REKLAMA

Forum › Warszawa

REKLAMA

# wwa

08.10.2020 16:01

Problem wysokości opłat za c.o. jest wielowymiarowy. Np. u mnie grzeją tzw. piony a grzejniki mam zakręcone. Budynek z 1987 ocieplony , okna wymienione. Brak podzielników i opomiarowania. Po prostu poprawiła się izolacyjność budynku, grzejniki są w tym przypadku przewymiarowane.

# xxxxxxxxxx

08.10.2020 21:50

I tak jest w kilku mieszkaniach na Wawrzyszewie że zakręcają ludzie kaloryfery aby mieć zwroty za ogrzewanie a to nie jest uczciwe bo inni lokatorzy placą za ich ogrzewanie i wedlug mnie nie powinno być zwrotow i skonczyloby się cwaniakowanie w dodatku że są lokatorzy ktorzy zostawiają otwarte okna w pomieszczeniach w ktorych nie przebywają przez calą dobę i oziębiają pomieszczenia innych lokatorow tym samym okradają ich z ciepla. Administrator powinien przyjrzeć się takim lokatorom i nie zwracać im za taką oszczędność.

# wwa

09.10.2020 11:50

Jak wspomniałem nie mam żadnych korzyści z oszczędnego korzystania z ogrzewania, gdyż budynek jest rozliczany na zasadzie wskazania licznika na węźle w rozbiciu na m2 danego mieszkania. Prawdą jest, że Ci którzy wietrzą w zimie wywalają dosłownie pieniądze za okno.

REKLAMA

# Szczegół

09.10.2020 21:37

Nie bierzecie pod uwagę, że spółdzielnie kontaktują przed sezonem grzewczym z elektrociepłowniami zapotrzebowanie na ogrzanie bloku . I nie ważne czy zima będzie łagodna, czy sroga . Kasa musi się zgadzać, prezes też musi z czegoś dostać.
A co robią w ciepłe zimy, odkręcają na full kaloryfery na klatkach schodowych, szczególnie na parterze, usuwają pokrętła, żeby nie można było przekręcić kaloryferów na korytarzu, tak przynajmniej jest w moim bloku na Bródnie. Jak jest za gorąco to opiekunowie bloku, otwierają drzwi wejściowe do klatki. Ot taka paranoja ...

# Bemwaw

11.10.2020 21:23

Debil pisał ten artykuł, aż szkoda gadać. Podzielniki nie są przyrządami pomiarowymi i niczego nie mierzą. Wskazują jedynie podział kosztów w zależności od utrzymującej się temperatury w mieszkaniu. Grzejniki nie musza być włączone, zwłaszcza to się tyczy starych podzielników wyparkowych bo elektroniczne są znacznie precyzyjniejsze, ale i tak częściowo nalicza się z powierzchni mieszkania np. w stosunku 20/80.

# Klos

12.10.2020 20:23

#wwa napisał(a) 09.10.2020 11:50
Jak wspomniałem nie mam żadnych korzyści z oszczędnego korzystania z ogrzewania, gdyż budynek jest rozliczany na zasadzie wskazania licznika na węźle w rozbiciu na m2 danego mieszkania. Prawdą jest, że Ci którzy wietrzą w zimie wywalają dosłownie pieniądze za okno.
Wietrzenie w zimie masakra. Lepiej się kisić w smrodzie

REKLAMA

# Moteo

02.12.2023 04:02

O ile rozumiem spółdzielnia nie moze zabrac sobie ta kase, musi ja oddac sasiedzia, inaczej za te same kalorje jest placono dwa razy i jest to oszuctwo.

 lewin

11.01.2024 09:27

Ja kupiłem http://katrina-laubega.pl/zalety-lekkich-oslon-na-grzejniki/ szczerze polecam.
Trwa cisza wyborcza. Dodawanie nowych wpisów zostało wstrzymane.

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje w Pulsie Warszawy

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break