REKLAMA

bck open stage 2026a 1bck open stage 2026a 2bck open stage 2026a 0
Wola

kultura »

 

Cztery tanie miejsca "na kulturę". Znajdą się chętni?

  6 maja 2014

alt='Cztery tanie miejsca "na kulturę". Znajdą się chętni?'
źródło: facebook.com/chlodna25

Wola już po raz drugi proponuje organizacjom zajmującym się kulturą dzierżawę dzielnicowych lokali za minimalną stawkę czynszu.

REKLAMA

bck wakacje 2026 2bck wakacje 2026 0
Lokale są cztery - przy Ludwiki 1, Wolskiej 66, Grzybowskiej 88 oraz Rabsztyńskiej 24. Mają powierzchnię od 60 do 400 metrów kwadratowych. Główną przesłanką, która ma pomóc w doborze najlepszego dzierżawcy, ma być atrakcyjna oferta kulturalna. Hala Gwardii przejdzie kompleksową modernizację. Umowa podpisana Hala Gwardii przejdzie kompleksową modernizację. Umowa podpisana Ratusz Warszawy podpisał umowę z firmą CBR Events na modernizację zabytkowej Hali Gwardii. Inwestycja, realizowana w formule partnerstwa publiczno-prywatnego, zakończy się w 2029 roku i stanowi ważny element programu Nowe Centrum Warszawy.

- Chętni na dzierżawę do 16 maja mogą zgłaszać swoje propozycje zawierające m.in. koncepcję planowanej w lokalu działalności kulturalnej wraz z uzasadnieniem, jak te działania wpłyną na rozwój oferty kulturalnej dla mieszkańców Warszawy i Woli oraz pomysł na zagospodarowanie lokalu, a także opis przewidywanego zakresu remontu, modernizacji i adaptacji lokalu. Minimalna stawka czynszu za najem lokalu nie może być niższa niż 6,70 zł/m2 + VAT. Można także dołączyć dokumenty i materiały (opinie, recenzje, rekomendacje, materiały prasowe etc.) potwierdzające odpowiednie kwalifikacje i doświadczenie w zakresie prowadzenia działalności kulturalnej - wymienia Monika Beuth-Lutyk, rzeczniczka ratusza na Woli.

Dzięki takiemu systemowi szansę na pozyskanie atrakcyjnego lokalu mają ci, których nie stać na najem po stawkach komercyjnych, a mogą zrobić wiele dla miejskiej kultury. - W postępowaniu na wynajem tych czterech lokali decydujące znaczenie będzie miała ciekawa i wartościowa propozycja działalności kulturalnej, a nie wysokość stawki czynszu. Pozwala to organizacjom kulturalnym pozyskać lokal w dobrym punkcie miasta za minimalną kwotę, ponieważ konkurować będą programy, a nie możliwości finansowe - twierdzi rzeczniczka Woli. - Minimalna stawka czynszu za najem lokalu nie może być niższa niż suma miesięcznych wydatków obciążających wynajmującego z tytułu utrzymania lokalu i wpłat na fundusz remontowy i zarazem nie mniejsza niż 6,70 zł/m2 + VAT.

Dokładne opisy lokali wraz z zasadami, na jakich można się ubiegać o ich dzierżawę, dostępne są na stronie urzędu dzielnicy - www.wola.waw.pl.

(wt)

.
Dziękujemy, że czytasz nasze artykuły. Chcesz na bieżąco śledzić ważne sprawy w Twojej dzielnicy i w Warszawie?
 Zapisz się do naszego newslettera 
 Obserwuj nas na Google News 
 

REKLAMA

atal zakatek harmonia 2atal zakatek harmonia 0

Komentarze

Ten artykuł nie ma jeszcze żadnych komentarzy. Twój może być pierwszy...

LINKI SPONSOROWANE

REKLAMA

Tech Research Studies 3Tech Research Studies 0
Wstąp do księgarni

REKLAMA

bck zajecia zapisy 1bck zajecia zapisy 2bck zajecia zapisy 0

Najnowsze informacje na TuWola

REKLAMA

norblin lipiec 02 2norblin lipiec 02 0

REKLAMA

autoreklama tustolica 2autoreklama tustolica 0

REKLAMA

bck kiermasz 3bck kiermasz 0

REKLAMA

bck spolecznosciowy 1bck spolecznosciowy 2bck spolecznosciowy 0

Misz@masz

Artykuły sponsorowane

REKLAMA

cmp moje zdrowie 3cmp moje zdrowie 0

REKLAMA

Kup bilet

Znajdź swoje wakacje

Powyższe treści pochodzą z serwisu Wakacje.pl.

Polecamy w naszym pasażu

Wstąp do księgarni

REKLAMA

REKLAMA

REKLAMA