REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

nowy cennik BOS-u

# sportowiec

25.10.2007 15:59

Patrzyłem dziś i nie wierzyłem, na stronie BOS-u pojawił się dziś ( podkreślam dziś) nowy cennik, który obowiązuje ....od 31.08.2007 ( jak klikniemy na właściwości poszczególnych plików- zmiana nastąpiła 17.10.2007, 25.10.2007) . Tak dziwnie się składa, że wczoraj sprawdzałem cennik i był jeszcze inny aktualny od 02.04.2007.
Czyżby ktoś chciał pokryć swoje błędy? A ile pieniędzy bezprawnie zabrano użytkownikom?
Swoją drogą poziom cen jest nadal kosmiczny.

# krzys

25.10.2007 17:35

jak ci nie pasuje to nie czytaj na innych osrodkach sa wieksze ceny

# siekierka kurpiowska

25.10.2007 20:20

Hola, hola krzysiu pokaż mi wyższe ceny -choćby w OSiRZe- najbliższym na Pradze Płn są niższe. W BOS-ie pracuje armia urzędoli( dwóch dyrektorów, trzech, czy czterech kierowników, kilku specjalistów- ciekawe od czego?- w tym Krzyś Przygoda) i widać brakuje im jeszcze kogoś od obsługi strony internetowej.Okazuje się, że potrzebują dwa miesiące na zmianę cennika- cóż za aktualność!!! Z tego co wiem to brakuje im też instruktorów i trenerów, bo jakoś nie widziałem, żeby prowadzili zajęcia siatkówki, koszykówki, czy piłki nożnej dla dzieci.Tak, że krzysiu jak ci nie pasuje to nie czytaj. Czyżbym dobrze trafił w najwyższego w BOS-ie?
Swoją drogą jeśli ktoś zapłacił więcej wg cennika, który był wcześniej to ma prawo zawiadomić o przestępstwie oszustwa.
Myślę, że wreszcie ktoś dobrał by się do ( regulamin) nierobom.

REKLAMA

# uczestnik spotkania

25.10.2007 21:22

To że jesteśmy zainteresowani sportem nie oznacza by być chamskim.Widzę sam że wiele sie zmienilo.Ktoś z nami rozmawia.Są cykliczne spotkania z Opolskim gdzie wreszcie zapadają ustalenia.Wyrównano w kwietniu poziom cen w szkolach do minimalnych.Wyrównano.Otwarto boiska,obnizono ceny.Na ostatnim spotkaniu na wnioski niektórych by dostarczyć informacje o wolnych godzinach na obiektach do szkół dotarły tabele z danymi.Chętni się zapisują.Wprowadzil sprawiedliwy podzial środków (dotacje i rozdzial na wniosek komisji )Ci ktorzy byli na spotkaniu ostatnim to slyszeli jak z-ca Biura Sportu chwalil Bialołękę za te dzialania.Wiem że jeszcze dużo brakuje ale jestem przeciwny mówieniu że Ratusz nic nie robi.
I pamiętam co powiedział Opolski że jak ktoś przyniesie inny rachunek niż wielkości ujęte w cenniku to pieniądze zostaną zwrócone a wystawiający rozliczony

# siekierka kurpiowska

25.10.2007 22:24

A o jakim to tajnym spotkaniu mówisz uczestniku i o jakim chamstwie?Czyżby chodziło o odpowiedź krzysia?

# antypis

25.10.2007 23:15

widze, ze sportem zajmuja sie same krysztalowe postacie, lapowkarz Lipiec, narkoman Pilka.
Lipiec podobno rzadzil MOSiRem?

REKLAMA

# uczestnik spotkania 2

26.10.2007 10:33

Siekierko kurpiowska
Spotkanie nie było tajne. Zaproszono na nie wszystkie kluby sportowe i stowarzyszenia sportowe działające w Białej.
Nie widzę potrzeby aby wszyscy mieszkańcy dzielnicy brali udział w takich spotkaniach.
Obniżanie cen przez BOS to właśnie wynik tych spotkań.
Nasze wnioski trafiły do Biura Sportu Urzędu Miasta, a obecny na spotkaniu Z-ca Dyrektora Biura przyznał nam rację w wielu postualtach i obiecał pomoc w ich rozwiązaniu.
A efekty.
Już je widać.
Informacje o wolnych godzinach w szkołach, bezpłatne użyczanie sal gimnastycznych w szkołach, otwieranie boisk to duży postęp.
Teraz piłeczka leży po stronie stronie samorządu.
Chodzi o zaplanowanie w budżecie Białęj na rok 2008 tak dużej kwoty na dotacje dla klubów abyśmy mogli prowadzić nasze sekcje bez problemów.
Wiem, ze będzie to trudne zadanie ale ponoć dla chcących nie ma rzeczy niemożliwych.
Co do BOS-u to trzeba jeszcze nad tą instytucja popracować aby zracjonalizować jej działania.
Nadal widzę jak puste stoja sale na Światowida i Strumykowej np. w soboty i niedziele. Te puste godziny można by wypełnić turniejami dla mieszkańców dzielnicy (nie tylko dla dzieci imłodzieży). Co do kadry trenesko-instruktorskiej to powiem tyle:
nie trzeba być trenerem, instruktorem lub menedżerem sportu aby organizować imprezy sportowe. Tacy ludzie są potrzebni do organizowania sekcji sportowych, których faktycznie w BOS-ie nie ma.
Być może i tę sprawę uda się w końcu zmienić i przy współpracy BOS-u i wszystkich zainteresowanych organizacji pozarządowych i klubów sportowych stworzymy solidną bazę sportową, bo materiału na talenty sportowe jest Ci u nas dostatek.

# uczestnik spotkania 3

26.10.2007 11:38

Z tego co pamiętam to godzina wynajmu hali w godzinach wieczornych przy ul.Światowida przed zmianą cennika w kwietniu 2007 kosztowała dla Stowarzyszeń niecałe 100 zł za godzinę ( 50 % upustu od ceny normalnej), w tej chwili kosztuje 120 zł za godzinę. Gdzie więc ta obniżka cen?
Po drugie o sprawie współpracy BOS-u ze stowarzyszeniami sportowymi mówi się od kilku lat- a efektów brak.Jedni mówią o tym głośno, jak Dariusz Jerzak na spotkaniu, inni po kątach na uboczu bo nie chcą podpaść.
Bezpłatne użyczanie sal sportowych w szkołach to mocna przesada- opłata za wynajem hali na ul.Van Gogha dla stowarzyszeń to 85 zł za godzinę, na Płużnickiej 35 zł itd- cennik w Wydziale Sportu w dzielnicy
Nieoficjalny zakaz uprawiania piłki nożnej w salach gimnastycznych obowiązujący w niektórych szkołach to również fakt.

# Darek

26.10.2007 17:51

uczeszczam na zajecia w osrodku sa prowadzone bardzo dobrze i z tego co widze nie ma wolnych miejsc na hali bo ciagle sa grupy
wiec do czego "pijecie".
Nie ukrywam pracuje w innym osrodku ale w bialolece jest ład i skład nie mozna tego zarzucic wiec zajmijcie sie ludzie robota a nie plotkami dobra rada

REKLAMA

# podglądacz

26.10.2007 20:01

Choć jedna dziedzina sprawiedliwie oceniona.Brawo.Dokładam sie do tych ocen .Robi się coś to po pierwsze ,porządkowanie to nie efekt jednego dnia to po drugie. Po trzecie nie tylko mówią ale robią imam nadzieję że lodowisko bedzie .

# podgladacz1

27.10.2007 09:46

popieram osobe o niku "podgladacz" wiem ze w osrodku teraz duzo sie dzieje sa dwa przetargi bedzie jeszcze w tym roku lodowisko w obiekcie przy ul. Strumykowej, a w obiekcie pry ul. Światowida bedzie modernozacja boisk zewnetrznych duzo niespodzianek czeka na nasze pociechy.Ludzie trzeba o drobine dobrej woli

# uczestnik spotkania 3

27.10.2007 10:39

to, że ogłoszono dwa przetargi to nie jest zasługa ośrodka- boisko przy Światowida zostało zapuszczone zaraz po otwarciu - i stwierdzono, że trzeba zrobić sztuczną trawę. Pomysł lodowiska wysunął burmistrz Kaznowski i to dzięki jego determinacji powstanie- p.Przygoda widział w tym tylko same problemy.
Jak się popatrzy w jakim stanie jest dywan na boisku przy ul.Strumykowej to obawiam się, że w niedługim czasie będzie tak również na Światowida.
Ostatnio robiono też przetarg i zainwestowano pieniądze w monitoring i ochronę. Czy ktoś liczył ile pieniędzy to kosztowało i ile zaoszczędzono dzięki temu?
Do dnia dzisiejszego wieczorami przy boiskach na Strumykowej siedzą młodzi ludzie i popijają piwo, a puste butelki i puszki można znaleźć porzucone w pobliżu.

REKLAMA

# Rafał

27.10.2007 18:43

do uczestnika spotkania3 a gdzie maja siedziec ta mlodziez ??? człowieku nic nie ma za darmo oni wola wydac na piwo zamiast isc do kina.
Czesto jest wzywana policja i co z tego jak oni wyjda potewm wejda na boisko a po zlosci zbija butelki po powrocie czy to jest recepta??

# czytelnik

29.10.2007 08:41

Pomysł lodowiska Kaznowski????? Ha ha ha. Przejrzyj sobie archiwum prasy. Temat jest wałkowany od wielu lat.

# łyżwiarz

29.10.2007 08:51

Lodowisko mamy tylko dzięki determinacji Kaznowskiego - było nawet pisemnym warunkiem koalcji z LIDem.

REKLAMA

# czytelnik2

29.10.2007 09:30

Mieć pomysł, a doprowadzić pomysł do realizacji to chyba dwie różne rzeczy czytelniku?

# Bogdan

31.10.2007 20:01

Pomysłów na Bialołęce to zawsze było wiele.Liczy się jednak kto je zrealizuje.Fakt jest pewny że wiele realizuje się teraz. Złośliwi i tak je oplują .Dla zasady.Gospodarność je przespała i dlatego pędzi w stronę niebytu.Mieli szanse .Gdyby 10 lat temu jako dzieciak doradzał im niejaki B.W.dziś kto wie może lider startował by na prezydenta a tak jak to mówią d... z tyłu.Dlatego ja mówię róbcie więcej jeśli macie pomysły.Dla mnie nieważne kto to wymyślił .Czy z PO czy z LiDu.Szczegóły wydłubią historycy.Jak zrobią lodowisko to sądze że i znajdą zasłużonych.Widzę że płot jest wykonywany .

# paweł

02.11.2007 13:29

wazne ze robia w nie lezą

REKLAMA

Dodaj wpis:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

City Break
City Break

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe