REKLAMA

Forum › Białołęka

REKLAMA

# vidal

22.11.2013 12:23

Masę kasy dostosowanie będzie kosztować.Choćby asfalt na Majorki na dawnej drodze technicznej podczas budowy kryminału, także sprawa odłożona na najmniej 20 - 30 lat.

# KaKa

22.11.2013 15:03

w tych rejonach konieczna jest komunikacja autobusowa
do przystanków na ul. Marywilskiej niektórzy pasażerowie pokonują dystans 2 km
są wśród nich dzieci, osoby w starszym wieku, kobiety z wózkami
nie przekonuje mnie argument, że brakuje pieniędzy - należy je tylko właściwie wydawać
w XXI wieku, przebudować i zmodernizować ulicę dla potrzeb komunikacji autobusowej, umie w naszej ojczyźnie wiele tysięcy budowlańców
ale tych problemów nie zrozumie ten, kto porusza się własnym samochodem

# ZIUTEK

22.11.2013 17:25

Sprawa jest prosta: Wystarczy jedynie przetrasować linię 326 od kanału (Płochocińska/Cieślewskich) poprzez wycofanie z odcinka Płochocińskiej i wprowadzenie na wymienione ulice tak aby nadal linia obsługiwała relację Olesin - Żerań FSO, ucałodziennić i ucałotygodniowić (czyli zmienić oznakowanie linii).
Opór na tę propozycję może jedynie zaistnieć z indolencji władz dzielnicy i typowy dla ZTMu "niedasizm" czyli wyszukiwanie różnych kontrargumentów tzw. przysłowiowe "szukanie dziury w całym" - a to że brak taboru, a to że brak frekwencji, a to że brak chęci do wprowadzenia tak prostej zmiany.
Nie, o braku chęci nie napiszą, zawsze będą wyszukiwać innych bardziej "inteligentych" wymówek.
Przecież ZTM zawsze frontem do pasażera. ;-)

REKLAMA

# Zegarynka

22.11.2013 19:35

Odcinek Marywilska - Wałuszewska na proponowanej przez artykuł trasie może obsługiwać linia 176

# Białołęka Dworska

22.11.2013 22:59

Coraz wyraźniej widać, że dzielnica Białołęka powinna być oddzielona od Tarchomina. Inwestycji w rejonie Białołeki (nie Tarchomina) jest jak na lekarstwo. Przyczyna jest prosta - wyborcy z tego rejonu nie mają prawie żadnego znaczenia w podziale mandatów. Wobec czego są regularnie olewani przez Radnych Białołęki (a właściwie Tarchomina). Sytuację zmieniłoby rozdzielenie Białołęki oraz Tarchomina. Dzięki temu udałoby się w krótkim czasie zrealizować najważniejsze potrzeby Białołęki, takie jak:
1. Trasa Olszynki Grochowskiej na zielonej Białołęce (TOG)
2. Trasa Mostu Północnego na odcinku od Modlińskiej do Płochocińskiej i dalej do TOG
3. Ulica Marywilska na odcinku od Toruńskiej do Choszczówki (obiecane kilka lat temu przez prezydent!)
4. Dwupasmowa Płochocińska
5. Metro na zielonej Białołęce
6. Komunikacja miejska w rejonie Szamocina, Białołęki Dworskiej, Marcelina i Tomaszewa
7. Kanalizacja dla rejonu całej Białołęki (obiecane kilka lat temu przez prezydent!)

# TamMasz

23.11.2013 18:05

Lokalne priorytety sa dużo ważniejsze niż globalny rozgardiasz panie Tumasz

REKLAMA

# arti

23.11.2013 22:29

Jest Was garstka - co z was by była za dzielnica ? Proponuje Wam oddzielić się od miasta stołecznego i utworzyć sołectwo z radą wsi i sołtysem na czteroletnią kadencje. Będzie prościej i taniej.
Apropo Tarchomina nie jest już największy na Białołęce teraz najwięcej ludzi mieszka na Nowodworach.

# TamMasz

23.11.2013 23:03

do "arti"
1. Błąd: powinno być A propos
2. Tarchomin i Nowodwory potocznie zwane "Tarchomin" stanowią zintegrowany organizm.
3. Najkorzystniejszy układ dla faktycznej Białołęki (i innych wsi) istniał przed wcieleniem w organizm Warszawy.
Ponieważ jednak obecnie jest tak jak jest, w tym "tarchodworskim" rozgardiaszu lokalne priorytety powinny być przez "władców" uwzględniane.
A to oznacza w temacie tego artykułu, iż komunikacja miejska w rejonie Szamocina, Białołęki Dworskiej, Marcelina i Tomaszewa powinna od dawna funkcjonować.
Podobają mi się propzycje "ZIUTEK"a i "Zegarynka"a i te propozycje należy błyskawicznie wprowadzić w czyn.
Popieram.

# tak

24.11.2013 07:40

jak wybierzecie mnie na radnego obiecuję spełnić wszystkie życzenia nawet te nierealne a wiec proponuję oprócz autobusu jeszcze tramwaj

REKLAMA

# kurs1974

24.11.2013 14:14

Do tej listy dołożyłabym rozbudowę szkoły przy Bohaterów o świetlice i cześć sanitarną dla sali gimnastycznej.

# TamMasz

24.11.2013 21:33

do "kurs1974"
A co masz do napisania na właściwy temat czyli o komunkiacji dla Szamocina, Białołęki Dworskiej, Marcelina i Tomaszewa ?

# TRiddle

25.11.2013 10:41

#TamMasz napisał(a) 24.11.2013 21:33
do "kurs1974"
A co masz do napisania na właściwy temat czyli o komunkiacji dla Szamocina, Białołęki Dworskiej, Marcelina i Tomaszewa ?

Ja mam do napisania. Chodzicie na wybory? Wybieracie? Płacicie podatki? Interesujecie się sprawami dzielnicy i miasta? To macie. A jak nie to nie macie. Proste.

REKLAMA

# TamMasz

25.11.2013 13:27

TRiddle swoim powyższym wpisem nic nie wniosło do tego tematu oprócz własnego egoizmu.

# TRiddle

25.11.2013 14:26

#TamMasz napisał(a) 25.11.2013 13:27
TRiddle swoim powyższym wpisem nic nie wniosło do tego tematu oprócz własnego egoizmu.

To ja może bardziej prosto napiszę.
Do tego tematu trzeba wnieść nie wpis na forum tylko pieniądze i zaangażowanie.

# TamMasz

25.11.2013 15:01

TRiddle, podoba mi sie Twój wpis zarówno w tym temacie gdy piszesz o zaangażowaniu i pieniądzach (zaangażowanie jak widzisz jest, vide powyżej priopozycje, tylko czy władze dzielnicy są zaangażowane ?) jak również to z tematu o zaradnym śeiętym mikołaju" gdzie walisz do Helki prosto z mostu:
#TRiddle napisał(a) 25.11.2013 14:22
Radni szastają publicznymi pieniędzmi i dostają za to sowite wynagrodzenia. Szkoda, że przy głosowaniach nie myślą o biednych...
i dodam - nie myślą tak jak trzeba o mieszkańcach omawianego rejonu.
Zastanów się jak mają sie wybory do późniejszej działalności wybranych.
Mozana napisać, że tylko Tumasz jest w jakiś sposób zaangażowany, w jakis bo przecież on tez ma swoje priorytety niekoniecznie zgodne z naszymi.

REKLAMA

# Zegarynka

27.11.2013 16:39

Czyli pomimo dobrych propozycji będziemy tak jak dotychczas wędrować zdrowo i pieszo ponieważ ta część dzielnicy jest traktowana inaczej niż bogate jej centrum.

# tutreszy

28.11.2013 08:56

#TRiddle napisał(a) 25.11.2013 10:41
Ja mam do napisania. Chodzicie na wybory? Wybieracie? Płacicie podatki? Interesujecie się sprawami dzielnicy i miasta? To macie. A jak nie to nie macie. Proste.
Triddle, pieprzysz. Chodzę na wybory, interesuję się sprawami miasta i dzielnicy, płacę podatki, a chodnik przy naszym osiedlu na wschodniej Białołęce musieliśmy zbudować sami, bo "miasto nie ma pieniędzy". Koszt 40.000 zł. Koszt kibla nad Wisła 5 mln.

# Zegarynka

28.11.2013 20:24

Jakiego kibla ?

REKLAMA

# TRiddle

29.11.2013 09:01

#tutreszy napisał(a) 28.11.2013 08:56
Triddle, pieprzysz. Chodzę na wybory, interesuję się sprawami miasta i dzielnicy, płacę podatki, a chodnik przy naszym osiedlu na wschodniej Białołęce musieliśmy zbudować sami, bo "miasto nie ma pieniędzy". Koszt 40.000 zł. Koszt kibla nad Wisła 5 mln.

Ja robię tak samo, ale jest nas za mało. Jeśli wybrałeś takich przedstawicieli co cię olali to miej pretensje do nich nie do mnie i innych na forum. Jeśli wybrali inni uszanuj ich wybór i zaakceptuj sytuację.
Widząc ostatnią frekwencję w referendum wnioskuję, że większości osób to pasuje. Rozumiem, że możesz być zły z tego powodu, bo ja też jestem. Jednak ja się nie poddaję i chodzę na wybory nadal. Wybieram tych co coś dla mnie robią. Jak nie robią zróbmy to sami, a im podziękujmy w kolejnych wyborach.

# Zegarynka

29.11.2013 09:44

Wybierajmy tych, którzy nie tylko obiecują lecz tych, którzy zrobili kawał dobrej roboty na rzecz mieszkańców nawet tak zapyziałych osiedli jak (bez obrazy) Olesin.
A więc sprawdzonych w działalności ludzi.
I nie tych, którzy robią "coś" bo "coś" jest pojęciem bylejakim i "coś" to nawet TRiddle umie robić. ;-)

# TRiddle

29.11.2013 11:43

#Zegarynka napisał(a) 29.11.2013 09:44
I nie tych, którzy robią "coś" bo "coś" jest pojęciem bylejakim i "coś" to nawet TRiddle umie robić. ;-)

Na bezrybiu i rak ryba. Być może ustalam poziom do panujących okoliczności i nie wymagam za wiele. Nie to jednak miałem na myśli.

REKLAMA

# antykobiałka

02.12.2013 08:46

Jaka komunikacja miejska? Komunikacja miejska, jak sama nazwa wskazuje, dotyczy miasta. Większosza część Białołęki to kilka wiosek. Czemu do Kobiałki, Szamocina czy innej wsi ma jeździć autobus ZTM-u? Te wsie powinny same sobie zorganizować transport zbiorowy do Warszawy. Czemu z moich podatków, ma być organizowany transport dla podwarszawskich wiosek, gdzie wypasa się krowy i zbiera żyto?

# pinki

02.12.2013 10:42

dobrze, ze ty i twoja wiocha zorganizowała sobie transport do roboty do Warszawy ale z powrotem to już na piechotę

# TRiddle

02.12.2013 10:51

#antykobiałka napisał(a) 02.12.2013 08:46
Większosza część Białołęki to kilka wiosek.

Niezłe, he he.
Popieram. Należy w trybie pilnym odłączyć od miasta te wioski pozostawiając im pełną autonomię.
Dzięki temu mieszkańcy wiosek nie musieliby dokładać się do komunikacji zajętej głównie przez emerytów i rencistów. Wieś nie finansowałaby poprzez zaciąganie kredytów na pomysły budowy metra wzdłuż torów i nie dla wsi lub tramwajów wożących powietrze. Nie potrzeba też na wsi tylu urzędników, a więc same plusy. No i na końcu wieś mogłaby zacząć zarabiać na miastowych dzięki temu, że ma oczyszczalnie, która to miastu przeszkadzała na ich terenach.
Ewentualnie miasto może sobie pomyje na ulice wylewać.
Myślę, że to mniej więcej tak jak wylewanie pomyj na forum.

REKLAMA

# pppp

03.12.2013 06:48

W temacie kanalizacji, to jest dla mnie nie do pojęcia, że w XXI wieku, w stolicy kraju jest mnóstwo miejsc (nie tylko Białołęka) gdzie nie ma kanalizacji i na razie nie ma konkretnych planów budowy. Nawet na Białołęce Dworskiej przy ulicach gdzie jest plan zagospodarowania pod zabudowę jednorodzinna i jest w planie droga i kanalizacja, urzędnicy na pytanie "kiedy" odpowiadają "na razie nie ma tego w długofalowych planach". Czyli jest plan zagospodarowania, ale nie planuje się jego realizacji bo ... "nie da się", bo trzeba by wywłaszczyć jakąś działkę, zrobić projekt, znaleźć pieniądze (przecież pieniądze na kanalizację można z łatwo wyciągnąć z UE). No ale komu by się chciało takimi pierdołami zajmować, przecież nie urzędnikom.

# ZIUTEK

03.12.2013 17:20

Powróćcie do tematu
"Autobus dla Szamocina, Tomaszewa i części Białołęki Dworskiej? Kiedy?"

# warszawiak

09.12.2013 10:04

Dobry Pomysł. Potrzebny jest autobus miejski z Warszawa Choszczówka/Płudy do Skarbka Z Gór przez Szamocin i Kobiałkę , dalej do Młocin Ulicą Płochocińką, Port ŻERAŃSKI, PKP ŻERAŃ i Most Północny.
A najbardziej potrzebny jest Nowy Urząd Dzielnicy Białołęka Wschodnia oddzielony od Urzędu Warszawa Białołęka. Więcej możliwości i więcej szybszych i trafnych decyzji będzie.

# tarantula02

20.04.2015 07:55

Na pytanie tytułowe artykułu: "Autobus dla Szamocina, Tomaszewa i części Białołęki Dworskiej? Kiedy?" nasuwa się odpowiedź: NIGDY !!!

# Mieszkanka P

25.07.2023 22:35

Minęło 10 lat a w temacie nic się nie zmieniło, nadal puszczają testowe jazdy autobusów i na tym się kończy.
I oczywiście przekierowywanie tematu ZDM- M.ST. WARSZAWY-ZTM . I tak się zapętla ...
Trwa cisza wyborcza. Dodawanie nowych wpisów zostało wstrzymane.

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Wstąp do księgarni

REKLAMA

City Break
City Break

Najnowsze informacje na TuBiałołęka

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy