REKLAMA

Bemowo

interwencja »

 

Chcą dowozić dzieci do szkoły. Brakuje miejsc, sypią się mandaty

  5 kwietnia 2024

alt='Chcą dowozić dzieci do szkoły. Brakuje miejsc, sypią się mandaty'
Rodzice chcieliby wyznaczenia takich miejsc postojowych pod szkołą. Zdjęcie ilustracyjne, źródło: bo.um.warszawa.pl

Rodzice odwożący dzieci do Szkoły Podstawowej nr 362 przy ul. Czumy chcieliby budowy miejsc postojowych typu kiss&ride. Próby ich stworzenia już były. Czy jest na nie szansa?

REKLAMA

- Może zamiast nasyłać straż miejską pod szkołę przy ul. Czumy, miasto pomyślałoby o miejscach parkingowych typu kiss&ride, gdzie można się zatrzymać na chwilę i zaprowadzić dziecko do szkoły? - zapytał na facebookowej grupie "Jelonki-Warszawa-Bemowo" jeden z jej członków, który udostępnił też zdjęcie, na którym widać jak strażnicy miejscy wlepiają mandaty kierowcom, którzy pozostawili samochody na chodniku w rejonie szkoły.

- Rozumiem, że ulica musi być przejezdna i kierowcy się frustrują, ale szukanie rano miejsca, kiedy dziecko spieszy się na lekcje, a rodzic do pracy, jest równie frustrujące. Tak samo, jak znalezienie miejsca 500 metrów od szkoły i bieg z dzieckiem na przykład w środku zimy - dodaje mieszkaniec Jelonek.

O pomyśle stworzenia miejsc kiss&ride przy szkole na Jelonkach pisaliśmy przed rokiem, kiedy pojawił się w propozycjach do budżetu obywatelskiego. Jak uzasadniał autor projektu, miejsca postojowe wyznaczone na niewielkim fragmencie terenu parku Górczewska byłyby istotne ze względu na znajdującą się po sąsiedzku szkołę. Budowa i oznakowanie zatoki parkingowej przy Szkole Podstawowej nr 362 przy ul. Czumy miały kosztować blisko 200 tys. zł.

Samochodem pod szkołę

- Wielu uczniów jest przywożonych do szkoły samochodami, ale niestety w Warszawie wciąż mamy do czynienia z niefrasobliwymi rodzicami, którzy odwożąc do szkoły swoje dzieci, narażają na niebezpieczeństwo innych uczniów - przekonywał pomysłodawca Tomasz Koseła. - Problemem bywa blokowanie chodników, zastawianie samochodami przejść dla pieszych oraz niestosowanie się do obowiązujących znaków, np. zakazu postoju - dodaje.

Lekarstwem na to miały być właśnie miejsca postojowe kiss&ride. Urzędnicy wyrzucili jednak projekt do kosza argumentując, że zaproponowana lokalizacja to teren rekreacyjno-wypoczynkowy i jest częścią parku Górczewska.

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Miejsc dla aut nie będzie

- Z uwagi na bezpieczeństwo i sprawność korzystania miejsca postojowe typu kiss&ride należy wyznaczać jako równoległe do krawędzi jezdni. Przy aktualnym układzie geometrycznym elementów infrastruktury ul. Czumy nie ma możliwości stworzenia takich miejsc postojowych w bezpośrednim sąsiedztwie szkoły - wyjaśnia rzeczniczka bemowskiego ratusza Natalia Walka.

DB

 

REKLAMA

Komentarze (10)

# pZz

05.04.2024 16:36

Co za bzdury. Nikt tam nie dostaje mandatu za parkowanie na chodniu, bo nie ma tam takich miejsc. Glaby staja za zakazie zatrzymywania na luku drogi uniemozliwiajac przejazd, a takze na przejsciu dla pieszych, ktorym wlasnie chodza dzieci do szkoly. Mam zdjecie samochodu i kierowcy, ktory stal na przejsciu dla pieszych. Wyslane na SM, ktora stwierdzila, ze nie nastapilo zlamanie przepisow ustawy prawo o ruchu drogowym! Dodam, ze rowniez odwoze dziecko do tej szkoly i NIGDY nie mialem problemu z zatrzymaniem i wupuszczeniem dziecka w sposob legalny i bezpieczny.

# Dziadek parkingowy

05.04.2024 18:40

Czy "członek, który udostępnił zdjęcie, na którym widać jak strażnicy miejscy wlepiają mandaty kierowcom, którzy pozostawili samochody na chodniku" nie jest w stanie pojąć, że na chodniku nie należy parkować, skoro na jezdni jest dosyć miejsca?

# Marian

05.04.2024 19:35

Niech zgadnę, lemingoza i tak dalej Trzaska wybierze to niech zapieprza na piechotę

REKLAMA

# Wwa

05.04.2024 22:15

Marian, pudło większość samochód podjeżdżających pod szkołę jest na "wsiowych numerach".

# Bemoa

08.04.2024 09:50

Zachecam rodzicow do korzystania z komunikacji miejskiej nie bedzie problemu

# Marian

08.04.2024 17:59

#Bemoa napisał(a) 08.04.2024 09:50
Zachecam rodzicow do korzystania z komunikacji miejskiej nie bedzie problemu
A ja z tego co widzę nie ma tam komunikacji miejskiej. Najbliższy przystanek na Powstańców

REKLAMA

# Wwa

08.04.2024 18:11

Ludzie! To nie USA, ani szkoła drive in... Od przystanku naprawdę niewiele do przejścia.

# OMG

08.04.2024 20:59

#Bemoa napisał(a) 08.04.2024 09:50
Zachecam rodzicow do korzystania z komunikacji miejskiej nie bedzie problemu
Wujek Dobra Rada

# Marianna

08.04.2024 21:46

#Marian napisał(a) 08.04.2024 17:59
A ja z tego co widzę nie ma tam komunikacji miejskiej. Najbliższy przystanek na Powstańców
Ze szkoły do ulicy Powstańców Śląskich jest zaledwie 400 metrów! To jest daleko?

REKLAMA

# gosc

07.05.2024 11:22

Panie Marianie jezeli przejscie 500 m od przystanku do szkoly dla Pana to taka trudnosc i uwaza to Pan za brak komunikacji to ja juz wiecej pytan nie mam.
więcej na forum

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA

Najnowsze informacje na TuBemowo

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

City Break
City Break

REKLAMA

REKLAMA

Top hotele na Lato 2024
Top hotele na Lato 2024