REKLAMA

Forum › Warszawa

REKLAMA

# Kocur

28.02.2024 09:42

Współczesna architektura jest monotonna i opresywna, przytłaczająca. Niewiele jest przykładów czegoś, przed czym człowiek stanie i po prostu podziwia zarówno jako całość, jak i w detalach i jako element całego, architektonicznego, spójnego układu przestrzennego. Nim część nie zdewastowano ociepleniem, to "piechotkowo" było pięknym przykładem tego. Obecnie nie ma na czym oka zawiesić: "o... wysoki... o... błyszczy się... nara". Mam wrażenie, że współcześni architekci kompletnie nie mają jaj - wykazują się absolutnym brakiem fantazji, nie mają polotu i odwagi, ani nie znają historii własnego fachu. Wspomniany w artykule projekt przynajmniej jest ciekawy i pasuje do Pałacu Mostowskich. Gdyby jeszcze na zbitą twarz wywalić wszystkich z ratusza, to już by wszystko ładnie do siebie pasowało xD Ciekawe jaki potwór powstanie przy Atrium - zakład, że do Hali będzie pasował jak szydło w oko.

# Kaemkaem

28.02.2024 19:42

Te obrazki, bo projektem tego nazwać nie można, to raczej wyraz niemocy twórczej niż jakakolwiek sensowna propozycja innej wizji placu Bankowego. To nurzanie się w historii jest dla mnie jakąś formą maskarady architektonicznej. Cyrk z dalekiej przeszłości, który ma zadanie wzniecić klakę i napędzić rozpoznawalność autorów. Domyślam się że po prostu nie mają roboty i za dużo czasu.

# Słodowiec

28.02.2024 20:32

Monumentalny, ale nic to. Pięknie się prezentuje wśród pobliskich budynków. Ciekawy pomysł.

REKLAMA

# Madbutcher

29.02.2024 09:20

Zanim niektórzy zaczną się niezdrowo podniecać tym pomysłem - Błękitny Wieżowiec jest, o ile się nie mylę, własnością prywatną. Więc jeżeli właściciel nie zapragnie nagle wydać pindryliona złotych na realizację wizji dwojga architektów, to całość można sobie włożyć między bajki.

# Radzio

29.02.2024 09:35

#Madbutcher napisał(a) 29.02.2024 09:20
Zanim niektórzy zaczną się niezdrowo podniecać tym pomysłem - Błękitny Wieżowiec jest, o ile się nie mylę, własnością prywatną. Więc jeżeli właściciel nie zapragnie nagle wydać pindryliona złotych na realizację wizji dwojga architektów, to całość można sobie włożyć między bajki.

Przecież to oczywiste. To tylko wizja. Coś w stylu pracy dyplomowej

# Hirsch

03.03.2024 14:20

Albert Speer lubi to.

REKLAMA

# Arpa61

05.03.2024 08:36

Bardzo mi się spodobał! Jako prosty historyk sztuki biję brawo.
Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Najnowsze informacje w Pulsie Warszawy

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

City Break
City Break

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA