REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

# norbitek

05.05.2014 09:32

"Ulica Światowida będzie dwujezdniowa od Modlińskiej wzdłuż całej galerii, zwęzi się za skrzyżowaniem z nowym tramwajem"
A czy przypadkiem wraz z budową linii tramwajowej już w pierwszym etapie Światowida nie będzie rozbudowywana do dwóch jezdni, od właśnie tego skrzyżowania aż za Mehoffera?
O jakim tu zwężeniu jest mowa?

# kris

05.05.2014 10:48

Jak zwykle eko-terroryści chcą kasy i blokują inwestycje w stolicy. Zgadzam się w 100% z p. Tumaszem, będzie mega koras na Modlińskiej w stronę Legionowa przed skrzyżowaniem z Światowida.

# cholernizieloni

05.05.2014 11:10

powinni się wziąć za tych s... z Zielonego Mazowasza. Banda wyłudzająca kasę pod przykrywką ochrony przyrody. Ile to już projektów mogłoby być oddanych wiele lat wcześniej gdyby nie oni.

REKLAMA

# gosć 2

05.05.2014 12:04

Najłatwiej nieudolność ratusza zwalić na ekologów. potem takie trolle jak przedmówca mają pożywkę.

# północ

05.05.2014 13:03

Nic sie nie dzieje na działce galerii północnej za mostem północnym koło tramwaju północnego

# Heniek12

05.05.2014 16:36

niech GTC zbuduje wiadukt i tak wyjdą na swoje

REKLAMA

# xyzz

05.05.2014 21:09

"obecnie już tworzą się duże zatory przed skrzyżowaniem z ul. Ekspresową"
- powinniśmy skrócić światło zielone dla wyjeżdżających z ul. Ekspresowej i Płużnickiej, jest tam bardzo mały ruch a światlo zielone sie "pali" nieskończoność. Tego nikt nie widzi ?? mała korekta i problem z głowy ;-) Po zatym kto wymyslił zielony lewosktęt na tym akurat skrzyzowaniu, a nie pomyslał o tym samym na bardziej ruchliwym sprzyżowaniu Modlińska/Kowalczyka. Można wymieniac w nieskończoność pomysłowości w naszym kraju.

# Joasia

05.05.2014 23:29

Może niech im pożyczą kasę, która jest przeznaczona na sześciopasmówkę ;-)
Ręce opadają... kto za to odpowiada?

 tarantula01

05.05.2014 23:55

Dla wyjeżdżających z Płużnickiej i Ekspresowej zielone światło świeci się tak długo, bo jest to uwarunkowane długością świecenia się zielonego światła dla pieszych przechodzących przez ul. Modlińską. Modlińska jest szeroko i piesi potrzebują długiego czasu na jej przejście. Obecne przepisy nie pozwalają na to, aby akurat w tym miejscu podzielić przejście dla pieszych na 2 etapy: najpierw przechodzimy przez jedną jezdnię, a potem drugą. Dodatkowo na tym skrzyżowaniu są lewoskręty, bo częściej niż przy Kowalczyka przy skręcie w lewo zderzały się tam samochody.
Jeśli te same lewoskręty wprowadzone by były na skrzyżowaniu z Kowalczyka, to gwarantuję, że będziemy mieć korek na Modlińskiej z tego powodu w tamtym miejscu, bo znacznie ulegnie skróceniu zielone do jazdy na wprost w ciągu Modlińskiej - to wynika z przepisów w oparciu o które trzeba przeprowadzić obecnie taką modernizację (weszły w życie w 2003 r.).
Przy okazji na http://radny.com.pl/dok2kadencja/pisma2zdm-mod/zdm-mod_swia140325przebudowa.pdf jeszcze nie mam odpowiedzi i się przypomnę Pani Prezydent.
Pozdrawiam
Wojciech Tumasz

REKLAMA

 tarantula01

05.05.2014 23:55

Dla wyjeżdżających z Płużnickiej i Ekspresowej zielone światło świeci się tak długo, bo jest to uwarunkowane długością świecenia się zielonego światła dla pieszych przechodzących przez ul. Modlińską. Modlińska jest szeroko i piesi potrzebują długiego czasu na jej przejście. Obecne przepisy nie pozwalają na to, aby akurat w tym miejscu podzielić przejście dla pieszych na 2 etapy: najpierw przechodzimy przez jedną jezdnię, a potem drugą. Dodatkowo na tym skrzyżowaniu są lewoskręty, bo częściej niż przy Kowalczyka przy skręcie w lewo zderzały się tam samochody.
Jeśli te same lewoskręty wprowadzone by były na skrzyżowaniu z Kowalczyka, to gwarantuję, że będziemy mieć korek na Modlińskiej z tego powodu w tamtym miejscu, bo znacznie ulegnie skróceniu zielone do jazdy na wprost w ciągu Modlińskiej - to wynika z przepisów w oparciu o które trzeba przeprowadzić obecnie taką modernizację (weszły w życie w 2003 r.).
Przy okazji na http://radny.com.pl/dok2kadencja/pisma2zdm-mod/zdm-mod_swia140325przebudowa.pdf jeszcze nie mam odpowiedzi i się przypomnę Pani Prezydent.
Pozdrawiam
Wojciech Tumasz

# z Mokotowa

06.05.2014 08:04

to Wy na Białołęce kina nie macie a jakieś publiczne toalety - pewnie też nie - to gdzie do tego kina jeździcie - pewnie do Legionowa lub Jabłonnej a za potrzebą to pewnie w krzaki-.Ale macie za to Oczvszszalnie ścieków i spalarnię gowien z całej Warszawy no i za niedługo nowe wysypisko śmieci dla połowy Warszawy - to moje gratulacje

# Renata

06.05.2014 09:15

A gdzie na Mokotowie masz toalety publiczne? Całe życie mieszkałam w Centrum i wiem, że toalety publiczne są najwyżej na Starym Mieście i na Trakcie Królewskim. W innych dzielnicach to co najwyżej jakiś toi toi się trafi. Poza tym Tarchomin jest bardzo dobrze skomunikowany z pozostałą częścią miasta, nie mieszkamy na jakiejś wiosce. Jeździmy do kina np. do Arkadii. Samochodem w weekend do Centrum samochodem jedziesz najwyżej kwadrans. Komunikacją publiczną 30 do 40 min. Dopóki człowiek tu nie przyjedzie myśli, że to jakieś za...pie. Zapraszam na Tarchomin, będziesz pozytywnie zaskoczony. Mam przyjaciół na Mokotowie, którzy bywają u nas często i nawet rozglądają się tu za większym mieszkaniem :) Oczyszczalnia jest ukryta głęboko w lesie, mało kto z Białołęki w ogóle ją widział. Zapraszam na zwiedzanie okolicy zanim się zaczniesz wypowiadać :)

REKLAMA

# z Mokotowa

06.05.2014 10:18

Renato - co skłoniło Ciebie jako rodowitą warszawiankę, że przeniosłaś się z Centrum na Tarchomin

# Renata

06.05.2014 11:55

Musieliśmy szybko wynająć mieszkanie i w tak krótkim czasie udało się je znaleźć akurat na Tarchominie. Bardzo przeżywałam tą wyprowadzkę, bo całe życie na słowo "Tarchomin" dostawałam ataku śmiechu :) okazało się, że jest to normalne, fajne miejsce do życia. Kupiliśmy niedrogie jak na warunki warszawskie mieszkanie z dużym balkonem i patio tonącym w zieleni. Odkąd oddali do użytku Most Północny mam do metra "rzut beretem", nawet do przychodni łatwiej się dostać niż do mojej starej w Centrum. Moi znajomi poznali kawałek miasta, o którym nie mieli pojęcia i nawet zostają na całe weekendy, bo tu fajnie, zielono i blisko do lasu :P Co kto lubi, mi takie klimaty odpowiadają. A jak chcę poczuć "miejskość" to mam autobus pod blokiem, wsiadam i jadę gdzie chcę, w końcu to -tak, tak, naprawdę - wciąż Warszawa :)

# cobytunapisać

06.05.2014 12:47

Brawo Renata.
Od siebie dodam tylko tyle, że od czasu wybudowania mostu Północnego czuję się jakbym mieszkał w zupełnie nowym mieście, a niedługo będzie jeszcze bliżej do autostrady. Rozpatruję możliwość zmiany mieszkania na większe. W grę wchodzi wyłącznie Tarchomin.

REKLAMA

# olka

06.05.2014 15:33

mnie też się tutaj bardzo dobrze mieszka (pozdrawiam sąsiadkę!) :) i jednak z roku na rok nam się dzielnica rozwija, chociaż centrum handlowego faktycznie trochę brakowało... także dobrze że powstanie, zawsze to jednak lepiej mieć pod ręką większą galerię

# Renata

06.05.2014 15:45

Jak już będzie galeria to będą do nas i "z Mokotowa" ;) przyjeżdżać. Również pozdrawiam sąsiadów! :)

 tarantula01

06.05.2014 22:49

Ale oczywiście tramwajem (17).
Pozdrawiam
Wojciech Tumasz

REKLAMA

 tarantula01

06.05.2014 22:49

Ale oczywiście tramwajem (17).
Pozdrawiam
Wojciech Tumasz

# ZBnianka

06.05.2014 23:03

Niestety, zMokotowa ma rację. Tarchomin może się rozwija, ale Zielona.... ?
Co nam dała Unia i miasto? Rozbudowną Czajkę i spalarnię, a cała Zielona na szambach stoi! Dostaliśmy kupców, a o poszerzonej Płochocińskiej i Marywilskiej HGW zapomniała, choć obiecywała. My pamiętamy! Nie powstała tu żadna nowa ulica. O pudrowaniu nie wspominam.
Tarchomin rzeczywiście się rozwija. O ZB władze dzielnicy i miasta wolą nie pamiętać.

# allek83

07.05.2014 18:37

Czy ten "wysłużony polityk "-nie czas na emeryture

REKLAMA

# Kundrie

08.05.2014 17:30

#cholernizieloni napisał(a) 05.05.2014 11:10
Ile to już projektów mogłoby być oddanych wiele lat wcześniej gdyby nie oni.
No to czekam - ile i jakich projektów, może szanowny Pan/Pani wyliczyć?

# smoczynski

12.05.2014 13:29

Do "norbitek"
Oczywiście ma Pan rację. Takiej właśnie informacji udzieliłem. Niestety, jak się okazuje, powinienem przed publikacją autoryzować tekst. Wyjasniam wiec: dwie jezdnie ciągnąć się będą od Myśliborskiej w kierunku Modlinskiej. Zgodnie z projektem będą one budowane przez ZTM do skrętu linii tramwajowej w stronę mostu MS-C. Od tego miejsca przebudowa miałaby być realizowana przez GTC /inwestor galerii/ wzdłuż projektowanej inwestycji, czyli na odcinku ok. 100m.
Pozostaje jeszcze odcinek od tego miejsca do Modlinskiej, Szukamy sposobu na pozyskanie środków lub inwestora na wykonanie tego zakresu. Niestety, zadanie jest bardzo kosztowne.

# swojak

12.05.2014 22:37

I dlatego właśnie a może nawet przede wszystkim o rondzie zapomnieć trzeba po wszystkie czasy.

REKLAMA

# gość

13.05.2014 08:19

Problemem jest właśnie odcinek Modlińskiej od TMP do Światowida. Ten odcinek powinien być szybko przebudowany w taki sposób, aby Modlińska miała 4 pasy ruchu w kierunku mostu i 4 w kierunku Jabłonny, a 6 na skrzyżowaniu z dwoma do skrętu w lewo. Ta szykana przy z jeździe z wiaduktu to już popis totalnej bezmyślności. Sama Światowida już dawno powinna być szersza na odcinku od Modlińskiej do Milenijnej, bo właśnie tam jest wąskie gardło. Ktoś jednak wpadł na pomysł żeby tam zrobić postój taxi. Do tego jest kłopot, bo cały parking prze urzędem zastawiony przez urzędników dojeżdżających do pracy samochodami. Mieszkańcy parkują na chodnikach lub błąkają się co nie ułatwia ruchu.

 tarantula01

13.05.2014 23:22

Jeśli Piotrze piszesz prawdę, że będzie modernizowany tylko 100 m odcinek ul. Światowida, a nie: http://forum.gazeta.pl/forum/w,356,149816319,150830922,Re_Straszenie_poszerzona_ul_Swiatowida.html (linia WN - Modlińska), jak było uzgadnianie u Inżyniera Ruchu, to będzie to porażka miasta.
Pozdrawiam
Wojciech Tumasz

 tarantula01

13.05.2014 23:22

Jeśli Piotrze piszesz prawdę, że będzie modernizowany tylko 100 m odcinek ul. Światowida, a nie: http://forum.gazeta.pl/forum/w,356,149816319,150830922,Re_Straszenie_poszerzona_ul_Swiatowida.html (linia WN - Modlińska), jak było uzgadnianie u Inżyniera Ruchu, to będzie to porażka miasta.
Pozdrawiam
Wojciech Tumasz

# swojak

14.05.2014 07:53

Tylko to będzie porażką miasta ? Miasto ma już niejedną porażkę i nie wyciąganme sa wnioski a jedynie porażki przemianowywane są jako Sukcesy czyli kultywowana jest propaganda sukcesu jak za czasów towarzysza Gierka.
Porażką są "ogryzki" linii tramwajowej nazwanej "2" i II centralny odcinek metra, do którego "na siłę" będą wtłaczać ludzi.
Porażką są wszelkie inwestycje ciągnące się latami i niedokończone budowy (np. Trasa Świetokrzyska).
Włodzarze pomimo porażek potrafią z wyuczonymi uśmieszkami paradować w świetle kamer telewizyjnych i wmawiać ludziom rózne głupty mające na celu usprawiedliwianie "trudności obiektywnych" przeinaczone jako Sukces.
Modernizacja 100 metrowego odcinka Światowida równiez będzie Sukcesem (bo mogłoby wcale nie być modernizacji, prawda panie Tumasz ?)

# pr2

27.06.2014 12:40

Zacznę od końca: skrzyżowanie przy Ekspresowej korkuje się wg mnie z powodu źle ustawionych świateł - zaraz na nim nagle korek znika (mówię o jeździe na wprost/górą) i pojawia się dopiero przy ratuszu.
Co do braku kasy na przebudowę - trzeba było przycisnąć bardziej inwestora galerii przy negocjacjach żeby zrobił to rondo przy ratuszu. W wielu miejscach inwestorzy robili dla miasta duże przebudowy i jakoś im się opłaciło.
A może dzielnica poszła na ustępstwa dla GTC w zamian za coś czym nie che się chwalić?

# prud

27.06.2014 12:41

Zacznę od końca: skrzyżowanie przy Ekspresowej korkuje się wg mnie z powodu źle ustawionych świateł - zaraz na nim nagle korek znika (mówię o jeździe na wprost/górą) i pojawia się dopiero przy ratuszu.
Co do braku kasy na przebudowę - trzeba było przycisnąć bardziej inwestora galerii przy negocjacjach żeby zrobił to rondo przy ratuszu. W wielu miejscach inwestorzy robili dla miasta duże przebudowy i jakoś im się opłaciło.
A może dzielnica poszła na ustępstwa dla GTC w zamian za coś czym nie che się chwalić?

 tarantula01

28.06.2014 10:36

Sygnalizację na skrzyżowaniu z Ekspresową może i dałoby http://radny.com.pl/dok2kadencja/pisma2zdm-mod/zdm-mod_sygn-ekspr140515.pdf, ale modernizację sygnalizacji (dodanie lewoskrętów) wykonano http://radny.com.pl/dok2kadencja/pisma2zdm-mod/zdm-mod_sygn-ekspr140527_zdm.jpg.
Pozdrawiam
Wojciech Tumasz

 tarantula01

28.06.2014 10:36

Sygnalizację na skrzyżowaniu z Ekspresową może i dałoby http://radny.com.pl/dok2kadencja/pisma2zdm-mod/zdm-mod_sygn-ekspr140515.pdf, ale modernizację sygnalizacji (dodanie lewoskrętów) wykonano http://radny.com.pl/dok2kadencja/pisma2zdm-mod/zdm-mod_sygn-ekspr140527_zdm.jpg.
Pozdrawiam
Wojciech Tumasz

# lutek

06.03.2015 09:08

głosujcie na PO to dalej bedziecie mieli piętrzące sie problemy brak kasy-bo nie wykorzystuje sie funduszy unijnych,ile funduszy z unii wykorzystała dzielnica białołeka,ostatnio przeczytałem przemiana Woli z dzielnicy przemysłu w centrum biznesowe a u nas przemiana białółęki z rolniczej w blokowiska bez dróg i infrastruktury moze lepiej zeby tez powstały biurowce w miejsce pustych fabryk coby dalo podatki i potrzebne pieniądze na choćby te brakujące odcinki dróg
Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno
Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA