REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

# z ZB

18.11.2015 16:46

Obietnice, obietnice i jeszcze raz obietnice. Zaczął stołek parzyć to się snuje piękne wizje. Ile zostanie zrealizowanych? Nikt tego nie wie
Poza tym że większość tych inwestycji powinna być JUŻ TERAZ zrealizowana a nie za kolejne 2 albo 3 lata!! Kto za to odpowie? Kto spojrzy w oczy ludziom którzy nie mogą normalnie dojechać do domu a dzieci do szkoły czy przedszkola dowożą do innej dzielnicy?!

# lutek

18.11.2015 16:57

a co z kołacińska

# PKM

18.11.2015 17:03

a co z tramwajem na Nowodwory - widać , ze Tarchomin i Nowodwory na nastepna 5 - latke inwestycyjnie został pominięty

REKLAMA

# Zielony

18.11.2015 17:13

Wow robi wrażenie tym bardziej ze to tylko nowe inwestycje, których nie było obecnie w budżecie. Widać że Jaworski ma możliwości.

# Ajran

18.11.2015 17:36

gdzie tramwaj na modlińskiej ?!

# Mst

18.11.2015 17:37

No właśnie co z Kołacińskiej i Szynowe?

REKLAMA

# Basia321

18.11.2015 18:49

Wow, jest i modernizacja Ruskowego. I co teraz? Tunel? Podgrzewane chodniki?

# kir

18.11.2015 19:19

Pan Jaworski nie chciał być gorszy i tez ma expose! Czyli puste obietnice dla ciemnego ludu

# gość

18.11.2015 19:24

Nikt wam tyle nie da co ja wam obiecam.

REKLAMA

# major

18.11.2015 20:29

#Zielony napisał(a) 18.11.2015 17:13
Widać że Jaworski ma możliwości.

Możliwości, wyłącznie składania obietnic w artykułach za które sam zapłaci (co sam przyznał): "wydatkowanie w 2014 r. kilkudziesięciu tysięcy złotych na informacje dla mieszkańców w mediach lokalnych" czy naprawdę nie ma lepszego celu inwestycyjnego niż jakieś artykuły, które i tak pewnie by powstały?! Chyba od tego są media, szczególnie lokalne, żeby pisać o inwestycjach w dzielnicy. Dlaczego mamy im jeszcze za to płacić, z pieniędzy które mogłyby posłużyć czemuś konkretnemu dla ludzi???
Za kilkadziesiąty tysięcy (pewnie zaniżone, wcześniej była mowa o 180 i są na to kwity w interpelacjach) można naprawdę zrobić sporo rzeczy. W budżecie partycypacyjnym są projekty za kilka tysięcy, które i tak coś wnoszą. Choćby postawienie kilku koszy na śmieci czy tego typu sprawy. Na które nigdy nie ma pieniędzy jak zgłaszająje mieszkańcy. Zatem dlaczego są pieniądze na promowanie burmistrza w mediach???

# Lewandów

18.11.2015 20:44

No proszę jakie PLANY. To może zaznaczę: Budowa ul. Siecznej 2016-2018 - brak wzmianki w budżecie, brak wniosku zarządu dzielnicy do władz Warszawy (jeśli taki jest, poproszę o dowód), brak w planach w WPF, a to co nam miasto obiecało znamy z wcześniejszego artykułu na łamach tubialoleka.pl i Siecznej tam nie widzę.
więc moze ktoś mnie miło zaskoczy, ze jednak nie mam racji i te PLANY to pewniak.

# ares100

18.11.2015 20:49

Co ze Zdziarską i Kroczewską, nachodziłam się z Panem Smoczyńskim a teraz Słonecznego Poranka będzie korzystać? By Pan chociaż latarnie założył.Będę Was nawiedzać w koszmarach sennych do końca waszych dni

REKLAMA

# Dlaczego????

18.11.2015 20:57

no Ok, trochę tego tu jest, ale ja się pytam Dlaczego nie ma tu ulicy PRZYDROŻNEJ HĘ???????
Długo jeszcze będziemy po bagnach jeździć i psuć zawieszenie, nie mówię tu już nawet o chodzeniu, bo to możliwe nie jest.
No to jak będzie??????

# inwestor

18.11.2015 22:48

Bez kozery powiem PIĆSET!
a teraz panie Jaworski, zacytuję pana szefową: SKĄD WEŹMIECIE NA TO PIENIĄDZE?

# Joasia P.

19.11.2015 00:21

Jest moja ulica!! Te starania moje i moich sasiadow przyniosly skutek. Trzymam mocno za słowo i dziekuje Panie Burmistrzu.

REKLAMA

# Lew II

19.11.2015 08:07

To sa PLANY, nie pewniak.
#Joasia P. napisał(a) 19.11.2015 00:21
Jest moja ulica!! Te starania moje i moich sasiadow przyniosly skutek. Trzymam mocno za słowo i dziekuje Panie Burmistrzu.

# Paweł Niebrzegowski

19.11.2015 09:30

Witam, a gdzie uregulowanie spraw wlasnosci ul.Cie

# zwykłyGość

19.11.2015 10:12

Skrzyżowanie Odkryta/Ordonówny bardzo niebezpieczne! Albo zrobić rondo albo progi ustawić. Do tego na Odkrytej jest słabe oświetlenie w nocy!!!!

REKLAMA

# czako

19.11.2015 10:42

#inwestor napisał(a) 18.11.2015 22:48
a teraz panie Jaworski, zacytuję pana szefową: SKĄD WEŹMIECIE NA TO PIENIĄDZE?

No właśnie?

# drugastrona

19.11.2015 12:01

#Lewandów napisał(a) 18.11.2015 20:44
No proszę jakie PLANY. To może zaznaczę: Budowa ul. Siecznej 2016-2018 - brak wzmianki w budżecie, brak wniosku zarządu dzielnicy do władz Warszawy (jeśli taki jest, poproszę o dowód), brak w planach w WPF, a to co nam miasto obiecało znamy z wcześniejszego artykułu na łamach tubialoleka.pl i Siecznej tam nie widzę.
więc moze ktoś mnie miło zaskoczy, ze jednak nie mam racji i te PLANY to pewniak.

Czy przeczytałeś w ogóle ten artykuł? Jest napisane "Mam nadzieję, że wszystkie te inwestycje jeszcze w tym roku znajdą się w budżecie". Najpierw czytamy, potem krytykujemy.

# drugastrona

19.11.2015 12:02

#PKM napisał(a) 18.11.2015 17:03
a co z tramwajem na Nowodwory - widać , ze Tarchomin i Nowodwory na nastepna 5 - latke inwestycyjnie został pominięty

Czytamy ze zrozumieniem - to jest opis inwestycji dzielnicowych. Linia tramwajowa NIE JEST inwestycją dzielnicową.

# drugastrona

19.11.2015 12:02

#Ajran napisał(a) 18.11.2015 17:36
gdzie tramwaj na modlińskiej ?!

Tramwaj na Modlińskiej NIE JEST inwestycją dzielnicową.

# drugastrona

19.11.2015 12:03

#inwestor napisał(a) 18.11.2015 22:48
Bez kozery powiem PIĆSET!
a teraz panie Jaworski, zacytuję pana szefową: SKĄD WEŹMIECIE NA TO PIENIĄDZE?

"Białołęka otrzymała dodatkowo aż 145 mln zł, ten znaczący zastrzyk finansowy, przy dobrym zarządzaniu, daje dzielnicy szansę na skok infrastrukturalny." Najpierw czytamy ze zrozumieniem, potem krytykujemy.

# PKM

19.11.2015 12:21

Szydlowa obiecala 1 BILION zl na inwestycje w Polsce/ expose /,- to z pewnoscia kilkadziesiąt miliardow złotych dostanie Warszawa i na ZB pojedziemy metrem, tramwajem przez Modlinska a może i na Nowodwory dojedzie metro

# Lew II

19.11.2015 12:33

"Dlatego w listopadzie bieżącego roku, w ramach przyznanych już Białołęce przez władze Warszawy dodatkowych funduszy na lata 2016 -2022, zarząd dzielnicy zwrócił się o utworzenie nowych tytułów inwestycyjnych, czyli 35 (!) nowych inwestycji drogowych oraz budowy kolejnych dwóch szkół podstawowych i dwóch gimnazjów (już dziś na różnym etapie projektowania i budowy mamy 19 placówek oświatowych, a z czterema dodatkowymi łącznie będzie ich 23!). "
jak dobrze rozumiem, zwrócił się o utworzenie nowych tytułów inwestycyjnych czyli 35 nowych inwestycji drogowych - więc zwrócił się czy się nie zwrócił? jak się zwrócił to z czym, z jakimi inwestycjami??? bo lista wymienionych inwestycji pod artykułem jest zatytułowana plan.

# Lew II

19.11.2015 12:35

na BIPie nie widzę wniosku o utworzenie nowych tytułów inwestycyjnych

# inwestor

19.11.2015 12:49

#drugastrona napisał(a) 19.11.2015 12:03
"Białołęka otrzymała dodatkowo aż 145 mln zł, ten znaczący zastrzyk finansowy, przy dobrym zarządzaniu, daje dzielnicy szansę na skok infrastrukturalny." Najpierw czytamy ze zrozumieniem, potem krytykujemy.
ja widzę, że dziennikarz napisał, że otrzymała i rozumiem to, co napisał. Nie pokazał jednak na to dowodów. Skoro występujesz w obronie dziennikarza, to pewnie masz pod ręką jakiś WPF, jakiś zatwierdzony budżet chociaż na 2016, w którym część inwestycji zaczynjąca się w 2016 będzie zawarta?
PIS też mówiło, że da. Czym to się różni od mowy PISu?
Zresztą. Papier przyjmie wszystko, szczególnie, jak się zaplanuje na 2018. Jak dobrze wiemy z przeszłości, inwestycje można - z braku środków - przesuwać na kolejne lata albo w ogóle kasować. można? Można! W czym problem?
Głębocka miała być już dawno gotowa, a jeszcze się remont nie zaczął. Kartograficzna też się przesuwa w latach, a chodzi o kilkaset tys. zł.

# drugastrona

19.11.2015 14:30

#inwestor napisał(a) 19.11.2015 12:49
ja widzę, że dziennikarz napisał, że otrzymała i rozumiem to, co napisał. Nie pokazał jednak na to dowodów. Skoro występujesz w obronie dziennikarza, to pewnie masz pod ręką jakiś WPF, jakiś zatwierdzony budżet chociaż na 2016, w którym część inwestycji zaczynjąca się w 2016 będzie zawarta?
PIS też mówiło, że da. Czym to się różni od mowy PISu?
Zresztą. Papier przyjmie wszystko, szczególnie, jak się zaplanuje na 2018. Jak dobrze wiemy z przeszłości, inwestycje można - z braku środków - przesuwać na kolejne lata albo w ogóle kasować. można? Można! W czym problem?
Głębocka miała być już dawno gotowa, a jeszcze się remont nie zaczął. Kartograficzna też się przesuwa w latach, a chodzi o kilkaset tys. zł.

Jeszcze raz: "Mam nadzieję, że wszystkie te inwestycje jeszcze w tym roku znajdą się w budżecie". Jak można oczekiwać okazania zatwierdzonego budżetu, skoro jest wyraźnie napisane jak wyżej? Nie bronię żadnego dziennikarza, jedynie zwracam uwagę na to, że należy dokładnie przeczytać to, co zostało napisane, zanim zacznie się krytykować.

# Kinga

19.11.2015 14:39

#inwestor napisał(a) 19.11.2015 12:49
ja widzę, że dziennikarz napisał, że otrzymała i rozumiem to, co napisał. Nie pokazał jednak na to dowodów. Skoro występujesz w obronie dziennikarza, to pewnie masz pod ręką jakiś WPF, jakiś zatwierdzony budżet chociaż na 2016, w którym część inwestycji zaczynjąca się w 2016 będzie zawarta?

Autorem artykułu jest burmistrz, więc należy mieć nadzieję, że ma info z pierwszej ręki.

# Taltos2

19.11.2015 14:40

do inwestor - sprawdzam:
A kiedyż to Głębocka miała być gotowa? Bo do niedawna w ogóle nie miała być modernizowana, tylko MPWiK miało odtworzyć stan zastany po zakończeniu budowy kanalizacji - ich prace miały trwać do stycznia 2016 roku.
Według podpisanych umów w tej chwili trwają prace projektowo-decyzyjne, termin ich zakończenia do luty/marzec 2016. Mamy listopad 2015, to jakie to "miała być już dawno gotowa"?

# tramwaj 2

19.11.2015 14:41

Cześć. Dojadę do was na Nowodwory na jesieni 2016 roku. Do zobaczenia.

# inwestor

19.11.2015 15:05

#Taltos2 napisał(a) 19.11.2015 14:40
do inwestor - sprawdzam:
A kiedyż to Głębocka miała być gotowa? Bo do niedawna w ogóle nie miała być modernizowana, tylko MPWiK miało odtworzyć stan zastany po zakończeniu budowy kanalizacji - ich prace miały trwać do stycznia 2016 roku.
Według podpisanych umów w tej chwili trwają prace projektowo-decyzyjne, termin ich zakończenia do luty/marzec 2016. Mamy listopad 2015, to jakie to "miała być już dawno gotowa"?
pierwsze informacje o rychłym rozpoczęciu budowy kolektora pod Głębocką pojawiły się na początku 2013 roku, choć nieoficjalnie mówiło się o tym już w 2012 r. Ja wiem, że to MPWiK, ja wiem, że zakres kompetencji, ja wiem, że nie było wówczas mowy o remoncie, ale rok temu, czy półtora też nie. Dopiero awantura mieszkańców coś zmieniła.
Ale skoro można było rzutem na taśmę przyprzeć miasto do muru, to może i można było w 2011/2012. Ale kto by tam martwił się jakąś Głębocką?
Czyli reasumując. Gdyby urzędnicy i radni poczuli się i zrobili wszystko zgodnie z planem i oczekiwaniami, Głębocka byłaby już gotowa.
W 2013 miała być budowa kanalizacji, która mogłaby być - przy odrobinie dobrej woli i zapobiegliwości urzędniczej - połączona z przebudową ulicy. 2 lata powinno na wszystko wystarczyć. Mówimy bowiem o budowie 1,5 km niewielkiej, choć ekstremalnie ważnej dla mieszkańców, drogi. Jak wiemy, jest poślizg, i to mimo ekspresowej ostatnio roboty MPWiK a Głębocka będzie oddana gdzieś w 2017.
-----------------------------
Autor: Olga Łęcka
2012-03-07, Aktualizacja: 2012-03-07 08:54 źródło: Naszemiasto.pl
W przyszłym roku mieszkańców Białołęki czekają spore utrudnienia. MPWiK z powodu budowy kolektora ściekowego prawdopodobnie zamknie ulice Głębocką na pół roku.

# inwestor

19.11.2015 15:07

przepraszam!
"pierwsze informacje o rychłym rozpoczęciu budowy kolektora pod Głębocką pojawiły się na początku 2012 roku, choć nieoficjalnie mówiło się o tym już w 2011 r."...

# golek

19.11.2015 16:01

#major napisał(a) 18.11.2015 20:29

Możliwości, wyłącznie składania obietnic w artykułach za które sam zapłaci (co sam przyznał): "wydatkowanie w 2014 r. kilkudziesięciu tysięcy złotych na informacje dla mieszkańców w mediach lokalnych" czy naprawdę nie ma lepszego celu inwestycyjnego niż jakieś artykuły, które i tak pewnie by powstały?! Chyba od tego są media, szczególnie lokalne, żeby pisać o inwestycjach w dzielnicy. Dlaczego mamy im jeszcze za to płacić, z pieniędzy które mogłyby posłużyć czemuś konkretnemu dla ludzi???
Za kilkadziesiąty tysięcy (pewnie zaniżone, wcześniej była mowa o 180 i są na to kwity w interpelacjach) można naprawdę zrobić sporo rzeczy. W budżecie partycypacyjnym są projekty za kilka tysięcy, które i tak coś wnoszą. Choćby postawienie kilku koszy na śmieci czy tego typu sprawy. Na które nigdy nie ma pieniędzy jak zgłaszająje mieszkańcy. Zatem dlaczego są pieniądze na promowanie burmistrza w mediach???

Mogę zrobić całą listę rzeczy do zrobienia za tę kwotę.

# Lewandów

19.11.2015 18:15

Panie Jaworski a może TOG by tak wpisać w ten plan?
http://www.transport.um.warszawa.pl/ trasa-olszynki-grochowskiej- uproszczone-studium-2008

# drugastrona

19.11.2015 19:04

#Lewandów napisał(a) 19.11.2015 18:15
Panie Jaworski a może TOG by tak wpisać w ten plan?
http://www.transport.um.warszawa.pl/ trasa-olszynki-grochowskiej- uproszczone-studium-2008

Nie można, bo to nie będzie inwestycja dzielnicowa. Jest to naprawdę smutne, że mnóstwo ludzi wciąż nie ogarnia rzeczywistości i tego, że są różne szczeble władzy odpowiedzialne za różne inwestycje. Dzielnica ma swoje inwestycje, miasto swoje, województwo swoje, a są też inwestycje ogólnokrajowe.

# Lewandów

19.11.2015 19:31

#drugastrona co innego kompetencje co innego reprezentowanie mieszkańców.
i tak z realizacji inwestycji bądź ich braku będę rozliczać działania Burmistrza, Zarzadu Dzielnicy i Rady Dzielnicy bo to oni są od tego by zabiegać o środki na rzecz dzielnicy. Za to biorą pieniądze. I nie obchodzi mnie w czyich to jest kompetencjach, czy wojewody czy prezydent miasta. Mają zabiegać o interesy Białołęki. W kwestii TOGu studium i opracowania są od 2008 r. Co wyżej wymienieni zrobili by ta trasa powstała???

# drugastrona

19.11.2015 22:51

#Lewandów napisał(a) 19.11.2015 19:31
#drugastrona co innego kompetencje co innego reprezentowanie mieszkańców.
i tak z realizacji inwestycji bądź ich braku będę rozliczać działania Burmistrza, Zarzadu Dzielnicy i Rady Dzielnicy bo to oni są od tego by zabiegać o środki na rzecz dzielnicy. Za to biorą pieniądze. I nie obchodzi mnie w czyich to jest kompetencjach, czy wojewody czy prezydent miasta. Mają zabiegać o interesy Białołęki. W kwestii TOGu studium i opracowania są od 2008 r. Co wyżej wymienieni zrobili by ta trasa powstała???

To nie takie proste, jak Ci się wydaje. Nie chodzi wyłącznie o środki. Pierwsza sprawa - nie wiadomo na razie w ogóle, kto będzie odpowiedzialny za budowę. Czy miasto, czy województwo czy GDDKiA. Ale właściwie nie ma to wielkiego znaczenia praktycznego, bo i miasto i województwo i GDDKiA ma ważniejsze priorytety i wolą przeznaczyć środki na ważniejsze drogi. I z perspektywy miasta i z perspektywy województwa i z perspektywy kraju. Władze dzielnicy nie mają tutaj nic do gadania, bo ta trasa ma charakter ponadlokalny.

# Ztejstrony

19.11.2015 23:36

Drugostronna, a ty z ratusza i mieszkasz po llewej? Bo ciągle ci nic nie pasuje w Białołęce, a już najbardziej torpedujesz wszystkie inwestycje, w ktorych udział ma miasto i wojewodztwo. Bez lobbowania przez wladze dzielnicy nie bedzie tych inwestycji typu TOG, tramwaj itp. A miasto zawsze będzie wolało budować po lewejstronie, bo nie utożsamia się z prawą

# kloster

20.11.2015 10:06

#drugastrona napisał(a) 19.11.2015 19:04

Nie można, bo to nie będzie inwestycja dzielnicowa. Jest to naprawdę smutne, że mnóstwo ludzi wciąż nie ogarnia rzeczywistości i tego, że są różne szczeble władzy odpowiedzialne za różne inwestycje. Dzielnica ma swoje inwestycje, miasto swoje, województwo swoje, a są też inwestycje ogólnokrajowe.
rzeczywiście, jest to czasami denerwujące.
Ale proszę, powiedz mi, jakie kompetencje ma Jaworski czy Roszak, by zabiegać o metro (Rada Miasta), czy chwalić się przeprowadzoną budową kanalizacji (MPWiK), budową linii tramwajowej na Tarchomin (Rada Miasta, ZTM, Tramwaje Warszawskie), czy przebudową Głębockiej (Rada Miasta i ZDM)?

# z Lewandowa

20.11.2015 18:02

Brawo Jaworski!! Trzymaj się i nie dawaj głupolom!

# abc

20.11.2015 20:18

#z Lewandowa napisał(a) 20.11.2015 18:02
Brawo Jaworski!! Trzymaj się i nie dawaj głupolom!

Kolejny. Dużo dostajesz za takie wpisy, czy to w ramach obowiązków w ratuszu?

# Piotr i Paweł od wczoraj AGD

23.11.2015 19:14

Ciekawe czy za tydzień (tyle mniej więcej czasu posiedzi jeszcze na Modlińskiej Jaworski) okaże się, że w urzędzie brakuje "Gęsiarki", sokowirówki i ekspresu do kawy. Bo niektórzy byli członkowie PO dwuletni sprzęt wyrzucają na śmietnik. A może tą sokowirówkę wyrzucili, bo wpadła do niej "Gęsiarka"?

# Lew II

24.11.2015 09:17

odnieśmy się do jednej z pozycji:
Budowa szkoły podstawowej i gimnazjum na Zielonej Białołęce w rejonie ul. Siecznej 2019-2022 - wiecie może na której działce?
i pierwsze wzmianki o tej placówce były już 21.01.2013 r.
http://www.sld.org.pl/aktualnosci /3763-list_do_nowego_burmistrza_ dzielnicy_bialoleka.html

# Lew II

24.11.2015 14:07

Dzielnica skierowała wniosek o zmiany w WPF:
http://bip.warszawa.pl/ NR/exeres/BC69B0EC-C2DA- 4938-8569-AF0BBCF16E2A,frameless.htm
załącznik nr 4.
#Lewandów napisał(a) 18.11.2015 20:44
No proszę jakie PLANY. To może zaznaczę: Budowa ul. Siecznej 2016-2018 - brak wzmianki w budżecie, brak wniosku zarządu dzielnicy do władz Warszawy (jeśli taki jest, poproszę o dowód), brak w planach w WPF, a to co nam miasto obiecało znamy z wcześniejszego artykułu na łamach tubialoleka.pl i Siecznej tam nie widzę.
więc moze ktoś mnie miło zaskoczy, ze jednak nie mam racji i te PLANY to pewniak.
Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

City Break
City Break

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA