Dawid Szulich jest mistrzem Polski
5 czerwca 2015
Legionowski olimpijczyk, zawodnik UKS Delfin, Dawid Szulich został mistrzem Polski seniorów na mistrzostwach rozgrywanych w Szczecinie.
Dzięki dwóm złotym medalom legionowski klub zajął ósme miejsce w klasyfikacji medalowej - na zawodach startowało ponad 600 zawodników ze 125 klubów.
Tereny lasku w cieniu tragicznej historii. Jak ją upamiętnić?
Przy okazji zapowiedzi prezydenta Romana Smogorzewskiego odnośnie chęci stworzenia leśnego parku przy Mieszka I, ożyła dyskusja na temat tragicznej historii tego miejsca. Niewielu młodych mieszkańców naszego miasta wie, że w czasie II wojny światowej było tam żydowskie getto.
Najważniejszą jednak imprezą sportową w najbliższym czasie - do której przygotowuje się Dawid Szulich z nadzieją na powołanie do kadry - są przyszłoroczne igrzyska olimpijskie. Legionowianin swój debiut olimpijski ma już za sobą - startował w Londynie przed trzema laty.
(wt)
.






































