REKLAMA

Forum › Bemowo

REKLAMA

# Księżycowy

11.10.2017 13:52

Nasilenie ruchu na Lazurowej przy po jednym pasie ruchu w obie strony jest obecnie ograniczone, ale to się zmieni po włączeniu do S8 i oddaniu remontowanej drugiej nitki.
Natomiast totalnie zmieni się w momencie włączenia i połączenia z mostem północnym.
Oczywiście nie stanie się to za rok czy dwa, ale kiedyś nastąpi.
Także mimo całej szpetności ekranów dla dobra mieszkańców jestem za ustawieniem ekranów mimo wszystko. Oczywiście jest to droga w gestii płatności gmin czy dzielnic i szuka się ograniczenia kosztów
i chodzi głównie o pieniądze.
Dla niezdecydowanych mam pytanie na które musicie sobie sami odpowiedzieć:
Dlaczego mimo niskiej zabudowy w dużej części przy Factory ustawiono ekrany?

# projector

11.10.2017 14:21

Raczej jestem za. Kwestia jest jednak złożona bo ekrany są wyjątkowo niemiłe wizualnie.

# Gimmama

11.10.2017 14:45

Powinni głównie zapytać mieszkańców posiadających mieszkania od strony Lazurowej !!!!

REKLAMA

# darq

11.10.2017 15:14

#Księżycowy napisał(a) 11.10.2017 13:52
Dla niezdecydowanych mam pytanie na które musicie sobie sami odpowiedzieć:
Dlaczego mimo niskiej zabudowy w dużej części przy Factory ustawiono ekrany?
Bo działo się to w czasach, gdy lobby producentów ekranów odnosiło liczne sukcesy w rodzaju chronienia przed hałasem pól uprawnych. Lepiej zapytaj, czemu ekranów nie stawia się w centrum przy Marszałkowskiej, Jerozolimskich czy innych ruchliwych miejskich ulicach sąsiadujących z zabudową mieszkaniową.
Połączenie Lazurowej z TMP dawno wyleciało z planów finansowych miasta (w przeciwieństwie do innych odcinków TMP). Może powstanie za 25 lat, a może nie. Obecnie temat nie istnieje. Na dziś dla mieszkających przy Lazurowej istotniejsze jest niepodwyższanie dopuszczalnej prędkości i organizacja ruchu z preferencją dla ruchu lokalnego zamiast tranzytu (wiele osiedli i komunikacja miejska nie mają alternatywy).

# wawiak

11.10.2017 15:16

Mieszkam za ekranami przy Powstańców Śląskich. Cichutko, spokój, nie słychać aut ani tramwajów. A za widokiem pędzących samochodów nie tęsknię. Dlatego ja polecam jednak ekrany.

# piooo

11.10.2017 15:21

odnośnie wspomnianego połączenia Lazurowej z trasą mostu północnego, w tym momencie nie ma sensu podnosić tego argumentu, gdyż trasa, o ile w ogóle powstanie, to za kilkanaście, albo nawet kilkadziesiąt lat. wg mnie ekranów nie powinno być. czy każda dwujezdniowa ulica w Warszawie ma ekrany - nie, większość nie ma. jak wyglądałaby KEN, Sobieskiego z ekranami - szpetnie, okropnie. po co robić taką (szpetną) Lazurową? Nie do końca jest zrozumiały ten pomysł. Jeżeli słychać jakąś trasę na jelonkach i chrzanowie - to s8 i tam, biorąc pod uwagę charakter trasy (trasa ekspresowa), należy pomyśleć za jakiś czas o ekranach. wystarczy, że na Lazurowej będzie ograniczenie prędkości.

REKLAMA

# kazik

11.10.2017 15:38

s8 powinna mieć ograniczenie do 70/h do końca wyjazdu z w-wy, wtedy problem takiego hałasu by nie istniał
co do lazurowej jestem za ekranami na całej długości

# piooo

11.10.2017 16:01

#kazik napisał(a) 11.10.2017 15:38
s8 powinna mieć ograniczenie do 70/h do końca wyjazdu z w-wy, wtedy problem takiego hałasu by nie istniał
co do lazurowej jestem za ekranami na całej długości
można prosić o rozwinięcie myśli? ograniczenie na s8, a na Lazurowej ekrany i gaz?

# Gimmama

11.10.2017 16:58

#Gimmama napisał(a) 11.10.2017 14:45
Powinni głównie zapytać mieszkańców posiadających mieszkania od strony Lazurowej !!!!

Myśle, że estetyka mniej jest ważna niż komfort mieszkańców zwłaszcza tych, których okna wychodzą na ul. Lazurową.

REKLAMA

# zjelonek

11.10.2017 19:04

#kazik napisał(a) 11.10.2017 15:38
s8 powinna mieć ograniczenie do 70/h do końca wyjazdu z w-wy, wtedy problem takiego hałasu by nie istniał
co do lazurowej jestem za ekranami na całej długości
Akurat hałas z s8 jest głównie z odcinka poza granicami miasta.
A Lazurowa to miejska ulica , nie powinna mieć ekranów , cichy asfalt i 50 km/h przez całą dobę wystarczy

# Szobera taki

11.10.2017 19:08, wpis modyfikowany 1 raz,ostatnio 22.02.2018 11:28

Ten cichy asfalt to taka ściema dla ubogich, za 2 miesiące nie będzie żadnej różnicy. Ekrany to konieczność, a przy okazji
odgrodzimy się troszkę od słoi z chrzanowa.

# drifter

11.10.2017 20:29, wpis modyfikowany 1 raz,ostatnio 22.02.2018 11:29

#darq napisał(a) 11.10.2017 15:14
Bo działo się to w czasach, gdy lobby producentów ekranów odnosiło liczne sukcesy w rodzaju chronienia przed hałasem pól
uprawnych. Lepiej zapytaj, czemu ekranów nie stawia się w centrum przy Marszałkowskiej, Jerozolimskich czy innych
ruchliwych miejskich ulicach sąsiadujących z zabudową mieszkaniową.
Połączenie Lazurowej z TMP dawno wyleciało z planów finansowych miasta (w przeciwieństwie do innych odcinków TMP). Może
powstanie za 25 lat, a może nie. Obecnie temat nie istnieje. Na dziś dla mieszkających przy Lazurowej istotniejsze jest
niepodwyższanie dopuszczalnej prędkości i organizacja ruchu z preferencją dla ruchu lokalnego zamiast tranzytu (wiele osiedli
i komunikacja miejska nie mają alternatywy).
@darq - piszesz bzdury jak potłuczony. Jak dla mnie możesz postawić na Lazurowej ograniczenie do 5 km/h, a ja na swoim
moto i tak będę śmigał 100-150 km/h. I co mi zrobisz? Ha, ha, ha. Drogi są po to aby nimi dynamicznie jeździć, a nie wlec się
w żółwim tempie.

REKLAMA

# MichałzChrzanowa

11.10.2017 20:30

Jakoś 17 lat mieszkałem przy Grójeckiej. Karteki, tramwaje, 3 pasy ruchu bez cichego asfaltu. Jestem absolutnie przeciwny odgradzaniem wszystkiego co się da. Nigdzie na świecie nie stawia się ekranów w mieście. Wyglądają paskudnie. Jak dla kogoś za głośno, zapraszam na wieś. Zawsze coś wam nie będzie pasowało.

# błaszczak

11.10.2017 20:36

Cichy asfalt - ha, ha, ha. Coraz więcej wieśniaków kupuje złomy i robi z nich pseudo rajdówki z pierdzącymi tłumikami, dodać do tego grubasów na choperach i małorolnych na ścigaczach, a przygłupy ze ZMID-u oferują cichy asfalt. Beton urzędniczy wiecznie żywy. Na ulicach w najlepsze trwają wyścigi i palenie gumy, a Policja zamiast robić z tym porządek zabezpiecza miesięcznice.

# ursus

11.10.2017 20:37

#MichałzChrzanowa napisał(a) 11.10.2017 20:30
Jakoś 17 lat mieszkałem przy Grójeckiej. Karteki, tramwaje, 3 pasy ruchu bez cichego asfaltu. Jestem absolutnie przeciwny odgradzaniem wszystkiego co się da. Nigdzie na świecie nie stawia się ekranów w mieście. Wyglądają paskudnie. Jak dla kogoś za głośno, zapraszam na wieś. Zawsze coś wam nie będzie pasowało.
Na wsi mądralo są takie same normy hałasu jak w mieście.

REKLAMA

# prawnik

11.10.2017 20:44

@dark - proponuję abyś zaczął się udzielać na Skyscrapercity - znajdziesz wspólny język z udzielającymi się tam mędrkami klawiaturowymi. A tak na poważnie to przeczytaj sobie ustawę Prawo ochrony środowiska sprzed 3 lat to będziesz wiedział dlaczego ekrany osłaniały pola. Wbrew temu co twierdzisz nie był to spisek producentów ekranów.

# sabat

11.10.2017 20:52

Przecież sprawy można wziąć w swoje ręce. Wystarczy aby zwolennicy ekranów założyli stowarzyszenie, które zgłosi się do postępowania przed RDOŚ jako strona postępowania. Dzięki temu będziecie mogli zamówić własną ekspertyzę hałasu i złożyć ją jako wniosek dowodowy. Jak dobrze to rozegracie to można nawet pokusić się o wstrzymanie użytkowania drogi. Naprawdę nie ma się czego bać bo urzędnicy RDOŚ są cieniutcy merytorycznie.

# Miastowit

11.10.2017 21:22

niekontrolowana odgórnie samowolka pastelozowa na ścianach bloków - to jest dopiero "brutalna ingerencja w estetykę miasta"!

REKLAMA

 cycu

12.10.2017 00:04

Nie stawia się ekranów z powodu czyjegoś widzi mi się. Projekt przewiduje przynajmniej w założeniu natężenie ruchu. Nowolazurowa stanie się wkrótce alternatywą dla odcinka S8-S2 w razie jakiejkolwiek awarii trasy tym bardziej, że nie wiadomo kiedy powstanie S7 i TMP.
Trzeba zdać sobie również sprawę, że TMP w przyszłości połączy dwie najbardziej dynamicznie rozwijające się dzielnice Białołękę z Chrzanowem.
A jeżeli temat (jak ktoś tu pisze) nie istnieje to jakie odcinki dróg będą robić przez najbliższe 25 lat?
A może po prostu życie ich zmusi do szybszej interwencji, samo metro wszystkiego nie rozwiąże.

# fran

12.10.2017 09:13

cycu napisał 12.10.2017 00:04
Nie stawia się ekranów z powodu czyjegoś widzi mi się. Projekt przewiduje przynajmniej w założeniu natężenie ruchu. Nowolazurowa stanie się wkrótce alternatywą dla odcinka S8-S2 w razie jakiejkolwiek awarii trasy tym bardziej, że nie wiadomo kiedy powstanie S7 i TMP.
Trzeba zdać sobie również sprawę, że TMP w przyszłości połączy dwie najbardziej dynamicznie rozwijające się dzielnice Białołękę z Chrzanowem.
A jeżeli temat (jak ktoś tu pisze) nie istnieje to jakie odcinki dróg będą robić przez najbliższe 25 lat?
A może po prostu życie ich zmusi do szybszej interwencji, samo metro wszystkiego nie rozwiąże.
TMP nie powstanie w najbliższej przyszłości, więc o jakiej alternatywie mowa?? Lazurowa ma obsługiwać Chrzanów i Jelonki, a nie być alternatywą dla s8. Póki co, zabrakło pieniędzy ma 200 metrów Lazurowej do S8. a jeżeli chodzi o inwestycje drogowe, skąd hipoteza, że bez budowy TMP, nie będzie co robić w tym zakresie??

# fran

12.10.2017 09:14

cycu napisał 12.10.2017 00:04
Nie stawia się ekranów z powodu czyjegoś widzi mi się. Projekt przewiduje przynajmniej w założeniu natężenie ruchu. Nowolazurowa stanie się wkrótce alternatywą dla odcinka S8-S2 w razie jakiejkolwiek awarii trasy tym bardziej, że nie wiadomo kiedy powstanie S7 i TMP.
Trzeba zdać sobie również sprawę, że TMP w przyszłości połączy dwie najbardziej dynamicznie rozwijające się dzielnice Białołękę z Chrzanowem.
A jeżeli temat (jak ktoś tu pisze) nie istnieje to jakie odcinki dróg będą robić przez najbliższe 25 lat?
A może po prostu życie ich zmusi do szybszej interwencji, samo metro wszystkiego nie rozwiąże.
TMP nie powstanie w najbliższej przyszłości, więc o jakiej alternatywie mowa?? Lazurowa ma obsługiwać Chrzanów i Jelonki, a nie być alternatywą dla s8. Póki co, zabrakło pieniędzy ma 200 metrów Lazurowej do S8. a jeżeli chodzi o inwestycje drogowe, skąd hipoteza, że bez budowy TMP, nie będzie co robić w tym zakresie??
#MichałzChrzanowa napisał(a) 11.10.2017 20:30
Jakoś 17 lat mieszkałem przy Grójeckiej. Karteki, tramwaje, 3 pasy ruchu bez cichego asfaltu. Jestem absolutnie przeciwny odgradzaniem wszystkiego co się da. Nigdzie na świecie nie stawia się ekranów w mieście. Wyglądają paskudnie. Jak dla kogoś za głośno, zapraszam na wieś. Zawsze coś wam nie będzie pasowało.
w Polsce takie idiotyzmy znajdują nawet zwolenników, o zgrozo!

REKLAMA

# wieszcz989

12.10.2017 09:36

my mieszkańcy osiedla lazurowa, rozłogi - wszyscy jesteśmy za ekranami

# Gryzu

12.10.2017 10:55

Alternatywa a właściwie skrót przejazdu dla S8 / A2 powstanie w momencie oddania remontowanego odcinka
Lazurowej już niedługo. TMP to jest oddzielny temat.
Z S8 można wjechać na Lazurową natomiast na Powstańców Śląskich nie.
Ile było krzyku że drogowcy nie zrobili węzła Powstańców z S8 ? Tylko że nikt nie bierze pod uwagę, że na Powstańców ekranów już nie da się zrobić a było to do niedawna jedyne bezpośrednie połączenie Bemowa z Bielanami, obecnie również wykorzystywane do dojazdu do Mostu Curie-Skłodowskiej na Białołękę.
Jest jeszcze Radiowa ale to raczej dla mieszkańców Łomianek.

# fran

12.10.2017 11:01

#Gryzu napisał(a) 12.10.2017 10:55
Alternatywa a właściwie skrót przejazdu dla S8 / A2 powstanie w momencie oddania remontowanego odcinka
Lazurowej już niedługo. TMP to jest oddzielny temat.
Z S8 można wjechać na Lazurową natomiast na Powstańców Śląskich nie.
Ile było krzyku że drogowcy nie zrobili węzła Powstańców z S8 ? Tylko że nikt nie bierze pod uwagę, że na Powstańców ekranów już nie da się zrobić a było to do niedawna jedyne bezpośrednie połączenie Bemowa z Bielanami, obecnie również wykorzystywane do dojazdu do Mostu Curie-Skłodowskiej na Białołękę.
Jest jeszcze Radiowa ale to raczej dla mieszkańców Łomianek.
Tak, ale - mimo także niezadowolenia - od strony s8 zostaje 200 metrów Lazurowej, która nie zostanie poszerzona tym razem i może to - o ironio - uchroni Lazurową przed tzw. tranzytem.

REKLAMA

# darq

12.10.2017 13:06

#prawnik napisał(a) 11.10.2017 20:44
@dark - proponuję abyś zaczął się udzielać na Skyscrapercity - znajdziesz wspólny język z udzielającymi się tam mędrkami klawiaturowymi. A tak na poważnie to przeczytaj sobie ustawę Prawo ochrony środowiska sprzed 3 lat to będziesz wiedział dlaczego ekrany osłaniały pola. Wbrew temu co twierdzisz nie był to spisek producentów ekranów.
Czy na studiach prawniczych nie uczą czytać ze zrozumieniem? Nie pisałem o spisku, tylko o lobby. Wiele polskich ustaw nosi znamiona lobbingu (i nie jest to tylko nasz problem), a rzeczona ustawa była tego modelowym przykładem. Możesz mieć inne zdanie, ale nie polemizuj z czymś, czego nie napisałem.

# darq

12.10.2017 13:19

cycu napisał 12.10.2017 00:04
Nie stawia się ekranów z powodu czyjegoś widzi mi się. Projekt przewiduje przynajmniej w założeniu natężenie ruchu. Nowolazurowa stanie się wkrótce alternatywą dla odcinka S8-S2 w razie jakiejkolwiek awarii trasy tym bardziej, że nie wiadomo kiedy powstanie S7 i TMP.
Trzeba zdać sobie również sprawę, że TMP w przyszłości połączy dwie najbardziej dynamicznie rozwijające się dzielnice Białołękę z Chrzanowem.
A jeżeli temat (jak ktoś tu pisze) nie istnieje to jakie odcinki dróg będą robić przez najbliższe 25 lat?
A może po prostu życie ich zmusi do szybszej interwencji, samo metro wszystkiego nie rozwiąże.
Lazurowa jako alternatywa dla tras ekspresowych - absurd, to nie ta przepustowość.
Białołęka i Chrzanów rozwijają się jako sypialnie, mieszkańcy jeżdżą do pracy w Śródmieściu, na Służewcu, na Woli itd. Ruch pomiędzy samymi sypialniami zawsze będzie mniejszy.
Plany inwestycyjne masz np. tutaj (bez spacji):
http://www.rynekinfrastruktury.pl/ wiadomosci/warszawa-lista-inwestycji -transportowych-w-latach- 20212030-51792.html
Plany jak zawsze mogą się zmieniać, ale priorytety dla odcinków TMP są wyraźne: o budowie TMP na południe od węzła z NS nie myśli się w ogóle (i słusznie, bo jak będzie ten węzeł, to przebijanie TMP przez Boernerowo niewiele da w sensie komunikacyjnym).

# darq

12.10.2017 13:22

#wieszcz989 napisał(a) 12.10.2017 09:36
my mieszkańcy osiedla lazurowa, rozłogi - wszyscy jesteśmy za ekranami
Nie manipuluj. Nawet prezes spółdzielni Rozłogi przyznał, że podpisy za ekranami zebrał główne z głębi osiedla, a najmniej poparcia pomysł ekranów miał w bloku Lazurowa 14E, najbardziej wystawionym na hałas z Lazurowej.

REKLAMA

# skoroszak

12.10.2017 15:05

Ekrany są mi obojętne ale niecierpliwe czekam na otwarcie ostatniego odcinka Nowolazurowej. Rano jadąc z Ursusa bardzo dużo czasu tracę aby z Połczyńskiej dostać się na S8 z węzła Mory. Do tego prawie codziennie na S8 są stłuczki które generują ogromne korki i stratę czasu. Nowolazurowa będzie takim by-pasem dla zakorkowanej S8, a przy okazji będzie można zrobić zakupy w centrum handlowym.

# Patrycja

12.10.2017 15:08

Dzięki tranzytowi przez Nowolazurową mieszkańcy Włoch uzyskają dogodny dojazd do S8. Nie rozumiem protestów mieszkańców Bemowa - przecież Nowolazurowa od dawien dawna była planowana jako trasa szybkiego ruchu. Do tej pory była to wąska lokalna uliczka, a teraz to prawdziwa arteria.

# ursusrules

12.10.2017 16:51

#skoroszak
Tak, dla nas na Ursusie dociągnięcie Nowolazurowej do Obrońców Grodna to będzie fajna sprawa. Pchanie się rano na S8 nie ma sensu, szybciej przelecieć będzie można mniej zatłoczoną Nowolazurową.

REKLAMA

# Agatka

12.10.2017 19:15

Lazurowa tempo30 i po sprawie

# Marek Jackowski

12.10.2017 19:37

I zakaz wjazdu dla WWL

# Grzybek

12.10.2017 20:49

Patrycja ponieważ prawdopodobnie jesteś blondynką to Ci wybaczymy, ale trasa szybkiego ruchu w założeniu nie posiada skrzyżowań ze światłami (patrz S8 ).
A Nowolazurowa ma być połączeniem dzielnic Włoch z Białołęką w przyszłości, przynajmniej takie jest założenie budowy tej trasy. Na razie osiągnie S8 do TMP jej jeszcze daleko, ale chciał czy nie chciał musi kiedyś wpadać na most północny.

REKLAMA

# Siwydym

14.10.2017 23:05

#Agatka napisał(a) 12.10.2017 19:15
Lazurowa tempo30 i po sprawie
Ciekawe kto się będzie do tego tempa stosował? Ja na pewno nie. Jeśli takie ograniczenie zostanie wprowadzone to będę celowo ryczał swoim wydechem i szybko wam te tempo 30 wybiję z głowy. Lazurowa musi być alternatywą dla S8 na której codziennie są wypadki i się korkuje.

# Wokal

14.10.2017 23:22, wpis modyfikowany 1 raz,ostatnio 22.02.2018 11:30

Ryczał to będziesz jak ci chłopaki z jelonek wydech poszerzą. Tempo30 musi być wprowadzone..

# WK Drift Team

15.10.2017 12:36

#Wokal napisał(a) 14.10.2017 23:22
Ryczał to będziesz jak ci chłopaki z jelonek wydech poszerzą. Tempo30 musi być wprowadzone.
Ha,ha,ha - 30 km/h to będę miał na liczniku przy parkowaniu tyłem cwaniaczku z trąbką w nosie i plasteliną między zębami. Chłopaki z Jelonek to sobie mogą - kupić kredki i narysować mural na cześć legii na kabinie od toi-toia. Ha,ha,ha.

REKLAMA

# Xyz

15.10.2017 12:41

#Wokal napisał(a) 14.10.2017 23:26
Alternatywa dla bydła z WWL itp to zostać na wsi
Bemowo to trepowskie osiedla i trepowska uczelnia czyli element napływowy z całej Polski. Krótko mówiąc wieś tańczy i śpiewa.

# Układ

15.10.2017 13:20

Widać te wasze 30/h codziennie rano na Człuchowskiej, kłęby czarnego dymu z klekoczących TDI. Wszystko powyżej raczej nieosiągalne.

# Ygrek

15.10.2017 13:24

Hahaha, jak się słoje oburzyły.

REKLAMA

# ireekkkkk

16.10.2017 09:48

po wiele takie furmanki WWL chodzom ? bo chciałbym do kauflandu na chrzanów podjechać z klasą

# do buraków

16.10.2017 19:24

Powiem tak - z jednej i drugiej strony wyszła słoma z butów....
Zapraszam na wiocha.pl to jest wasz poziom.... oby ???

# bmw

17.10.2017 00:43

Na Lazurowej nie będzie żadnego tempa 30. Zgodnie z projektem będzie 60 km/h czyli w praktyce 80-100 km/h i bardzo dobrze. Jak komuś nie podoba się droga to może wyprowadzić się na wieś i jeździć polami.

REKLAMA

# dimaria

17.10.2017 09:00

uwierz mi, że średnia prędkość nie przekroczy 30/h i bardzo dobrze, bo byście słoje potłukli

# wnr

17.10.2017 19:16

#dimaria napisał(a) 17.10.2017 09:00
uwierz mi, że średnia prędkość nie przekroczy 30/h i bardzo dobrze, bo byście słoje potłukli
Na rowerze na pewno. Na Nowolazurowej pomykam min. 80 km/h to na Lazurowej nie widzę inaczej.

# Brandonek

17.10.2017 20:01

po wiele takie furmanki WWL chodzom ? bo chciałbym do kauflandu na chrzanów podjechać z klasom

# gierdziejewski

19.10.2017 10:53

Proszę państwa - dam wam radę. Należy udać się do siedziby RDOŚ i poprosić o udostepnienie akt sprawy np. w trybie dostępu do informacji publicznej. Należy zapoznać się z dokumentacją dot. emisji hałasu. W praktyce są to mapy z wyrysowaną tzw. izofoną czyli przewidywanym zasięgiem hałasu. Jeżeli izofona przechodzi przez wasz dom, mieszkanie, blok to z automatu jesteście stroną postępowania i możecie zaskarżać decyzję środowiskową. Urzędnicy, którzy powinni was wspierać robią z was głupków czego przykładem jest wypowiedź rzecznika prasowego ZMID na forum Scyscrapercity w temacie ul.Lazurowej. Na tym forum udziela się też troll o nicku darq, który zniechęca ludzi do ekranów.

# tubyyyylec

20.10.2017 10:44

jesteśmy za ekranami, całe osiedle jelonki, lazurowa chce ekranów, mamy dość hałasu i smrodu z chrzanowa

# darq

23.10.2017 16:17

@gierdziejewski
Akurat najwięcej trollingu, czy zwykłego chamstwa, wylewają tu z siebie zwolennicy ekranów i szybkich przelotówek wśród osiedli. Dla ciebie to pewnie niewyobrażalne, że można używać jednego nicka na różnych forach? Bo tutaj trolle każdy wpis opatrują nowym nickiem. Red. Gadomski w paru innych wątkach wyhaczył takich tchórzy, w tym wątku mogłoby być jeszcze ciekawiej.
Ale dziękuję za pożyteczną radę - mieszkam przy Lazurowej i nie omieszkam zaskarżyć decyzji środowiskowej, jeśli będzie wymuszała ekrany.

# gierdziejewski

26.10.2017 12:06

@darq
To, że mieszkasz przy Lazurowej nie oznacza że z automatu posiadasz interes prawny w związku z budową ul.Lazurowej. Interes taki mają osoby narażone na hałas - czyli mogą domagać się takich rozwiązań technicznych aby ten hałas spełniał normy. Z Twojej wypowiedzi wynika, że przeszkadzają ci ekrany, które w żaden sposób nie oddziałują negatywnie na środowisko (no, ewentualnie mogą rozbijać się o nie ptaki). W związku z tym twoje odwołanie zostanie odrzucone. Nie masz co liczyć, że cokolwiek wskórasz. Tak więc kolego wracaj na swoje Skyscrapercity, rób foto-relacje z mieszania asfaltu i zaciągaj zapach SMA.

# Bolekkkk

26.10.2017 19:59

Bardzo dobrze mu pojechałeś........... jestem za ekranami

# pioo

17.11.2017 11:03

czyżby remont Lazurowej zakończył się przed terminem?? ostatnio tempo imponujące.

# demokracja.net

01.01.2018 20:23

Dzień dobry
Proponuję znaleźć kancelarię prawna i wystąpić o odszkodowanie , które się nam należy od ZMID. Przykładowe odszkodowanie
budownictwo.abc.com.pl /czytaj/-/artykul/ sa-utrata-wartosci-nieruchomosci- wskutek-immisji-to-rzeczywista-strata? _ga =2.67160273. 1529877869. 1514833766-1420816970. 1514833766
Jak wytłumaczyć , że na Nowolazurowej przy Połczyńskiej są kilkumetrowe ekrany , a na obecnie oddanym nie ma ?
Pozdrawiam
demokracja.net gmail.com

 demokracja

05.01.2018 22:13

Odszkodowanie za ponadnormatywne oddziaływanie drogi się należy w ocenie Sądu Apelacyjnego :
budownictwo.abc.com.pl /czytaj/-/artykul/ sa-utrata-wartosci-nieruchomosci- wskutek-immisji-to-rzeczywista-strata? _ga =2.67160273. 1529877869. 1514833766-1420816970. 1514833766

 demokracja

05.01.2018 22:25, wpis modyfikowany 8 razy,ostatnio 08.01.2018 22:01

Żądanie odszkodowania od inwestora /Skarbu Państwa za ponadnormatywne, szkodliwe oddziaływanie drogi Nowolazurowa na środowisko i ludzkie zdrowie
Do
Zarządu Miejskich Inwestycji Drogowych
ul. Sokratesa 15
01-909 Warszawa
Z powodu zaniechania budowy ekranów akustycznych przy ul. Nowolazurowej na nowo oddanym odcinku od ul. Sterniczej do ul. Górczewskiej przy jednoczesnym wcześniejszym wybudowaniu kilkumetrowych ekranów akustycznych na wcześniejszych odcinkach (w tym bezpośrednio przylegającym odcinku, od ul. Połczyńskiej do ulicy Sterniczej ),
wnoszę o pokrycie kosztów ochrony indywidualnej mieszkańców przed ponadnormatywnym hałasem oraz substancjami toksycznymi-rakotwórczymi wytwarzanymi przez bardzo intensywny ruchu pojazdów z silnikami spalinowymi na ulicy Nowolazurowej. Szczególnie niebezpieczne substancje, których obawiamy się najbardziej, to spaliny oleju napędowego z silników autobusowych i ciężarowych , a także azbest, który jest dodawany do asfaltu i klocków hamulcowych, kadm znajdujący się w oponach - substancje te są ścierane podczas ruchu w pył , a z powodu braku osłon przy ulicy, są roznoszone przez wiatry na okoliczne tereny, zanim zostaną spłukane do studzienek kanalizacyjnych .
W związku z ponadnormatywną emisją hałasu oraz zanieczyszczeń od ulicy Nowolazurowej, zagrażającej zdrowiu mojemu i mojej rodziny , żądam wypłaty odszkodowania na poczet :
1. wymiany okien w moim mieszkaniu na okna zapewniające podwyższoną ochronę przed hałasem - szacowany koszt około 21 tys. zł,
2. instalacji w mieszkaniu centralnej instalacji wentylacyjne mechanicznej zapewniającej filtrowanie powietrza oraz właściwą wentylację wszystkich pomieszczeń bez narażania zdrowia na nadmierną emisję hałasu związaną z otwarciem okien - szacowany koszt około 25 tys. zł,
3. pokrycia kosztów lokalu zastępczego na czas przeprowadzania powyższych prac - szacowany koszt około 10 tys. zł.
Ponadto w związku z ponadnormatywną emisją hałasu i zanieczyszczeń, żądam :
1. odszkodowania za niemożność używania balkonów , za które zapłaciłem deweloperowi około 52 tys. zł .
2. odszkodowania za utratę wartości mojego mieszkania , spowodowanym znaczącym pogorszeniem środowiska życia wokół wspomnianego odcinka ulicy Nowolazurowej, wynikającym z zaniechania budowy ekranów - szacuję odszkodowanie na około 20% wartości mieszkania tj. na kwotę 110 tys. zł .

# Już się gubię

06.01.2018 02:34

Ulica Domaszewska (czy Domaszewskiej) to jakaś nowa ulica na Chrzanowie, czy tylko patron się zmienił?
Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBemowo

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe