REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

# pamiętliwy

27.06.2023 15:55

Doskonałe miejsce na osiedle. Nie wiem o co ten lament ranego Waldemara. Blisko do dwóch stacji SKM, spory teren, co oznacza, że można to naprawdę z głową zaplanować. Wystarczy teraz dotrzymać słowa danego przez Hannę Gronkiewicz-Waltz i poszerzyć Marywilską. Przypomnę, że miała być poszerzona w zamian za zgodę na przeniesienie kupców do hali na Marywilską 44.

# SMRÓD Z CZAJKI

27.06.2023 17:39

Kto wybierze Białołękę, ten przegra życie!

# Wredny Kocur

27.06.2023 18:46

Nie mam nic przeciwko rozległym osiedlom. Tylko 50% lokali na parterze pod lokale użytkowe, żadnych płotów, a w centrum przestrzeń by ludzie mogli się zrelaksować. Wiem, że boli, bo mógł być budynek.... ;)
Zauważcie fajową opcję na Wawrzyszewie - wielkie blokowisko ALE odległość między budynkami bardzo duża, gdzie mieszczą się skwery, place zabaw, , pomiędzy nimi trzy "górki", w dwóch są domy kultury. Burgerownia, knajpa grecka, bilardownia, dwa markety, sklep komputerowy, kwaciarnia, poczta, obok przedszkola, szkoły. Jest i bazarek z super-tanimi różnościami i sklepami specjalistycznymi i dobra komunikacja, pozwalająca dostać się do centrum. Ktoś mógł te bloki zrobić 40 metrów od siebie, zamiast "górek" wcisnąć kolejne klocki i osuszyć stawy. Teraz pytanie czemu tu ludzie się cieszą z mieszkania, a czemu w ekhem "niektórych" dzielnicach o wszystko muszą petycje składać i do budżetu obywatelskiego się odwoływać? Czerwona zaraza mogła, a dzisiaj "niedasizm"? :)

REKLAMA

# to jest miasto

28.06.2023 10:10

Urzekła mnie odpowiedź urzędników z ratusza (ostatnie zdanie artykułu: "W polityce przestrzennej miasta nie przewidujemy rozwoju funkcji mieszkaniowej w tym rejonie Annopola"). Po prostu teren pomiedzy linią kolejową (w odległości spaceru albo dojazdu rowerem do dwóch stacji KM i SKM), a linią tramwajową na Annopolu jest dla urzędników zły pod mieszkaniówkę. Boże, co ja słyszę???!!!! Ten przykład pokazuje, że "lex deweloper" paradoksalnie ma szansę uratować miasto przed głupotą urzedników. W tym wypadku jakiś deweloper wykazuje większą roztropność.

# realista

29.06.2023 16:26

#Wredny Kocur napisał(a) 27.06.2023 18:46
... żadnych płotów, a w centrum przestrzeń by ludzie mogli się zrelaksować.

Zobacz jak wyglądają tereny nieogrodzone np. trawniki na osiedlach Białołęki, to Ci się odechce relaksu. Chyba, że lubisz zabawę z dzikami. Dodam, że one nie tego nie odwzajemniają.
Natomiast 50% lokali na parterze pod lokale użytkowe, to przeżytek z PRL. Teraz poza Żabką, fryzjerem, apteką nic się nie utrzymuje, dlatego powstają w tym miejscu przedszkola prywatne.

# Czytelnik

10.07.2023 22:46

Kiedy jeżdziłem w dzieciństwie pociągami za miasto, zawsze mnie dziwiło, że linia do W-wy Wschodniej przebiega blisko okien w kamienicach i współczułem ludziom tam mieszkającym. Jak rozumiem, to była pozostałośc z czasów, kiedy nie była tam jeszcze kolei, a później budynków tych nie wyburzono (deficyt mieszkań w powojennej Warszawie). Teraz z rozmysłem buduje się w takich miejscach bloki z mieszkaniami, za które ludzie zapłacą po wyżej 10 tys. zł/m2. Gdyby to jeszcze komunalne (żeby było taniej budowane na terenie uzbrojonym, no niezbyt ciekawym). Dziwne czasy.

REKLAMA

Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe