REKLAMA

Forum › Bemowo

REKLAMA

# Masza

09.09.2014 23:17

A nie możnaby tam wybudować szkoły? To chyba jest nam bardziej potrzebne na Bemowie. Czy ktoś zapytał sie mieszkańcow, czy chca mieć za brama kościół?

# Wrocławska

10.09.2014 08:22

#Masza napisał(a) 09.09.2014 23:17
A nie możnaby tam wybudować szkoły? To chyba jest nam bardziej potrzebne na Bemowie. Czy ktoś zapytał sie mieszkańcow, czy chca mieć za brama kościół?

Nikt nie pytał. Miasto nigdy nie pyta o zdanie mieszkańców. Dlatego trzeba odebrać władzę partiom politycznym i głosować na lakalsów

# Wrocławska

10.09.2014 08:23

lokalsów

REKLAMA

# pioter

10.09.2014 11:43

Widziałem wczoraj jeżdżąc na moto jak czarny z jakimiś robotnikami biegał w sąsiedztwie placu manewrowego Pro-Motora i tak sobie pomyślałem, że pewnie kolejny punkt poboru opłat państwa Watykan tu powstanie. I masz... miałem przeczucie

# waszabasia

10.09.2014 15:08

Prorok pioter niech sie przyzna bez bicia, ile kasy oddał państwu Watykan. Mam przeczucie, że nie za dużo :)

# Apostata44

10.09.2014 20:09

Tak sąsiedni Michalici nie obrabiali mieszkańców....Na stronie parafii księży michalitów na Bemowie(przy Wrocławskiej) była do niedawna informacja ,że w latach 2005-2006 r. "posługę kapłańską" odbywał ks.Wojciech Gil-tuż przed wyjazdem na Dominikanę.Współczuję mieszkańcom"poranne zorze" z głośników ,dzwony w niedzielę-bezcenne...

REKLAMA

# w miarę obiektywny

10.09.2014 20:32

Biorąc pod uwagę zmniejszanie się liczby"wiernych" chodzących na msze, wkrótce może się okazać, że najpierw będzie problem z budową i wykończeniem kościoła (tzw. cegiełki), a później z jego zapełnieniem i utrzymaniem. Tak już jest w Niemczech, gdzie kościoły są zamieniane np. na hotele lub obiekty rekreacyjne. My powoli doganiamy Zachód.

# antykleryk

10.09.2014 23:21

krok po kroczku czarni nas otaczaja. jak nie powstaniemy z kolan zaplona jeszcze stosy...

# śmiglidigli

11.09.2014 00:02

Kogo to obchodzi... Do kościołów nikt nie chodzi... Wierni są już od dawna niewierni

REKLAMA

# Wrzose5

11.09.2014 03:40

Dom kultury z biblioteką by wybudowali a nie punkt strzyżenia owiec!

# bemolowa

11.09.2014 09:56

Neokatechumenat budzi wiele kontrowersji. Znany jest przykład Piaseczna, gdzie 2 księży opiekującymi się wspólnotą neokatechumenalną porzuciło stan kapłański w skutek "bliskich kontaktów" z kobietami ze wspólnoty. O rozbitych małżeństwach nie wspomnę. Z kolei szereg osób, zwłaszcza samotnych odnalazło się, traktując wspólnotę jako namiastkę rodziny. Wszystko zależy od animatorów i właściwej opieki odpowiedzialnego duszpasterza, inaczej stworzy się kółko wzajemnej adoracji, rykowisko, wylęgarnia plotek, zdominowane przez nad aktywne samotne kobiety. Byłam tam z mężem, widziałam, zrezygnowałam.

# Orto Graf

11.09.2014 09:57

@ Do "antykleryk" - kto to jest ten zaplon, z którego kolan powstaniemy?

REKLAMA

# lala

11.09.2014 13:10

To nie jest 1szy taki proboszcz. Znam co najmniej kilka parafii,gdzie wszyscy albo część księży jest po Redemptoris Mater, nawet proboszczowie-m.in.na Domaniewskiej i na Nowolipiu

# wszechwiedka

11.09.2014 20:27

Nie znasz się.

# cuman

12.09.2014 22:17

czemu kosciół nie płaci za działki tylko otrzymał , ja też chcę coś otrzymac od tego miasta płacę uczciwie podatki a nie tak jak klechy, a po drugie nie chce tutaj kościoła

REKLAMA

# chryst

12.09.2014 22:55

Kościół michalitów jest o rzut beretu- a już budują następny. A michalici jak wielki teren zajmują, jaki wielki dom parafialny, kiedyś ciągłe tam chlali księża. Dobrze było widać, bo nie było jeszcze tego małego bloku. Tak dużo wiernych, a tak mało w kościele. czarni się panoszą, biorą za wszystko żdzierskie opłaty, zamiast co łaska.

# Alina

12.09.2014 22:58

Vo ? Następny przybytek zboczeńców?

# Telewizja Bemowo

14.09.2014 15:59

To nie będzie zwykły Kościół, ani zwykły Proboszcz, to będzie cud Bożego Miłosierdzia. Teraz na prawdę zacznie się u nas działanie Ducha Świętego, będą uzdrowienia i uwolnienia, opętani odzyskają wolność, chorzy zdrowie. To będzie coś czego Bemowo nie zna i jeszcze nie widziało to będzie coś czego doświadczy i nawróci się do Pana. To będzie Chwała Boża i Jego Moc. Poczekajcie a zobaczycie, poczekajcie a zobaczycie! Przyjdź Duchu Święty z Mocą, przyjdź na Bemowo!

REKLAMA

# Moherozol

14.09.2014 19:50

Ponad 2000 lat modłów, śpiewów, kadzenia na próżno. Żadnego odzewu.

# bga

16.09.2014 08:40

Jak widać, wypowiadają się tutaj ludzie o bardzo niskiej kulturze osobistej. Dlatego wypowiedzi takich ludzi nie winny być brane pod uwagę. Zdania oszołomów nikt chyba nie będzie brał na poważnie. Wierzyć można lub nie natomiast wierzących jest na osiedlu tak wielu jak i nie wierzących. Ja nie mam dzieci ale to nie znaczy, że uważam, aby dzielnica nie dawała terenu pod budowę szkół ani przedszkoli. Kto nie rozumie znaczenia słowa społeczność nie bierzmy Jego wypowiedzi pod uwagę. Slamsy buduje się poza granicami miast, więc droga wolna. Tolerancja, tolerancja i jeszcze raz tolerancja. Tak żyje się w społeczeństwie.

# bemowiak

16.09.2014 09:05

Niech to szlag trafi !!
Czy w tym kraju nie moze byc troche wolnego miejsca coby z okna krzaki bylo widac? Ten kto mial taki pomysl zeby rano wieczor i w poludnie graly mu elektroniczne dzwony iech zamieni sie z nami na mieszkania!!
BYloby lepiej miec autostrade pod nosem. Bemowo schodzi na psy!!!
NIE CHCEMY JESZCZE JEDNEGO KOSCIOLA!!!!
BEMOWIAK

REKLAMA

# Bemowianka

16.09.2014 09:22

A widzicie budowany kościół przy Górczewskiej/Bolkowskiej? Wieża na 40 metrów. Niech spróbują zawiesić tam dzwon który będzie nas budzić o 6.00 rano w niedzielę. Kto wydał na to pozwolenie? 30 metrów od bloków? SKANDAL!!!!

# issues

16.09.2014 11:12

Spoko mieszkańcy Bemowa nie dlugo będzie tam wybudowany meczet i beda tam gwalcone wasze córki.Spoko w szkołach beda dzieci nosic burki a po co wam kościół jak wy zamiast dzieci macie psy i koty.A muzułmanie beda miec po 8 dzieci to po wam szkoły?

# niepytaj komu bijedzwon

16.09.2014 12:10

Chciałabym poinformować Bemowiankę, że juz jest umieszczony dzwon na wieży kościoła w parafii św. Lukasza.
Bemowianka nie jest na bieżąco.
Mam wrażenie, ze wypowiadają tu się jacyś popieprzeni lewacy.
Co pięć minut lata samolot nad Bemowem generując jakieś 90 decybeli i wszyscy to łykają. Jedyne co ich trwoży to jakiś hipotetyczny dzwon, który powstał na razie w wyobraźni..
Puknijcie się w lewackie puste głowy.

REKLAMA

# bemol

16.09.2014 13:38

Dzwon jest pusty więc głośny. Pusto we łbie ma ten, który zakłóca spokój innym niezależnie od światopoglądu.

# niepytaj komu bijedzwon

16.09.2014 14:00

Kto stoi za tymi samolotami?
Może wiesz bemolu?

# Bogdan

16.09.2014 14:05

Świeżo wyświęcony ksiądz nazywa się RobertO RinaldO... :)

REKLAMA

# niepytaj komu bijedzwon

16.09.2014 14:12

Proponuję miłośnikom krzaków, bibliotek i ciszy przeczytać sobie o dzwonie Zygmunta a następnie zdać sobie pytanie, czy bicie dzwonu w podniosłych momentach jest gorsze od huku samolotów i dlaczego?
Poza tym skąd macie informację, ze tam w ogóle ma być jakiś dzwon?
Ksiądz proboszcz wam to powiedział?

# Bemol

16.09.2014 14:48

O samolotach nad Bemowem wypowiedziałem się w innym wątku.

# niepytaj komu bijedzwon

16.09.2014 15:03

A co gorsze?
Dzwon, który nie wiadomo czy będzie, czy nieustanny huk samolotów? Wypowiesz się w tym wątku?
Czy uważasz że dźwięk dzwonu jest tak straszny, że samo wyobrażenie, ze mógłby zabrzmieć , powoduje w tobie obrzydzenie i wstręt?
A może nie chodzi o decybele a o to, że po prostu jesteś ateistą i nie lubisz ludzi wierzących?

REKLAMA

# Bemol

16.09.2014 15:59

Jak nie wiesz jak się zachować, zachowaj się przyzwoicie. O cymbale grzmiącym słyszałeś?

# niepytaj komu bijedzwon

16.09.2014 18:09

Jasne. Sw. Paweł. Hymn o miłości.
:)

# moxit

16.09.2014 19:00

Dlaczego większość, którym klechy, bo i tacy są, albo kapłani "zaszli za skórę" nie zastanowią się dlaczego taki Pascal, nieskończenie mądrzejszy od prof.prof. Środy i Harmana a już z pewnością od wielu piszących komentarze był jednak wierzący?

REKLAMA

# cuman

16.09.2014 20:25

w tym rejonie nie powstaną nowe osiedla bo nie ma miejsca, tam ma być droga szybkiego ruchu s7 trasa pn-pd nowy kosciól zeby odciazyc michalitów powinien powstać na zachód lub południe od michalitów, ponieważ w bliskim rejonie bedzie to 3 kosciół. jeden jest na ulicy Waldorfa pod wezw. sw jozafata i drugi to michalici

# Bajerowska

16.09.2014 22:43

co wy ludzie?!? czego uczą w szkołach - przeterminowane treści to są, a Biblia się nie zmienia przez wieki...)

# KRYSIA

17.09.2014 07:48

jestem mieszkanką Bemowa i uważam że kościołów w tej dzielnicy jest za mało..ludzi wciąż przybywa i to niestety ukierunkowanych tylko na konsumpcję ...nie chcę ich tu jakoś nazywać ale uważam że opieka duszpasterska jest im bardzo potrzebna..super popieram i uważam że przydałby się jeszcze jeden kościół,parafia, na polach za ulicą Lazurową powstają tam nowe osiedla ..
Jeszcze jedno słówko do przeciwników MOTOCYKLISTO może wolałbyś kolejną BIEDRONKĘ...JUŻ POWSTAJĄ W MIEJSCA KIN TO MOŻE I W MIEJSCE KOŚCIOŁÓW..CO ?

REKLAMA

# nawrocona na Boga

17.09.2014 14:49

To liepoej żeby powsawaly kolejne nocne sklepy z woda i papierochami???? Ludzieopamietajcie się! w kościołach nie ma nic zlego... Tam jest samodobro...

# Student

17.09.2014 15:44

ciekawe czy macie ślub kościelny? Albo chcecie mieć? Jestem z miasta gdzie mieszka 60 tyś. osób i mamy 10 parafii.. tyko o anonimowość wam chodzi? Jeden kościół na tyle mieszkańców to masakra.

# Piotreeek

18.09.2014 20:50

Witam serdecznie, wszystkie osoby zainteresowane skróceniem tego s__k__u__r__w__y__s__y__ń__s__t__w__a lotniczego nad Bemowem, Włochami i Ursusem, proszę o pilny kontakt na adres: piotrek@parapente.cba.pl celem dogadnia się i stworzenia silnej inicjatywy, która zrobi porządek z przestrzenią powietrzną nad tymi dzielnicami.
Koniec z samolotami nad naszymi głowami!
Koniec z paliwem zrzucanym nad naszymi osiedlami!
Koniec z bezsennymi nocami!
Koniec z korpucją ratuszach ww. trzech dzielnic!
Piotr Kowalski

REKLAMA

# bemowiak

21.09.2014 13:55

#Masza napisał(a) 09.09.2014 23:17
A nie możnaby tam wybudować szkoły? To chyba jest nam bardziej potrzebne na Bemowie. Czy ktoś zapytał sie mieszkańcow, czy chca mieć za brama kościół?

Do szkoły trzeba było chodzić jak był na to czas ;-)
A wracając do szkół, to jedna szkoła (gimnazium) jest po lewej stronie druga (341 Oławska) po prawej a naprzeciwko kolejne 321, a za plecami przedszkole. Pozdrawiam

# saaimon

21.09.2014 14:42

..czy ktoś pytał mieszkających w pobliżu placu przyszłej budowy kościoła(mam nadzieję,że do tego nie dojdzie),czy chcą takiej inicjatywy pod ich oknami?Przecież kościół przy wrocławskiej nawet w połowie nie jest zapełniany podczas mszy,a utrzymanie jego przecież kosztuje!!!.Jak powstałby nowy kościół to na wrocławskiej będzie jeszcze mniej uczestników mszy.Sory wszyscy wierzący,ale ja zamiast następnej świątyni pod oknami,wolę dotychczasową zieleń,której i tak brakuje.

# waszabasia

21.09.2014 18:10

Dziś była uroczystość poświecenia placu pod budowę. Wspaniała liturgia.
@saaimon
Wolisz meczet?

REKLAMA

# qwerty

21.09.2014 18:27

@saaimon
Sorry, ale okolicznych mieszkańców również nikt nie pytał czy zamiast zieleni chcą Waszych bloków. W tym rejonie wycięto bardzo dużo drzew. Znacznie ograniczono także obszar parku i dostęp do niego.
Kościół o którym piszesz znajduje się przy ulicy Ks.Markiewicza. Podczas niedzielnych mszy dosłownie pęka w szwach.

# kacha

21.09.2014 19:14

Jako mieszkanka osiedla przy Obrońców Tobruku chciałabym zadać pytanie nowemu proboszczowi:
Czy to w porządku, że nie pyta się ludzi o zdanie i decyduje za nich?
Myślę, że postawa zarówno Urzędu Miasta jak i Kościoła pozostawia wiele do życzenia. Jestem zbulwersowana takim podejściem bo szczerze mówiąc miałam małą nadzieję, że coś się w Polsce zmienia na dobre.
Jeśli proboszcz był w Izraelu i tam prowadził misję to wie, że praca z ludźmi i dobry z nimi kontakt to podstawa sukcesu, bez tego ciężko zyskać przychylność.
Tu na Bemowie, w Warszawie, w Polsce jest potrzebna misja, misja 'pomóż bliźniemu', przychylam się do poprzednich wpisów odnośnie szkoły, przedszkola, czy żłóbka, gdzie zapracowani rodzice mieliby szansę zostawić swoje pociechy i mieć pomoc i wsparcie. A może ciekawie zagospodarowany park dla seniora?
Może proboszcz pomyślałby o tym?
Akurat od naszego osiedla jest całkiem niedaleko do kościoła przy wrocławskiej, być może inne dzielnice Warszawy są uboższe pod tym względem.
Poza tym miło jest jednak nie mieć pobudki skoro świt...przynajmniej w weekend, gdzie "dzień święty święcę" między innymi nie pracując.
pozdrawiam,
Katarzyna

# waszabasia

21.09.2014 20:18

Ciekawe. Odprawiający dziś mszę świętą ksiądz infułat w homilii mówił o strumieniach łaski, które spłyną na okolicznych mieszkańców.
A mieszkańcy chcą urządzać referendum czy strumienie łask ich interesują.
Czy to piszą ludzie ochrzczeni?
@Katarzyna
Czy dzisiejsza msza przeszkadzała Ci w świętowaniu dnia świętego?

REKLAMA

# polskaMistrz

21.09.2014 23:06

Droga Pani Basiu, Łaski doświadczam codziennie i nie przypominam sobie, żeby ktokolwiek chciał na ten temat robić referendum... każdy ma prawo wypowiedzieć się czy chce mieć przed balkonem kościół czy nie. To, że ktoś nie chce kościoła pod balkonem nie jest równoważne bezbożnością lub brakiem łaski... Może ktoś nie życzy sobie w niedzielę usłyszeć siedząc spokojnie w salonie 4 do 5 razy msze Święta? Czy w Pani teorii taka osoba będzie "bardziej Święta" i będzie obdarzona "większą łaską"? - ja myślę, że taka osoba prędzej trafi do psychiatryka...
pozdrawiam.

# kacha

21.09.2014 23:17

Basiu,,,
żadna msza nie przeszkadza mi w świętowaniu dnia świętego, chyba mnie nie zrozumiałaś,,, nie ma dla mnie znaczenia czy tam będzie meczet, synagoga, czy kościół,,, chodzi o zasadę,,,
pracując i dzieląc czas na wolny i pracujący nie można żyć nie śpiąc dobrze,,, nie mając okazji wypocząć,,, każdy przeciętnie wstaje około 6.30-7 rano, jeśli ma się dzieci małe, pobudka jest parę razy w nocy, myślisz, że Bóg wymaga ode mnie euforii o godzinie 6 rano kiedy akurat kładzie się spłakane dziecko z kolką i wiesz, że masz 30 minut na zamknięcie oczu bo zaraz wstajesz do pracy?
Łaski doświadczyłam w moim życiu nie raz, chyba mogę powiedzieć o sobie, że tak często, że aż mnie to zastanawia, nie wiem, może w jakiś sposób jestem wybrana? I to spotykało mnie w takich momentach, że nie ma wątpliwości, że to jest tzw. "palec Boży" nie inaczej,,,
Basiu jedna sprawa to wiara druga to religia, nie mylmy tego.
Katarzyna

# saimon1969

21.09.2014 23:37

#qwerty napisał(a) 21.09.2014 18:27
@saaimon
Sorry, ale okolicznych mieszkańców również nikt nie pytał czy zamiast zieleni chcą Waszych bloków. W tym rejonie wycięto bardzo dużo drzew. Znacznie ograniczono także obszar parku i dostęp do niego.
Kościół o którym piszesz znajduje się przy ulicy Ks.Markiewicza. Podczas niedzielnych mszy dosłownie pęka w szwach.
ja mieszkam przy Mieczysława Wolfkego od 1988 roku i nie pamiętam,żeby ktoś pod te bloki wycinał drzewa!!!Jeśli Ci chodzi o powstałe nowa osiedle po drugiej stronie Obrońców Tobruku,to jest ono bardzo ładnie zaprojektowane,bez większej szkody dla środowiska.W kościele przy ul.Markiewicza,najbardziej zagorzali parafianie są innego zdania niż Ty(mówimy tu o wypełnieniu kościoła w czasie normalnych mszy).Jak chcesz mieć przed oknem kościół,to zamień się ze mną na mieszkania.

REKLAMA

# saimon

21.09.2014 23:50

#waszabasia napisał(a) 21.09.2014 18:10
Dziś była uroczystość poświecenia placu pod budowę. Wspaniała liturgia.
@saaimon
Wolisz meczet?
...a co Ci przeszkadza meczet,przecież tam też chodzą ludzie stworzeni przez "Boga"

# kacha

22.09.2014 00:20

:)
jeśli to byłby meczet troszkę wcześniej będzie sygnał wzywający do modlitwy, tzn. azan,,, tak mniej więcej o 4.30,,,
Wszyscy mamy jednego Boga, nie ważne w jakim język Go wzywamy,,, kwestia dotyczy zdrowego rozsądku i zrozumienia,,,
Katarzyna

# kacha

22.09.2014 00:22

życzę wszystkim dobrej nocy bez względu na wyznanie,,, bo w końcu jakie to ma znaczenie?
Katarzyna

# saimon

22.09.2014 01:41

Kasiu...jak na razie jesteś osobą z którą najbardziej się zgadzam...są ludzie:wierzący,ateiści,ludzie innych wyznań,ale dlaczego tylko "jedni"mają decydować co cię otacza.Kościół przy ul.Markiewicza-Wrocławska jest w stanie pomieścić wszystkich wiernych z tego terenu, którzy mają ochotę uczestniczyć we mszy świętej.Nie jest prawdą,że jak pisze na tym forum"qwerty"ten kościół pęka w szwach.
Pozdrawiam wszystkich forumowiczów i mam nadzieję,że nie dojdzie do budowy tego kościoła....
saimon,saaimon,saimon1969

# qwerty

22.09.2014 06:13

Saimon, saaimon, saimon 1969 mieszkasz przy Wolfkego od tylu lat i nie znasz nazw okolicznych ulic? Dziwne :). Skąd u Ciebie takie zaskoczenie? O budowie nowego kościoła przy Forcie Bema słyszałem już z dziesięć lat temu. Kościół Michalitów nie pęka w szwach? Dlaczego zatem w niedziele i święta jest tam celebrowanych aż 10-12 mszy(w dni powszednie 4). Uwierz na słowo, to bardzo dużo. Ta parafia jest jedną z trzech największych w Polsce (może nawet największą) i powinna zostać odciążona. Duszpasterstwo to nie tylko msze. Zapytaj "najbardziej zagorzałych parafian".
Pozdrawiam. Qwerty, Twój sąsiad.

# PR-owiec

22.09.2014 08:32

Po różnych publikacjach prasowych i telewizyjnych, każde przekazanie gruntów Kościołowi budzi wśród ludzi poważne wątpliwości co do przejrzystości operacji finansowych na styku tzw. władza, Kościół. Czasami słyszy się opinie "przekręt", "znowu skok na kasę " itp. Oczywiście nie musi tu być żadnego "przekrętu" ale są tacy co już wydali wyrok na obecnego Burmistrza. Czy ich podejrzenie okażą się słuszne, czy będą zwykłym pomówieniem czas pokaże. Na pewno mieszkańcy w tym miejscu chcieli by widzieć wiele różnych inwestycji, ale nikt ich nie zapytał, być może zdecydowali by się na Kościół. Szkoda bo współpraca z mieszkańcami jest podstawą nowoczesnej polityki, a takie podejście nie wróży świetlanej przyszłości w polityce obecnemu Burmistrzowi. Myślałem że na tym stanowisku takich błędów PR się już nie popełnia. Zwłaszcza jak ktoś jest zawodowym politykiem. Przecież na tej decyzji mógł spokojnie zyskać wizerunkowo, a wyszło delikatnie mówiąc tak sobie.

# saimon

22.09.2014 12:18

#qwerty napisał(a) 22.09.2014 06:13
Saimon, saaimon, saimon 1969 mieszkasz przy Wolfkego od tylu lat i nie znasz nazw okolicznych ulic? Dziwne :). Skąd u Ciebie takie zaskoczenie? O budowie nowego kościoła przy Forcie Bema słyszałem już z dziesięć lat temu. Kościół Michalitów nie pęka w szwach? Dlaczego zatem w niedziele i święta jest tam celebrowanych aż 10-12 mszy(w dni powszednie 4). Uwierz na słowo, to bardzo dużo. Ta parafia jest jedną z trzech największych w Polsce (może nawet największą) i powinna zostać odciążona. Duszpasterstwo to nie tylko msze. Zapytaj "najbardziej zagorzałych parafian".
Pozdrawiam. Qwerty, Twój sąsiad.
Nie wiem o co Ci chodzi z tymi ulicami,ale to już Twój problem.Jeśli chodzi o ilość mszy,to owszem w niedzielę jest ich dziesięć,ale niektóre odbywają się w tym samym czasie(w kościele i kaplicach)gdzie ilość uczestników nie zawsze jest zadowalająca(msze dla dzieci,młodzieży,studentów,ogólne).Jak zrobią jeszcze podział na:panie osobno,panowie osobno,po trzydziestce,po czterdziestce itd.,dla emerytów,dla bezrobotnych i jeszcze bóg wie kogo,to trzeba będzie jeszcze dobudować kilka kaplic.Kościół chce,żeby rodzina chociaż w niedzielę była razem,poszła do kościoła,spędziła czas po bożemu a nie chodziła po supermarketach.A tu proszę,najmłodsi osobno, trochę starsi osobno,rodzice osobno,no i studenci na samy końcu.Ci ostatni jak wrócą do domu to najmłodsi powinni już spać.Niedziela minęła a rodzina się prawie nie widziała.Pozdrawiam

# kacha

22.09.2014 13:11

Saimon dziękuję za słowa wsparcia, niestety ten kościół powstanie, możemy sobie tutaj tak pisać między sobą i np. pisać konstruktywnie i ciekawie lub wylewać frustracje i pozwalać sobie na chamstwo mocni bo schowani za ekranami naszych laptopów,,,
napisałam niestety powstanie ponieważ kolejny raz mam poczucie, że jako obywatelka tego kraju czuję się jak przedmiot, który przestawia się wedle życzenia władzy i tej kościelnej i tej pozostałej a my jak te szaraki nie jesteśmy słuchani i to nie pierwszy raz.
Śmieszy mnie, że głosy sprzeciwu traktuje się jak herezję, czyżbyśmy wrócili do czasów inkwizycji? Przeraża mnie brak chęci do dialogu. Smuci mnie brak zrozumienia. Otwiera mi oczy to, że gdyby nowy proboszcz miał odwagi choć trochę pogadałby z ludźmi z osiedla w cztery oczy a nie zasłaniał się Janem Pawłem II i traktował Jego osobę jako tarczę która utoruje drogę w misji przeciwko 'zagubionym owieczkom' na naszym osiedlu,,, właśnie taka postawa powoduje, że ludzie odchodzą od Kościoła, młodzieży w nim coraz mniej bo nie znajdują porozumienia i zrozumienia,,, Miesza się Jana Pawła II z osobistymi ambicjami, niestety tak to widzę a każdy głos na 'nie' zbywa się tekstem, że przecież to kościół więc każdy powinien pokornie pochylić głowę i poddać się,,, hmmm jakże przypomina to mordowanie 'niewiernych' w Jerozolimie, w Ameryce Południowej w imię Jezusa.
O! a może pójdziemy w ślady Iranu? Tam wszyscy żyją w wielkim strumieniu łaski Allaha (to był sarkazm).
Katarzyna

# waszabasia

22.09.2014 14:32

Moje pytanie do Katarzyny było jasne. Brzmiało - Czy wczorajsza masza przeszkodziła Ci w świętowaniu dnia świetego?
Czy doczekam się odpowiedzi?

# rotus

22.09.2014 15:51

Współczuję mieszkańcom okolicznych bloków, z samego rana świątek-piątek będzie ich budzić dzwon, będzie on grzmiał też w czasie pasterki i przy wielu innych okazjach. Naokoło będą łazić procesje, a staruszki będą zawodzić jak potępieńcy. Megafony zostaną wystawione przed kościół i kazań będzie można wysłuchiwać siedząc na balkonie. Wyobrażam już sobie, ile mieszkań zostanie wystawionych do sprzedaży...

# saimon

22.09.2014 16:06

...a ja się pytam"waszabasia" czyli czyja???.
Kacha,może nie wszystko stracone.Jak się zorganizuje grupa ludzi,to może uda się zatrzymać budowę,tak jak zrobili to na Ursynowie.Tam chcieli wybudować kościół na KOPIE CWILA ,są to tereny parkowe,ale ludzie to oprotestowali i się udało.Niestety kuria rezygnując z tamtej lokalizacji i jakimś terenie na Starym Mieście dogadała się z władzami miasta i w zamian za to dostała ten teren na Bemowie i chyba na Odolanach.Także piersi do góry i do boju.A po zwycięstwie,zagra nam zespół (chyba z lat osiemdziesiątych) NASZA BASIA KOCHANA...

# waszabasia

22.09.2014 16:44

Czekam, az kacha odpowie.

# kacha

22.09.2014 20:01

Właśnie Saimon, może to jest pomysł, żeby jakoś zadziałać.
Obawiam się jednak, że to nic nie da a ja osobiście nie mam ochoty szarpać się z bandą ludzi z którymi nie ma dialogu.
Wiem, że takie podejście powoduje, że nie ma zmian i że nie powinno tak być, jednak gdzieś z tyłu głowy wiemy, że sprawa jest przesądzona.
Z drugiej strony historia pokazuje, że nie raz jeden człowiek zmienił świat, mimo, że był sam przeciwko wszystkim.
Odpowiedź dla "WaszaBasia":
Basiu kiedy wyszłam z mieszkania i zaczęły docierać do mnie jęki (niestety tak to brzmiało z odległości) czyli nasze wspaniałe polskie religijne pieśni i usłyszałam je zdecydowanie wyraźniej będąc już na przystanku to poczułam niesmak.
Bardzo Cię przepraszam, ale naprawdę nie można nikogo zmuszać do tego, żeby przypatrywał się jak ktoś publicznie się modli.
Trochę szacunku dla tych, którzy nasz otaczają.
Również szacunek do siebie powinni mieć ci co się modlą, zachęcam do modlitwy w cichości serca, jest bardziej owocna i szczersza.
Wracając do głównego wątku, ważne jest to co nas czeka i pytanie czy chcemy się na to zgodzić. Jeszcze raz podkreślam, że nie można zmuszać ludzi do słuchania dzwonów i pieśni i do czerpania z tego euforycznej ekstazy. Nie bądźmy hipokrytami. Zdrowy rozsądek podpowiada, że pomysł kościoła w tym akurat miejscu jest nietrafiony.
Katarzyna

# waszabasia

22.09.2014 20:22

Dzięki za szczerość.
Tak się składa, że ostatnio trochę podróżowałam po świecie. WM.in. w listopadzie 2012 byłam w Maroku, w kwietniu br w Izraelu a w czerwcu w Egipcie.
Nie wiem, czy słyszałaś kiedyś śpiew muezina wzywający muzułmanów pięć razy dziennie na modlitwę. Pierwsze. wezwanie jest ok. 5 rano i brzmi jak dziesięć budzików :). Zdaje się, że głośniej się już nie da.
W Izraelu meczety są wyższe od kościołów chrześcijańskich a wołanie muezina we mnie wywoływało odruch obronny.
W Agadirze publiczna modlitwa miała miejsce na chodniku, którym właśnie szłam. Tam panowie biją głowami w trotuar na cześć Allacha. I co im zrobisz?
W Egipcie naszym przewodnikiem był Kopt, czyli chrześcijanin. Opowiadał o prześladowaniach, jakich doznają Koptowie od władz muzułmańskich.
Ciekawe czy ta pieśń, o której mówisz, to była Barka, ulubiona pieśń papieża??
Mam nadzieję, że nie.
A w ogóle trzeba było podejść i zadać księdzu te wszystkie pytania, które Cię nurtują. Obyłoby się bez internetów :)

# saimon

22.09.2014 22:47

...do "Waszabasia" ...jeżeli masz takie problemy z innymi wyznaniami,że masz odruchy obronne,to po co tam jeździsz???,przecież nikt Cię do tego nie zmuszał.Wystarczy usiąść w wygodnym fotelu,włączyć Radio Maryja albo telewizję Trwam i sprawa załatwiona.My nie mówimy co dzieje się w Izraelu,Egipcie i innych krajach,tylko o tym co jest w naszym otoczeniu.Ja mieszkam w bloku w którym są 72 mieszkania.Znam się z większością współmieszkańców i na zadane im pytanie,czy wiedzą coś o budowie kościoła wyrazili zdziwienie.Część dowiedziała się ode mnie(ja dowiedziałem się w niedzielę,patrząc przez okno i sprawdziłem w internecie,o co chodzi),część widziała niedzielną mszę z okien i była zdziwiona co się dzieje a tylko trzy osoby były zorientowane w sprawie.To chyba o czymś świadczy.Uważam ,że brak konsultacji z mieszkańcami jest niedopuszczalny.Mam nadzieję,że te dwie koparki,które hałasowały przez ponad dwa tygodnie już nigdy nie odpalą!!!,a jeżeli im się uda to w takim tempie(40 krzaków i dwie górki piachu w dwa tygodnie)-ciekawe kto za to płacił???...to ta budowa potrwa ??????,albo i dłużej,a z wycieczek trzeba będzie zrezygnować,bo potrzebne będą datki.

# qwerty

22.09.2014 23:21

@saimon
"Nie wiem o co Ci chodzi z tymi ulicami,ale to już Twój problem."
Jesteś pewien, że to ja pomyliłem nazwy ulic:)?
"Jeśli chodzi o ilość mszy,to owszem w niedzielę jest ich dziesięć,ale niektóre odbywają się w tym samym czasie(w kościele i kaplicach)gdzie ilość uczestników nie zawsze jest zadowalająca(msze dla dzieci,młodzieży,studentów,ogólne)"
Zapraszam zatem na 10 albo 11:30. Zajrzyj do głównego kościoła i tzw.sali pod kościołem. Kaplica jest aktualnie w remoncie. Czekam na Twoją relację.
"Jak zrobią jeszcze podział na:panie osobno,panowie osobno,po trzydziestce,po czterdziestce itd.,dla emerytów,dla bezrobotnych i jeszcze bóg wie kogo,to trzeba będzie jeszcze dobudować kilka kaplic"
Czy tak trudno zrozumieć, że jest to związane z formą kazania?
"Kościół chce,żeby rodzina chociaż w niedzielę była razem,poszła do kościoła,spędziła czas po bożemu a nie chodziła po supermarketach.A tu proszę,najmłodsi osobno, trochę starsi osobno,rodzice osobno,no i studenci na samy końcu.Ci ostatni jak wrócą do domu to najmłodsi powinni już spać.Niedziela minęła a rodzina się prawie nie widziała.Pozdrawiam"
Zapraszam na rodzinnaniedziela.pl

# Puniek

23.09.2014 10:14

Po co nam kolejny kościół skoro mamy wspaniałą parafię Matki Bożej Królowej Aniołów przy ul. Ks Markiewicza???
Nie chcemy parafii neońskiej...chcemy parafię Kościoła Katolickiego- Powszechnego!

# bemol

23.09.2014 10:37

Przykro pisać, ale "polska wersja katolicyzmu" zasłużenie szokuje katolików z zachodu europy. Widać na dłoni, że epoka komunizmu wywarła fatalny wpływ na postawę "nakazowo-rozdzielczą" znacznej części naszego duchowieństwa i wiernych. Infantylne zasłanianie się postacią św. Jana Pawła II do realizacji mocno przyziemnych celów zamiast dialogu, świadczy o tryumfie homosovietikusa, który dobrze się odnalazł w masce faryzeusza.

# niezgadzam sie

23.09.2014 10:50

Oczywiście. Dialog i demokracja. Referendum i zero pobłazania. Protest i sprzeciw. Precz z komuną. Jeszcze czego!
Dialog, dialog i jeszcze raz dialog.
Monologom mówimy NIE!
Ch**, D**** i kamieni kupa!!!

# bemol

23.09.2014 11:02

Milczenie michalitów w sprawie nowej parafii na Bemowie rodzi wiele pytań.

# saimon

23.09.2014 13:12

@qwerty
"Jesteś pewien, że to ja pomyliłem nazwy ulic:)?"
...dalej nie wiem o co ci chodzi???,może o wpis,że Michalici są przy Wrocławskiej?,a nie przy Markiewicza...jeżeli tak to zrozum ,ze mówi tak większość.
"Zapraszam zatem na 10 albo 11:30. Zajrzyj do głównego kościoła i tzw.sali pod kościołem. Kaplica jest aktualnie w remoncie. Czekam na Twoją relację."
...mówisz o dwóch mszach i to w niedzielę,a co z pozostałymi???
"Czy tak trudno zrozumieć, że jest to związane z formą kazania?"
...i tutaj się z Tobą zgadzam.Sam zrozumiałeś dlaczego jest tyle mszy(10).Jak widać,taka ilość mszy,nie jest podyktowana tym,że kościół jest przepełniony:)
"Zapraszam na rodzinnaniedziela.pl"
...dzięki za zaproszenie,ale uwierz mi na słowo,że sam potrafię sobie zorganizować wolny czas i jest on bardziej urozmaicony niż ten który proponujesz.

# Puniek

23.09.2014 14:55

Nie chcemy neońskiej parafii kościoła pana Kiko na Bemowie!

# mieszkanka

23.09.2014 15:06

Bardzo się cieszę z nowopowstającej parafii i tego, że będę mogła obserwować jej powstawanie. Trzymam kciuki!

# kacha

23.09.2014 16:48

Chciałabym się pożegnać z tym forum z tego względu, że dyskusje między nami nic nie dadzą, możemy sobie tak pisać i 'przepychać się''. Koniec końców obok dzieje się coś ważnego poza nami i najśmieszniejsze jest to, że wpływa to na nas jednak nic nie możemy z tym zrobić. Paranoja.
Gratuluję dogadania się władz miasta i władz kościelnych. Mam nadzieję, że budowa tego przybytku potrwa 100 lat.
Odpowiedź dla "WaszaBasia":
Odruch obronny wywołuje we mnie głupota ludzka oraz większość pieśni religijnych między innymi "Barka" mam ochotę wtedy skoczyć z mostu.
I jestem pewna, że Jezus nie wymaga ode mnie słuchania tak potwornej pieśni. Nacje semickie mają lepsze od nas poczucie rytmu i muzycznego smaku skoro mowa o muezzinie, tak słyszałam i nawet spałam w hotelu usytuowanym przy meczenie, to balsam na uszy i niesamowite przeżycie. Tak w ogóle to warto byłoby naszych księży przyuczyć do śpiewania bo to jest jakaś tragedia.
Prześladowania Koptów? A jak się czuje sumienie Kościoła z prześladowaniem i wyrzynaniem ludzi na misjach w średniowiecznej Jerozolimie i w czasach Kolumba? Jakoś milczy w tej sprawie, ktoś coś kiedyś bąknął, coś w rodzaju przeprosin. I nie patrz z jednej strony, sytuacja w Egipcie nie jest taka jak przedstawiają ją media. Jeśli masz trochę rozumu dobrze wiesz, że nie jest to takie proste.
Cieszę się, że podróżujesz po świecie, ale faktycznie Saimon ma rację, lepiej unikać krajów muzułmańskich skoro przeszkadza Ci muezzin.
Poza tym chyba znów mnie nie zrozumiałaś.
Kwestia nie dotyczy rodzaju świątyni tylko tego, że nikt się nie liczy z mieszkańcami!!!!!!! Halooooo!!!!!!!!!!!!! Ludzie!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Szkoda mi denerwować się czytając kolejne wpisy, więc jak wspomniałam na samym początku, Do WIDZENIA i POWODZENIA
Allah Akbar
Bóg jest Wielki
Katarzyna

# mrwhoope

23.09.2014 19:15

Był w Izraelu i wszystko jasne. To będzie "dobry" kościół. Może lepiej synagogę od razu walnijcie, a nie ukrywacie się przechrzty.

# ostrorzny

24.09.2014 10:22

Trzeba sprawdzić czy nie muzułmanin.

# Warszawiak z Bemowa

24.09.2014 10:30

Pewnie jak w każdej świątyni neońskiej pełno będzie Kikon a Ewangeliarz będzie trzymany w Tabernakulum...

# Warszawiak z Bemowa

24.09.2014 10:40

Ja przypuszczam ten ks. Robert Rinaldi to też kończył Redemptoris Mater - wylęgarnie neonow....!

# BEMOWIAK TEZ

24.09.2014 21:53

#bemowiak napisał(a) 16.09.2014 09:05
Niech to szlag trafi !!
Czy w tym kraju nie moze byc troche wolnego miejsca coby z okna krzaki bylo widac? Ten kto mial taki pomysl zeby rano wieczor i w poludnie graly mu elektroniczne dzwony iech zamieni sie z nami na mieszkania!!
BYloby lepiej miec autostrade pod nosem. Bemowo schodzi na psy!!!
NIE CHCEMY JESZCZE JEDNEGO KOSCIOLA!!!!
BEMOWIAK

Tak schodz, schodzi na psy. Sam jestem katolikiem, jednak odkąd zmieniła się władza-nowy proboszcza- w kościele na bemowie przy wrocławskiej jest tak glośno jak nigdy wczesniej, naprawde ciezko teraz tu wytrzymac- msze naglasniane na pol osiedla, pochoddy po osiedlu z mikrofonami, dzwony przez pol godziny podczas oktawy, nawet proby uczniakow do komunii byly bardzo glosne. Niedawano jeszcze tak nie bylo, teraz ksieza wyzanja zasade wolnoc tomu w swoim domku, a my nawet okna nie mozemy otworzyc, bo halas z kosciola. Wczesniej bylo normalnie, szkoda, ze sie zmienilo. Moze ktorys poprzedni proboszcz wroci, juz raz tak tutaj bylo.
BEMOWIAK TEZ

# nękany

24.09.2014 22:41

#rotus napisał(a) 22.09.2014 15:51
Współczuję mieszkańcom okolicznych bloków, z samego rana świątek-piątek będzie ich budzić dzwon, będzie on grzmiał też w czasie pasterki i przy wielu innych okazjach. Naokoło będą łazić procesje, a staruszki będą zawodzić jak potępieńcy. Megafony zostaną wystawione przed kościół i kazań będzie można wysłuchiwać siedząc na balkonie. Wyobrażam już sobie, ile mieszkań zostanie wystawionych do sprzedaży...

Wlasnie tak teraz jest w koscilele Michalitow przy Markiewicza odkad od ok. roku mamy nowego proboszcza i nowe obyczaje. Alleluja i do przodu, dla ksiezy przestalo byc wazne, ze obok mieszkaja ludzie.

# saimon

25.09.2014 11:24

...niestety, dzisiaj znowu pojawiły się "zielone ludziki 'i coś grzebią.Jestem po ciężkiej nocy a oni hałasują i nie dali mi się wyspać.To dopiero początek,a co będzie dalej???/Nie wiem dlaczego nie ma tam żadnej tablicy informacyjnej (obowiązkowa przy każdej budowie).Może to jest samowola budowlana???Ciekawe ,czy było zezwolenie na przeprowadzenie imprezy masowej,jaka odbyła się na tym placu w niedzielę.Nie widziałem tam żadnego zabezpieczenia (straż,pogotowie,ewentualnie policja).

# mrwhoope

26.09.2014 09:24

#saimon Chwila moment i będzie zbudowana tymczasowa kaplica. I nikt nie będzie miał nic do powiedzenia. Polak w Polsce to może co najwyżej decydować o tym kiedy może zrobić kupę, ale i tu były przypadki pampersowe z biedronki....Totalne zniewolenie ekonomiczne, mentalne i na tle szeroko rozumianej tolerancji. Ludzie obudźmy się jako naród, bo ktoś i coś trzyma nas za mordę, jak nigdy wcześniej w historii.

# bemol

26.09.2014 09:38

Chętnie zapoznam się z oficjalnym dokumentem w sprawie powstania nowej parafii. Szczególnie z jej zasięgiem terytorialnym. Jeszcze raz przypomnę, michalici milczą jak zaklęci w tym temacie. Grozi nam nowa "monachomachia"?
Dla tych co mają luki w lekturze - satyrę na "przyziemne wady kleru" napisał biskup Ignacy K.

# Puniek

26.09.2014 23:53

@bemol
A co mają powiedzieć Michalici, czego Ty od nich oczekujesz?
Mnie pewnie obejmie terytorialnie ta nowa Parafia ale ja nie zamierzam odejść od parafii Michalickiej na neonską...

# bemol

30.09.2014 10:43

Puniek młody jesteś. Jak powstawała parafia św. Łukasza na Górcach, to wiadomo było co i jak na długo przed symbolicznym wbiciem łopaty na budowie kościoła.

# antyneonista

01.10.2014 13:03

Towariszczka Masza wplałaby mieć cerkiew? Czy raczej kolejny supermarkiet?

# (L)

05.10.2014 17:57

kiedy ruszamy z protestem!!!

# qwerty

06.10.2014 23:16

@saimon
"...dalej nie wiem o co ci chodzi???,może o wpis,że Michalici są przy Wrocławskiej?,a nie przy Markiewicza...jeżeli tak to zrozum ,ze mówi tak większość".
Nie zasłaniaj się większością tylko napisz poprostu, że pierwszy raz usłyszałeś o tej ulicy :)
"...mówisz o dwóch mszach i to w niedzielę,a co z pozostałymi???"
Jeżeli już to o czterech, nie dwóch. O 10 i 11:30 są po dwie msze równolegle. Pisałeś przecież o tym:"Jeśli chodzi o ilość mszy,to owszem w niedzielę jest ich dziesięć,ale niektóre odbywają się w tym samym czasie(w kościele i kaplicach)gdzie ilość uczestników nie zawsze jest zadowalająca(msze dla dzieci,młodzieży,studentów,ogólne)"
Najpierw przyjdz a dopiero potem pisz o "ilości uczestników". Tak na marginesie to kaplica jest tylko jedna. Wnioskuję, że nigdy tu nie byłeś. Zarzucasz jeszcze innym, że piszą nieprawdę...
"...i tutaj się z Tobą zgadzam.Sam zrozumiałeś dlaczego jest tyle mszy(10).Jak widać,taka ilość mszy,nie jest podyktowana tym,że kościół jest przepełniony:)"
Tylko bez manipulacji proszę :), moim wpisem wyjaśniłem tylko dlaczego funkcjonują msze dedykowane. Powtarzam raz jeszcze, kościół przy Markiewicza pęka w szwach. Dlatego właśnie jest tak dużo mszy(10-12). W kościele przy Górczewskiej jest 8. W kościołach przy Kaliskiego, Conrada, Powązkowskiej jest po 6. W kościele przy Niedzielskiego są 4. Sam wyciągniesz wnioski czy mam to zrobić za Ciebie?
"..dzięki za zaproszenie,ale uwierz mi na słowo,że sam potrafię sobie zorganizować wolny czas i jest on bardziej urozmaicony niż ten który proponujesz".
Zaprosiłem Cię jedynie do odwiedzenia strony internetowej :). Dzięki niej już wiesz, że kościół nie dzieli rodzin.
Uważam dalszą dyskusję za bezcelową. To wszystko z mojej strony. Dziękuję za poświęcony czas. Pozdrawiam.

# saimon

07.10.2014 14:56

Q qwerty
...masz rację,że nie ma co z Tobą dyskutować.Jesteś osobą zaślepioną.Taką której
obcięto by rękę,to i tak w imię wiary powiedziała by,że ona jeszcze nie urosła...żaden argument do Ciebie nie dociera

# Talib

08.10.2014 00:24

Większość wpisów jest najlepszym dowodem na to, że nowa parafia w rejonie jest bardzo potrzebna. Potrzeba też ludzi z misyjnym nastawieniem, aby was z tej dżungli blokowisk powyciągać zanim do reszty zdziczejecie. Czy ktoś w Polsce widział 60-tysięczne miasto z jednym kościołem. Wy w takim mieszkacie i się dziwicie, że ktoś chce wybudować drugi kościół. Ks. Abramowski odprawiał już Msze, gdy o kościół zahaczały zarówno izraelskie, jak i palestyńskie rakiety. Komentarze utraconych krzakach, bijących dzwonach i nie wiem o czym jeszcze. Budowa kościoła, to coś makabrycznego... a mówią to synowie tych, którzy każdy budynek sakralny musieli wyszarpywać władzy z gardła. Teraz wystarczy, że parafia otworzy przedszkole, albo dobrą szkołę katolicką, to będzie pierwsi, którzy pójdą z prośbą do księdza. Uspokoję was z takich antykościelnych fobii się w końcu wyrasta, a gdy po latach pójdziecie do kościoła św. Jana Pawła II będzie w nim siedział ktoś, kto was przyjmie i wysłucha.

# bemol

08.10.2014 09:44

Następny cymbał grzmiący objawił się na forum. Talib obwieścił hołocie z blokowisk, że michalici zapuścili swoją parafię w dżunglę pogaństwa. Gratuluję faryzejskiej postawy.

# mrwhoope

08.10.2014 10:44

Talib wracaj dzikusku do jaskini. Budowa kościoła jest ok, ale dlaczego w obrębie kościołą katolickiego narobiło się jakiś odłamów, ruchów, dróg neonusów i innych itd... Po co to.Tto właśnie może podzielić mieszkańców. Miało być dobrze, a wyjdzie jak zawsze.

# Talib

08.10.2014 11:56

Nie mówię, że zapuszczenie duszpasterskie jest winą michalitów. Po prostu efektywne duszpasterstwo w 60-tysięcznej parafii jest niemożliwe. Nie ogarniam odniesienia do faryzeuszy. ( bemol - jak mógłbyś to rozwinąć, byłbym wdzięczny)
Jak wam nie odpowiadają neoni, to zawsze możecie iść do michalitów, czy gdzieś indziej. Sam często tak robię. Choć niewiele mam wspólnego z neokatechumentatem, to jednak zaplecze wspólnoty będzie w tym miejscu proboszczowi bardzo potrzebna, bo na część osób - jak widać po tym forum - nie będzie mógł liczyć. A co do jaskini, to właśnie Kościół sprawił, że nasi przodkowie z nich powychodzili. Widać, że niektórym tęskno za ukryciem się w nowych betonowych jaskiniach.

# Paulo

08.10.2014 12:03

Zaprasza wszystkich na fajną stronkę
https://www.facebook.com/wybory.bemowo

# bemol

08.10.2014 15:13

Ślepi przewodnicy ślepych,
Plemię przewrotne i wiarołomne,
Przecedzający komara, połykający wielbłąda,
Spełniający wszystkie swe uczynki po to, aby się ludziom pokazać.....
To faryzeusze.

# Talib

08.10.2014 17:18

Nadal nie pojmuje, jak to ma się do mojego komentarza. Jeśli to wszystko wylewasz na tych, którzy chcieliby tylko nowego kościoła na Bemowie ( przypomnę w największej parafii w Polsce), to współczuje. Chrześcijanie powinni budować podziemne bunkry, a Msze odprawiać szeptem. Takie czasy też już kiedyś były. I naprawdę nie wiem, kto tu jest faryzeuszem

# Puniek

08.10.2014 21:29

Tylko co to za misyjność jeśli szerzy się herezje?
Mam na myśli - mówię o Neokatechumenat. Już ze zdjęć z pierwszej mszy na FB widać, że nie mają szacunku dla Mszy Świętej.

# (L)

09.10.2014 11:44

@Talib
" Chrześcijanie powinni budować podziemne bunkry, a Msze odprawiać szeptem. Takie czasy też już kiedyś były"
....różne były czasy,a jeśli chodzi o modlitwę,to powinna odbywać się w ciszy i skupieniu!!!W czasach o których wspominasz,sprawdzali się prawdziwi katolicy.Może wolisz powrót inkwizycji???,wtedy takimi "talibami"chętnie by się zajęli!!!

# Talib

10.10.2014 01:17

Jakbyś znał trochę historię, to byś wiedział, że wyroki inkwizycji były o wiele bardzie łaskawe niż sądy cywilne. Najwięcej stosów rozniecali, nie katolicy a protestanci. Kalwińska rada miejska w Genewie też mordowała innowierców na potęgę. Takie były czasy, ale tylko inkwizycji dorobiono gębę.

# bemol

10.10.2014 09:46

Talib, przecedziłeś komara.

# ytrewq

11.10.2014 12:11

Rewolucja właśnie nastepuje pod postacią powyższej dyskusji dodanej popełnianej przez wpisujących swoje komentarze.
Rewolucje są niebezpieczne, sieją zamęt i powodują rozlew krwi.

# (L)

12.10.2014 18:34

...chyba piłeś do lusterka,bo nawet podpis masz lustrzany!...uważaj "qwerty"

# Magda

22.10.2014 16:59

Cudownie, że będzie nowa parafia. Ta przy Wrocławskiej jest największa w Polsce. Bardzo się cieszę :) Gorąco popieram.

# mrwhoope

24.10.2014 18:25

I co budowa tego przybytku stanęła? Mam nadzieję że tak.

# (L)

25.10.2014 14:00

...to chyba taka cisza przed burzą,chcą nas uśpić...teraz w ciszy załatwiają wszystkie pozwolenia i jak będą gotowi to ruszą z kopyta,wtedy będą trudni do zatrzymania...jak ktoś ma jakiś pomysł ,żeby zatrzymać budowę to trzeba się spieszyć...jest sporo przeciwników tej inwestycji to też przez różne portale, łatwo było by się zorganizować.Pozdrawiam

# Frodo

17.11.2014 14:52

Jasne, bo nie ma innych potrzeb tylko kolejny kościół! Żeby watykańskie złodzieje mieli gdzie kraść! To jakiś skandal! Polska to biedny kraj, jest tyle potrzeb a oni wywalają pieniądze na pasożytów, co i tak żyja na nasz rachunek, a rodzicom niepełnosprawnych dzieci mówi się, że kasy brak!

# GonzoBemo

18.11.2014 15:49

Litość Boska nie zna granic. Pierwszy kościół połączony z trasą szybkiego ruchu. W ofercie sakramenty drive through i punkt poboru opłat drogowych.

# Gość97

05.12.2014 15:14

Boga nie ma?
http://vidimobile.com/biblia/

# mrwhoope

09.12.2014 19:06

Budowa ruszyła, pani HGW wygrała wybory, platforma się cieszy i żydostwo się cieszy, kolejny przekręt-układ na horyzoncie.

# głos rozsądku

10.12.2014 23:20

Najbardziej przydałby się DOM DLA EKSMITOWANYCH RODZIN i ofiar domowych przestępców. BOGU dom niepotrzebny. Bóg mieszka w sercach.

# awaw

14.12.2014 21:23

Czolem JELOPY !!! a ja pomimo, ze nie jestem wierzacy to wbrew opinii forumowowych idiotow JESTEM ZA BUDOWA KOSCIOLA i to jak najszybciej i sam chetnie dsam datek 1000 zl na budowe. I powioem wam dlaczego moje drogie matoly. Po pierwsze kosciol to bardzo dobre sasiedztwo, przez wiele lat mieszkalem przy kosciele - generalnie cisza i spokoj - jedynie bicie dzwonow kilka razy na dobe (na ogol 6, 12, 21), ale to mi w niczym nie przeszkadzalo, co najwyzej wiedzialem ktora jest godzina o ile w ogole zwrocilem na to uwage. . Po drugie i co jeszcze wazniejsze, SPRAWDZCIE OSTATNIE PLANY BUDOWY TRASY - gdyby doszlo do realizacji tego wariantu to WYLOT TUNELU BYLBY NA WYSOKOSCI WJAZDU NA OSIEDLE LESNE I ZIELONE BEMOWO wczesniejsze plany mowily o tym, ze wylot bylby kilkaset metrow dalej, ale je zmieniono i teraz bylby bezposrednio pod naszymi oknami !!! Jezeli szybko wybuduja tu kosciol to jest bardzo duza szansa ze trasa w ogole tedy nie pojdzie !!! DLATEGO ZAMIAST PISAC GLUPOTY SAMI POWINNISCIE ISC NA BUDOWE, aby jak najszybciej ja ukonczyc. Jakby nie patrzec to KOSCIOL JEST JEDNYM Z NAJLEPSZYCH SASIEDZTW - znacznie lepszy niz szkola, sklepy, etc. A jak raz na jakis czas pojdziecie do kosciola to zadna krzywda sie wam nie stanie, kto wie moze i ja kiedys pojde. I tyle w temacie

# bemol

31.12.2014 12:42

Coś drgnęło w temacie, ostatnie ogłoszenia parafialne u michalitów w niedzielę 28.12.14 r. oświeciły nieco wiernych w temacie zasięgu terytorialnego nowej parafii. Szczegóły znajdziecie na stronie internetowej parafii.

# Epop

05.01.2015 23:28

Mieszkam na Widawskiej w pobliżu budowanego kościoła. Jestem w szoku. Absolutny sprzeciw. Mamy w pobliżu kościół, którego dzwony dają nam wyrażnie znać jak jest on blisko naszych domów. To jakiś absurd, zeby budować kolejny kościół. Kto o tym zdecydował i za jakie pieniądze teren pod budowę kościoła został sprzedany? Spotkajmy się wszyscy, którzy są przeciw tej budowie i protestujemy przeciwko tym, którY wydali decyzję w sprawie budowy kościoła.
Protestujemy u p. Prezydent Warszawy.
Nie pozwólmy, żeby to co obok nas powstaje nie było z nami, mieszkańcami konsultowane.

# Widawska19

05.01.2015 23:54

Jestem przekonana, że wielu mieszkańców bemowa gdzie budowany jest nowy kościół nie ma pojęcia, że taka budowa powstaje, bo przecież nikt o tym nie pisał i nie mówił mieszkańcom. Ja dowiedziałam się o tym przypadkiem od mojego sąsiada w dniu dzisiejszym.
Jestem przeciwna tej budowie.
Ile kościół zapłacił gminie za ziemię, na której ma stanąć nowy kościół. Na co będą przeznaczone te pieniądze. Kto w ogóle podjął taką decyzję, żeby w ty miejscu budować kościół. Jest wiele pytań i warto to wyjaśnić w gminie BEMOWO.
Ja w każdym razie to zrobię.

# świętoszek

06.01.2015 12:30

Ci, którym kościół przeszkadza niech zmienią wyznanie i się wyprowadzą na bezludzie.

# hanka

31.01.2015 00:12

Ten kościół musi powstać, bo ludzie na Bemowie nie mieszczą się na Pasterce u Michalitów ;)

# tery.s

31.01.2015 14:54

nie życzę sobie kolejnej parafii!!!! nie jesteśmy państwem wyznaniowym!!!! Precz z Klerem!!!!! dość już ich panowania!!!!!

# gość

17.02.2015 00:30

No właśnie. Katabas już z wyglądu przypomina niechlujnego żyda.

# go%u015B%u0107

17.02.2015 00:30

No właśnie. Katabas już z wyglądu przypomina niechlujnego żyda.

# fitnesswoman

18.02.2015 15:21

Gość a ty jesteś przystojny?

# robson82

25.02.2015 19:14

nikt ich nie chce nikt ich nie potrzebuję....

# Krytyk

14.03.2015 18:14

Na Bemowie brakuje publicznych żłobków oraz przedszkól a nie kościoła! Czy na prawdę nikt na to nie może wpaść, tak trudno pomyśleć, spytać się mieszkańców.

# Znafca

25.04.2015 10:02

Księża na Księżyc.

# Ted

06.06.2015 17:31

w błyskawicznym tempie wybuduje się plebania,a potem będzie chroniczny brak kasy na kościół. chcesz szybko mieć darmowe mieszkanko - zostań księdzem

# Longina

18.06.2015 17:04

Pochodzę z Poznania ,miałam przyjemność w niedzielę 14 czerwca być na Mszy z wnuczkami w nowej parafii i powiem jedno Kościół jest bardzo potrzebny a ksiądz Proboszcz ma cudowne podejście do dzieci , zadziwia też sposób prowadzenia Mszy i rozmowy z wiernymi , dobrze to wróży na przyszłość bo tam gdzie są dzieci w Kościele tam będą i rodziny całe z pokoleń na pokolenia ...
Ksiądz pytał o rady co zrobić aby zbliżyć wszystkich parafian do siebie , trudno tak na początku działalności dużo zrobić ... jak ja byłam dzieckiem to mieliśmy latem księdza który przygarniał nas dzieci i młodzież brał piłkę i robił wycieczki do lasu na pół dnia i graliśmy w różne gry , pamiętam ten czas , następne pokolenie ksiądz robił wycieczki rowerowe da młodzieży na pływalnię ... powstały też Oazy gdzie młodzież się zbiera a w naszym Kościele w Poznaniu ksiądz ma z dawnej kaplicy takie pomieszczenie gdzie puszcza filmy i lektor uczy tańczyć dzieci i młodzież .... zatem proszę księdza Proboszcza życzę owocnego czasu w tej pięknej młodej Parafii..
Longina z Poznania

# Bozena

08.07.2015 21:52

Skandal! Taki teren pod kościół. Dowiedzialm sie o tym kilka dni temu. Nie moge przeżyć , ze ludziom pod oknami budują kościół. A mogłoby być duzo bardziej potrzebnych inwestycji w tym miejscu! Przez ten kościół chyba ceny mieszkan na Osiedlu Leśnym spadną! Nie wyobrażam sobie miec tak blisko kosciol pod oknami.

# bemol

09.07.2015 10:01

Ceny spadną / spadły / z uwagi na projektowaną realizację trasy szybkiego ruchu S7 pod oknami Osiedla Bemowo IV i Osiedla Leśnego. Potraktuj budowę kościoła jako skuteczny ekran antyhałasowy. Być może dzięki tej lokalizacji kościoła szlag trafi plany budowy trasy S7.

# KINDZIOR

19.07.2015 22:06

również myślałam, że powstanie w tym miejscu coś co będzie dla wszystkich bemowian, jakiś plac np. ćwiczeń, żłobek lub przedszkole jakaś świetlica dla dzieci z salami komputerowymi lub plac do gry w piłkę aby dzieci korzystały z tego o każdej porze w ciągu dnia ale następny kościół to już wielka przesada. Niedługo w Polsce co krok będzie kościół, który nic nie da ludziom wyobcowanym bez pracy domu a my znów nabijać będziemy kabzę tak ,,BIEDNEJ" grupy duchownych

# Kasia G.

09.01.2016 19:18

Domów Bożych do nawracania niewiernych i zagubionych dusz nigdy za dużo.

# Klex

09.01.2016 19:53

@ Kasia G.
Domów Bożych do nawracania niewiernych i zagubionych dusz nigdy za dużo.
O jakich Domach Bożych piszesz? O kościołach? A do czego są one potrzebne?
Jezus powiedział (wg Ewangelii św. Mateusza):
Ty zaś, gdy chcesz się modlić, wejdź do swej izdebki, zamknij drzwi i módl się do Ojca twego, który jest w ukryciu. A Ojciec twój, który widzi w ukryciu, odda tobie.
Jak widać Jezus powiedział gdzie należy się modlić i do kogo.

# biblijna

12.01.2016 15:55

Jezus też bywał w świątyni. Ciekawe, nie?

# teresa53_12@o2.pl

16.02.2017 16:08

#w miarę obiektywny napisał(a) 10.09.2014 20:32
Biorąc pod uwagę zmniejszanie się liczby"wiernych" chodzących na msze, wkrótce może się okazać, że najpierw będzie problem z budową i wykończeniem kościoła (tzw. cegiełki), a później z jego zapełnieniem i utrzymaniem. Tak już jest w Niemczech, gdzie kościoły są zamieniane np. na hotele lub obiekty rekreacyjne. My powoli doganiamy Zachód.
i niema z czego się cieszyć...żę doganiamy ,,ZACHÓD'' ..bez wiary i miłości jezusa mamy zmarnowane życie duchowe a i tak trzeba będzie na koniec życia stanąć przed BOGIEM I Z CZYM STANIEMY ? z pustymi rękoma...

# rop

05.04.2020 20:44

Znowu kościół i znowu działka za darmo.Myślałem że jak w Warszawie wyrzuci się pis ze stołków, to zmieni się podejscie do czarnych, ale nowi tak samo liżą d...ę katabasom. Na Ursynowie jakoś ludzie dali radę i obronili Kopę Cwila. Może warto tak samo zrobić i na Bemowie.
Trwa cisza wyborcza. Dodawanie nowych wpisów zostało wstrzymane.

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Najnowsze informacje na TuBemowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy