REKLAMA

Forum › Bemowo

REKLAMA

# what

07.09.2022 10:40

przycisnąć ZTM do bólu, nie popuszczać

# Pan M

07.09.2022 11:37

Zgoda, ale żeby przycisnąć, to trzeba mieć argument, a to moim zdaniem taki nie został wypracowany. Ba, mam wrażenie, że znowu chodzi o zbicie kapitału politycznego. Jest rozwiązanie które usatysfakcjonuje większość mieszkańców - wiemy to od kilku lat (dokładnie od czasu konsultacji w SP82 przeprowadzonych blisko dekadę temu). Nie ma natomiast lobbingu politycznego tej koncepcji. Już pisałem kilka miesięcy temu: że przy ograniczonych środkach na komunikację, żadne inne rozwiązanie nie będzie w stanie zaspokoić potrzeb transportowych na dostatecznym przynajmniej poziomie. Jednak bemowscy samorządowcy skupieni wokół medialnej akcji, zamiast je wesprzeć wybijając tym samym ZTM-owi argument kosztów i braku taboru (tak, to rozwiązanie dodatkowo optymalizuje koszty) mam wrażenie wolą stymulować spektakl, podczas którego pojawią się niespójne propozycje, które z automatu ZTM odrzuci. Jeśli nie taki jest ich cel, to dogmatem w tej sprawie powinno być jedno wspólne stanowisko. W żaden jednak sposób nie mogę uznać postulatów wymienionych w artykule, czyli wskrzeszania trupa rozwiązania jedynie nieco mniej fatalnego niż obecne, uzyskanego kilka lat temu po wcześniejszym etapie dewastacji układu komunikacyjnego. No, gdyby Ci Państwo postulowali przywrócenie układu według stanu z powiedzmy 1992, albo przynajmniej 2011 roku - to zgoda. Ale walka o 109 jadące nad metrem lub 190 na Wileński i Zacisze czyli tam gdzie dziś szybciej i częściej dociera metro? Bzdura. Brakuje 506, 507, E2, a niebawem także 105 (po uruchomieniu zbędnego absorbentu środków unijnych czyli tramwaju na Kasprzaka), a nie 109 i 190.
Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBemowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

City Break
City Break

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy