Dwujęzyczne gimnazjum ogromnie popularne
20 maja 2014
112 osób ze 150 składających podanie o przyjęcie do powiatowego gimnazjum chce uczęszczać do klasy dwujęzycznej. Dyrekcja liceum złożyła wniosek o podwojenie takich klas u siebie.
Weselnicy w Jabłonnie omal nie doprowadzili do karambolu. "Drogowi piraci nie unikną kary"
Na "naszpikowanym" kamerami skrzyżowaniu w Jabłonnie o mały włos a doszłoby do karambolu. Trzej kierowcy jadący ul. Modlińską przejechali na czerwonym świetle na pasie do skrętu w lewo i próbowali włączyć się do ruchu na pasie do jazdy na wprost. Wszystko zarejestrowały kamery...
Przewidując popularność takiego kierunku edukacji, dyrekcja LO im. Marii Konopnickiej w Legionowie złożyła do starostwa wniosek o zwiększenie liczby oddziałów dwujęzycznych w placówce z jednego do dwóch. Dzięki temu w klasach dwujęzycznych mogłoby uczyć się nie 30, a 60 uczniów. Jednym z warunków przyjęcia do klasy dwujęzycznej powiatowego gimnazjum jest pozytywny wynik testu tzw. kompetencji językowych.
(red)
.




































