REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

Luz bus!

 martyna

03.02.2004 09:34

Czytaliście? Będzie oddzielny pas dla autobusów na Modlińskiej!!! Ale załamał mnie nasz wiceburmistrz, który optymistycznie stwierdził, że nie rozwiąże to problemu korków, bo kierowcy będą i tak łamać przepisy.

# antypis

03.02.2004 09:59

Pas dla "traktorów i kombejnów" przecież jest od dawna. Przerobią go na BUS-owy, ale to nic nie da. Przecież korek jest z powodu wjazdu na Grota. No chyba, że tam nie wpuszczą osobowych. Będzie jeszcze większy burdel na drodze, jak kierowcy ze środkowych pasów będą się wpychać między busy.

# 613

03.02.2004 10:50

jestem za, nie dość że tłok na ulicy to jeszcze dziś przy konwaliowej zepsuło się sławne E-4 i musiałem się przesiąść do nabitej 508-mki, już widzę jak autobus czerwony mknie osobnym pasem w stronę centrum, dojazd do metra w 12 minut... hmmmmm

REKLAMA

# nickx

03.02.2004 12:56

O! 613 to jechaliśmy tym samym E-4. Osobny pas dla autobusów to dobry pomysł. A korek tworzy się przy wiadukcie przed Konwaliową. Na moście Poniatowskiego jest taki pas i kierowcy jakoś przestrzegają przepisów.

# CC

03.02.2004 13:28

Kierowcy- no przysięgnijcie, że nie bedziecie jeździć prawym pasem! Juz to widzę! To, co się dzieje rano przy Szkole Biznesu to już nie są żadne przepisy- to jest "wprost pani sąsiadko" łąka, na której stłoczeni kierowcy, jak owce we mgle, upychają się na to co niby stanowi pasy. A zresztą co tu mówić o Modlińskiej - wystarczy pojeźdxić "autostradami" po Polsce - wtedy nasze białołęckie trudny poranne nie są takie najgorsze.

# Vladymir

03.02.2004 22:23

Buspas na razie nie powstanie, czytajcie artykół do końca ! Na samym końcu petitem napisano, że dyr. ZTM zastanowi się nad tym projektem po zmierzeniu frekwencji psażerów w autobusach. Rozczulające, nieprawdaż ? To oni muszą jeszcze ustalać, czy autobusami na Modlińskiej jeżdżą pasażerowie !!! Opadają ręce i nie tylko... Panie dyrektorze ZTM, zmierzyć to pan sobie możesz długość pewnej części ciała, od której może zależeć panskie dobre samopoczucie, a na Modlińskiej takich badań nie trzeba robić, wystarczy przejechać się jakimkolwiek kursem pomiędzy 7 a 8 rano, żeby znać odpowiedź. Chociaż dla pana taka podróż może zakończyć się rozszarpaniem na strzępy przez pasażerów, do czego sam chętnie przyłożyłbym rękę za stan komunikacja miejskiej na Nowodworach...

REKLAMA

 martyna

04.02.2004 10:16

Czytam i czytam i nie mogę się dopatrzeć gdzie jest napisane, że się zastanowi. Jedyne nad czym się mają zastanawiać to na jakiej długości będzie ten pas, czy tylko do Tarchomina czy dalej wzdłuż Modlińskiej do Jabłonny. Przynajmniej ja tak to zrozumiałam, ale może jestem optymistką i tak chciałam to zrozumieć. A z tym sprawdzaniem ilu pasażerów jeździ z Białołęki to też się uśmiałam. Jak kontrolujący wsiądzie na pętli, to później się nie ruszy z miejsca, a jak wsiądzie na Modlińskiej to... nie wsiądzie. I jak oni mają zamiar liczyć pasażerów?
Jedyne co mnie zastanawia to czemu tylko od Kowalczyka, przecież korki się tworzą już od Ekspresowej...

 Rudolf

06.02.2004 08:59

Podają różne możliwości usprawnienia ruchu, ale według mnie jest to mydlenie ludziom oczu, robienie nadziei. Pożyjemy zobaczymy czy dojdzie do realizazcji.

# aza

06.02.2004 12:07

"Panie dyrektorze ZTM, zmierzyć to pan sobie możesz długość pewnej części ciała..." - oj, nie, bo jeszcze popadnie w kompleksy i odbije sie to na Nas, biednych zuczkach ;-)
Codziennie stoje w koreczku od Ekspresowej. I wg mnie od tego wlasnie przystanku powinien powstac pas dla busow. Inaczej to nie ma wiekszego sensu, gdyz po wjezdzie na wiadukt nad kanalem zeranskim jedzie sie powoli, ale sie jedzie. Pomijam fakt samochodow, ktore jada lewym pasem i za wiaduktem przebijaja sie na prawy pas, aby wjechac na Grota.
Tak przy okazji. Od Aluzyjnej do petli na Zeraniu autobusem jade 40 minut!!! A z Zerania tramwajem na Pulawska (kaaaaaaaaaaaaawal drogi) zaledwie 45 minut. Paranoja!
Pozdarwiam zmotoryzowanych inaczej :)

REKLAMA

# Vladymir

10.02.2004 23:45

Cześć Aza, miło Cię ujrzeć w necie :)))) A tak na poważnie, to bus pas na Modlińskiej juz jest, wystarczy zmienić oznaczenie: skoro wydzelono pas dla ruchu lokalnego, to wystarczy zmienic znaki na Bus i problem rozwiązany.

# aza

13.02.2004 14:29

;-)
jutro (mam wolne) biore sie za zmienianie ;-)
pozdr
Dodaj wpis:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy