REKLAMA

Forum › Warszawa

REKLAMA

# R1,R2,R3,R4

16.11.2021 17:17

A co robią związki zawodowe w tramwajach Warszawskich? Poza lizaniem du..y prezesowi w zamian za stanowisko dla córki ( sierpień 80) a reszta sprzedała się za drobne . Ostatnia regulacja płać na stanowisku Motorniczego to 200zl brutto 6 lat temu!!! Przypomnę że płacą minimalna od 2015r do 2022 r wzrośnie o 1540 zł. Apel do Motorniczych aby dołączyli się do protestu i też w wyznaczonym dniu brali urlopy na krew ( teraz jest 2 dni) olać związki które nic nie robią pożytecznego dla pracowników. Przedstawiciele miasta jak zwykle kłamią że kasa pusta skoro są pieniądze na inwestycje np 650 milionów na nową zajezdne( R5) która budują od ponad 60lat czy trasę przez Kasprzaka ponad 200 milionów.

# vjducnid

16.11.2021 17:47

Nie tylko MZA, ale tramwaje i metro również mają problem. Miasto zaproponowało 5% podwyżki w 2022, pomijając fakt, że w 2021 inflacja wyniesie ponad 7%, w 2021 wyniosła 4%, a w 2022 ma wynieść więcej niż w 2021r.
W metrze nie dawno rozchorowało się 50 maszynistów, a to dopiero początek spektaklu.

# pZz

16.11.2021 20:26

Wszystkich bym Was wywalil na wlasna dzialalnosc gospodarcza. Chcesz wiecej zarabiac? To wiecej pracuj. Ja tak mam i zyje. Potrzebuje wiecej kasy to pracuje nie 10, a 12 lub 14 godzin. A i o sobote lub niedziele takze zahacze. Krew mnie zalewa jak slysze o zwiazku zawodowym i urlopach na co? krew? W t f??? A tak na marginesie... to jak sobie wyobrazacie podwyzke od przedsiebiorstwa, ktore nie generuje zysku? Jak i z czyich? Kto ma sie na was zrzucic?

REKLAMA

# Motorniczy

17.11.2021 08:11

Do pZz .... Widzę że kolejny biedny przedsiębiorca się odezwał który pracuje po 12-14 godzin cudzymi rękoma ( swoich pracowników) , napisz jak się rozliczasz pewnie na karcie podatkowej żeby jak najmniej zaplacic składek a puziniej płacz że emerytura niska a przecież cale życie pracował. A co do twoiej pracy to chyba nie jest za ciężka skoro pracujesz tyle bo Mi ustawodawca zabrania pracować więcej niż 10godzin a i na emeryturę mogę przejść wcześniej bo jest to praca w " szczególnych warunkach" Na koniec podsumowując skoro jest tak źle to zapraszam na etat a co do ciebie i twoich wypocin to jesteś dla mnie porannym BALASEM którego spuszczam z rana z pozdrowieniami dla Pana prezydenta Czajkowskiego.

# Motorniczy

17.11.2021 09:17

Do pZp... cdn piszesz że spółka nie przynosi zysków to napisz skąd tramwaje Warszawskie odłożyły 650 milionów na nową zajezdnie??? A 200 milionów na trasę na Kasprzaka to skąd bo przecież jest wiele artykułów że te wszystkie inwestycje z oszczędności a skąd się biorą oszczędności?? Jak nie z zysków!!! Napisz jaka działalność prowadzisz to uświadomię twoich pracowników że urlop na krew też im przysługuje . Mam nadzieję że jak kiedyś będziesz potrzebował lub Twoi bliscy tego cennego daru jakim jest Krew to odmówisz zgodnie z przekonaniem że urlop sie ni należy. Na koniec napiszę że bardzo się cieszę że od nowego roku będziesz płacił uczciwie składkę zdrowotną beż odliczania , skończy się branie samochodów w lissing bo będzie to nie oplacalne, a i składki będziesz płacił od przychodu uczciwie

# OMG

17.11.2021 12:57

#Motorniczy napisał(a) 17.11.2021 09:17
Do pZp... cdn piszesz że spółka nie przynosi zysków to napisz skąd tramwaje Warszawskie odłożyły 650 milionów na nową zajezdnie??? A 200 milionów na trasę na Kasprzaka to skąd bo przecież jest wiele artykułów że te wszystkie inwestycje z oszczędności a skąd się biorą oszczędności?? Jak nie z zysków!!!

Chryste, Ty czytasz i nie grzmisz!

REKLAMA

# pZz

17.11.2021 21:00

@Motorniczy Pracuje sam na swoim i lapska po cudze nie wyciagam. Te wszystkie spolki sa tak rentowne, tylko z kasa z budzetu samorzadu lub centralnego, a na to zrzucam sie i ja. Jak czytam o trudnych warunkach w Twojej pracy to mnie smiech ogarnia. I napisze Ci co zrobilem kiedys sam. Nie podoba sie? To sie zwolnij.
Trwa cisza wyborcza. Dodawanie nowych wpisów zostało wstrzymane.

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Najnowsze informacje w Pulsie Warszawy

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA