REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

Blokady na Książkowej

# buczynek

21.09.2005 21:19

Czy ktoś wie, na jakiej podstawie prawnej firma ochroniarska została zmuszona do zaprzestania blokowania samochodów?

# buczynek

21.09.2005 21:20

Chodzi mi o ubiegły rok.

# ewa

21.09.2005 21:33

Na takiej, że nie miała do tego prawa. Po prostu. Do blokowania samochodów prawo ma policja, straż miejska i wiele innych służb, ale nie agencje ochrony

REKLAMA

# Wiosna

21.09.2005 22:03

SWczoraj ochroniarz mnie ostrzegał, że zaczną zakładać blokady na źle zaparkowane samochody. Ponoć zarządy wspólnot dogadały się ze strażą miejską. Nie wiem tylko, czy to jest do końća legalne, żeby straż miejska działała na terenie prywan=tnym.
Nie zauważyłam od wczoraj żadnego zablokowanego samochodu, a źle zaparkowanych mnóstwo...

# bobo

22.09.2005 00:14

Źle patrzyłaś wczoraj założyli żeczywiście niewiele ale jak wracałem niedawno z pracy to było już żułto na wielu przednich kołach. A tak na marginesie to nie ochrona zakłada blokady, tylko w jej asyście dla bezpieczeństwa pracownika firmy ........ (nazwa firmy na ogłoszeniach (hehehehe) jeżeli to coś co powieszono na wszystkich drzwiach wejściowych do klatek można nazwać ogłoszeniem).

# znawca_tematu

22.09.2005 09:45

> Czy ktoś wie, na jakiej podstawie prawnej firma ochroniarska
> została zmuszona do zaprzestania blokowania samochodów?
Na takiej że nie miała do tego prawa na terenie prywatnym (ponieważ prawo na ten temat milczy). Ale obecnie firma Transhol ma prawo zakładać blokady gdyż posiada koncesje wystawioną przez MSWiA na ww. czynność. A więc prawnie się nie doczepicie do nich.
Nie wiem jak w tym roku jest rozwiązana sprawa płatności, ale w zeszłym pobierali za zdejmowanie (i to właśnie było nielegalne). Ale jak znam życie wystarczy że zmienią nazwę "usługi" na inną i nawet prawnik się nie przyczepi
A zatem miłego płacenia i parkowania pod oknami życzę.
PS. Wczoraj dwie umysłowe blondyny w "rajdowym" Tico zostały również przyblokowane... I co? I wezwały Policję No i nie dość że zaczęły się wykłucać z Policją (hahaha nie tędy droga) to pewnie dostały o wiele większy mandat (niż opłata manipulacyjna firmy transhol) - bo miny im dosyć zrzedły
A więc nowa wersja Park&Go na Nowodworach już obowiązuje

REKLAMA

# eo

22.09.2005 10:36

nareszcie może będzie porządek jest nadzieja że zmieni się też na lepsze na Topolowej tzn obecnie na Hanki Ordonówny

# wiosna

22.09.2005 11:37

Dziś rano już widziałam blokady. Ale nie odkryłam klucza, wg jakiego je zakładają. Samochody zaparkowane na przeciwko wejścia do delikatesów miały, a już przed sklepem z ciuszkami dla dzieci nie... Może najpierw powinni wyraźnie oznakować miejsca, w których nie można parkować.
No i zrobić więcej miejsc parkingowych. Kiedyś luźno było za parkingiem, ale teraz nawet tam nie ma jak zaparkować.

# buczynek

22.09.2005 12:20

Do znawcy tematu. To co radzisz, pisząc -nie tędy droga. Oczywiście nie chodzi mi o radę typu "parkować prawidłowo". Jestem przeciwnikeim złego parkowania, ale takie metody (bloakdy) pewnie mają zmusić kierowców do wykupienia drogich miejsc parkingowych.

REKLAMA

# wiosna

23.09.2005 11:36

A gdzie teraz parkujecie? Ja na szczęście mam miejsce na tym obrzydliwym parkingu, ale mój mąż nie...

# idealista

23.09.2005 11:38

Ja jestem bardzo zadowolony, że powróciło blokowanie nie prawidłowo zaparkowanych samochodów na książkowej. Nie wydaje mi się, żeby było to zmuszanie do czegokolwiek oprócz prawidłowego parkowania. Jeśli ktoś posiada samochód to ma tylko dwa wyjścia: liczyć na to, że znajdzie wolne miejsce przeznaczone do zaparkowania lub wykupić/wynająć sobie miejsce, które zawsze będzie na niego czekało. I tyle.

# wiosna

23.09.2005 11:46

Również się cieszę, że można spokojnie przejechać przez osiedle, ale to nie rozwiąże problemu braku miejsc do prakowania. Na naszym osiedlu jest ich za mało. Na parkingu wolne są tylko te na samej górze, pod chmurką.
Ale co z resztą samochodów? Mój mąż parkował kiedyś pod pocztą, jak mu ukradli samochód, to wrócił na osiedle. Byle jak, ale przynajmniej strzeżone...
Najpierw powinni zrobić miejsca (np. wzdłuż Światowida - fantastyczny plac nawet na parking strzeżony), a potem przeganiać samochody z osiedla.
Albo propozycja numer dwa: wzdłuż 9C, między śmietnikami, przesunąć trochę plac zabaw w stronę boiska i już można ze 20 miejsc stworzyć. Ale przecież trzeba najpierw pomyśleć, a to niektórym przychodzi z dużymi problemami...

REKLAMA

# eo

23.09.2005 15:16

To ciekawe co pisze Wiosna miejsce na parkingu poziomowym jest złe bo na samej górze pod chmurką a to pod blokiem to niby nie jest pod chmurką ???

# Wiosna

23.09.2005 21:58

Za to na parkingu zapłaciłam 4000$, a pod blokiem mam gratis i 5 minut bliżej.

# Iga

12.10.2005 15:21

Wczoraj wróciłam późno z pracy, ok. 22.
Niestety nie jestem szzcęśliwym posiadaczem miejsca na parkingu wielopoziomowym a na osiedlu nie było już miejsca. Po półgodzinnym szukaniu miejsca do zaparkowania poddałam się. Po raz pierwszy odkąd tu mieszkam (5 lat) zaparkowałam samochód wzdłuż ulicy Światowida (zakaz parkowania).
Dzisiaj rano znalazłam tam wezwanie do Straży Miejskiej.
Aby ponieść konsekwencje swojego czynu stawiłam się grzecznie na Modlińskiej 205 (siedziba SM). Dowiedziałam się tam, że poza Policją i SM nikt nie ma prawa do zakładania blokad.
W tej sprawie zarząd naszych wspólnot otrzymał pismo z MSWiA przy okazji porzedniej akcji zakładania blokad.
Na jakiej podstawie teraz są zakładane?
Chciałabym dodać, że jestem przeciwnikiem parkowania w miejscach zakazu. Z drugiej jednak strony może jednak wygospodarować więcej miejsc do parkowania lub namalować pasy na parkingach tak aby samochody zajmowały jedno miejsce a nie dwa. Jest to na pewno ważniejsza sprawa aniżeli płotek od ul. Światowida.

REKLAMA

# Łormowiec

15.10.2005 09:53

> Dowiedziałam się tam, że poza Policją i SM nikt nie ma prawa
> do zakładania blokad.
Na drodze publicznej owszem. A to jest teren wspólnoty droga znawczyni przepisów. A to całkowicie dwie różne sprawy, nieprawdaż?
> Na jakiej podstawie teraz są zakładane?
Na podstawie koncesji uzyskanej przez firmę Trans-hol z MSWiA madame

 banan

25.10.2005 11:47

Już dawno pisałem o tym, że na waszym osiedlu i jego okolicach tzn pasaż handlowy nie ma gdzie parkować. Powinien tą sprawą zająć się prokurator kto tak zaprojektował osiedle, ciągi piesze i pasaż handlowy bez wystarczającego zaplecza na samochody. Ktoś musiał wziąć niezłą kopertę za zaakceptowanie powyższego stanu.

 banan

25.10.2005 11:56

A jeszcze a propo parkowania. Pokupują se ludziska wypasione bryki te co to lusterka mają ele-pstryczne nie kożystają z udogodnień tylko parkują 1 samochód na dwa miejsca. taki viper albo coś to chyba se myśli że jak stanie na dwóch miejscach to go bardziej będę podziwiał. Jak bym miał kałasza to bym wszystkie takie autka poupiększał a wtedy to już tylko jedno miejsce dla nich. A dla włsćiceli takich pięknych to bym fsm 126p zakupił co by się na nich nauczyli parkować pod ekierkę.

REKLAMA

# polonista

27.10.2005 15:08

banan, a może zanim coś napiszesz publicznie, to jednak kup sobie słownik ortograficzny?
Dodaj wpis:
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać pogrubienie i wpisz [b]. Na końcu pogrubienia wpisz [/b].
Przykład: [b]pogrubienie[/b].
Ustaw kursor w miejscu, gdzie ma się zaczynać kursywa i wpisz [i]. Na końcu kursywy wpisz [/i].
Przykład: [i]kursywa[/i].
Kliknij na ikonkę, która chcesz wstawić w treści w miejscu kursora:
nick (podpis):

 

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Znajdź swoje wakacje

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

Butelki dla dzieci Kambukka
Kambukka Reno

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

REKLAMA

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024