REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

Jeszcze raz o przedszkolach

# Aniabar

10.05.2005 10:14

Mamom z dziećmi w wieku przedszkolnym do poczytania. Chociaż wiem, że u nas w Białołęce wszystkie przedszkola publicze sa zapchane, więc to nie zadziała.
http://praca.gazeta.pl/praca/1,47341,2697621.html
A swoją drogą zaczęłam się zastanawiać. Jeżeli na Nowodworskiej jest żłobek prywatny, do którego dzielnica wysyła dzieci i dopłaca za nie (ok. 30 miejsc) i podobno ma być jeszcze z drugim taka umowa, to dlaczego tego systemy nie można zaadoptować do przedszkoli. Chyba jest za dużo dzieci i za dużo musieli by wydać bo inne rozwiązanie nie przychodzi mi do głowy. Moje dziecko jst z listopada, ja rozumiem, że to co jest ze stycznia ma już 3,5 roku czyli długo "siedziało w domu", tylko że jeżeli moje zostanie przyjęte za rok to będzie miało 3 lata i 9 miesięcy. Więc jeszcze dłużej siezi w domu. Bo nie wierzę, żeby w ciągu roku przyjeli wszystkie dzieci, których wiek jest już odpowiedni. A przecież ten głupi system z wiekiem dziecka w szkole nie obowiązuje. Więc moja mała będzie w przedszkolu dwa lata, a nie trzy lata. Moja mama pracowała w szkole i wie jak dzieci bardzo się różnią tylko dlatego, że jedno chodziło do przedszkola a drugie nie. Obowązkowe zerówki tego nie załatwią, bo w moim mieście rodzinnym od dawana wszystkie dzieci chodziły do zerówki i wcale to nie wyrównywało poziomu.

# Klara.

10.05.2005 22:19

Dopłaty to problem nie do ugryzienia w żłobkach.Pani Taranek musiała zaplacic za ogloszenie w gazetach (przeproszenie Ostrowskiego -Współwłasciciel żłobka -teraz z-ca burmistrza, wcześniej Przewodniczacy Rady Dzielnicy ).Z tego co sie orientuję to o uporzadkowanie tej sprawy walczy radny Opolski . Czytałam w Praskiej ale istnieje zmowa milczenia .Ostrowski to PiS.Przyszla ...Sprawiedliwość.Sama nie mogę sie zgodzic z tym że do dzieci gdzie miesięczny dochód na czlonka rodziny oscyluje w granicy 2000 zl dopłaca się z budzetowych pieniedzy 1000 zł miesięcznie.W moim odczuciu to skandal !!!!!! Jestem ciekawa jak to sie skończy ? Co na to inne matki ???

# Aniabar

10.05.2005 23:15

O żlobku na Nowodworskiej wiem od koleżanki i coś mi się obiło o uszy, że możliwość dopłat była tylko dlatego że właściciel ma chody w ratuszu. Twój list Klaro potwierdza to. Jestem ciekawa czy dożyję jeszcze takich czasów, że o przyjęciu do żlobka lub przedszkola państwowego lub o wysokości dopłat w przypadku prywatnych będą decydować jedynie zarobki rodziców.

REKLAMA

# tomaszkiewicz

11.05.2005 10:08

zastanawiam sie czemu to o wysokości opłat za przedszkole maja decydowac zarobki rodziców ?.W czym są winne dzieci ze rodzice zarabiaja więcej czy mniej......... Moze dorzucimy jeszcze do tego zarobko dziadków cioć itd. Pamiętam czasy jak kolego w szkole dostawał stypendium bo rodzice mieli tylko 0.8 ha ale po czasie okazało sie że pod szkłem
Dodaj wpis:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe