REKLAMA

Artykuł sponsorowany

Dieta pudełkowa a restrykcje dietetyczne

Dieta pudełkowa a restrykcje dietetyczne

Jeżeli zastanawiałeś się kiedyś nad skorzystaniem z usług firmy cateringowej, która zajmuje się tworzeniem diety pudełkowej, ale powstrzymywały Cię przed tym Twoje restrykcje żywieniowe, to już nie musisz się tym martwić.

W tym artykule postaramy się przekazać Ci, jak wyglądają diety pudełkowe dla osób z różnymi restrykcjami dietetycznymi. Ta sprawa dotyczy Ciebie lub kogoś Ci bliskiego i chciałbyś dowiedzieć się więcej? W takim razie koniecznie czytaj dalej!

Dieta pudełkowa bez laktozy

Wokół nas coraz częściej słyszy się, że ktoś cierpi na nietolerancję laktozy. Ale co to, tak właściwie znaczy? Laktoza, czyli faktycznie cukier mlekowy, to organiczny związek chemiczny występujący w mleku. Jeżeli ktoś ma nietolerancje laktozy, znaczy to, że jego organizm nie produkuje lub ma niedobór enzymu trawiennego, zwanego laktazą, a przez to nie jest w stanie w pełni strawić laktozy zalegającej w organizmie. To z kolei powoduje u nas nieprzyjemne dolegliwości, objawiające się zwykle silnym bólem brzucha. Dieta pudełkowa bez laktozy zawiera, więc potrawy przygotowane bez wykorzystania produktów mlecznych lub z wykorzystaniem ich wersji w postaci właśnie bez laktozy.

Dieta pudełkowa bez glutenu

Zacznijmy od wyjaśnienia tego, czym jest gluten. Gluten to mieszanka białek roślinnych, występująca w niektórych zbożach takich jak pszenica, żyto, czy jęczmień. Ludzie przechodzą na dietę bezglutenową z różnych powodów. Niektórzy uważają ją po prostu za zdrowszą, a inni zmagają się z nietolerancją glutenu. Jeżeli nie sprzyja nam spożywanie glutenu, a jednak to zrobimy, to zapewne dopadną nas wzdęcia oraz ból brzucha. Catering dietetyczny Warszawa dla osób z nietolerancją glutenu wykorzystuje oczywiście wyłącznie produkty, które go nie zawierają. Możemy, więc w jednym z naszych posiłków znaleźć pieczywo, będzie ono po prostu upieczone z mąki bezglutenowej.

Dieta pudełkowa z niskim indeksem glikemicznym

Indeks glikemiczny powie nam, jak szybko po spożyciu danego pokarmu, wzrośnie poziom cukru naszego organizmu. Odnosi się on głównie do produktów będących bezpośrednim źródłem węglowodanów. Wskaźnik produktów, którym przypiszemy niski indeks glikemiczny wynosi poniżej pięćdziesięciu jednostek. Przykładowe produkty, które znajdziemy w daniach diety pudełkowej z niskim indeksem glikemicznym to kasza gryczana, ryż brązowy, oliwa z oliwek i inne oleje roślinne oraz orzechy. Te diety pudełkowe najlepiej sprawdzą się u osób, które zmagają się z cukrzycą, czy insulinoodpornością, ale także dla każdego, kto chcę zadbać o swoją sylwetkę.


Chcesz przekazać coś więcej, poprawić SEO swojej strony?

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Zapraszamy na zakupy

REKLAMA