REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

Co dalej po Opolskim?

# Rodzic

12.12.2007 17:55

Moje dziecko skończyło tę szkołę i wiem co przeżyło
Czytam tekst Burmistrza od oświaty i własnym oczom nie wierzę.Liceum Herberta jet wychwalane tak jakby to była najlepsza szkola po tej stronie Wisły.A tymczasem szkoły nie ma w tegorocznym rankingu Perspektyw(ranking uwzględnia 100 szkół)Podobno w szkole istnieją oddziały dwujęzyczne.To znaczy że inne przdmioty(historia,fizyka,matematyka..itd) nauczane sa w jezykach obcych .Czy tak jest ....? Ilu olimpijczyków ma szkola i z jakich przedmiotów Nauczyciele którzy odeszli powinni podzielić się informacjami jaki był powód ich odejścia?Czy nie podołali nowym wyzwaniom czy nie wytrzymali ordynarnej nagonki Spotkanie z Ambasadami to na siłe pompowane przez dyrekcję imprezy ,które nudzą samych uczniów.Kiedy ostatnio był ambasador Francji?Latem w budynku jest duszno ,uczniowie mdleją.Dlaczego tak mało w szkole jest dobrych absolwentów białołeckich szkół gimnazjalnych Skoro jest tak wspaniale to dziwi mnie,że wolą stać w gigantycznych korkach i jechać do Śródmieścia
Padają jakieś bzdury o uczniowskich wydarzeniach teatralnych Opolskiemu chyba cos sie pomieszało z teatralnymi grupami BOK ,które zdobywaja nagrody na festiwalach w całej Polsce.

# Dobry rodzic

13.12.2007 05:22

Jeśli chcesz by twoje dziecko wstąpiło potem do SS to jest to idealna szkoła, jeżeli chcesz nauczyć czegoś swojego dziecka między innymi tolerancji dla innych to nie jest to szkoła dla twojego dziecka. To nie jest szkoła z zasadami, to jest szkoła z rygorami i piętnowaniem.

# Dżek

13.12.2007 10:14

Pękałem ze śmiechu czytając pana burmistrza. Zwłaszcza fragment, że mogę sprawdzić prawdziwośc jego słów udając się na szkolną akademię.

REKLAMA

# xxx

13.12.2007 11:30

Pytanie powinno brzmieć: kto i kiedy po Merzwie?

# Stokrotka

13.12.2007 23:09

Wszystko można ośmieszyć ,z wszystkiego można szydzić.Jednak jak się ktoś zastanowi to potwierdzi że intencje artykułu są słuszne.Odnośnie dwujęzycznych to ani Opolski ani nikt z Bialołęki nie daje tych certyfikatów tylko Kuratorium tak że piszący niech pomysli kogo atakować.Po drugie to ja odebrałam ten artykuł jako próbę podjęcia wysiłku w kierunku podniesienia jego jakości poprzez pracę wszystkich.Jeśli ktoś podważa te działania to dobrze byłoby by wspomniał co w tym zakresie zrobiła Zientecka i Ostrowski .Co? Nic.Do Dżeka.Jeśli pękasz ze śmiechu to pęknij.Gdybyś był na uroczystosciach z okazji Święta Niepodleglości to mógłbyś przekonać się co potrafią uczniowie.Ja tam byłam. W zasadzie co się wam podoba na Bialołęce?
Może ktoś napisze zrobiłem lub zrobiłam to lepiej i się podpisze.

# B.W. radny

14.12.2007 00:31

Nie chodzi o to, co się podoba na Białołęce, chodzi o to, do czego nawołuje burmistrz Opolski (np. na ostatniej Komisji Oświaty). Promocja szkoły - kierunki, założenia, formy, sposoby... - to nade wszystko przestrzeń działań Dyrekcji. Burmistrz na Komisji apelował o zmianę myślenia o szkole, narzekał, że nauczyciele z innych LO podobnież przyejżdżają na Van Gogha i "wyrywają" uczniów do swoich szkół (!), a miejscowi nauczyciele nic nie robią, aby zachęcić najzdolniejszych do zostania w szkole. Ciekawe, dlaczego WSZYSCY (zdaniem Burmistrza) nauczyciele nie mają motywacji?
Pani Burmistrzu, najpierw proszę rozwiązać problem Dyrekcji (np. wciąż nie podpisanej umowy z firmą na konserwację sprzętu klimatyzacyjnego...), a potem nawoływac do społecznego wysiłku na rzecz promocji szkoły. Tony plakatów, tekstów, reklam nie pomogą, jeśli na Van Gogha nie zmieni się sposób myślenia o edukacji i wychowaniu w gabinecie dyrektora (spędzy, akademie z udziałem nawet Kongijczyków ogolnej sytuacji nie zmieniają!!!). I to jest napilniejsza sprawa w dziedzinie edukacji na Białołęce. I to jest także miernik skuteczności Burmistrza, który, jak widać, nie radzi sobie z elementarnymi sprawami...

REKLAMA

# Dżek

14.12.2007 10:51

Stokrotko
Intencje burmistrza, aby podnosić poziom kształcenia w lokalnym liceum są oczywiście słuszne, ale należy zacząć od wymiany p. Mierzwy. Tymczasem p. Opolski robi jej niezasłużoną reklamę. A jedynym kryterium oceny szkoły jest to, co osiągają jej absolwenci, a nie nawet najbardziej udane przedstawienie z okazji 11 listopada.

# śmiech

14.12.2007 18:02

Oj przemądrzały Bartłomieju !
Musiała dopiec Tobie niejaka Mierzwa dyrektor którą pamiętasz w swej złośliwej ocenie .To że jest wymagająca wie kazdy uczący się w 106.Przyzwyczailiśmy się do tego. To że publicznie nie zawsze słusznie oceniasz tę panią taki masz charakter.Twoje sumienie.Natomiast według protokołu który krążył po BOSie udowodnili Tobie że nawet nie umiesz sprzątać porządnie toalet.I to problem.Staraj się doskonalić warsztatowo.Hej !

# B.W. radny

15.12.2007 00:17

Śmiechu! Największym śmiechem jest ów BOS w Twojej wypowiedzi. Jeśliś radnym - współczuję elektoratowi, jeśliś sympatykiem Dyrekcji - współczuję gustu.

REKLAMA

# Parafianka

16.12.2007 18:41

Radny Bartuś wypisuje bzdety i uważa chłoptaś,że jest mądry.Organista -mentor myśli,że zjadł wszystkie rozumy.Bartusiu idż dziecko do piaskownicy ja ciebie uczyć każę.

# B.W. radny

17.12.2007 03:36

Parafianko, jak na razie piaskownic na Białołęce brak.(I to jest argument w przeciwieństwie do Twojego wpisu). Na szczęście pośpiewać jest gdzie. Zapraszam serdecznie.

 Jellyeater

17.12.2007 06:11

Jak dla mnie to trochę głupio, że taka wielka dzielnica nie ma ani jednego liceum.
BTW to my na prawdę mamy 75 000 mieszkańców? Patrząc co się dzieje w autobusach to myślę, że jest ich tu minimum ze 200 000.

REKLAMA

# arms

19.12.2007 22:29

Droga Stokrotko
Gdyby nie Zientecka i Ostrowski to tego Liceum w ogóle by już nie było i nie było by czym się chwalić. A tak to jest. Pozdrawiam
Dodaj wpis:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe