REKLAMA

Bemowo

różne »

 

Fort Bema został wynajęty. "Niedostępny dla mieszkańców"

  12 listopada 2019

alt='Fort Bema został wynajęty. "Niedostępny dla mieszkańców"'
źródło: Wikimedia Commons

"Publiczny teren zielony, utrzymywany z podatków mieszkańców, został sprywatyzowany a wstęp będzie możliwy po zakupie biletów" - piszą lokalni aktywiści. O co chodzi?

REKLAMA

Mieszkańcy Bemowa, którzy wybrali się w długi weekend do Fortu Bema, natknęli się na tymczasowe ogrodzenie, uniemożliwiające wstęp na wewnętrzną stronę fosy. Lokalni aktywiści z grupy Bemowiacy są oburzeni.

- Stawiane właśnie ogrodzenie to przygotowania do Chińskiego Festiwalu Światła: wydarzenia, które ma trwać aż 2,5 miesiąca - piszą. - Przez ten czas teren Fortu będzie niedostępny dla mieszkańców, którzy na co dzień chodzą tu pobiegać, pospacerować z psem czy pojeździć na rowerze.

Atrakcje dla mieszkańców

W urzędzie dzielnicy usłyszeliśmy, że część Fortu Bema nie została sprywatyzowana, ale wynajęta na okres od 8 listopada do 7 lutego. Wszystko odbyło się za wiedzą i zgodą mazowieckiego konserwatora zabytków, który wydał organizatorowi festiwalu lampionów niezbędne zezwolenie.

- Wydzierżawiona została część fortu położona po wewnętrznej stronie fosy, natomiast ścieżki wokół fosy oraz miejsca spacerowe wyznaczone poza fortyfikacją są dostępne dla mieszkańców - zaznacza Małgorzata Kink, rzeczniczka bemowskiego ratusza. - Zawarcie umowy dzierżawy na tego rodzaju działalność przyczynia się do promowania Fortu Bema, zapewnia dodatkowe atrakcje dla mieszkańców i nie wyłącza całego Fortu ze swobodnego i bezpłatnego korzystania przez mieszkańców.

Wstąp do księgarni

Z sankami na plac zabaw

Bemowiacy uważają, że na zamknięciu części Fortu najwięcej stracą dzieci, które zimą chętnie wykorzystałyby ziemne umocnienia jako górki saneczkowe.

- Górka przeznaczona do zjeżdżania na sankach znajduje się na placu zabaw położnym w bezpośrednim sąsiedztwie, przy Obrońców Tobruku - mówi rzeczniczka. - Korzystanie z nasypów fortecznych do zjeżdżania na sankach może być niebezpieczne z uwagi na ich specyficzne ukształtowanie.

REKLAMA

Festiwal światła

- Chiński Festiwal Światła odwiedził już kilka europejskich państw: Holandię, Niemcy, Litwę, Białoruś - piszą organizatorzy. - Festiwal spotkał się z bardzo pozytywnym odbiorem także w Nowym Jorku. Świadczy o tym ogromna ilość odwiedzających i mnóstwo pozytywnych komentarzy. W każdym państwie Festiwal odwiedziło od 150 do nawet 200 tysięcy osób.

Na czas festiwalu w Forcie Bema stanie 38 stalowych konstrukcji, pokrytych kolorowymi tkaninami i podświetlonych setkami tysięcy żarówek led. Zwiedzających witać będzie ogromna brama, wysoka na 12 metrów i szeroka na pięć. Teren zostanie udostępniony dla zwiedzających 30 listopada. Za normalny bilet zapłacimy od poniedziałku do środy 30 zł, od czwartku do niedzieli 45 zł.

(dg)

 

REKLAMA

Czytaj na ten temat

Komentarze (13)

# lideksynubeka

12.11.2019 13:19

Hehe,Platforma w pigułce. Zresztą komu najprościej odciąć dostęp do powszechnego dobra-własnemu elektoratowi. A okolice Fortu Bema w przeważającej masie zasiedla małomiasteczkowe,zakompleksione chłopstwo z awansu społecznego.
Proponuję jeszcze dalej pójść,celem pozyskania forsy na dotacje dla sex-shopów; ulice wynająć na muzułmański festiwal gotowania,a resztę terenu na afrykański festiwal sprzątania. Obydwie imprezy całoroczne.

# bazy(l)

12.11.2019 14:00

Kolejna G...noburza z Facebooka....

# Oburzona

12.11.2019 14:55

#bazy (I) może dla pana/pani to g...burza. Dla nas mieszkańców bemowa to miejsce wypoczynku, spacerów i miejsce dla naszych dzieci i pupili. Jakim prawem miejsce opłacane z naszych podatków zostało wynajęte a my nie mamy tam wstępu!? Widział pan/pani ceny jedmieazowego wejścia??? Nie jest to 10zl. Jako wielolrtnia mieszkanka Bemowa jestem oburzobna!!!

REKLAMA

# aaag

12.11.2019 17:52

muszę przyznać, że cena wejściówki nawet jak na Warszawę wydaje się dość wygórowana. Podobne instalacje parę lat temu za darmo były do zobaczenia w Łazienkach.

# poprawnoscpolityczna

12.11.2019 18:54

#Oburzona napisał(a) 12.11.2019 14:55
#bazy (I) może dla pana/pani to g...burza. Dla nas mieszkańców bemowa to miejsce wypoczynku, spacerów i miejsce dla naszych dzieci i pupili. Jakim prawem miejsce opłacane z naszych podatków zostało wynajęte a my nie mamy tam wstępu!? Widział pan/pani ceny jedmieazowego wejścia??? Nie jest to 10zl. Jako wielolrtnia mieszkanka Bemowa jestem oburzobna!!!

Popieram
Imprezy weekendowe jak najbardziej ale 3 miesiace to przesada, i ta cena 40 zl .
Slysalem ze jakis Turecki inwestor wystepowal o pozwolenie.
Mam nadzieje ze ktos pojdzie po rozum do glowy i zamknie te impreze.

# pies

13.11.2019 11:37

Szanowni Panstwo,
Uprzejmie proszę o informacje jak możemy w zorganizowany sposób zaprotestować przeciwko prywatyzowaniu przestrzeni publicznej.
Dzielnica Bemowo nawet nie ma grama informacji na swojej stronie dotyczącej zamknięcia parku. Po prostu pewnego dnia pojawiły się ploty, a informację o tym dlaczego trzeba zdobywać rozmowami na ulicy albo w internecie. Skandaliczne.

REKLAMA

# qvertz

13.11.2019 14:12

Festiwal Światła. A to dobre! Ulica Waldorfa w ruinie, bez chodników, pofałdowana i bez latarni miejskich! A my tu o jakimś chińskim iwencie. Buuahaha!

# Sceptyczny Drań

14.11.2019 10:53

45 zł w weekend? Oczami wyobraźni widzę te tłumy... :-) Za to można kupić 2 bilety do kina lub 1 wejściówkę do teatru... Albo kratę dobrego piwa.

# zjelonek

14.11.2019 14:39

"Korzystanie z nasypów fortecznych do zjeżdżania na sankach może być niebezpieczne z uwagi na ich specyficzne ukształtowanie"
Oczywiście najbezpieczniejsze jest zjeżdżanie na sankach po teranie płaskim...
A ja kilka lat temu śmiałem się z tablicy przy lodowisku :UWAGA ! LÓD JEST ŚLISKI !

REKLAMA

# Bemowianka

14.11.2019 15:26

Wynajęcie tak dużej powierzchni w miejscu publicznym na tyle miesięcy??? Władze naszej dzielnicy chyba nie mają instynktu samozachowawczego. Zresztą nie podejrzewam o to Burmistrz Kierzkowską od czasu jak świetnie bawiła się z Posłem Kierwińskim na Dniach Bemowa. Oby tak dalej Państwo z PO.

# lideksynubeka

14.11.2019 18:05

Instynktu samozachowawczego to nie ma elektorat PO. Zapoznaliście się już z nowymi stawkami za wywóz śmieci? Nie wiecie? No cóż....

# rex

14.11.2019 22:04

Brawo! Brawo lemingozo bemowska! Lepiej sprawdzcie,komu z ratusza wpadła koperta do samochodu przez otwarte okno.

REKLAMA

# paulina_f

18.11.2019 08:01

Zachęcam do podpisania petycji na stronie http://oddajciefort.pl
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBemowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

AMBRA - Twoje Perfumy
AMBRA - Twoje Perfumy

REKLAMA

Kambukka Olympus
Kambukka Lagoon

REKLAMA

Wyjazdy sportowe
Wyjazdy sportowe