo.pl/ właśnie widziałam, że zaczęto sprzedawać mieszkania nowej inwestycji Miasteczka Brzeziny. To będzie mój strzał w dziesiątkę. Kupię drugie mieszkanie na wynajem, a potem dla syna.

 Darful

21.05.2021 10:13

Na stronie pracownia MG Projekt znajdziecie projekt domu pod nazwą Sensowny w kilku wersjach i tam jest dość ciekawie napisane o materiałach stosowanych na budowie...
Prowadzą też bloga i forum! Sam korzystam czasem z podpowiedzi ich architektów i projektantów ;)

# aleksa123

21.05.2021 20:14

Fajne miejsce, bardzo dobrze się tu mieszka moim 2 ciotkom. Okolica zadbana, to robi wrażenie.

REKLAMA

# Sowok

23.05.2021 22:34

O kolejny park o wielkości boiska do koszykówki

# manilaNP

01.06.2021 15:54

Też się dziwię fali hejtu. Mi się tu mieszka bardzo dobrze, nie czuję, że mieszkam "w klatce" , a mam raczej bardzo dużo możliwości, jeśli chodzi o wypoczynek, sklepy, PKS. Ja uważam tę inwestycję za udaną, a znajomi również podziwiają moje mieszkanie.
Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break