REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

mam dosc bialoleki

# ursynowianin

14.11.2004 23:16

leniwych urzedasow w urzedzie, zadnych rozrywek, drogiegoi syfiastego bosu i tych cholernych korkow. wyprowadzam sie.

# Białołęczanin

15.11.2004 08:02

My też mamy ciebie dość - żegnaj i nie wracaj !!!!!!

# Yogi

15.11.2004 21:54

Białołęczanin jesteś niegościnny! Daj się chłopakowi z wielkiego miasta wypłakać. Swoja drogą trochę racji ma, ale cierpliwości za grosz. Bo zmienia się na lepsze u nas, ale w tempie baaaaardzo powolnym. A tak przy okazji to Ursynów 25 lat temu był na etapie rozwoju naszych osiedli i suchą nogą to trudno było gdziekolwiek przejść, zaś w Kabatach to nie tylko głuszec ( ten nieco później ), ale wiele innych zwierzaków po dzisiejszych wielkomiejskich obszarach śmigało. Piszę o tym, co sam widziałem i w czym niechcący uczestniczyłem. Dzisiaj każdy może mieć co chce, tylko ta kasa.......

REKLAMA

# Jarek

15.11.2004 22:36

Chrzanienie. Mieszkam tu 3 lata i tez sie wynosze do lepszego miejsca. Ci co chwala to miejsce nie mogą nic innego pisać gdyz maja kredyty i nie sposób sie ruszyć. No może za 30 lat jak spłacimy kredycik. Tu nic nie ma. Nie ma sensu nawet kupowac modnych ciuchów bo tu tylko drresik i inny wczasowy ubiór sie nosi.

# historyk-wyjątkowo

15.11.2004 23:16

Problem polega nie na tym czego nie ma (nie wszystko musi być wszędzie) lecz na tym,że jest relatywni gorzej niż lepiej. Bilans ostatnich 10 lat raczej negatywny niż pozytywny. Mieliśmy tu spokój, do centrum jechalo się autobusem 45 min. (tyle zajmował mi dojazd na UW nie z Tarchimina lecz Bialoleki DW w 1996 r.)- obecnie ponad godzinę w porywach do dwóch. Samochodem 15 min. obecnie czesto [rano ] ponad godzine. Zieleni pełno -tej teraz coraz mniej i bardziej rachityczna. Woda w kranach byla lepsza- nadmierne zageszczenie bez kanalizacji ją zepsuło [a wodociągów nie ma], miejsca w przedszkolach były bardziej dostępne etc.
Przez 10 lat zagoscily tu wszystkie minusy cywilizacji i urbanizacji (moim zdaniem błędnej, na skróty) a na jej zdobycze przyjdzie poczekać. To fakt, za 10 lat bedzie tu most, alternatywa dla Modlinskiej, słuzba zdrowia etc. i przedszkola- tylko życia szkoda. Bialoleka stała sie wielką sypialnią zależną od rynku pracy po drugiej stronie Wisły (od takiego modelu odchodzi już cały świat), także mieszkając tu musimy spedzac ponad 2 w dojazdach- rozrywki, kultura nie mają wiec sensu, kto ma potem czas na nie. Mieszkam tu od 30 lat.. od urodzenia i po raz pierwszy naprawdę żałuje.

# Yogi

16.11.2004 08:05

Jarek- dresu nie używam, choć lubię strój sportowy, tylko nie jakieś rozwleczone gacie a miejski Campus. Szkoda,że Historyk stracił optymizm, ale jemu przywykłemu do pól i lasów wybaczam z wyjatkiem smaku wody, bo ja przestałem juz wozić oligoceńską z powodu braku zauwazalnej różnicy w smaku. Komunikacja do d...- to fakt. Widać nasz most byłby mniej fotogeniczny niż Swiętokrzyski i poprzednia ekipa ratusza (gdzie byli nasi z Białołęki?) wolała bezużyteczne cacko. Dzisiejsze władze też mają zapał tylko papierowy w tej kwestii-stracone 2 lata. Jestem z Mokotowa i polubiłem to miejsce (od 2002).

REKLAMA

 Gonzo-reaktywacja

16.11.2004 23:11

taaaaaaaaaaaaaaaa ...

# pmk

17.11.2004 08:58

Trochę inne spojrzenie. Wobec natłoku potrzeb pilnej rozbudowy i naprawy infrastruktury w CAŁEJ Warszawie, trudno się spodziewać powtórzenia fenomenu Kabat, gdzie przystanek metra powstał wczesniej niz zrobiono wykop pod pierwszy budynek mieszkalny. Teraz nikt nie zbuduje (w naszym kraju) wpierw mostu, dróg dojazdowych, linii metra, szkół i basenów, kin i teatrów, itp. w dziewiczym terenie, nawet jeśli za kilkanaście lat w tym miejscu będzie tętniace życiem miasto. Ze zrozumiałych względów (pieniądze i jeszcze raz pieniądze) czeka się z tym do powstania "masy krytycznej" (wzrostu liczby mieszkańców), tym bardziej, że potrzeby Miasta w innych dzielnicach są ogromne i to od wielu lat.
Mieszkańcy dzielnicy - "pionierzy" (tacy jak ja) są jednak częściowo wynagradzani za życie w takich podłych warunkach (a w zasadzie za koszmar codziennych dojazdów do Centrum). Chyba mamy świadomość, że na wolnym rynku mieszkań, kupiliśmy tu mieszkania TANIEJ niż w innych dzielnicach, właśnie z braku tej infrastruktury i odległości od Centrum. Co więcej, choć odległości w kilometrach się już nie zmieni, to można mieć nadzieję, że z biegiem lat infrstrukrura poprawi się, zaś wartość rynkowa naszych mieszkań wzrośnie, czego nam wszystkim życzę.

# głosss...

17.11.2004 20:46

Może się zmieni a może nie...
Faktem jest, że przejazd przez Wisłę może się tylko wydłużyć i to w zupełnie złą stronę.
Co do kierowców autobusów to można niektórych podziwiać. Fakt że wożą nas jak kartofle w worku ale też umieją ten czas przejazdu znacznie skrócić... Zajeżdżają tym "chamom" w małych samochodzikach drogę tylko dlatego, że Ci nie znają żadnych przepisów drogowych, a tylko jak używać klaksonu...

REKLAMA

# gosc

17.11.2004 21:14

Ostatnio wjazd na Grota był naprawdę OK dzieki przebudowie wjazdu (2 pasy).
Np. E-4 wrócił do czasu 30 minut. A gdy będzie w lutym metro na pl.Wilsona to mam nadzieję, że E-4 zniknie z Gdańskiego i będzie zawracał na pl. Willsona - dojazd do metra to będzie wówczas może i 20-25 minut!

# Luke

18.11.2004 14:10

po dzisiejszym korku też mam dość Białołęki (1h 20 min do mostu Grota z ul. Odkrytej...
wynik niezły , prawda?

# Yogi

18.11.2004 21:30

Po dzisiejszym dniu i 2,5 godzinnej podróży do centrum to i ja tracę optymizm. Ponadto podali w Zet-ce o planowanym za chwilę remoncie instalacji pod Modlińską, co wyłączy jeden pas ruchu.

REKLAMA

Dodaj wpis:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024