REKLAMA

Forum › Legionowo i Jabłonna

REKLAMA

# moherowy ninja

03.05.2012 10:12

Miasto i Roman Smogorzewski szuka kasy.Macie to co sami wybraliście drodzy mieszkańcy Legionowa. Nie martwcie się, przed wyborami Platforma Obywatelska, Porozumienie Samorządowe i Nasze Miasto Nasze Sprawy nie zapomną o "darmowej" kiełbasie wyborczej - " By żyło się lepiej kolesiom".

# marcel

03.05.2012 12:01

A dlaczego niby ja mam płacić za wodomierze innych mieszkańców? niech każdy płaci za siebie, bo jak płaci PWK to idzie to również z MOICH podatków i opłat i ja się na to nie zgadzam!!!

# Jolka

03.05.2012 17:22

#marcel napisał(a) 03.05.2012 12:01
A dlaczego niby ja mam płacić za wodomierze innych mieszkańców? niech każdy płaci za siebie, bo jak płaci PWK to idzie to również z MOICH podatków i opłat i ja się na to nie zgadzam!!!
Trzeba zapłacić za pobyt Greków w Legionowie!

REKLAMA

# Victor

04.05.2012 07:33

Miasto podejmuje uchwaly wspierające lokalnego monopoliste jakim jest PWiK, będące przeciw mieszkańcom. Część kosztów normalnej działalności firmy rzenosi się na Klienta. Tylko patrzeć, jak będą żadać zwrotu za liczniki elektrycy, gazownicy itd. Wstyd mi za Romana i Jego kolestwo.

# bolek

06.05.2012 07:59

Tak tylko złodziejstwem jest to że mając wodomierze co roku przychodzi niedopłata za wodę to się nadaje tylko do sądu.

 Daro

06.05.2012 21:00

@Marcel jakoś układy pomiarowe od paliwa gazowego i energii elektrycznej należą do dostawcy energii. Przedsiębiorstwa wodno-kanalizacyjne w majestacie prawa, niestety przerzuciły koszty montażu i legalizacji co 4 lata wodomierzy na koszt odbiorców. I uważasz to za normalne bo ja nie. Niedawno czytałem że jakaś firma wod-kan zmusza swoich użytkowników do montażu na własny koszt oczywiście głowic do wodomierzy z układem zdalnego odczytu. Koszt zakupu takiej głowicy do wodomierza to bagatelka 270 zł od sztuki. Firma ma same plusy bo likwiduje etat inkasenta nie ponosząc kosztów wymiany
Nie jestem przeciwnikiem montowania wodomierzy, denerwuje mnie jedynie sposób w jaki to się wprowadza
Montuje wodomierz na swój koszt, PKW Legionowo dodatkowo kasuje mnie za PLOMBOWANIE nowego i LEGALIZOWANEGO co 4 lata wodomierza
Aby było śmieszniej PWK Legionowo co miesiąc pobiera OPŁATĘ ABONAMENTOWĄ w wysokosci 2,1 zł od jednego wodomierza
Gdyby takie rozwiązania wprowadziła np energetyka i żądała opłat od klientów za układ pomiarowy, jego plombowanie pobierając jednocześnie opłatę ABONAMENTOWĄ to ich klienci roznieśli by ich na strzępy
Ale firmy od wody i kanalizacji mogą robić wszystko. Może zażądają montażu wodomierzy ze szczerego złota, przecież klient zapłaci

REKLAMA

# karol

08.05.2012 17:01

Nareszcie koniec płacenia za "naciągaczy" bez wodomierzy. Przecież wszyscy wiedzą, że za tych bez wodomierzy (1 opłata za 5 osobową rodzinę) płaciliśmy my wszyscy przez co taryfa była wyższa!

# karol

08.05.2012 17:03

koniec z płaceniem za tych naciągaczy bez wodomierzy
wreszcie dobra PWK

# Korek

08.05.2012 19:01

Drogi Daro, nie do końca masz pprawną wiedzę w zakresie.
PWK miało umowę ze spółdzielnią, która miała główny wodomierz, a sama "jakoś" się rozliczała z członkami spółdzielni.
było ot mniej, lub bardziej niesprawiedliwe.
Obecnie, po przejściu na indywidualne wodomierze każdy będzie dokładnie płacił za zużytą wodę.
Czy uważasz że to jest niesprawiedliwe?
a skąd wiesz, ze co 4 lata będzie legalizowanie wodomierza?
Ja mam wodomierz od 10 lat i jeszcze nie miałem żadnej ponownej legalizacji , może dlatego że nie kombinuje z licznikiem?

REKLAMA

 Daro

08.05.2012 20:12

Ha ha. Różnice między wodomierzem głównym a tym zamontowanym w lokalu pochodzą z klasy dokładności wodomierza, te główne mają wyższą klasę dokładności, te lokatorskie niższą. Po zsumowaniu wychodzą różnice, wszystkie upływy które zapłacą oczywiście ....lokatorzy.
Poczytaj sobie odpowiednie ustawy, wodomierz masz obowiązek legalizować co 5 lat i to właśnie użytkownik musi wystąpić z wnioskiem o legalizację wodomierza, zapłacić za jego legalizację lub wymianę bo różnica jest niewielka oraz zapłacić za ponowne zaplombowanie
Nie masz się z czego cieszyć, użytkujesz urządzenie niezalegalizowane. W razie błędów odczytu kiedy zamiast 1 m3 przeskoczy ci 100 lub nawet 1000m3 nie masz żadnej możliwości obrony. A takie przypadki przeskoczenia liczydeł się zdarzają
I na koniec miałem nadzieję że ktoś poprze moje argumenty i ludzie przejrzą na oczy jak są dojeni
Zamiast tego typowe polskie piekiełko bo przecież sąsiad będzie miał tak samo lub gorzej
Szkoda słów

# moherowy ninja

09.05.2012 13:42

Najlepszy w wodolejstwie jest Roman Smogorzewski Prezydent Legionowa, żaden wodomierz ani licznik nie pomoże... ;)

# wstyd

16.05.2012 08:25

Mają prawo wypowiedzieć umowę, tylko ciekawe czy to zrobią jakby nikt nie zainstalował wodomierzy to napewno by wszystkim nie wypowiedzieli. Zresztą nie wiem czy jest to zgodne z prawem, ale koledzy (a raczej rodzina) pwk i roman musz zarobić

REKLAMA

# bolo

23.06.2012 12:18

To skandal , jest zwykłe okradanie ludzi jeżeli chcą wodomierze niech je instalują ale dlaczego naszym kosztem.
Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuLegionowo

REKLAMA

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy