REKLAMA

Forum › Warszawa

REKLAMA

# szypki

25.11.2019 12:28

A mnie frustrują narzekające babiny, które jak same walną swoje torby na jednej połówce siedzenia a na drugiej siądą tyłkiem do przejścia, żeby udawać że nic nie widzą, to uważają że wszystko jest w porządku i że im się należy. Denerwują mnie też babiny trzymające wartę przy drzwiach autobusowych i za nic nie chcące przejść dalej, żeby nie tarasować wejścia/wyjścia -bo one "tylko jeden przystanek"...tylko że ten jeden przystanek zazwyczaj trwa cztery albo pięć. Denerwują mnie też paniusie, w zestawach po dwie, trzy, cztery, w wieku różnym, które muszą, po prostu muszą konferować ze sobą w centralnych miejscach autobusów/tramwajów i to tak zapamiętale ze nie widzą nikogo wokół siebie. No, nie ominiesz, choćbyś się zes...ł. Bo im się należy stanie tutaj i one muszą tam pieprzyć trzy po trzy. A zwrócenie im uwagi to mizoginia, mansplaining, przemoc i chamstwo.

# Marian

25.11.2019 14:50

Jak nie pasi to jedź kolejnym autobusem. Aktywiści twierdzą że Wawa ma wspaniałą KM.

# Wiesia

25.11.2019 15:57

A mnie przerażają grupy bezdomnych podróżujący autobusami, z siatami pełnymi pustych butelek i puszek. Mówiący do siebie pijackim krzykiem i ledwo stojący na nogach. Przeraźliwy kwaśny smród moczu powoduje łzy w oczach. Siadają w przemoczonych spodniach na siedzenia, na które później usiądzie dziecko wracające ze szkoły. Ale oni jadą za darmo a my płacimy za bilet.

REKLAMA

# Siadaczka

25.11.2019 16:24

#Wiesia napisał(a) 25.11.2019 15:57
A mnie przerażają grupy bezdomnych podróżujący autobusami, z siatami pełnymi pustych butelek i puszek. Mówiący do siebie pijackim krzykiem i ledwo stojący na nogach. Przeraźliwy kwaśny smród moczu powoduje łzy w oczach. Siadają w przemoczonych spodniach na siedzenia, na które później usiądzie dziecko wracające ze szkoły. Ale oni jadą za darmo a my płacimy za bilet.
Dziecko powinno jechać na stojąco, bo pierwszeństwo w siedzeniu mają ludzie dorośli, w szczególności starsi, schorowani i kobiety w ciąży.Dziecko ma jeszcze wiele lat życia przed sobą, to zdąży się nasiedzieć.

# Stojacz

25.11.2019 20:05

No mają też jeszcze wiele lat życia przed sobą, to się zdążą nastać, co to ma być za argument? Jak jest wolne miejsce to chyba oczywiste że usiądą, a jak zdecydują że trzeba kogoś wpuścić to tak zrobią, nie rozumiem jakiegoś dziwnego rozumowania że dzieci to od razu za autobusem najlepiej powinny jechać żeby nie zabierać cennego miejsca starszym paniom.

# Noka

25.11.2019 20:28

Dziecko też człowiek i ma prawo się źle czuć i ma prawo żeby usiąść w autobusie czy tramwaju.

REKLAMA

# PaniAnna

25.11.2019 21:45

Serio ktoś ma trzymać ważący kilka(-nascie) kilo plecak w jednym ręku zamiast na plecach przez pół godziny, żeby kogoś nie obrazić? Znaczy że ból kręgosłupa dźwigającego ciężar w niewłaściwy sposób posiadacza plecaka jest mniej bolący, niż skarżącej się pani? Dawno już co prawda zmieniłam szkolny plecak na torebkę dojrzałej matrony, ale nie wyobrażam sobie stawiać jej na zaplutej podłodze autobusu. Może pani skarżąca się odważy?

# Niepełnosprawna

25.11.2019 22:28

Nie zawsze pasażer ma możliwość zdejmowania plecaka w ztm. Osobiście jeżdżę komunikacją miejską, noszę plecak i poruszam się o kuli. Nie jestem w stanie trzymać plecak i kule jednocześnie. Taka sytuacja kończyłaby się upadkiem. Zdrowe osoby dadzą sobie radę ale poruszający się o kuli niekoniecznie. Pomyślcie trochę o innych. Pozdrawiam

# neter

25.11.2019 23:22

Dokładnie to zajmowanie dwóch miejsc przez starsze Panie to może być denerwujące. I to udawanie, że nic nie widzą bo patrzą w tym momencie w okno - a dziwią się młodym którzy nie ustępują miejsc. Taki dajecie przykład młodym więc się nie dziwcie ludzie. Wczoraj widziałem też podobną sytuację w w relacji międzymiastowej Bełchatów-Warszawa pks Polonus przede mną siedziała starsza kobieta, zajęła dwa miejsca, usiadła sobie półskosem i za każdym razem, gdy tylko ktoś zapytał czy to drugie miejsce jest wolne odparła, że tam z tyłu jest jeszcze wiele miejsc, czy musi być akurat tutaj? Kłopot w tym, że tam z tyłu wszystkie miejsca były już zajęte i wreszcie musiała ustąpić po zgłoszeniu kierowcy

REKLAMA

# TakTojest

26.11.2019 00:15

#Siadaczka napisał(a) 25.11.2019 16:24
Dziecko powinno jechać na stojąco, bo pierwszeństwo w siedzeniu mają ludzie dorośli, w szczególności starsi, schorowani i kobiety w ciąży.Dziecko ma jeszcze wiele lat życia przed sobą, to zdąży się nasiedzieć.
Bo wszyscy są równi, dlatego jednym się należy, a innym nie. To samo w sprawie biletów jedni płacą 100% inni 50% jakby wszyscy nie mogli płacić 75%. Hipokryzja

# abcd

26.11.2019 06:42

Tak naprawdę większość sprowadza się do kultury pasażerów. Niewielu z nich ściąga plecak, kiedy wsiada do pojazdu. Bardzo wielu osób trzeba prosić, by łaskawie zrobili miejsce dla nowych pasażerów. Drodzy pasażerowie, wy już wsiedliście, pozwólcie na to innym, jeśli jest miejsce!
Co do toreb na siedzeniu - jeśli są wolne miejsca, to niech sobie trzymają, ale jeśi jest tłok i tylko siedzenie z torbami jest wolne, to już jest problem. To samo te wózeczki zakupowe, zastawiają wejście na siedzenie od okna.
Na koniec, prośba do pasażerów ztm - Dajcie iwysiąć podróżującym najpier, zanim zdążycie wedrzeć się do pojazdu, by szybko zająć sobie miejsce. W stolicy widać taki brak kultury, że aż jestem mocno zdziwiona.

# lolcia

26.11.2019 08:26

Tak się składa, że te biedne Panie starsze co ledwie stoją, nagle dostają supermocy jak widzą odjeżdżający autobus albo promocję w sklepie. Ludzie starsi powinni stać, dla własnego zdrowia, poczytajcie sobie opinie lekarzy o tym. Każdy ma prawo usiąść i każdy ma prawo czuć się gorzej, nigdy nie wiadomo czy ta młoda dziewczyna, która sobie wygodnie siedzi nie ma jakichś problemów zdrowotnych, a starsza stojąca Pani oczywiście stanie nad nią i będzie na nią łypać z góry. Podobno młodzi są teraz tacy roszczeniowi, ale to się nie wzięło znikąd, nauczyliśmy się tego od starszych.

REKLAMA

# 50-latka

26.11.2019 13:15

Małe dzieci nie potrafią utrzymać równowagi w autobusie. Małe rączki nie utrzymują się przy gwałtowniejszych szarpnięciach. Do tego niektórym trudno wytłumaczyć że muszą się trzymać cały czas. Że względów bezpieczeństwa powinny jechać na siedząco. Zwykle ustępuję miejsca mamom z małymi dziećmi.

# Ktoś

26.11.2019 18:08

Co do plecaków nie ma żadnych przepisów, że nie można z nim stać w autobusie. Rozumiem jeszce jak taka osoba stoi w przejściu, ale normalne nie jest to dopuszczalne. Inaczej jest ze "zmęczonymi torbami". U nas w Krakowie w przepisach jest jasno, że nie wolno kłaść bagażu na miejscach przeznaczonych do siedzenia, także jeśli ktoś tak robi to łamie przepisy i można mu to zwrócic za uwagę.

# Kto%u015B

26.11.2019 18:16

Najlepiej to żeby odrazu biegli za tym autobusem bo przeciez doroslym się wszystko należy, a dziecko nie ma do niczego prawa, bo jest jeszcze nie dorosłe. Jeśli chodzi o osoby starsze to już zależy od kultury i uprzejmości takiej osoby czy osobie starszej ustąpi miejsce. Oczywiście jeśli nie ma żadnych miejsc siedzących w autobusie to powinien to zrobić, ale jak jest jeszcze tych miejsc duzo, to bez przesady. Już nie mówię o tych "obrońcach"
starszych ktory mógłby znaleźć wszystko tylko po to, żeby opieprzyć taka mlodzież, to zależy od nich czy ustąpią miejsca, czy nie.

REKLAMA

# magdamaj1982@wp.pl

26.11.2019 18:20

Oferuję pisanie prac magdamaj1982@wp.pl
Koszt napisania 1 strony to 20 zł.
Istnieje możliwość płatności w ratach. Plan pracy oraz spisy ( bibliografia, spisy tabel, rysunków ) są w cenie.
Po napisaniu pracy wykonuję raport w plagiat.pl.
Poprawki są w cenie.
Zapraszam.

# Rafał

27.11.2019 00:57

Mnie oprócz tego, co wymieniła pasażerka, przeszkadzają także nóżki innych pasażerek wystające na pół przejścia. Panie bardzo lubią w środkach komunikacji miejskiej siadać bardzo wygodnie, zakładają nóżka na nóżkę i udają, że siedzą na domowym fotelu i nikomu nie przeszkadzają.
@Stojacz: bardzo rzadko się zdarza, żeby rodzic małe dziecko siedzące obok niego na siedzeniu wziął na kolana widząc stojącą starszą osobą, by ustąpić miejsca. Sam zazwyczaj też nie wstaje. Nie oznacza to jednak, że wszyscy tak robią...

# Tak

27.11.2019 11:49

Bardzo często jeżdżę z plecakiem w komunikacji na plecach, zdejmuję go kiedy zaczyna się robić tłoczno. Ale czemu miałbym ZAWSZE jeździć z plecakiem w ręce? Tak się składa że ja sam też mam chory kręgosłup, a często plecak ciężki i taka jazda z nim naprawdę męczy mi rękę i plecy. Położenie plecaka na podłodze w tłoku jest bardzo głupim pomysłem, zwłaszcza jak jest duży, a wtedy tak naprawdę bardziej przeszkadza niż pomaga.

REKLAMA

# wqqwe1

28.11.2019 09:16

a mnie denerwuja rozmowy telefoniczne i ogladanie glupich filmikuw i żyje
Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje w Pulsie Warszawy

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA