REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Bielany

inwestycje

 

Encyklopedyczna dopiero po 2015?

  2 kwietnia 2012

Encyklopedyczna dopiero po 2015?

W ramach budowy trasy mostu Północnego ulica Encyklopedyczna została przebita od ul. Zgrupowania AK Kampinos do Nocznickiego. Niestety, odcinek od Zgrupowania AK Kampinos do Pasymskiej nie jest dostosowany do tak intensywnego ruchu, jaki się obecnie tam odbywa. - Brak chodnika grozi tu poważnym wypadkiem! - alarmuje pan Ryszard z Młocin.

REKLAMA

Już dwa lata temu dzielnica zapewniała naszych czytelników, że w ramach poszerzenia ul. Encyklopedycznej na odcinku od zajezdni tramwajowej przy ul. Zgrupowania AK Kampinos do Pasymskiej zostanie wybudowany chodnik dla pieszych i miejsca postojowe. Na obietnicach się skończyło.

- Jest tu tak ciasno, że jadące w przeciwnych kierunkach samochody nie są w stanie się wyminąć. Jadąc w kierunku ul. Pasymskiej trzeba kołami wjeżdżać na chodnik przed posesjami.

Jest tu tak ciasno, że jadące w przeciwnych kierunkach samochody nie są w stanie się wyminąć - mówi czytelnik.
Wzdłuż zajezdni tramwajowej nie ma z kolei ani chodnika, ani oświetlenia. Tylko patrzeć, jak dojdzie tu do wypadku z udziałem pieszego - alarmuje czytelnik.

Opracowana przez władze dzielnicy dokumentacja projektowa przebudowy Encyklopedycznej na odcinku od ul. Zgrupowania AK Kampinos do Pasymskiej przewiduje remont jezdni, budowę chodników, ścieżki rowerowej, oświetlenia i zatok postojowych. Na ulicy mają zostać zamontowane progi wyspowe ograniczające prędkość pojazdów. Planowana jest też budowa zatok autobusowych dla mającej kursować tu komunikacji miejskiej. Niestety, inwestycja ciągle pozostaje tylko na papierze.

- Aktualnie na przebudowę ul. Encyklopedycznej nie ma pieniędzy. Nie zaplanowano ich w Wieloletniej Prognozie Finansowej m.st. Warszawy na lata 2012-2014 - informuje Tadeusz Olechowski, rzecznik urzędu dzielnicy Bielany. Jednocześnie obiecuje, że zarząd dzielnicy dołoży wszelkich starań, aby fundusze na realizację tej inwestycji miasto wygospodarowało... jeszcze przed 2014 r.

Powiało optymizmem? A może czarnym humorem?

Anna Przerwa

 

Komentarze (7)

# zniesmaczony

02.04.2012 20:37

"- Aktualnie na przebudowę ul. Encyklopedycznej nie ma pieniędzy. Nie zaplanowano ich w Wieloletniej Prognozie Finansowej m.st. Warszawy na lata 2012-2014 - informuje Tadeusz Olechowski, rzecznik urzędu dzielnicy Bielany"
Szkoda tylko, że przed wyborami kłamali w żywe oczy zapewniając o bliskim terminie przebudowy Encyklopedycznej, ale cóż to taki standard:(

# ojtam

03.04.2012 11:23

chyba naprawdę czekają na jakąś tragedię... ta ulica jest bardzo wąska, nierówna i dziurawa co przy braku chodników powoduje ogromne zagrożenie dla pieszych. przy tej ulicy powstało wiele nowych bloków a mieszkańcami są głównie ludzie z małymi dzieciakami które powinny mieć zapewnioną bezpieczną drogę do szkoły. ulica bez oświetlenia, bez chodnika za to z ogromnymi dziurami a bielany chcą walczyć z serkiem?? może by tak zacząć od naprawdę pilnych remontów??

# młociny

03.04.2012 14:13

A dlaczego do Pasymskiej, a nie 50 metrów dalej? Przecież najgorszym wąskim gardłem jest skrzyżowanie Encyklopedyczna/Radecka/Michaliny!

REKLAMA

# Mechanik po maturze

03.04.2012 17:36

...to kto wydaje kolejne zezwolenia na budowę. Łatwo brać potem opłaty za podatek od nieruchomości,opłaty za rejestrację pojazdów ,dowody osobiste itp,itd....Zresztą mam wrażenie że Urzędnicy na Bielanach nie są zbytnio zainteresowani Młocinami. Sam fakt ze od prawie 4 lat nie ma tu planu zagospodarowania - "Młociny III " czyli na przykład ulica Pułkowa !!!
Niestety ,jak będzie "tfu tfu" jakaś tragedia,to ...
A przecież ,wystarczy pomyśleć wcześniej !!! Miłego spacerku na wiosnę po
urokliwych uliczkach " Młociny Miasto Ogród ". I witamy szczęśliwych nabywców nowych mieszkań w drogich blokach....Mechanik po maturze.
Pozdrawiamy Urząd Bielany !!!

# mieszkaniec Młocin

04.04.2012 14:23

Oj tam, oj tam ... jak to ostatnio modne powiedzenie. W tej sprawie za łagodnie napisano nt. tej ulicy. Może trzeba zaprosić radnych gminy na przechadzkę od Wrzeciona, obok zajezdni Żoliborz, Encyklopedyczną i dalej do uroczyska Młociny. Pomysły naszych rodzimych projektantów dróg nadają się raczej do magazynów satyrycznych ... Ulica Encyklopedyczna została rozjechana przez sprzęt ciężki firm budujących Most Północny i teraz te firmy powinny wszystkie drogi w okolicy tego mostu wyremontować to powinno być ich głównym zadaniem (polecam również komentarze nt. Mostu Północnego)... Mam cichą nadzieję, że ktoś z Urzędu Gminy to przeczyta !???

# eRDe

04.04.2012 19:44

Nawet jak przeczyta to i tak będzie miał to w...
nosie

REKLAMA

# kepo

23.01.2013 19:39

Nie liczyłbym na to że ktoś z urzędu to przeczyta. Może przed wyborami zasiądą na necie żeby zobaczyć co boli społeczność lokalną. Potem naobiecują, a po wyborach powrót do rzeczywistości czyli olewania mieszkańców c.d. ....
Żeby chociaż progi spowalniające na Encyklopedycznej zrobili to zrobiłoby się przynajmniej trochę bezpieczniej.
więcej na forum

REKLAMA

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBielany

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA