REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA


05.04.2019 13:37 Taltos2
To faktycznie kiepski pomysł. Ważniejsza podstawówka dla małych dzieciaków, młodzież może sobie dalej pojeździć. Ja z Pragi jeździłem na Mokotów i nie narzekałem, ile się w tramwaju można nauczyć ;-) I nie oszukujmy się, nowe LO bez reputacji to nie będzie szkoła 1 wyboru, Orły tam nie dolecą, to praca na lata (patrz jedyne LO na Białołęce). A skoro tak, to na spokojnie przemyśleć temat i ewentualnie od podstaw wybudować nowy budynek w sensownej lokalizacji...
05.04.2019 14:52 #obywatel
Oczywiscie ze na Ostrodzkiej powinno powstac liceum. Kilka duzych podstawowek wystarczy, na Juranda juz robia listy z deklaracjami kto zostanie bo sie dyrekcja boi ze dziaciaki im uciekna na Hemara do nowej szkoly.
Skoro bylo niedawno tu gimnazjum to moze byc tez LO. Po co mlodziez ma tracic godzine na dojazd zapchana S8 na druga strone Wisly jak budynek jest i mozna go wykorzystac, A czasu nigdy za wiele... co sie zaoszczedzi na dojazdach to mozna spozytkowac na nauke czy dodatkowe zainteresowania. A pisanie ze mlodziez woli jezdzic "do miasta" bo tam ma galerie , knajpy i kino ???!!!! nie robcie wsi z Białołęki ! tym bardziej ze tu mowa o szkole a nie o miesjcach do spedzania czasu wolnego :) A i tak nasza Zielona Białołęka jest cały czas gorsza niż Tarchomin - duża Białołęka. patrz - dostep do internetu kablowego, kanalizacji, sciezek rowerowych, ilosci i jakosci komunikacji miejskiej itd. Pozdrawiam mieszkancow Ostródzkiej i Kobiałki :)
05.04.2019 15:23 #Z lepszej części
#obywatel napisał(a) 05.04.2019 14:52

A i tak nasza Zielona Białołęka jest cały czas gorsza niż Tarchomin - duża Białołęka. patrz - dostep do internetu kablowego, kanalizacji, sciezek rowerowych, ilosci i jakosci komunikacji miejskiej itd. Pozdrawiam mieszkancow Ostródzkiej i Kobiałki :)
Była już o tym mowa wiele razy. Trzeba podzielić Białołękę na dwie dzielnice, bo co ma Tarchomin wspólnego z Ostródzką i Kobiałką? Ta część jest faktycznie strasznie spartaczona, ale nie naprawisz tego zabierając kasę Tarchominowi. Choćbyś skubał Tarchomin, Nowodwory i Żerań przez najbliższe 30 lat, to nie wystarczy jej. Naprawa tej części Białołęki wymaga wdrożenia jakiegoś specjalnego miejskiego programu, finansowanego z kasy całego miasta, a nie Białołęki. Punktem wyjścia powinien być podział Białołęki.
05.04.2019 15:56 #z ZB
Dlaczego Piotr Jaworski (PO), jego koleżanki i koledzy z PO, radni Warszawy z PO nie powiedzą wprost mieszkańcom że są przeciwko liceum na Zielonej Białołęce? Dlaczego mówią że są za skoro tak naprawde są przeciw? Po co ta maskarada? Miejcie honor i godność powiedzieć jak jest.
05.04.2019 18:24 #Tugon
Oczywiscie, że liceum być powinno. To jest chore, że na BL poza osiedlami w błocie niczego nie ma. Nie każdy marzy o podróży codziennie 1 - 2 h do "dobrego liceum" - a Białołęka na prawie 150 tys. mieszkańców i jedno liceum. Chodzi o to, żeby jeździł daleko do liceum ten co CHCE. a tem co MUSI, bo innego wyjscia nie ma.
REKLAMA
06.04.2019 03:50 #gra
Ciekawa jestem kto był sponsorem tego artykułu... jedno wiem, że autor nie zna realiów północnej Zielonej Białołęki! A na pewno tu nigdy nie był, lub przyjechał samochodem!Tak jak większość naszego Zarządu i Zarządu miasta.... Ciekawa też jestem, którzy to nasi Radni w oczy mówią jedno a za plecami co innego - i tego się nigdy nie dowiem. Będę miała żal do wszystkich! Nikt nikomu nie zabrania wysyłać własne dzieci do renomowanych szkół z dojazdem w obie strony 3 godziny! Zwłaszcza te 16 letnie. Nie wiadomo dla których dzieci będzie to szkoła óśmego wyboru! może właśnie dla naszych 13 14 letnich ósmoklasistów. Boimy się, że będzie to szkoła dla innych dzielnic i miejscowości a sami wysyłamy dzieciaki gdzie indziej? Kłamstwem jest, że na Ostródzką są bezpośrednie autobusy z Legionowa, Nieporętu lub Marek lub innych dzielnic.. To jest rejon najgorzej obsługiwany komunikacją zbiorową w całej Warszawie. Kto tu przyjedzie? To jest najbardziej Białołęcka szkoła i jak się władze postarają to kiedyś będzie renomowane liceum Tylko trzeba chcieć..
06.04.2019 11:06 #Rodzice
Ja się wychowałam na Bielanach. Licea, technika, zawodówki. Do swojego LO miałam 100 m, a gdybym wolała inne, kilka przystanków autobusem lub tramwajem. W tej chwili jest kilkanaście szkół, włączając społeczne itd. A na Zielonej Białołęce? Okrągłe ZERO.
Komuś STRRASZNIE osobiście zależy, żeby nic się nie zmieniło. Argumenty z artykułu są żywą kalką słów pani wiceburmistrz ze spotkań w tej sprawie. Ona by może chciała, no ale niestety, ma MUR. Pytamy - o jaki mur chodzi? Może osobiste znajomości z osobami, które mają ciepłe posady dzięki obecnej szkole? No jeśli się tam mamy bawić, kosztem setek dzieciaków, co stoją w autobusach i rodzicielskich samochodach w korkach na Grocie i reszcie zatkanych ulic, którymi się ludzie próbują do pracy dostać? Bardzo nie fair zagrywka ten artykuł - nierzetelny, stronniczy, na zamówienie. Bardzo brzydko i kiedyś, mam nadzieję, okaże się, jak to wyglądało. Ok, wobec tego napiszemy do minierstwa, Gminy i WSZĘDZIE. Będziecie musieli wyjaśnić komuś poza rodzicami, jakie to rzeczowe argumenty uniemożliwiają Wam stworzenie szkoły, która ze wszech miar jest niezbędna.
06.04.2019 13:06 rocher
siemka
07.04.2019 16:43 #Michał - ojciec
Niestety na Zielonej Białołęce nie ma żadnej szkoły średniej i dzieci są zmuszone jeździć prawie godzinę rano do najbliższej szkoły. Jest to nieodpowiedzialne zaniedbanie radnych Urzędu Białołęka. Prawdopodobnie ich dzieci chodzą do podstawówki lub w ogóle ich nie mają i ten problem ich nie interesuje, niestety...
07.04.2019 16:44 #Michal - ojciec
Niestety na Zielonej Białołęce nie ma żadnej szkoły średniej i dzieci są zmuszone jeździć prawie godzinę rano do najbliższej szkoły. Jest to nieodpowiedzialne zaniedbanie radnych Urzędu Białołęka. Prawdopodobnie ich dzieci chodzą do podstawówki lub w ogóle ich nie mają i ten problem ich nie interesuje, niestety...
REKLAMA
07.04.2019 19:38 #Robert
Ktoś zapomniał, że teraz, po dwóch reformach (w te i we wte...) do liceum pójdą dzieci nie 16-letnie, tylko 15, 14-to a nawet 13-letnie! Bo we wrześniu jeszcze niektóre nie skończą 14 lat, gdy poszły do szkoły jako 6-latki. I te dzieci nie szukają knajp w centrum, aby posiedzieć tam z kolegami, tylko spędzają ten czas w autobusach dojeżdżając do domów na peryferiach... czyli na Białołękę.

I że dzieci szybko dorastają i kończą szkołę, a za chwilę obrońcy podstawówek z dziećmi w 4-tej czy 5-tej klasie sami zaczną lamentować, gdzie do liceum?!

Zarządzanie miastem czy nawet dzielnicą to konieczność myślenia PERSPEKTYWICZNEGO, więcej, niż na rok czy dwa naprzód, nawet dalej, niż bieżąca kadencja.
07.04.2019 21:52 #Mli
>Zarządzanie miastem czy nawet dzielnicą to konieczność myślenia PERSPEKTYWICZNEGO, więcej, niż na rok czy dwa naprzód, nawet dalej, niż bieżąca kadencja.

Dokładnie tak. To po prostu niepojęte - tak wieki obsar, tyle młodych rodzin, tysiące dzieci i same podstawówki. Nigdzie poza nami tak nie ma.
08.04.2019 08:25 #Bozena
Mówimy NIE dla wielogodzinnych dojazdów!!! Nasze dzieci także mają prawo do nauki w swojej dzielnicy!!!

Od września otwierają szkołę podstawową przy Warzelniczej na 1300 uczniów, a od nastego roku Verdiego (Ruskowy Bród) chyba jeszcze większą.

Budynek pogimnazjalny przy Ostródzkiej jest idealnym miejscem na liceum od tego roku szkolnego. Nowa szkoła Warzelnicza znajduje się 300 m od szkoły przy Ostródzkiej - po co dwie ogromne podstawówki obok siebie??? Czy ktoś ma kompleks Lorda Farquaada?
24.05.2019 22:49 Pani Wiosna
Dzięki Wiośnie, każda Polka i Polak do 26 roku życia będą mogli bezpłatnie podróżować po Unii Europejskiej. #wiosna #wiosnabiedronia #KGawkowski
https://imgbbb.com/image/emzjZ

 474/7221 


  • Poleć
  • Udostępnij
  • Polub Tu Białołęka


  Wyrażam zgodę na przetwarzanie moich danych osobowych (tj. adresu IP, który zapisze się automatycznie) przez Echo Media Plus sp. z o.o. z siedzibą w Legionowie, ul. Wspólna 3.
Niniejsza zgoda jest warunkiem koniecznym do skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl zgodnie z rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE.
Dane osobowe są przetwarzane w sposób zapewniający ich bezpieczeństwo i poufność. Z Inspektorem Ochrony Danych można kontaktować się mailowo pod adresem poczty elektronicznej: rodo@gazetaecho.pl.
Dane osobowe są przetwarzane wyłącznie w zakresie celu ich podania, tj. skomentowania artykułu i/lub opublikowania posta na forum portalu tustolica.pl.
W tym wypadku nie jest możliwe wycofanie zgody na przetwarzanie danych osobowych w postaci adresu IP.
Mają Państwo prawo wniesienia skargi do Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych w zakresie naruszenia prawa do ochrony danych osobowych lub innych praw przyznanych na mocy RODO.

treść: 


Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b].
Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i].
Na końcu kursywy wpisz [/i].
 Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora: 
adres url:
tytuł: 
adres e-mail:
tytuł: 

nick: 
hasło: 
powtórz hasło: 
e-mail: 
data urodzenia: 
płeć: 
REKLAMA
REKLAMA

Forum

Lista forów dyskusyjnych:

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ogłoszenia drobne

Komputery
 "Potrzebny serwis komputery ? Problem z Laptopem? Zalałeś laptopa? Zależy Ci na czasie ? Straciłeś Dane? Nie działa poczta? Masz uszkodzone zawiasy? Rano musisz oddać projekt?Nie mogłeś lepiej wybrać, Ratuj Laptopa to profesjonalny serwis komputerowy, zadzwoń 22 666 61 60 24h opisz problem, jeśli to super pilna naprawa poinformuj o tym. Znajdziemy rozwiązanie z sytuacji beznadziejnej. Gwarantujemy bezpieczeństwo i poufność danych. Nie masz czasu przyjechać do serwisu? Odbierzemy sprzęt z domu, firmy. Naprawiamy komputery 18 lat. Dysponujemy dużym parkingiem pod serwisem. Serwis Dell, Serwis Lenovo, Serwis Acer, Serwis HP, Serwis Asus, Serwis Samsung, Serwis Samsung, Serwis MSI, Serwis Sony, Toshiba. Pogotowie komputerowe Warszawa 24h." Pracujemy od 9-18, w soboty 10-14. 22 666 61 60 www.ratujlaptopa.pl

GIEŁDA SĄSIADÓW - ODDAM ZA DARMO
 U pani TRECY jest to TAK. Możesz łatwo uzyskać osobisty kredyt łatwo w Internecie, bez konieczności przeprowadzania się do agencji. Wszystkie kroki można wykonać w 100% online dzięki formularzowi. Zdecydowanie radzę powierzyć pani TRECY w przypadku potrzeby pożyczki bez banku. Właśnie otrzymałem pożyczkę w wysokości 80000 bez żadnych komplikacji. Oto unikalny adres do kontaktu z panią TRECY: tj30.1969@gmail.com

Kupię części
 Kupię stare motocykle-części 505-529-328

Finanse
 POZYCZKI PRYWATNE dla osób prywatnych i firm. / Dzialamy na terenie calej Polski Oferujemy POZYCZKA PRYWATNA i Kredyt Inwestycyjny.BEZ SPRAWDZANIA BAZ, BEZ ZASWIADCZEN O DOCHODACH.Minimum formalnosci. Pozyczamy od 10.000 do 4.500.000zl ( idzie do 900.000 euro),na okres 6-300 miesiecy z niska rata. Szybko,sprawnie,konkretnie! Specjalizujemy sie od ponad 14 lat w udzielaniu prywatnych pozyczek.Dzieki temu pomoglismy wielu klientom którzy nie mogli dostac kredytu w banku. Dzialamy na terenie calej Polski. E- mail: capitalfinans74@gmail.com


TU dodaj swoje ogłoszenie
ZA DARMO w necie
ZA GROSZE w gazetach lokalnych
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
Wakacje lato 2020 - zniżki do 60%
REKLAMA
oprawki-50%
REKLAMA
Wyprzedaż -55%!
© WSZYSTKIE PRAWA ZASTRZEŻONE
Używamy informacji zapisanych za pomocą cookies w celach reklamowych i statystycznych oraz w celu dostosowania naszego serwisu do indywidualnych zachowań użytkowni­ków. Mogą też stosować je współpracujący z nami reklamodawcy, firmy badawcze oraz dostawcy aplikacji multimedialnych. Ustawienia dotyczące cookies można zmienić w przeglądarce. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
REKLAMA
REKLAMA