REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Forum Bielany

REKLAMA

# Marian

05.09.2022 11:11

Zaraz Trzask wybuduje tam nowy blok.

# safdgdhjhj

05.09.2022 12:57

Szkoda, że na terenach WSM Bielany jest tak nieludzko zaniedbana zieleń. Przy Staffa/Perzyńskiego spółdzielnia posadziła dwa klony srebrzyste w miejsce trzech wyciętych - oba uschły i już dwa lata stoją kikuty. Stare drzewa są porażone jemiołą, za to trawniki wygrabiane z korzeniami. Dotyczy zwłaszcza osiedli administrowanych przez przybytek na Daniłowskiego.

# debe

06.09.2022 18:21

To prawda, że o nowe nasadzenia powinni dbać gospodarze domów. Ale nie mają tego w obowiązkach. Dbanie o zieleń też w obliczu suszy trzeba by przeformułować, bo tym wycinaniem trawników w czasie suszy więcej szkody przynoszą niż pożytku.

REKLAMA

# Kolo

07.09.2022 08:32

Pomysł i inicjatywa jak najbardziej słuszna ale... trzeba przy projektowaniu uwzględnić jakieś niskie ogrodzenia lub inne elementy uniemożliwiające wykorzystywania zrewitalizowanego terenu jako szaletu dla psów. Robienie czegokolwiek bez tych zabezpieczeń nie ma kompletnie sensu bo plaga psów powoduje ze momentalnie zmienia się to w kiepsko wydeptane przez kundarzy i zanieczyszczone przez psy. I jeszcze jedna uwaga, na wszystkich trawnikach i skwerach powinny się pojawić tablicę "zakaz wyprowadzania psów" A nie jak to ma miejsce obecnie "sprzątaj po psie". A to nie to samo. Pierwsze oznacza że trawnik to nie szalet i nie służy do fajdania przez psy i wydeptywania przez kundarzy, a drugi że wolno fajdac psom i wydeptywac. Już sam psi mocz jest wyjątkowo toksyczny i powoduje wypalanie trawy oraz obumieranie drzew i krzewów. Powinien być bezwzględny zakaz wyprowadzania psów na trawnikach i skwerach. Powinny być też podatki zawodowe żeby ograniczać poglowie psów.

# Bretonka

07.09.2022 13:43

Jak najbardziej jestem za komentarzem""Kolo",wystarczy popatrzec na trawniki i tyty garazy przy Kasprowicza 56 widoczne dla przechpdniow od frontu, do tego dochodzi
nadgorliwa starsza pani co regularnie dorarmia golebie. Pod drzewami wysypisko suchego chleba,szkoda ze straz miejska tego nie widzi,choc spaceruja po okolicy.Plotki na tyle wysokie ,aby psy nie skakaly,bo jak do tej pory to byla prowizorka i walajaca sie siatka,ktora kazdy mogl kopnac.Nalezy tez pomyslec o kosztach ciecia trawy i okresach przycinania,gdyz dochodzi do sytuacji ze trawnik wyglada jak zaniedbane pole.

# Ona

19.09.2022 22:42

Ja nie mam psa ale gdzie te psy mają się załatwiać?już wolę żeby właściciel sprzątnął po psie niż wszędzie walające się butelki po piwsku i śmiecie.Zobaczcie jak wygląda lasek przy Zajezdni Żoliborz toż to siedlisko meneli,którzy tam piją i cały syf zostawiają.Ja zwierzęta kocham i trzeba zrozumieć,że one też mają potrzeby a człowiek ma prawo zwierzę posiadać tylko niech po nim sprzątnie.Albo zrobić wybiegi dla psów. Wkurzają mnie wszędzie poustawiane tabliczki.Toz to ma być osiedle przyjazne dla wszystkich.Tych co mają zwierzęta i tych co nie mają.Zakaz gry w piłkę,zakaz chodzenia z psem.No bez przesady.Dzieci też w klatkach pozamykać?Zamiast rzucanego chleba można ustawić karmnik i sypać do niego karmę dla ptaków.Nie tabliczki,nie same zakazy.Bo niedługo to już nikomu nic nie będzie wolno.

REKLAMA

Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

REKLAMA

REKLAMA