REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

Konkursy dla i na urzędników

# historyk

01.10.2002 18:09

Jakie konkursy dla urzędników?
W poprzednim artykule uznałem za jedną z najważniejszych spraw, które mogą poprawić jakość samorządności w naszej gminie (dzielnicy) wprowadzenie konkursów dla urzędników. Dziś chciałbym to zagadnienie skonkretyzować. Oprę się tutaj przede wszystkim na własnych doświadczeniach, zwłaszcza tych związanych z dwumiesięcznym stażem w gminie Bonn jaki odbywałem jesienią 2001 roku podczas nauki w Krajowej Szkole Administracji Publicznej.
W przeciwieństwie do Polski, w niemieckich samorządach również występuje instytucja służby cywilnej. Oznacza to, że tryb zatrudniania, kwalifikacje, jak i sam przebieg pracy niemieckiego urzędnika samorządowego szczegółowo reguluje ustawa.
Dziś chciałbym się jednak przede wszystkim skupić na zasadach rekrutacji. Jest regułą w Niemczech, że wszystkie wolne stanowiska w gminie są publicznie ogłaszane. Dotyczy to zarówno stanowisk typowo urzędniczych, jak i miejsc pracy dla tzw. pracowników technicznych. Z tego też powodu ogłasza się nabór zarówno na szefa gabinetu burmistrza, jak i na ślusarza w tymże urzędzie. O miejsca pracy mogą się ubiegać tak obywatele Niemiec, jak i obywatele państw Unii Europejskiej. Obowiązują specjalne preferencje dla osób niepełnosprawnych. Powyższy charakter rekrutacji jest raczej konkursem ofert. Wydaje mi się, że dla naszych celów o wiele lepszy byłby jednak egzamin konkursowy.

# historyk

01.10.2002 18:15

Ciąg dalszy na forum wyborczej/Praga Pn

# NN

01.10.2002 21:28

Chciałbym tylko przypomnieć, co obecny rząd zrobił z ustawą o służbie cywilnej, tzn. unicestwił ją praktycznie, gdy tylko objął władzę! W najbliższym czasie nie będzie żadnych konkursów, niestety, bo nie ma z kogo wybierać! I o to chodziło!

REKLAMA

 denis10

24.10.2017 11:52

Ja zamówiłem meble kuchenne na wymiar u stolarza. Jestem bardzo zadowlony i nie ma porównania w stosunku do tych meblów papierowych ze sklepów.
Dodaj wpis:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break