REKLAMA

Forum › Warszawa

REKLAMA

# abcde

06.05.2021 11:44

A teraz każda dziewczyna w szkole będzie brała, bo za darmo. Po co mieć ze sobą podpaski z domu, skoro można zabrać ze szkoły - dla siebie, dla mamy, dla siostry. I żeby mnie nikt o dyskryminację nie posądził, to dla transbrata też.

# wyprawka szkolna

06.05.2021 11:55

A więc o to chodzi!!! Przetarg na dostawę podpasek do wszystkich szkół w Warszawie, gdzie koszt paczki wyniesie 50 zł. Jakież to przewidywalne.

# tomas

06.05.2021 12:05

kolejny przekręt i wałek za pieniądze podatników... brawo...
polsza to jest jeden wielki przekręt...

REKLAMA

# podatNIKT

06.05.2021 12:08

#wyprawka szkolna napisał(a) 06.05.2021 11:55
A więc o to chodzi!!! Przetarg na dostawę podpasek do wszystkich szkół w Warszawie, gdzie koszt paczki wyniesie 50 zł. Jakież to przewidywalne.

Pierwszy będzie przetarg na różowe skrzyneczki po 1500 za sztukę.

# ona jest słuszna, ta koncepcja

06.05.2021 12:15

Połowa uczniów nie nosi chusteczek do nosa. Proponuję skrzyneczki z chusteczkami i od razu podniesienie podatków.

# PaniUla

06.05.2021 13:23

Mojej córce daje pieniądze na podpaski, kupiłam jej również biobidet gruszkę, którym się podmywa. Mnie stać na środki higieniczne, ale wiem, że są takie dziewczynki z biedniejszych rodzin co nie mają na to pieniędzy, więc rozumiem, że to właśnie ze względu na nie takie skrzyneczki pojawiły się w szkołach.

REKLAMA

# Agata 82

06.05.2021 13:25

#PaniUla napisał(a) 06.05.2021 13:23
Mojej córce daje pieniądze na podpaski, kupiłam jej również biobidet gruszkę, którym się podmywa. Mnie stać na środki higieniczne, ale wiem, że są takie dziewczynki z biedniejszych rodzin co nie mają na to pieniędzy, więc rozumiem, że to właśnie ze względu na nie takie skrzyneczki pojawiły się w szkołach.

Nie stać na 10-15 zł miesięcznie? Proszę sobie nie robić żartów. Jesli PaniUla ma rację to znaczy, że Warszawa to trzeci świat.

# Bee

06.05.2021 17:36

A i tak pewnie będą brały te, które stać, a dla tych w rzeczywistej potrzebie już nie będzie, albo będą wstydziły się wziąć. To nie jest rozwiązanie problemu, tylko pieniądze wyrzucone w błoto. Już nie mówiąc o tym, że 20% to na prawdę dużo, nie sądzę, że ta statystyka jest poprawna

# Matka Polka

06.05.2021 17:47

#Bee napisał(a) 06.05.2021 17:36
Już nie mówiąc o tym, że 20% to na prawdę dużo, nie sądzę, że ta statystyka jest poprawna

Bzdurna liczba wzięta z sufitu na poparcie tezy o jakimś niby-ubóstwie. Poza tym jeśli dziewczynki zwalniają się z lekcji podczas miesiączki, to nie dlatego, że nie stać ich na podpaski (raczej zapomniały wziąć z domu), tylko z powodu BÓLU. Pani wiceburmistrz Śródmieścia opowiada farmazony.

REKLAMA

# Krystyna-

06.05.2021 19:39

To mogłyby być automaty na monety (dla tych panien, co zapomniały podpaski z domu) albo żetony. Faktycznie biedne dziewczęta dostawałyby je w sekretariacie. Inaczej pomysł poroniony, bo darmowa dostępność podpasek spowoduje, że koszt projektu wystrzeli w kosmos a sama idea nie spełni oczekiwań.

# czlowiek bez praw

06.05.2021 19:51

O gumkach dla chlopakow nikt nie pomyslal.

# DWS

07.05.2021 07:54

#podatNIKT napisał(a) 06.05.2021 12:08
Pierwszy będzie przetarg na różowe skrzyneczki po 1500 za sztukę.

1500 PLN? Jesteś optymistą. Ja bym dołożył jeszcze jedno zero z prawej strony. Państwowe pieniądze, znaczy: niczyje. Kto by tam liczył...

REKLAMA

# Kobieta

07.05.2021 08:13

Na zapobieganie "ubostwu menstruacyjnemu" rodzice kazdej z tych "osob menstruujących" w szkołach, dostają 500+.
Chyba nie jest problemem przeznaczyć z tego 5 zł na podpaski...

# maryna_ze_mlyna

07.05.2021 15:11

Są dzieciaki, którym rodzice nie dają kasy, które nie umieją poprosić o pomoc, które są z patologii i ze swoimi problemami zostają same, nawet z takimi, jak miesiączka i kasa na podpaski. Wszyscy, którzy twierdzą, że 5 zł to nie wydatek, polecam wyjść ze swojej bańki - nawet nie zdajecie sobie sprawy, ile dzieciaków klepie biedę, albo ma takich starych, którzy niczego im nie dają. Poczytajcie trochę i nie mierzcie wszystkich swoją miarą.

# maryna_ze_mlyna

07.05.2021 15:14

Wyobraź sobie, że są rodzice, którzy nie dbają o potrzeby swoich dzieci i wydatek na podpaski traktują jako fanaberię. Wolą np. 15 zł przechlać, niż dać dziecku.

REKLAMA

# Komaroviruss

07.05.2021 19:56

#czlowiek bez praw napisał(a) 06.05.2021 19:51
O gumkach dla chlopakow nikt nie pomyslal.
I chłopcy wówczas muszą radzić sobie sami. To się nazywa ubóstwo masturbacyjne...

# lyy

09.05.2021 18:39

Inicjatywa dobra ale z transchłopcy ;p dajcie spokój troche powagi to mały % populacji a wy robicie aferę na cały świat, biologia jest biologią i nie ma co robić szumu. Może trzecia toaleta niech powstanie dla trans no super proponuje z różowymi drzwiami żeby subtelności było jak najmniej.

# Magda z Chomiczówki

10.05.2021 10:59

Mydło, papier toaletowy i papier do xero finansują Rady Rodziców. Wkrótce do listy dostaną podpaski. Brawo!

REKLAMA

# Monter

29.06.2021 07:43

#Kobieta napisał(a) 07.05.2021 08:13
Na zapobieganie "ubostwu menstruacyjnemu" rodzice kazdej z tych "osob menstruujących" w szkołach, dostają 500+.
Chyba nie jest problemem przeznaczyć z tego 5 zł na podpaski...
W normalnym domu... W przeciwnym razie 5zł=1 winko. Pobieranie w sekretariacie to skrępowanie, może jeszcze kwitowanie pobrania z danymi osobowymi.
Dodaj komentarz:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje w Pulsie Warszawy

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break