REKLAMA

Forum › Bemowo

REKLAMA

# what

07.09.2022 10:40

przycisnąć ZTM do bólu, nie popuszczać

# Pan M

07.09.2022 11:37

Zgoda, ale żeby przycisnąć, to trzeba mieć argument, a to moim zdaniem taki nie został wypracowany. Ba, mam wrażenie, że znowu chodzi o zbicie kapitału politycznego. Jest rozwiązanie które usatysfakcjonuje większość mieszkańców - wiemy to od kilku lat (dokładnie od czasu konsultacji w SP82 przeprowadzonych blisko dekadę temu). Nie ma natomiast lobbingu politycznego tej koncepcji. Już pisałem kilka miesięcy temu: że przy ograniczonych środkach na komunikację, żadne inne rozwiązanie nie będzie w stanie zaspokoić potrzeb transportowych na dostatecznym przynajmniej poziomie. Jednak bemowscy samorządowcy skupieni wokół medialnej akcji, zamiast je wesprzeć wybijając tym samym ZTM-owi argument kosztów i braku taboru (tak, to rozwiązanie dodatkowo optymalizuje koszty) mam wrażenie wolą stymulować spektakl, podczas którego pojawią się niespójne propozycje, które z automatu ZTM odrzuci. Jeśli nie taki jest ich cel, to dogmatem w tej sprawie powinno być jedno wspólne stanowisko. W żaden jednak sposób nie mogę uznać postulatów wymienionych w artykule, czyli wskrzeszania trupa rozwiązania jedynie nieco mniej fatalnego niż obecne, uzyskanego kilka lat temu po wcześniejszym etapie dewastacji układu komunikacyjnego. No, gdyby Ci Państwo postulowali przywrócenie układu według stanu z powiedzmy 1992, albo przynajmniej 2011 roku - to zgoda. Ale walka o 109 jadące nad metrem lub 190 na Wileński i Zacisze czyli tam gdzie dziś szybciej i częściej dociera metro? Bzdura. Brakuje 506, 507, E2, a niebawem także 105 (po uruchomieniu zbędnego absorbentu środków unijnych czyli tramwaju na Kasprzaka), a nie 109 i 190.
Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBemowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA