REKLAMA

Artykuł sponsorowany

Ferie w Polsce i na świecie - czym się różnią?

Ferie w Polsce i na świecie - czym się różnią?

Jak wiadomo, każdy kraj ma swoje tradycje, które są ściśle związane z kulturą. Nie ma w tym nic dziwnego, ponieważ każda narodowość wyraża siebie nieco inaczej od innych. Tyczy się to nie tylko religii, ale i na przykład dni wolnych oraz przerw w nauce, czy pracy, odbywających się w danym miejscu. Ferie w Polsce i na świecie są naprawdę rozmaite, a ich terminy nie zawsze się pokrywają. Jakie istnieją różnice w tym zakresie?

Ferie w Polsce - Różnice Między Krajami

Tak, jak wspomnieliśmy powyżej, różnimy się między sobą ze względu na historie naszych krajów i kulturę, w jakiej żyjemy na co dzień. Nie przeszkadza nam to jednak w poznawaniu świata i zupełnie innych przyzwyczajeń. Warto przypomnieć, jakie w naszym kraju posiadamy ferie. Kiedy patrzymy na początek roku, to od razu wpada nam do głowy jedna kwestia. Oczywiście chodzi nam o ferie zimowe od stycznia do lutego.

Dla każdego województwa mają one miejsce w konkretnej dacie. Wszystko za sprawą faktu, że nie można pozwolić, by wszystkie dzieci z Polski w jednym momencie miałyby wolne. Mogłoby to zwyczajnie zaszkodzić znalezieniu dobrych miejsc na wypoczynek. Mamy jeszcze majówkę, która spowodowana jest konkretnymi świętami, ferie wielkanocne i letnie. Wolne posiada się także od świąt do Nowego Roku.

Pomimo różnych kultur i przyzwyczajeń sportowcy z całego świata doskonale ze sobą współpracują i rywalizują. Widać to bardzo w piłce nożnej gdzie różne narodowości są po prostu bardzo szanowane. Jeśli interesuje was świat sportu, to zachęcamy, byście zdecydowali się na obstawianie. Odpowiednio dobrany bonus bez depozytu może wam w tym pomóc. Sprawdźcie atrakcyjne oferty i wybierzcie tę najlepszą dla siebie.

Holandia, Niemcy a Ferie

Jak wygląda aspekt dni wolnych, jeśli chodzi o inne kraje? Postanowiliśmy wskazać kilka różnic pomiędzy naszą kulturą a innymi. W przypadku Holandii wakacje w porównaniu do naszych trwają około 6 tygodni w zależności od szkoły, do której dziecko uczęszcza. Nie można zapomnieć o feriach trwających około 10 dni między lutym a marcem. Jesienią, a dokładniej w październiku Holenderskie dzieci także mają wolne dni.

Opiewają one na około 8 dni. Podkreślamy tutaj, jednak że ferie w Holandii odbywają się w zależności od części kraju, w której się mieszka. Są to tak zwane regiony i wymienia się je trzy - centralny, północy oraz południowy. Co jednak z drugim wspomnianym w nagłówku przez nas krajem? Jak ferie wyglądają na terenie Niemiec? Jeśli chodzi o przerwę wakacyjną, to trwa ona około 6 tygodni, zupełnie jak w Holandii.

W zależności od krajów związkowych, czyli inaczej mówiąc landów, mamy do czynienia w tym wypadku z różnymi datami, podobnie jak ma to miejsce z feriami w Polsce. Ferie zimowe w Niemczech nie trwają zbyt długo, gdyż opiewają one zazwyczaj na około 7 dni. Jeśli chodzi o odstępstwa od naszej normy, to są nimi bez wątpienia ferie kartoflane. Trwają one aż dwa tygodnie i mają miejsce w okolicach października.

Jak Wyglądają Ferie w Norwegii - Dni Wolne od Szkoły

Skoro omówiliśmy kwestie krajów, które mają swoją lokalizację blisko nas, to warto teraz skupić się na części nieco oddalonej, jaką jest choćby Norwegia. Jakie wolne dni możemy tam spotkać? Uczniowie z tego kraju mają aż 190 dni wolnych od nauki w ciągu roku. Ferie jesienne w tym państwie opiewają na maksymalnie tydzień wolnego. W przypadku tych zimowych również mamy bardzo podobny odstęp czasu.

W tym miejscu warto podkreślić, że choć przerwy od nauki przez nas wskazane mogą wydawać się krótkie, to w ciągu roku szkolnego istnieje jeszcze wiele pojedynczych dat, w których uczniowie mają wolne. Różnice między krajami są nie tak znaczące, jak mogłoby się wydawać. Oczywiście inne zestawienie mogłoby was zaskoczyć. Czy wolelibyście odbywać ferie w innym państwie niż nasze?


Chcesz przekazać coś więcej, poprawić SEO swojej strony?

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Kup bilet

REKLAMA