REKLAMA

Forum › Bemowo

REKLAMA

# koło Hali Wola

09.10.2014 08:38

Na siłę nagłaśniany problem przez ludzi, którym wiecznie wszystko przeszkadza. No latają, ale cóż z tego? Żyję zupełnie normalnie, samoloty traktuję jak stały element otoczenia.

# czeslav

09.10.2014 10:45

#koło Hali Wola napisał(a) 09.10.2014 08:38
Na siłę nagłaśniany problem przez ludzi, którym wiecznie wszystko przeszkadza. No latają, ale cóż z tego? Żyję zupełnie normalnie, samoloty traktuję jak stały element otoczenia.

Zgadzam się. Jak się kupuje mieszkanie w mieście, trzeba liczyć się z różnorakim hałasem. Ja mieszkam za Tesco i nie narzekam.

# peterson

09.10.2014 11:07

Na siłę pokazujecie jacy jesteście miastowi, a pewnie pochodzicie z wiosek z lubelskiego, podlaskiego itd. Jak się czyta komentarze w internecie to trzeba się liczyć z tym, że większość z nich piszą idioci.
"Dopóki nie skorzystałem z internetu, nie wiedziałem, że na świecie jest tylu idiotów."/Stanisław Lem

REKLAMA

# mecedo

09.10.2014 12:13

Jak kupowałem mieszkanie, to zwracałem dużą uwagę na hałas. Wybrałem mieszkanie na Bemowie, między innymi dlatego, że nie latały tam samoloty. Gdyby latały to bym nie kupił tu mieszkania. Prosta sprawa. Więc niech teraz nie latają mi każdego lata nad głową. Czy to takie nadzwyczajne wymaganie?

# bemowianka

09.10.2014 14:21

Samoloty z nad Okęcia nie są problemem Bemowa tylko Jelonek.
Na Bemowie hałasują samoloty a raczej naloty dywanowe (czyli 20 razy w kółko 5 samolotów w ciągu godziny) z lotniska Babice/Bemowo.
I to utrudnienie w życiu powstał niedawno - 2 lata temu na lotnisku wprowadzono ruch cywilny bez ograniczeń.

# Bąba

09.10.2014 14:49

#mecedo - trzeba było wybierać mieszkanie w czasie gdy nad Bemowem latały samoloty. Równie dobrze mógłby ktoś marudzić: "wybrałem to miejsce pod budowę domu między innymi dlatego że nie było tam powodzi (w chwili wybierania".
A miejsce dla SŁOIKÓW jest w piwnicy...

REKLAMA

# stop awionetkom

09.10.2014 17:20

#bemowianka napisał(a) 09.10.2014 14:21
Samoloty z nad Okęcia nie są problemem Bemowa tylko Jelonek.
Na Bemowie hałasują samoloty a raczej naloty dywanowe (czyli 20 razy w kółko 5 samolotów w ciągu godziny) z lotniska Babice/Bemowo.
I to utrudnienie w życiu powstał niedawno - 2 lata temu na lotnisku wprowadzono ruch cywilny bez ograniczeń.

Dokładanie, tak, problem nie tylko Bemowa ale również Bielan, bo wzdłuż trasy AK jest korytarz dla samolotów. Sytuacja jest naprawdę beznadziejna bo zdarzają się dni kiedy na niskim pułapie przelatują dziesiątki warczących awionetek w krótkim czasie jedna za drugą. Jeżeli dodamy do tego przebudowę AK i za niedługo wzrost ruchu na trasie ekspresowej to mamy prawdziwe piekło. Jakiś czas temu pani prezydent HGW obiecywał zrobić porządek z niekontrolowanym wzrostem ruchu na bemowskim lotnisku, ale na zapowiedziach się skończyło. Mam cichą nadzieję że z okazji zbliżających się wyborów samorządowych ktoś zajmie się tym problemem na poważnie.
Pozdrawiam i proszę samorządowców o interwencję
Krystyna Pawlik

# bemowo TAK

09.10.2014 22:07

Panie/Pani #Bąba - to nie jest forum GW!
Argumenty typu 'trzeba było' są dobre na zebraniu rodziców gimnazjalistów z Grójca. Jeżeli jest problem dla mieszkańców to trzeba go rozwiązać a nie jątrzyć albo udawać głupa że nic się nie dzieje. Po to wybieramy radnych, żeby reprezentowali nasze interesy, a nie interesy partii politycznych albo kółek biznesu. Łatwiej jest wymienić kilku radnych czy całe społeczeństwo, które 'nie dorosło do demokracji', Panie/Pani Bąbo?

# Bemowo Kwak

09.10.2014 23:47

W obecnie funkcjonującym w naszym kraju systemie politycznym radni - wbrew temu, co się niektórym naiwnym obywatelom wydaje - nie reprezentują interesów naszych lecz swoje i częściowo partii politycznych. Wymiana radnych nic nie da, bo na ich przyjdą podobni, a może jeszcze gorsi. Kto tego nie widzi, ten jest frajer pompka.
Społeczeństwo rzeczywiście w dużej części nie dorosło do demokracji - to jest słuszne spostrzeżenie "bemowo TAK-a".
A na zebraniu rodziców gimnazjalistów z Grójca na pewno nie są omawiane lotniskowe problemy mieszkańców Bemowa. Oni w tym Grójcu i tak kisną z zazdrości, że my w Warszawie mamy lepiej...

REKLAMA

# rafal1

10.10.2014 16:41

Tiaaa czy nie miało być do końca października? Jak skończą do końca roku będzie cud, ale... w przyszłym roku podwóreczka

# Rafson

10.10.2014 16:45

Tiaaa czy nie miało być do końca października? Jak skończą do końca roku będzie cud, ale... w przyszłym roku podwóreczka

# mejb_on

10.10.2014 16:57

#koło Hali Wola - pisałem już szybko do lekarza. Nie mam zamiaru #koło Hali Wola obrażać, ale jeśli robisz na Okęciu lub mieszasz dla mieszania to miej trochę honoru i odejdź stąd.

REKLAMA

# jolka.b

10.10.2014 17:03

Ci co piszą, że hałasu nie ma i to normalne - są nienormalni niestety. Nie mieszkam 1- 2 km od lotniska, aby słuchać tych grzmotów, a 10 km od niego. Ludzie po co dyskusja i obecność ludzi tutaj z problemem laryngologicznym!?

# koło Hali Wola

10.10.2014 23:38

A niby jaki problem laryngologiczny? Ten problem mają ci, którym samoloty roztrajają nerwy. Ja tego problemu nie mam. Akurat coś leci teraz, słyszę i zupełnie mi to nie przeszkadza.
Sprawa tych samolotów urosła do tak absurdalnych rozmiarów, aż osobiście jestem gotów polecić władzom dzielnicy, aby powiedziały wszem i wobec, że temat samolotów został wyjaśniony, zatem wyczerpany i ulega zamknięciu. Wszelkie listy, skargi i zażalenia będą lądowały od razu w koszu.
Ktoś może i ma tu jakiś problem, ale z całą pewnością nie jestem to ja, bo ja nikomu się nie żalę, nie skarżę, nie narzekam i bezproduktywnie jęzorem nie młócę z powodu jakiś tam samolotów.

# andre

11.10.2014 10:45

#mecedo napisał(a) 09.10.2014 12:13
Jak kupowałem mieszkanie, to zwracałem dużą uwagę na hałas. Wybrałem mieszkanie na Bemowie, między innymi dlatego, że nie latały tam samoloty. Gdyby latały to bym nie kupił tu mieszkania. Prosta sprawa. Więc niech teraz nie latają mi każdego lata nad głową. Czy to takie nadzwyczajne wymaganie?
To było trzeba spojrzeć jeszcze na mapę Warszawy. Jeśli mieszkasz na trasie pasa startowego, to czego można się spodziewać jak nie samolotów nad głowami co jakiś czas? Po coś chyba ten pas startowy jest.

REKLAMA

# os. Piaski

11.10.2014 13:57

Hałas i zanieczyszczenie środowiska to są największe minusy życia w mieście, dlatego staramy się je minimalizować np. przez ekrany dźwiękoszczelne przy trasach, wyciszanie podkładów tramwajowych czy ograniczenia ruchu samochodowego w centrum. Od lotnisk funkcjonujących w centrum miast nie ma niestety skutecznej ochrony, i dlatego przenosi się je poza tereny miejskie. Powstanie lotniska w Modlinie to krok w dobrym kierunku, dzięki temu mamy w Warszawie trochę mniej decybeli i trochę mniej smrodu.
By żyło się lepiej :)

# ul.Słomiana

11.10.2014 15:03

Zgoda osPiaski, ale nie mogę zgodzić się z #koło Hali Wola - taka postawa pachnie mi głebokim PRL-em - "bo ja nikomu się nie żalę, nie skarżę, nie narzekam" - żałosna postawa miernego posłusznego obywatela drugiej kategorii. Żal mi cię człeku.

# ErTe

11.10.2014 16:33

#bemowianka napisał(a) 09.10.2014 14:21
Samoloty z nad Okęcia nie są problemem Bemowa tylko Jelonek.
Na Bemowie hałasują samoloty a raczej naloty dywanowe (czyli 20 razy w kółko 5 samolotów w ciągu godziny) z lotniska Babice/Bemowo.
I to utrudnienie w życiu powstał niedawno - 2 lata temu na lotnisku wprowadzono ruch cywilny bez ograniczeń.

70 lat po wojnie a u nas ciągle Meserszmity w akcji ;) Mógłby ktoś w końcu złożyć naszym dzielny obrońcom nieba propozycję nie do odrzucenia i przegrupować ich gdzieś w Bieszczady albo jeszcze lepiej na wschód gdzie mamy granicę z Białorusią, przynajmniej byłby z nich jakiś pożytek.

REKLAMA

# elo.mokotów

11.10.2014 17:04

Bałagan się niestety zrobił spory widzę nad Jelonkami. Jeśli dalej tak będzie nikt tu u Was mieszkania nie kupi, chyba, że idiotą jest/będzie. Na Ursynowie nikt nie myśli mieszkać o zdrowym rozumie. Emerytom i rencistom to bez znaczenia. Słuch nie ten i rozum odbiera .... ErTe. Traf chciał, że wpadłem na to forum przez wyszukiwarkę. Błędu wiadomego nie popełnię z zakupem...

# destr

11.10.2014 20:24

2 tygodnie "mordowania" ludzi w imię tzw. prawa.

# podprąd

12.10.2014 21:54

Mam wrażenie, muszę ze smutkiem to przyznać, że od pewnego czasu mieszkam "na lotnisku". Nieznośny szum silników co 5 minut przez cała dobę, taka jest prawda, sprawia, że czacha dymi. Zgoda i szacun dla "nieidących z prądem".

REKLAMA

# flyinglotus

13.10.2014 20:17

#mecedo napisał(a) 09.10.2014 12:13
Jak kupowałem mieszkanie, to zwracałem dużą uwagę na hałas. Wybrałem mieszkanie na Bemowie, między innymi dlatego, że nie latały tam samoloty. Gdyby latały to bym nie kupił tu mieszkania. Prosta sprawa. Więc niech teraz nie latają mi każdego lata nad głową. Czy to takie nadzwyczajne wymaganie?

To dziwne co Pan mówi, bo samoloty latają nad Bemowem odkąd pamiętam, a żyję tu 40 lat. A przyjechał Pan obejrzeć nieruchomość przed zakupem? Posiedzieć trochę przed apartamentem na ławce? Tu ZAWSZE były samoloty, kto mówi coś innego - mija się z prawdą.

# nowy

14.10.2014 00:33

"Samoloty były", ale nie w takiej "masie".... To co ma miejsce teraz to jak podają statystyki nawet .... 200 przelotów na dobę w tym jedynym korytarzu. Brak słów.

# nick tymczasowy

14.10.2014 08:48

Naukowcy i leśnicy z Puszczy Kampinowskiej alarmują że z powodu nadmiernej liczby samolotów drzewa liściaste w Puszczy usychają. Robią te nagłośnienia niemrawo bo boja się o posadki.

REKLAMA

# rosomak

14.10.2014 08:52

Naukowcy i leśnicy z Puszczy Kampinowskiej alarmują że z powodu nadmiernego ruchu samolotów nad Puszczą drzewa liściaste w Puszczy usychają.

# major.lo

19.10.2014 12:51

Najbardziej w....a mnie to, że od 6.00 przez 1,5 h zap.....ją co 3-5 min. a potem jest względny spokój. Komara nie można przyciąć - zrywa człowieka grzmot złomu z łóżka. Czas stąd sp.........lać, bo cenę z m2 wezmę ze 3/4 jak się ludziska zorientują, co tu się dzieje.

# contraHalaWola

20.10.2014 06:57

#koło Hali Wola
to osobnik prymitywny, udzielający się na różnych forach w obronie huku generowanego przez lotnisko. Wmawiający ludziom, że nocne hałasy
i ciągłe pobudki przed 6 rano to zjawisko normalne. Ja tu mieszkam od prawie 40 lat i to lotnisko zawłaszczyło sobie ten teren.
To nie są normalne hałasy miasta, to jest HORROR.
Jestem po kolejnej nieprzespanej nocy, a za oknem ciągły huk startujących samolotów.

REKLAMA

# mieszkaniec Woli

20.10.2014 11:42

wg infolinii lotniska Chopina przedłużone prace miały się skończyć 15.10.2014.
Wczoraj podczas rozmowy Pani z infolinii nie potrafiła odpowiedzieć dlaczego prace się przedłużają.
Czyżby lotnisko nie kontrolowało głównego wykonawcy i nie zależało na sprawnym zakończeniu prac ?
Hałasy są straszne.
Zwiększony hałas samolotów powoduje negatywny wpływ na zdrowie człowieka.
Zastanawiam się jaki materiał dowodowy i z jakiego przedziału czasowego należałoby zebrać żeby był niepodważalny do wypłaty odszkodowania...

# NIEdlaprzelotów

22.10.2014 22:28

sam również jestem gotów za wszelką cenę walczyć o dzieci i swoje zdrowie - dawno nie było takiej tragedii jak do tej pory, w tym roku. Wreszcie złom przestał latać nad głowami. NIE ! DLA HAŁASU !!!

# koło Hali Wola

23.10.2014 14:07

Coraz lepiej widać, jak to ten cały"problem" samolotów jest głównie okazją do droczenia się i zakusów na wyciągnięcie zupełnie nienależnych pieniędzy od zarządcy lotniska. Im dłużej trwa ta bezprzedmiotowa wylewanina żalów i frustracji, ten wyraźniej widać, o co tutaj chodzi. Niektórym tylko o lanie żółci, inni robią zakusy, jak by tu wyciągnąć szmalec pod hasełkami jakiegoś tam udręczenia hałasem. U mnie chodzili nawet zbierać podpisy pod jakaś tam petycją czy protestem, ale zamknąłem im drzwi przed nosem.

REKLAMA

# contraHalaWola

24.10.2014 21:12

#koło Hali Wola jest niewątpliwie opłacany przez lotnisko.
Wymyśla ludziom od wieśniaków, odmawia prawa do spokoju, do nieprzerywanego snu. Najlepiej niech sam przeniesie się na wieś ze swoim ukochanym lotniskiem i wsadzi swoją głowę do warkoczącego silnika samolotu,
aby w pełni delektować się hałasem. I NIECH wreszcie ZAMILKNIE.

# koło Hali Wola

25.10.2014 02:24

Jak przyleźli do mnie po podpis w sprawie rzekomego hałasu i kategorycznie odmówiłem, od razu usłyszałem pytanie, jaki interes mam w tym, że latają i dlaczego udaję, że nie ma o czym rozmawiać.
To może to ty byłeś u mnie w bloku z tą listą? Nawet pasuje.
Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBemowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break