Fatalne Święta na Bemowie. Cztery osoby zginęły w pożarach
25 grudnia 2019
źródło: PSP
W Wigilię i Boże Narodzenie na terenie dzielnicy wybuchały pożary. Dym okazał się zabójczy.
Niewygodne ławki i niskie biletomaty na nowych stacjach metra
Po oddaniu do użytku stacji Ulrychów i Bemowo pasażerowie wytknęli warszawskiemu samorządowi takie rozwiązania, jak nisko zainstalowane przyciski do wind, niskie biletomaty czy kamienne ławki.
Ogień udało się ugasić, ale ratownicy nie zdołali uratować pary mieszkańców: kobiety i mężczyzny. Obie ofiary pożaru były w zaawansowanym wieku. Najprawdopodobniej bezpośrednią przyczyną ich śmierci było zaczadzenie.
Kolejne dwie ofiary
Następnego dnia około godz.19:00 strażacy otrzymali wezwanie na Czumy. Tym razem ogień pojawił się w bloku mieszkalnym na IV piętrze, ale dalszy ciąg wydarzeń był bliźniaczy. Ogień został opanowany, jednak dwie starsze osoby zatruły się dymem. Nie udało się ich uratować.
(esc)
.










































