REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Artykuł partnerski

Druk książek w drukarni internetowej - szybki i skuteczny sposób na zaistnienie na rynku wydawniczym

Druk książek w drukarni internetowej - szybki i skuteczny sposób na zaistnienie na rynku wydawniczym

Druk książek jeszcze nigdy nie był tak prosty, jak dziś. Jeżeli chcemy wydać książkę własnym sumptem, to wystarczy, że prześlemy odpowiednio przygotowany plik do drukarni - nie musimy już korzystać z pomocy profesjonalnego wydawnictwa.

Druk książek - usługa, na którą każdy może sobie pozwolić

Czasy, w których pomoc wydawnictwa była konieczna do tego, aby wydać własną książkę, bezpowrotnie minęły. Druk książek nie jest już usługą zarezerwowaną wyłącznie dla wybranych organizacji czy instytucji.

Należy jednak wyraźnie wspomnieć: korzystanie z pomocy wydawnictwa w sytuacji, gdy chcemy, aby nasza publikacja trafiła na półki w księgarniach, wciąż jest dobrym pomysłem. Wydawnictwa mają wiedzę o realiach panujących na rynku książki oraz współpracują ze sprawdzonymi drukarniami oraz dystrybutorami. A także odpowiadają za redakcję książki, jej korektę oraz za marketing i odpowiednie działania z zakresu prawa autorskiego. To nie przypadek, że ogromna większość autorów, również tych najbardziej popularnych, współpracuje z wydawnictwami. Pomimo faktu, że bez żadnych problemów mogliby korzystać z self-publishingu.

Co jednak w sytuacji, gdy chcemy wydać książkę samodzielnie, bez pomocy zewnętrznych podmiotów? Ewentualnie jesteśmy zainteresowani np. wydaniem rodzinnego albumu pamiątkowego i potrzebujemy - dla siebie oraz najbliższych - dosłownie kilku egzemplarzy takiej książki? W takim wypadku warto zdecydować się na drukarnię internetową mającą w swojej ofercie cyfrowy druk książek.

Cyfrowy druk książek - idealne rozwiązanie dla samodzielnych

Jak zatem wygląda druk książek z perspektywy osoby zamawiającej taką usługę? Jeżeli korzystamy z pomocy profesjonalnej drukarni internetowej, to złożenie tego rodzaju zamówienia jest banalnie proste.

  • Najpierw przeprowadzamy wycenę w odpowiednim formularzu. Wycena obejmuje chociażby zadruk (kolorowy, czarno-biały lub mieszany), oprawę, format, okładki itp. Jeżeli istnieje możliwość wyboru wyceny indywidualnej, to również można się zdecydować na tę opcję.
  • Następnie po prostu wykonujemy polecenia systemu. W pewnym momencie zostaniemy poproszeni o przesłanie pliku z książką. Raczej nie powinien to być zwykły dokument tekstowy, tylko PDF ze sformatowaną i ostylowaną treścią, gotową do przeniesienia na papier. Tą kwestią zazwyczaj zajmują się wydawnictwa, ale plik można sformatować również samodzielnie, za pomocą odpowiedniego programu przeznaczonego do składania tekstu.

Warto przy tym pamiętać, że druk książek to generalnie usługa bardzo podobna do drukowania jakichkolwiek innych publikacji, również tych reklamowych. Dlatego wybierając drukarnię internetową warto zdecydować się na taką, która dokładnie określi zakres swoich usług i - jeżeli zajdzie taka potrzeba - wesprze radą, jak na przykład powinien wyglądać odpowiednio sformatowany tekst w przesłanym pliku.

Taką drukarnią jest JKB Print.


Chcesz przekazać coś więcej, poprawić SEO swojej strony?

REKLAMA

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA