REKLAMA

Forum › Bielany

REKLAMA

# Ja i Hajoty

27.03.2017 23:51

Piękne latarnie w latach 70-tych zamienili na betonowe słupy doświetleniowe. Miało być nowocześnie - a wyszło ...., ech. Kiedyś chodził Pan i zapalał jedną po drugiej - to zredukowali Pana od zapalania. Dziś Ratusz nie jest zainteresowany przywróceniem latarń w stylu lat 30-tych. Podobno może za 10-15 lat ........ . A co do autora artykuł, to raczej by nadal była Hajotą, a nie amerykańsko-lewackim dziwolągiem. Czy była marną pisarką? De gustibus non est disputandum, ale jeśli znalazła się pomiędzy Kasprowiczem a Żeromskim, koło Jasnorzewskiej, blisko Broniewskim czy Reymonta, to chyba taką marna nie była jak próbuje nam wmówić autor artykułu. To jej współcześni stwierdzili, że warto ją upamiętnić. Rozbawiło mnie: "Jeszcze kilka lat przed wojną ...była drogą bitą" Ach ... ulica powstawała kilka (dosłownie kilka) lat przed wojną. A dokładnie w latach 1935-37.

# Beata z okolicy

28.03.2017 11:48

Na czym polega ta "dziwność" ulicy, jak pisze autor w tytule? Bo kompletnie nie rozumiem. Czy ktoś mi to wyjaśni?

# Doświetlacz

28.03.2017 15:52

"Piękne latarnie zamienili na betonowe słupy doświetleniowe". No, straszne to... I do tego jeszcze furmanki zamienili na samochody. Jak śmieli? Barbarzyńcy wręcz...

REKLAMA

 eRDe

28.03.2017 22:33

#Doświetlacz napisał(a) 28.03.2017 15:52
"Piękne latarnie zamienili na betonowe słupy doświetleniowe". No, straszne to...

Widziałeś może jak "ślicznie" wyglądają te latarnie i jak pasują do okolicy?

# Ania34sd

29.03.2017 08:59

a gdzie tu ta dziwność ? http://www.idol.domenus.pl

# fijoł

29.03.2017 09:29

spam

REKLAMA

Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBielany

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break