REKLAMA

Forum › Bemowo

REKLAMA

# watcher

15.10.2014 08:56

Wow a na Osiedlu Górczewska bida z nyndzą, nic prawie się nie zmienia a tu proszę, jednak można i windy wymieniać. Dlaczego nie można u nas czegoś takiego zrobić?

# bemol

15.10.2014 10:17

W SM Górczewska trwa festiwal zmian.
Parę ciekawostek nt. wyceny gruntów i innych opłat. Ekskluzywny teren obok ul. Wilanowskiej na tzw. Potokach sprzedano deweloperowi budującemu 'Potoki Residence' za 1200 zł./m2. W mojej bemowskiej SM opłata za dzierżawę wieczystą to obecnie 75% stawki opłat za eksploatację.
W tym roku Dalkia sprezentowała kolejną podwyżkę za dostawę ciepła./ w ubiegłym roku było to 9%, teraz zamanipulowano podwyżkę - obniżając tzw. koszt stały, ale podwyższając koszty zmienne./.

# Jelonka

15.10.2014 19:03

Te kosztowne i nie zawsze potrzebne remonty oraz utrzymanie wiecznie chorujących pracowników administracji Jelonki doprowadziły do tego, że mamy najwyższe czynsze w W-wie, czynsz w 48 metrowym mieszkaniu na Jelonkach to prawie 900zł!

REKLAMA

# bemol

16.10.2014 09:26

Nie popadajmy w tani populizm. Ponad 80% opłat płaconych przez spółdzielcę/mieszkańca wspólnoty stanowią koszty
: wody, ciepła, podatki, dzierżawa wieczysta, za gaz / część budynków z lat 70,80 nie posiada gazomierzy /. Dochodzi do takich sytuacji, że mój sąsiad z piętra mieszkający w 4 osoby w mieszkaniu 45 m2 płaci więcej niż ja w lokalu o powierzchni 61 m2. Wszystko zależy od ilości ludzi w lokalu oraz od oszczędnego korzystania z wody, ciepła itd.

# Moherozol

16.10.2014 14:10

Wymieniono wszędzie windy! A była wszędzie taka konieczność? Czy wymieniono tylko, aby ktoś mógł skasować prowizję.
W PKiN jeżdżą windy z 1956r, a w starych kamienicach w centrum miasta są windy dwa razy starsze niż bloki na os Jelonki!

# puszczol

18.11.2014 01:21

poszukuje aktualnie mieszkania i jak powiedziałem deweloperowi(Batalionów Chłopskich) jakie są opłaty za czynsz w SMJ to się uśmiał(38m2 -średnio ponad 700zł miesięcznie), gdzie on wyliczył 7,50zł za metr(44m2), 45zł miejsce w garażu podziemnym i 10zł opłaty za komórkę lokatorską, razem daje 385zł(w tym oplata za wodę, śmieci i windę). ehhh... nic dodać nic ująć...

REKLAMA

# puszczol

18.11.2014 01:22

poszukuje aktualnie mieszkania i jak powiedziałem deweloperowi(Batalionów Chłopskich) jakie są opłaty za czynsz w SM Jelonki to się uśmiał(38m2 -średnio ponad 700zł miesięcznie), gdzie on wyliczył 7,50zł za metr(44m2), 45zł miejsce w garażu podziemnym i 10zł opłaty za komórkę lokatorską, razem daje 385zł(w tym oplata za wodę, śmieci i windę). eh... nic dodać nic ująć...

# bemol

18.11.2014 10:00

Głupotą jest sztywne porównywanie opłat za mieszkanie w nowym budynku jak w budynku 35-letnim. Pomieszkaj trochę w nowym budynku a się zdziwisz, że te 45 zł. za garaż zaraz przekroczy 100 zł. Dodaj koszty monitoringu, energii elektrycznej, podatku / większego jak za 1m2 mieszkania/, wiecznych napraw mechanizmu opuszczania bramy itp. Spryciarz deweloper zazwyczaj mówi o kosztach stałych, problem jest w kosztach zmiennych zewnętrznych!
Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBemowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA