REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

Katarzyna Rosadzińska - religia w SP 257

# pitagoras

07.03.2014 20:13

Dzieci przynoszą do domu tak szokujące wiadomości z lekcji religii, że czasem nie wiem, co mamy im mówić. Choć należałoby wprost podważyć autorytet tej pani, dotychczas tego nie zrobiliśmy, ale nie wykluczam, że w końcu pękniemy. Czy jest więcej rodziców, którzy maja ten sam problem?

# ciemnogród

07.03.2014 21:30

dla równowagi psychicznej twojej i dziecka zapisz dziecko również na etykę

# kaszanka

08.03.2014 15:09

#pitagoras napisał(a) 07.03.2014 20:13
Dzieci przynoszą do domu tak szokujące wiadomości z lekcji religii, że czasem nie wiem, co mamy im mówić. Choć należałoby wprost podważyć autorytet tej pani, dotychczas tego nie zrobiliśmy, ale nie wykluczam, że w końcu pękniemy. Czy jest więcej rodziców, którzy maja ten sam problem?
a może dzieci mają rację tylko Wy już zgłupieliście i nie kumacie ?
i daj przykład tych szokujących informacji,to może pomożemy Wam je zrozumieć:-)

REKLAMA

# Majka Skowron

09.03.2014 09:33

Życie jest dziwne .W szkołach tak jak i wszędzie nauczycielki religii zatwierdza biskup.Możesz skończyć studia z religioznawstwa a katechetką nigdy nie zostaniesz.Dyrektorzy ze strachu by jakieś dewoty nie wzięły je na języki przebierają nogami udając że nic nie wiedzą .Burmistrz od oświaty ani nie kontroluje szkół ani przedszkoli . Boi się podobnie jak cała oświata .Tym bardziej że wybory tuż ,tuż .Dla mnie najgorsza jest kościelna obłuda .Bo jak nazwać fakt gdy małe dziecko (4 latka ) przychodzi z przedszkola po religii i się pyta -mamo a dlaczego Żydzi zabili Pana Jezusa ?. Ja z kolei mówię -a kto to Tobie opowiadał takie rzeczy ? Pani od religii . Jeśli z taką katolicką miłością małemu dziecku mówimy o Żydach to nie ma co spodziewać się póżniej głosu tolerancji !!! .Biskupi podkręcają śrubę katechetom typu : czy rodzice mieli i otrzymali wszystkie sakramenty itp . to i nie dziwota że średniowiecze kwitnie . Jaka rada ?Usiądżcie Panie na zebraniu w szkole ,zajmijcie klarowne stanowisko i zastanówcie się nad sensem ...Moi znajomi w czasie komunii pojechali z całą gromadą dzieci do ZOO do Hamburga i też wszyscy byli szczęśliwi .Edukacje zostawili dzieciom kiedy będą świadome i dorosłe . Zajęcia dodatkowe muszą prowadzić dyrektorzy bo są do tego zobowiązani . A Wy czy starczy Wam odwagi ?

# ABC

28.03.2014 14:19

#pitagoras napisał(a) 07.03.2014 20:13
Dzieci przynoszą do domu tak szokujące wiadomości z lekcji religii, że czasem nie wiem, co mamy im mówić. Choć należałoby wprost podważyć autorytet tej pani, dotychczas tego nie zrobiliśmy, ale nie wykluczam, że w końcu pękniemy. Czy jest więcej rodziców, którzy maja ten sam problem?

A o co chodzi?

# kaszanka

28.03.2014 23:57

Majka, dużo jarasz?

REKLAMA

# kaszanka

12.04.2014 14:52

to po co wysyłać dzieci na religie jak się w niedziele jej nie praktykuje?
to jakaś schizofrenia u rodziców czy co?

# martam

13.04.2014 08:49

#kaszanka napisał(a) 12.04.2014 14:52
to po co wysyłać dzieci na religie jak się w niedziele jej nie praktykuje?
to jakaś schizofrenia u rodziców czy co?

Problem w tym, że w sp257 alternatywą jest świetlica.

# dobra porada

13.04.2014 12:38

Hej , narzekacze w rodzaju "pitagoras" "Majka Skowron" "qwerty" "martam", zabierzcie swoje dzieci stamtąd gdzie uważacie, że jest im źle i uczcie je własnej religii.

REKLAMA

# Nicke

13.04.2014 14:05

Do dobra porada. A moze nalezaloby raczej myslec o wyrzuceniu religii ze szkół i nienarzucaniu sie całemu społeczenstwu przez Kościół?

# do niezadowolonych

13.04.2014 20:23

Zgodnie z obowiązującym prawem (UoSO): nauczanie i wychowanie musi "respektować chrześcijański system wartości, rozwijać u młodzieży poczucie odpowiedzialności, miłości Ojczyzny oraz poszanowanie polskiego dziedzictwa kulturowego".
Nie podoba się?
Zawsze można zabrać swoje dzieci - jak "ministrzyca" Joanna - do szkoły prywatnej - z POpaprarnym systemem watości...

# prawo trzeba szanować

13.04.2014 21:51

#do niezadowolonych napisał(a) 13.04.2014 20:23
Zgodnie z obowiązującym prawem (UoSO): nauczanie i wychowanie musi "respektować chrześcijański system wartości, rozwijać u młodzieży poczucie odpowiedzialności, miłości Ojczyzny oraz poszanowanie polskiego dziedzictwa kulturowego".
Nie podoba się?
Zawsze można zabrać swoje dzieci - jak "ministrzyca" Joanna - do szkoły prywatnej - z POpaprarnym systemem watości...
"Nicke" dostał prztyczka.
Taka jest prawda.

REKLAMA

# nicke

14.04.2014 08:18

"respektować chrześcijański system wartości, rozwijać u młodzieży poczucie odpowiedzialności, miłości Ojczyzny oraz poszanowanie polskiego dziedzictwa kulturowego"
to wcale nie oznacza, że lekcje religii muszą odbywać sie w szkole. Szkoły nie są przygotowane na nauczanie etyki, więc większośc dzieci z konieczności trafia na religię. Nie mówiąc już o tym, że wynagrodzenie katechetów płacone jest z budżetu MEN, a to jest dodatkowe nie porozumienie

# Ursa

14.04.2014 10:39

No to niech poczekają z nauką o ewolucji, wojnach itp.też, jak dorosną i będą w pełni świadome. Bo są za małe na pełnię prawdy. Tylko że jak mają tą pełną swiadomosć zdobyć? Mi jakoś 25lat temu mówili prawdę, że Żydzi zabili Jezusa, i nic mi się nie stało, mam poukładane w głowie. Mówili o złych Niemcach, obozach koncentracyjnych, uświadamiali o ewolucji, wymieraniu słabszych a przeżywaniu mocniejszych -różne rzeczy mi uświadamiali, i to już koło 7-10lat jak miałam. Jestem zdrowa, świadoma, cóż więc w nazywaniu faktów i prawdy złego?

# Rowerzysta

15.04.2014 06:59

Może niech na lekcji religi po wiedza też ze chrześcijanie palili na stosach, wybijali całe wioski. A Papież często miał żonę i dzieci. Uczmy całej prawdy, a nie tylko to co najlepsze.

REKLAMA

# pokorność

15.04.2014 08:14

#Rowerzysta napisał(a) 15.04.2014 06:59
Może niech na lekcji religi po wiedza też ze chrześcijanie palili na stosach, wybijali całe wioski. A Papież często miał żonę i dzieci. Uczmy całej prawdy, a nie tylko to co najlepsze.
"Rowerzysta", uczcie całej prawdy tak historycznej jak również współczesnej bez pruderii i zakłamania.
Uczcie.
Sami też tą prawdę przyjmujcie bez zastrzezeń jakakolwiek ona jest bez jednostronności.

# Pb98

15.04.2014 11:08

Niech religia wyniesie się w końcu ze szkół!

# Taktak

15.04.2014 11:24

Popieram w 100 procentach

REKLAMA

# jagna

15.04.2014 22:19

Religia nie wyniesie się sama ze szkół. Z tego co wiem, to rodzice składają deklaracje, że chcą aby ich dziecko uczestniczyło w lekcjach religii.
Może czas skończyć z własną hipokryzją?

# lolitka

15.04.2014 22:47

faktycznie jesteś jagna - niech rodzice składają deklaracje na plebani a lekcje religii odbywają się w kościele-jagniątko

# Rowerzysta

16.04.2014 07:25

W sp 314 Porajow jest wybór :) lekcja religi albo nic. Zajęć z etyki brak. Dyrekcja nie postarala się o zajęcia z etyki, a chętni by byli.

REKLAMA

# pokorność

16.04.2014 08:07

Macie wybór (jak napisała/a "Rowerzysta"). Skorzystajcie i przestańcie narzekać Wy wszyscy malkontenci.

# blackangel

16.04.2014 12:14

Religia w szkole powinna być opłacana przez tych co chcą na nią chodzić albo za bóg za płać, a nie z państwowych pieniędzy!

# whiteangel

16.04.2014 13:08

#blackangel napisał(a) 16.04.2014 12:14
Religia w szkole powinna być opłacana przez tych co chcą na nią chodzić albo za bóg za płać, a nie z państwowych pieniędzy!
Niech każdy pilnuje swoich powinności.

REKLAMA

# jagna

16.04.2014 20:08

#lolitka przeczytaj sobie Dziennik Ustaw, to może zrozumiesz. Jeśli rodzic składa deklarację w szkole, to ona MUSI zorganizować lekcje religii. Gdyby wszyscy psioczący na religię nie złożyli takich deklaracji, nie byłoby religii w szkole, a #pitagoras nie miałby problemów z katechetką. Ot i tyle.
Dz.U. 1999 nr 67 poz. 753

# kulka

20.04.2014 09:56

o, juz przestali narzekać. ale znów zaczną. takie ludziki.

# bez niku

13.05.2014 18:14

Bardzo ciekawy temat. Zostało zauważone, że niektórzy ujadają na drugich jak ciapągi.
Dodaj wpis:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe