REKLAMA

Forum › Bemowo

REKLAMA

# BatalionówChłopskich

22.12.2017 00:26

Co zrobić z parkującymi na chodniku Batalionów Chłopskich samochodami ? Przecież tam się nie da przejechać spokojnie ... obowiązkowo wprowadzić zakaz zatrzymywania albo zlikwidować ścieżkę rowerowa. Ja osobiście jestem za pierwsza opcja ...

# zielonemazowsze

22.12.2017 10:01

Rozwiązanie jest prostsze i o nim kilka razy już tu pisano. Krótko; stworzenie z Chrzanowa pierwszej w Polsce strefy bez samochodów. Organizacja parkingu na klepisku po wschodniej stronie Lazurowej na wysokości BCh i wprowadzenie zakazu ruchu na terenie całego Chrzanowa.

# piotrekf

22.12.2017 10:12

Ulica Lazurowa otwarta, bardzo dobrze. Jednak korek przeniósł się teraz trochę dalej. Przez wąskie gardło pomiędzy Górczewską a S8 samochody stoją już od ul. Doroszewskiego, a przejazd przez Rondo Radia Wolna Europa jest zablokowany w każdym kierunku.

REKLAMA

# lideksynubeka

22.12.2017 12:36

@ zielonemazowsze
Wal się. Lepszym pomysłem jest stworzenie z Warszawy i z całej Polski strefy wolnej od łapówkarskich pseudoekologów wymuszających haracze za opinie środowiskowe

# Zielono mi

22.12.2017 19:34

No i mamy porządnie wyglądające szpalery nowych drzew. Pamiętam lamenty co niektórych mieszkańców z czasu gdy rozpoczęto wycinkę koślawych, wrastających w jezdnię i podsychających drapaków.

# kierowca bombowca

23.12.2017 16:31

#Zielono mi napisał(a) 22.12.2017 19:34
No i mamy porządnie wyglądające szpalery nowych drzew. Pamiętam lamenty co niektórych mieszkańców z czasu gdy rozpoczęto wycinkę koślawych, wrastających w jezdnię i podsychających drapaków.
To nie lamenty tylko prosta troska o jakość powietrza - ile lat potrzeba aby te "szpalery nowych drzew" ( o ile się przyjmą ) zaczęły produkować tyle tlenu co te stare (nawet jeśli niektóre były koślawe i podsychały od nadmiaru soli zimą ).
W ogóle to słaba ta przebudowa - brak wyjazdu w lewo z Doroszewskiego i nieposzerzony kawałek do S8 jeszcze bardziej korkuje rondo z Górczewską. A brak 100m drogi dla rowerów przy Orlenie jest po prostu śmieszny.

REKLAMA

# Okapi

23.12.2017 18:11

Widok ryyjówi słoi z chrzanowa.........bezcenny hahaha

# Darek bb

23.12.2017 18:22

Heh, kufffa dwupasmówkę burakom zrobili, pozabijają się na niej tymi swoimi furmankami

# Zielono mi

23.12.2017 19:15

Produkcja tlenu przez drzewa przy ulicy Lazurowej w skali globalnej nie ma żadnego znaczenia. Zasadniczym producentem tlenu którym oddychamy jest plankton w morzach i oceanach, gleba na wszystkich kontynentach oraz dżungle w Amazonii, Kongu, Indochinach i na Borneo.

REKLAMA

# jkk

23.12.2017 22:18

Zielono mi. U nas tylko trują.

# m1as

30.12.2017 18:20

Fajnie, ale nowa jezdnia nie ma ostatniej warstwy nawierzchni, przy Wyki nie ma jeszcze świateł, nie wiadomo po co czynne są światła po nieistniejącej stronie Człuchowskiej.

# BeMózg

31.12.2017 02:29

Nowa jezdnia nie ma ścieralnej warstwy nawierzchni, ponieważ:
1) panujące obecnie warunki atmosferyczne uniemożliwiają lub co najmniej utrudniają ułożenie tej warstwy z zachowaniem wymaganej jakości i trwałości;
2) wytwórnie mas bitumicznych o tej porze roku nie pracują - z uwagi na warunki atmosferyczne nie ma zapotrzebowania na ich wyroby, korzystając zaś z tej przerwy dokonują remontów i modernizacji.

REKLAMA

# m1as

01.01.2018 15:35

W takim razie skąd na wschodniej jezdni w ogóle wziął się asfalt, skoro wytwórnie w grudniu nie pracują? Harmonogram prac powinien uwzględniać również i regularne dostawy zaopatrzenia, i pewnie przewiduje, skoro niedawno wylewali asfalt na ścieżki rowerowe. Pogoda jest dobra, mrozu nie ma i prace można prowadzić. Nie wszystkie wytwórnie asfaltu mają przestoje zimowe, taka ciepła zima to i dla nich zarobek.

# BeMózg

02.01.2018 02:23

Wszystkie wytwórnie asfaltu w Polsce mają przestoje zimowe, ponieważ zarówno asfalciarze jak i inwestorzy przewidują, że w Polsce od grudnia będzie zima. Zwykli ludzie również to przewidują, kupując opał, ciepłe ubrania i buty - znacie kogoś, kto tego nie robi? A że zima tym razem nie przyszła? - No cóż, taki mamy klimat... "Taka ciepła zima" może z dnia na dzień się skończyć, przez co asfalciarze zostaliby z niesprzedanym materiałem i niepotrzebnie pracującą linią produkcyjną.
Zaś asfalt na jezdni wschodniej i drogach dla rowerów udało się położyć jeszcze przed faktycznym rozpoczęciem sezonu zimowego. Odnośnie harmonogramu prac - należałoby się zwrócić do inwestora o informację, a nie wypisywać porady w stylu Wujka Dobra Rada...
Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBemowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA