REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

Czy warto mieć dziecko?

# Marek

06.03.2003 11:18

Czy warto mieć dziecko?

# aza

06.03.2003 11:32

nie rozpatruj tego w takich kategoriach!!!!!! to nie jest RZECZ, RZECZ, którą się chce bo "warto"...
albo chcesz bo czujesz że chcesz być ojcem, albo nie chcesz/masz dylemat "czy warto". Rada - daruj sobie, zbyt wiele niechcianych lub porzuconych dzieci jest na świecie. Czyżby w ich przypadku rodzice doszli do wniosku, że jednak nie warto?! Szkoda, że za późno... niestety dla dziecka
Pozdr

# Mieszkaniec

06.03.2003 12:37

Gdy człowiek rozważa "czy warto", to znaczy, że jeszcze jest za wcześnie na potomstwo.
W pewnym wieku uruchamia się "potrzeba", która nie stawia takich pytań. Jeśli się nie uruchamia, to szkoda męczyć dzieci i siebie. Ojcostwo "na siłę" rzadko przynosi pozytywne rezultaty.

REKLAMA

# terri

06.03.2003 13:19

Marek jestem ojcem 2 wspaniałych dzieciaczków, i coś wiem na ten temat .
Naprawdę polecam ale z kochającą osobą.
pozdrawiam

# Kotka

06.03.2003 14:04

A co z różnicą "potrzeb"? Jeśli ona chce, a on się boi, albo odwrotnie? Biorąc pod uwagę, że "one" biologicznie rzecz ujmując nie mogą zbyt długo czekać?

# aza

06.03.2003 14:31

a czego tu się bać? jeśli jedna osoba boi się odpowiedzialności, może chce sobie jeszcze poszaleć niech szaleje.
tym bardziej, gdy jest się dorosłą odpowiedzialną osobą, która decyzję o dziecku podejmuje świadomie, wzajemnie ze swoją drugą połową.
ludzie - rozmawiajcie ze sobą! a nie poruszajcie takich tematów na forum! myślisz, że ja Tobie podpowiem, czy będziesz dobrym ojcem? czy jesteś na to przygotowany? czy powinieneś poczekać?

REKLAMA

# Kotka

06.03.2003 21:30

Ale myślę, że forum to również sposób na rozmowę i dzielenie się swoimi emocjami. W czasach, kiedy małżenstwa są weekendowe, a dla przyjaciół ma się czas raz w miesiącu, a w pracy się pracuje, a nie nawiązuje kontakty międzludzkie -- a także w czasach reality show -- to chyba lepszy sposób na samotność niż pół litra. Szczególnie to forum, bo tu wszyscy się czują jak paczka starych przyjaciół -- przy zachowaniu anonimowości. Czy chodzi o podjęcie trudnej decyzji, czy depresję, czy ból po stracie ukochanego stworzenia, czy o fetor z Czajki...

# Piotrek z Odkrytej

13.03.2003 16:30

Marek, moim zdaniem spłyciłeś coś, co jest piękne - ojcostwo. Gdybyś zapytał czy warto kupić nowy samochód, zmienić mieszkanie, wyemigrować pewnie byłoby łatwiej Ci doradzić. Jeśli potraktować bycie rodzicem w kategorii materialnej to na pewno nie warto (ja tak odebrałem ten wątek), przecież kilkanaście lub więcej lat inwestujesz w berbecia, potem młodego człowieka, a potem pewnie On/Ona Ci nie podziękuje - my chyba też za to, że jesteśmy nie dziękowaliśmy swoim rodzicom, ale nawiązuje się coś między rodzicami i dziećmi o czy ja nie podejmuję się pisać, bo to jakaś magia. I pewnie po to i dlatego mamy te nasze pociechy, możemy im pomóc (jak umiemy), przytulić i sprawić, że są szczęśliwsze - a my z nimi. A na starość mamy wnuki i pewnie poczujemy się znowu młodsi.

# Jolka

09.11.2015 08:12

Warto mieć dziecko. Dla dziecka mama i tata są całym jego światem. Masz dla kogo żyć. Będąc starszą osobą będziesz dziecko Ciebie będzie odwiedzać. Nie zostaniesz sama jak palec.

REKLAMA

# elektronator

09.11.2015 19:52

nie warto mieć dziecka bo:
1) brak perspektyw rozwoju;
2)jako matka/ojciec może umrzeć i dziecko będzie bez matki/ojca;
3) przemoc w szkole;
4)nietolerancyjne społeczeństwo;
5)choroby nowotworowe, psychiczne i inne;
6)wyścig szczurów;
7)rodząc dziecko, może się ono urodzić chore, więc zmusisz je do cierpienia;
8)dziecko może się spatologizować;
9)może być tak, że będziesz mieć depresję poporodową
10) dziecko kosztuje;
11)pierwsze 2 lata są wyjęte z życia;
12)opuścisz partnerkę i dziecko się zaburzy;
Ogólnie pronatalizm to zło. Poczytaj o eksperymencie dr Calhouna :-)

# tiki

10.11.2015 07:38

warto mieć ale powyżej 1 tj 500 zl + 500 zl +.......

# pppbbb

10.11.2015 10:23

ale to jak będzie z jednym ojcem i jedną matką.

REKLAMA

# karantonpips

12.11.2015 17:33

#Marek napisał(a) 06.03.2003 11:18
Czy warto mieć dziecko?
nie warto. jedno dziecko kosztuje tyle co dobrej klasy samochód.

# Marysia

13.11.2015 12:46

Jeżeli to jest rodzaj ankiety to podzielam zdanie poprzednika.
Dodaj wpis:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024